#MacOS #MacOsMojave
-Koyu modun siyah tonları çok iyi ayarlanmış göze çok hoş geliyor. Kendi uygulamaları ile uyumlu.
-Dinamik masaüstünü daha önce varsa denemedim. Harika bir şey gündüzleri beyaz tonların olması ekranı karatmıyor. Geceleri ise gözünüzü almadan bir kullanım sağlıyor. Ben %40 civarı gece moduyla birlikte kullanıyorum tatlı bir ışık çıkıyor ekrandan.
-Dosya düzenleyici inanılmaz hızlı çalışıyor ve yoğun çalışma sırasında masaüstüne biriken dosyaları çok iyi topluyor. Göresel tasarım ve video editçiler için baya iyi olacak bir özellik.
-Finder üzerine basit düzenleyici eylemleri eklemişler. Önizlemeye eklenen eylemler neredeyse parayla satılan Adobe PDF düzenleyici kadar var.
-Space tuşunun açmış olduğu göz at yine aynı hızla açılırken. Basit eylemlerin ötesinde eylemlere kavuşmuş. Gerçekten çoğu eylemi ek program yardımı almadan yapabiliyorsunuz.
-Eskiden Shift-cmd-3 ve 4'ün yanına 5 gelmiş. Ekran görüntüsü alırken eylemler gerçekleştirmenizi sağlıyor. Daha önce ek program yüklemekle gelen bu özellikler gayet hızlı ve başarılı. Yine ek program yükleme hamallığından ve açma hamallığından kurtarıyor.
-Devamlılık kamerası ise Airdrop'un kendi iPhone'unuz için hızlandırılmışı. Ek işlemler gerekmeden telefondan çekilen fotoğrafı oldukça hızlı bir şekilde bilgisayarınıza aktarabiliyorsunuz.
-Mac app store'un yenilenmesi bir şey değiştirmemiş.
-Facetime kullanma fırsatım olmadı.
-Aynı telefonlardaki gibi uygulamaların ve sitelerin bilgisayardan talepleri size sunularak izniniz alınıyor.
-Borsa profesyonel takip için yetersiz fakat amatör olarak göz atmak için bilmeniz gerekenleri size veriyor.
-Sesli notlar iyi olmuş. Telefonda baya sık kullanıyordum. Bir farkı yok.
-Evi deneyimleyemedim akıllı evde oturmuyorum.
-Kendisinin boyutu ise 25gb dan biraz fazla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tülomsaş ve Aselsan'ın ortak üretimi olan hibrit lokomotif.
Tülomsaş bu sene Almanya'da düzenlenen InnoTrans fuarına hibrit motorlu lokomotifiyle katıldı. Geçtiğimiz dönemlerde Hyundai Rotemle ortak ürettiği E6800 elektrik lokomotifi ile daha sonra General Electric ile ortak ürettiği DE36000 dizel lokomotifi ile katılmıştı. Bu sene diğerlerinden farklıydı. Herhangi bir lisans altında olmadan üretilen ilk yerli lokomotifi ürettiler ve hibrit lokomotif teknolojisine sahip dünyada 4. şirket oldular. Dünya şartlarında rekabet edebilecek ve geleceğe yönelik bir lokomotif sistemi üretmek istediler ve başardılar. İçeriden bir mühendis arkadaşın dediğine göre yolda treni taşıyan tırı durdurmuşlar. Polisler Türkiyeden ne getiriyorsunuz diye sorunca Lokomotif demişler. Polisler Türkiyeden Almanyaya lokomotif mi gelir diyerek brandayı açtırmışlar. Sonuç şaşkınlık. Bu Ar-ge ve üretimde hırsla çalışan Türk mühendislerinin eseri. Onca engele rağmen vizyon sahibi yöneticilerin eseri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xbox live Gold 15 ekimde senelik 439 TL olacakmış. Böyle olursa Türkiye bölümünü kapatıp gidebilirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ufuk Er @kufu_re

  Aslında olay şu ellerinde olan bir durum. Microsoft genel yetkililerine Microsoft Türkiye Xbox şunu demesi lazımdı. Beyler Türkiye’ye o kadar pazarlama yatırımı yaptık reklam verdik bu ücret psikolojik eşiğin üstünde düz 30 TL aylık yapalım. Seneliği 250 TL yapalım. Zaten rakip Türkiye piyasasının %90 hakim. Sonuç onlar Türkiye’deki PlayStation üstünlüğünü kabul etmişler.

#Cyberpunk2077 fragmanını izledim ve koydukları gizli mesajı CD Projekt Red'in neden efsane olma yolunda ilerlediği konusunda kanıt niteliğinde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ufuk Er @kufu_re

  Cyberpunk 2077’yi geliştirdiğimizi duyurmamızın üzerinden 2077 günden fazla zaman geçti. Bir video yayınladık, bazı röportajlar verdik ve… Işıklar söndü. Bu işler için prosedür budur; duyuruyu yapar, kollarınızı sıvar ve işe koyulursunuz. Biz öncelikle The Witcher 3’ü ve iki eklentisini sizlere ulaştırmak istiyorduk, bu sessizliğin beklediğimizden uzun sürmesinin sebebi buydu. Üzgünüz.

  Blood and Wine‘ı bitirdikten sonra tüm gücümüzü Cyberpunk 2077’nin geliştirilmesine verdik ancak yine de sessiz kalmayı tercih ettik. Peki sebebi neydi? Geldiğimiz noktada sadece oyun hakkında gösterebileceğimiz bir şey olduğunda konuşma kararı almıştık. Anlamlı ve önem arz eden şeylerden bahsediyoruz. Oyunu çok uzun süredir sabırsızlıkla beklediğinizin farkındaydık ve sizi çantada keklikmiş gibi düşünen bir firma gibi gözükmek istemedik. Aksine, bu bizi ekstra motive etti. Heyecanınız gerçekti, bu oyun için dökülen ter ve göz yaşları da gerçek olmalıydı.

  Uzatmayalım, işte o gün geldi. Eğer bu mesajı gördüyseniz, bizim Cyberpunk vizyonumuzu anlatan fragmanı da gördünüz demektir. Alternatif bir gelecek, parçalara ayrılmış bir Amerika, hayatın her köşesini didik didik eden dev şirketler ve geri kalan ne varsa hükmeden suç grupları. Ama dibine kadar adrenalin dolu olsa da silahların ve araç takip sahnelerinin sizi kandırmasına izin vermeyin. Cyberpunk 2077 tek kişilik hikayesi olan gerçek bir RPG oyunu.

  1. Ne zaman çıkacak? Oyunu sadece “bittiği zaman” piyasaya çıkartacağımızı söylediğimizde ciddiydik. Elbette artık oyunun çıkış tarihine çok, çok daha yakınız. Yine de herhangi bir tarih üzerinde konuşmak için erken, yani biraz daha sabır gerek. “Kalite” bizi güden tek şey, kendi oyunlarını yayınlayan bağımsız bir stüdyo olmanın en güzel tarafı da bu.

  2. Ne kadar büyük? Oldukça büyük ama dürüst olmak gerekirse şu an pek bir fikrimiz yok. Söz veriyoruz, ön sipariş zamanından veya sizlerden bir şeyler istemeden önce bu konu hakkında konuşacağız.

  3. Bedava DLC’ler, genişleme paketleri, kopya koruma sistemleri? The Witcher 3’te sunduklarımızdan daha azını beklemeyin. Kopya koruma sistemi konusunda ise, Cyberpunk 2077 PC’de hiçbir kopya koruma yazılımı (DRM) içermeyecek.

  4. Mikro ödemeler? Tek kişilik bir RPG oyununda mı? Aklınızı mı kaçırdınız?

  Bir kez daha gösterdiğiniz sabır için teşekkürler.

Gece gece radyo dinliyeyim dedim https://tunein.com radyonun erişimi kapatılmış. Ne hallere düştük. Yakında VPN siz adım atamayacağız internette.

TuneIn | Free Internet Radio | NFL, Sports, Podcasts, Music & News

Listen to free internet radio, sports, music, news, talk and podcasts. Stream live events, live play-by-play NFL, MLB, NBA, NHL, college football, NCAA basketball, and Premier League matches. CNN,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çinin Sincan bölgesinde yapay zeka tahmini kişi suç işleyebilir çıkarsa, o kişiyi göz altına alıyorlarmış. Doğrumudur bilen duyan var mı? #YapayZeka

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7