Az önce Telsizde radar var muhabbeti duydum, üstelik DMR yani dijital sinyalde 😀
Kaçak korsan telsiz işinde acayip geliştirmiş kendini dolmuşçular (bknz. Djital telsiz fiyatları) 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dinamik dns güzel ama 30 günde bir uğraştırmasa no-ip.com daha da güzel olacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Raspberry Pi 4'ün usb type-c portunun tasarımında sorun varmış. Bazı kablolar tasarım hatası sebebiyle pi 4'ü ses cihazı olarak tanıyıp güç vermeyi reddediyormuş. Kurucu ortaklarından biri bu hatanın sonraki kart revizyonlarında giderileceğini söylemiş.

https://arstechnica.com/gadgets/2019/07/raspberry-pi-4-uses-incorrect-usb-c-design-wont-work-with-some-chargers/
#raspberrypi #haber

Raspberry Pi admits to faulty USB-C design on the Pi 4

"I expect this will be fixed in a future board revision," says co-creator.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • alipektas @alipektas

  Doğru kabloyla sıkıntısız çalışıyorsa dert edecek bir şey yok. Zaten bir kere alıyorsun kabloyu, ben 3 yıldır aynı kabloyu kullanıyorum Banana'da.

  • x86 🧐 @x86_64

   Akıllı şarj aletleri ve kablolar çalışmıyormuş. Kendi güç kaynağı sorunsuz çalışıyor demişler.

  • alipektas @alipektas

   @x86_64 Bence iyi bir şey 😀 Böyle, kullanmak isteyeni engellemeyecek kornik sorunlar fiyatı bir nebze de olsa düşürüyor. Akıllı şarj aletiyle de kullanmayı veririz, ne olacak 🙂

  • x86 🧐 @x86_64

   @alipektas 😀 ben 3b+ ile gayet mutluyum aslında, 4 çok devrimsel bir yenilik getirmedi tamamen göz boyamaca özellikler. Raspberry Pi kullanan kaç kişi gerçekten 4 Gb RAM ve 2 mönitöre ihtiyaç duyuyor ki? Benim elimdeki bütün pi vb. cihazlar headless çalışıyor mönitöre bir kere bile bağlanmıyor, robot vs. içine görmüyorum genelde. Tek artısı gerçek Gigabit ethernet oldu 4ün. 4 vs yapmaya uğraşacaklarına, pi zeronun ehternet portlu 1GB ramli bir versiyonunu yapsalar daha güzel olacak. Dışartan modüllerle ethernet eklemeye uğraşıyoruz zeroya....

  • Ufkabakan @ufkabakan

   @x86_64 Hocam, Pi4 tasarımsal olarak devrim değil, kabul ediyorum ama kas gücü olarak zayıf kalan bir sistemdi Pi3, bu noktada epey bir sıçrama oluyor Pi4 ile. Özellikle multimedia işlemleri ve bu SoC cihazı PC yerine ya da Media Player, small server vs gibi kullanan insanlar için büyük devrim.

 • Batuhan @achfighter

  Bu raspi4'ün kutusundan kablosu çıkmıyor deniyor. Üstelik her kabloyu da kabul etmiyormuş. El mahkûm yeni revizyon beklenecek.

  • x86 🧐 @x86_64

   İlk çıkan ürünler hep sorunlu oluyor 😕 Pi içinde istisna olmadı. Ama almaya gerek var mı gerçekten. Pi 4'ün getirdiği ne var ha bu da şu işime yarar diyebileceğimiz? Pi 3 ile yapılamıyacak pek bir şey yok bana kalırsa.

 • x86 🧐 @x86_64

  @ufkabakan ne bakımdan zayıf kalıyor pi3 hocam mesela ne yapamadınız pi 3 ile? Pi 4 alıp Medya Center yapmak pek de mantıklı değil bana kalırsa 500 liralık bir fiyatı var, fakat bu fiyata rağmen ne 4k desteği var, ne Android. 180 liralık Android bir medya oynatıcı daha fazlasını sunuyor tek başına.

  • Ufkabakan @ufkabakan

   Bence şuan ki Pi4 donanımı ve OSMC, LibreELEC ile süper bir Media Center potansiyeline sahip. Pi3 ile de yapılabiliyordu ama donanım sınırlarına takılıyordu. Şuan piyasada 4K izletebilen düzgün bir TVBOX zaten 500TL civarında hatta 700-800TL kadar çıkıyor. 300-400TL bandında satılan S905 CPU cihazlar yüksek bitrateli 4K H265 videoları oynatamıyor. Yeni Pi4 bu işin üstesinden rahatlıkla kalkacak güce sahip.

   Yine sunucu ve NAS kullanımında RAM ve CPU gücü artışı, USB3 ve gerçek Gigabit LAN önemli durumda.

Audiophile Deathmatch: Monster Cables vs. a Coat Hanger

Whether or not Monster Cables are worth it is a war that has raged since home theater immemorial. A poster at Audioholics was put in a room with five fellow audiophiles, and a Martin Logan SL-3...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtiçi kargo ile çalışmamak kesin prensibim, tek seçenek olarak yurtiçi kargo sunan firmalarla da kesinlikle çalışmıyorum. Fakat arkadaşlar sağolsun YK ile göndermiş kargoyu, kurye gelip başka bir direnin ziline basıp gitmiş aramak vs. de yok bakmasak bilmeyeceğiz. Kuryeyi arıyoruz geri getir diye getiremem diyor, merkezi arıyoruz getirin diye getiremeyiz doyor. Ne güzel iş resmen dalga geçiyor milletle şerefsiz herifler. Bir kere de değil kaçıncı bu. Şeytan diyor topla milleti al sopayı ver odunu ama neye yarar...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • alipektas @alipektas

  Anladığı dilden konuşacaksın; sokakta pusup, dediğin şeyi pişkinlikle icra ederken suç üstü yapıp 3-4 kişi iyice bi' döveceksin(kalıcı zarar vermeden elbette, şok etkisi yapsın yeter). Ha, bunu ben yapmam/yapamam, büyük ihtimalle sen ben gibi insanlar yapmaz yapı gereği. Zaten bu zerzevatlara defalarca aynı şerefsizliği yapma cesaretini de bu gerçeklik verir.

 • Alper @dragon06

  Hangisi iyi ki? Bu sektörde iyi kargo yok, işini iyi yapan şube vardır. Bu iş ekip işidir ve müdüründen kuryesine kadar işine sahip çıkan personeller varsa o şube iyidir, dolayısıyla o bölgede o kargo iyidir denir.

 • Alican Yenice @ayenice

  Yurtiçi hep en memnun kaldığım kargo firması olageldi. Muğla'da şehir merkezine 15 dakika bir mahallede yaşıyorum fakat Yurtiçi dışında kapıya teslim yapmıyor hiçbir firma. Hatta Aras, istisnasız her kargomu önce Fethiye şubesine yollayıp sonra çabalamam sonrası doğru şubeye getiriyor.

Piff çok saçma bir bug yüzünden daha yeni çıkabildim odadan. Siz siz olun kullandığınız donanıma yazılım hazırlamadan önce dökümanlarını okuyun. 😅 😕

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gamsiz watching us!!

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3D Yazıcının şerefine 30x30mm lik bir parça basıp TS'den bir üyeye göndereyim diyorum ne dersiniz 🙂 istediğiniz bir model olabilir bu, stl dosyasını gönderirseniz basarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 18