Bir haftadır geceleri başım ağrıyor, bir saatten sonra başlıyor, yavaştan yavaştan sinsi gibi alından. Ne ola ki acaba, fikri olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Nispeten pahalı dolma kalemlerde bir türlü aradığımı bulamayınca, ucuz olanlara sardım. Bic all in one, pilot v-pen ve platinum preppy kalemlerini sipariş ettim. Karınca ebatlarda yazan beni gerek mürekkebi, gerek uçları ile övülen bu kalemler bakalım tatmin edecek mi. 0.3 mm ile preppy içlerinden en umutlu olduğum, hem ucu ince hem 300 liralık kalemle aynı ucu kullanıyor. Fakat ucuzluğuna rağmen ucun esnekliği ile övülen v-pen'den de umutluyum. Yakında uç konusunda dertli aradığını bulamayan bir kalem sever olarak detaylı bir inceleme yazacağım bunlar hakkında.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • teknomoron @teknomoron

  Platinum Preppy gayet mutlu eder seni. Hatta O Ring ve Silikon ile biraz modifikasyon yapıp grip kısmını komple mürekkep doldurur uzun süre kullanırsın.

  Ek: Yazdığın gibi Platinum Plaisir ile Preppy aynı damak ve uç sistemini kullanıyor.

Şu AA'ın paylaştığı görsele burun kıvıranlar, merak ediyorum hayatınızda bir üniversitede AR-GE çalışması yaptınız mı? Gerçekten dişe dokunur bir alanda ama. Ufacık bütçelerle, destek değil köstek olmak için elinden geleni yapan aptal/torpilli akademisyenler ile çalıştınız mı? Yurtdışından değil de yurt içinden malzeme alıp üretmeye çalışırken yediğiniz kazık boyunuzu aştı mı?
Ne olmasını bekliyorsunuz abi? Ferrari mi yapılsın sıfır AR-GE ile? Uçan otonom otomobil mı hizmet etmeli siz haşmetli paşalara? Bu yapılan yapılacak şeylerin bir öncüsüdür, bu şekilde bilgi birikimi edinilip, üst üste bir şeyler koyularak öğreniliyor. Prototipe bakıp klavyeden bordo berelilik yapılarak değil. Madem o kadar yeteneklisiniz, bilgilisiniz buyrun siz de yapın, nasıl olsa çok daha iyi biliyorsunuz.
Ha ama madem böyle bir şey yapmadınız saçmalamayı bırakıp biraz destek olun, nitekim ben bunu yaptım, hala yapıyorum ve neler dönüyor gayet biliyorum. Bu yapılan koşmak için atılmış ufak bir adımdır, sonrasında bu adımlar giderek hızlanacak ve adımların sahibini daha iyi yerlere ulaştıracaktır.

Şimdi gelip propaganda vs. diyecek aklı kıtlara, dili uzunlara da söyleyeyim. Dededen beri CHP'li bir ailedenim. Kimseyi savunduğum yok, bilenler bilir mevcut iktidarı zerre sevmem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 35
 • Hasan ilker Com @ilkercom

  Vaktiyle türkiyenin en baba üniversitelerinden birinde çalıştım. Benim görevim akademik faaliyetlerle ilgili değildi. Teknisyen olarak bulundum.

  Çok rahat söyleyebilirim ki ;
  Üniversitelerde projelerin kaymağını hocalar yiyor. Belli bir bütçe çıkıyor oradan har vurup harman savrulup harcanıyor. Yapılan işler de normalde USA de filan lise öğrencilerinin yaptığı projeler. Arduino ile filan işleyen mekanizmalar filan.

  güneş enerjili bir araç yaptılar 10 sene aynı araç sök tak üzerinden çalışıldı.

  Büyük bir otomobil firması test için şasi ve motorlar yolladı. Adamlar motora ekstadan 2 sensör bağlayıp Log almışlar ona seviniyorlar. Git sanayide ilk okul mezunu usta fazlasını yapar. öyle işler.

  Öğrencilere ağzına bal çalmalık laptop alınır. Veya yurt dışına geziye gönderilir.

  Her alanda bizim ülkede para yok bütçe yok denilir. Bir bakarsın saçma sapan oluşumlar devlet desteği almış.

  Benim gördüklerim genelde hep böyleydi.

  https://www.youtube.com/watch?v=yqQVDe0I5gA

 • Hirokai @hirokai

  Tasarım çöp.
  Projenin hiçbir faydası yok.
  Ama muh YERLI ve MILLI, ayrıca bütçe yok!1!!!1

 • Emre @emre1393

  Kimsede para yok, anca bilgisayarda tasarım yapılabilir, prototipin prototipini bile zor üretirler Türkiye'deki üniversitelerde.
  Elin Amerika'sında da 12 yaşındaki velet 10.000 dolarlık malzeme alıp füzyon reaktörü yapıyor.
  Bizim gençler nasıl üretsin, rekabet edebilsin bu durumda?
  Milyonluk makam arabasına binenler de diyor ki bizden mucit çıkmaz, ara eleman ülkesiyiz. Hadi oradan p.....

 • Veysel @spectrum

  Ben bunu eleştiririm. Orda adamın yaptığı boşa kürek çekmektir.

  Adam kendisi otonom mantığını öğrenmek/geliştirmek için deneme yapıyordur. Adama saygı duysam da onu bu imkansızlığa sürükleyen sistemi , hükümeti eleştiririm.

İlginç bir yazı. Hiç tahmin etmediğimiz yerlerden ne kadar çok kişisel bilgi saçıyoruz etrafa.

https://www.eset.com/tr/blog/neden-starbucks-ta-bir-takma-isim-kullanmalisiniz/

Neden Starbucks'ta bir takma isim kullanmalısınız?

Kahve bardağınıza isim yazdırırken dikkatli olun! Birçok kişi muhtemelen “kimin umurunda?” diye düşünecektir. İşte bu tutum, siber güvenlik konusunda pek çok insanın başını...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu bim'e gelecek yazıcıyı nasıl bilirsiniz sayın TSciler. Kartuşları doldurup kullanmaya uygun mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 21

Versatil (uçlu) kalem kullanımı acilen yasaklanıp, uluslar arası bir suç olarak kabul edilmeli 😀 Kurşun kalemin her türlüsü berbat 😕

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu arkaplanı flulaştıran efektden nefret ediyorum bilmem miyopluğumdan kelli hayatı zaten o şekilde gördüğümde midir nedir, doğalı da yapayı da çok itici geliyor bana 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap