Geçen sene kara cuma’da 50 tl’den aldığım sweat, geçen hafta 100 liraydı, bugün dev indirimde 130 lira. 😂 trd

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kardeşime hediye playstation 4 alcam, bi kaç yere baktım. Yorumlarda asya pazarı için üretilmiş x ve o tuşları yerleri farklı diyor. Bende resimdeki gibi kol var gelcrk olan bundan farklı mı olacak?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Orjinal midir? Ne diyorsunuz?

Lightning Şarj Data Kablosu (2 Metre) iPhone X-XS-XR-8-7-6-5S-SE-6S-Max-Plus...

Trendyol.com sayesinde Apple ürününe çok özel indirimlerle sahip olabilecek ve alışveriş alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar, herkese merhaba, bana anne/baba bilgisayarı lazım 😂 1500-1600 lira bütçe ile alabileceğim laptop önerisi istiyorum. Hepsiburadaya girdim baktım da, bu işlemcilerden hiç birşey anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Yıl olmuş 2019 5 gb internet için kaç para istiyor. Turkcellden kaçma vakti geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Arkadaşıma ryzen sistem topladık. Bütün montajı eksiksik yapıyoruz ama power tuşuna basınca bi hareket yok. Bağlantıları defalarca kontrol ettik bi yerde hata yapmıyoruz, sorun hangi parçada olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 32

Awox televizyonlar hakkında ne düşüyorsunuz? 43 inç 1300 liraya, bi çanak bağlatıp sıradan kanalları seyredebileceğim bi televizyon arayışındayım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

2 haftadır çamaşır makinesi alcam alamıyorum. O kadar kararsız kaldık ki. Kurutmalı mı olsun sadece yıkama mı? Bir de o marka bu marka derken iyice içinden çıkamadık. Bütçemiz 3000 ama, daha ucuza çözersem, televizyonda alabilirim. #tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15
 • sms55 @sms55

  Çamaşır yıkama ve kurutma özelliği bir arada olan makinelerde kullanım ve verimlilik sorunları çıkabilir.
  8 kg çamaşır yıkama özelliğine sahip bir makinenin tek seferde kurutabileceği çamaşır 5 kg. kadardır. ( https://www.bosch-home.com.tr/urun-listesi/camasir-ve-kurutma-makineleri/kurutmali-camasir-makineleri/washerdryers2/WVG30440TR?breadcrumb=washdryers#/Togglebox=-338081843/ )
  Ancak kurutma sisteminin özelliği gereği bu 5 kg çamaşırı da özelliklerine ayırmanız gerekebilir. ( Beyaz yoğun pamuklular, beyaz orta pamuklular, renkli yoğun pamuklular vs... )
  Yıkanan çamaşırların tamamı aynı şekilde ve aynı şartlarda kurutulamayacağına göre bunun için tek bir makine size çok fazla bir kar sağlamaz ( yer sorunu yoksa )
  Ayrıca, yanlızca kurutma özelliği olan makine ile ikili sistem makinenin kurutma sistemleri de farklıdır.
  Örnekteki makinenin ortalama enerji performansı B dir.
  Oysa sadece çamaşır makinesi alsanız bu A+++ olabilir.
  Sadece kurutma makinesi alsanız bu A+ olabilir.

  Selamlar.

 • Filtre @kahve

  Ayrı ayrı almak daha sağlıklı. Birlikte alırsan makinenin ömrü kısalır.

 • Joe @joe

  Tek işlevi olsun. Kurutma makinesini ayrı alırsın yer varsa.

 • Kaos @kaos

  Sadece camasir yikasin, bosch veya siemens tavsiye ederim. Super kisa (10-15 dakika) yikama programi mutlaka olsun. Ekstra garanti secenegi varsa (+3 yil gibi) yaptirmaniz faydaniza olur. Kuruluma gelen servis “musluga baglanan kirec önleyici aparat” satmaya calisirsa sopayla kovalayin. O aparat yillar sonra basima is acti.

  • Gump @runforrest

   Tam olarak nasıl bir iş açtı?

  • Kaos @kaos

   @runforrest efendim şimdi, makina sıfır, bunlar geldi kurulum yaparken "şöyle şöyle bir cihazımız var, kireci engelliyor, tavsiye ederiz, fiyatı da şu kadar (tam hatırlamıyorum ama kabaca 50-100 arası bişey, yani 2000 TL'yi makinaya vereni ürkütmeyecek bir rakam) ne dersiniz" dediler.

   Benim de başım kalabalık, taşınma ev yerleşme telaşı vs, (sonuçta bunlar köşebaşındaki usta değil, yetkili teknik servis elemanları.) bir an önce bitsin gitsin güdüsüyle de "iyi tamam" dedim, 5-10 dakikaya taktılar kurdular gittiler.

   Aradan 1 sene geçti, makinada bir tuhaflık var. Eşim diyor ki "bu makina üzerinde yazan program süresinden daha uzun sürede yıkıyor." dedim ki olmaz öyle şey. Denemek için çamaşırları 1 saatlik bir programa attık, saat tuttum baktım 1 saat 20 dakikada filan bitti. Hakikaten bir tuhaflık var ama "ne olacak canım 20 dakikadan bişey olmaz" deyip üzerinde durmadım.

   Nitekim bu yıkama süresinin uzaması yıllar geçtikçe artmaya başladı (eşim devamlı şikayet ediyor, ben üzerinde durmuyorum filan), en son bu sene başında (kurulumdan bu yana yaklaşık 4 sene geçmişti) iş iyice ciddiye binince servisi aradım. Geldiler baktılar, makine ile musluk arasında takılan ne idüğü belirsiz bu parça zamanla paslanmış ve tıkanmış, ayrıca sızan pas parçaları makinenin de su filtresini tıkamış, makine normalde 3 dakikada alacağı temiz suyu tıkalı filtre ile 10 dakikada alabildiği için (yıkama başına kaç kere su alıyor kimbilir) yıkama süresi uzuyormuş. Söktüler parçayı herşey normale döndü. Tabi ben delirdim, çağrı merkezini aradım verdim veriştirdim, sikayet yazdım. Sonuçta gelenler yetkili servis elemanları, böyle bir şeye nasıl müsamaha gösterebilirler? Bu resmen dolandırıcılık (çünkü benim köşebaşından çağırdığım usta değil bunlar, firmanın kurulum için gönderdiği yetkili kişiler). Hayır ilk verdiğim paraya acımıyorum da (o benim cahilliğim) yıllardır makinenin uzun çalışmasından kaynaklanan elektrik ve zaman kaybı ne olacak? Ya bu parça yüzünden makine zarar gördüyse? En son gelen servis elemanlarına verdiğim servis ücreti? Neyse, ders aldık diyelim, yine sinirlerim zıpladı...

  • Gump @runforrest

   @kaos Aynı parça bizim makinede de olması lazım. 🙁

  • Kaos @kaos

   @runforrest valla hocam benim basima gelen durum bu. Taktirirken bir anligina “aman canim yarari olmasa da ne zarari olabilirki” diyerek kabul etmistim. (Tabi birde elemanlarin satmak icin “taktigimiz musteriler cok memnun” tarzi manipulasyonu da etkili olmus olabilir 🤔 ). Aparat zaten fotoda bizzat gozuken. Arastirin bi halta yaramayan dumduz metal borumsu bisey. Son gelen servis elemanlari bile “bu biseye yaramaz, boyle bisey olsa siemens yapar” dedi yani. Sizdeki boyle bir sıkıntı cikarir mi bilinmez ama bi yarari olmayacagina adim gibi eminim.

   Hatta şunu da ekliyeyim. Bu aparati cikardiktan sonra makine ilk yikamada “yuksek su basinci uyarisi” verdi. Garibim yillarca gidim gidim suya alismis, bir anda tazyik gelince aptallasti, sonra alişti kendini kalibre etti sanirim.