Bilgisayar güncelleştirme yaparken açılış ekranında takılı kaldı hiç açılmadı. Sonra bende power tuşuna basıp kapattım. Yeniden açmaya çalışınca bu ekran geldi. 12-13 saattir böyle bekliyor. Daha önce başıma gelen var mı? Beklemeli miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

NAS cihazı önerisi;
Arkadaşlar farklı illerde yaşayan 2-3 kişi ile elimizde bulunan müzik-video-fotoğraf arşivlerini ortak bir havuzda toplayıp, istediğimiz zaman erişmek için bir nas cihazı arıyoruz. Öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13

Turknet, faturamı ödememe rağmen ödenmedi gözüküyor. Müşteri hizmetleri değişmiş. Derdini anlatacak adam bulamıyorsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimde çok eski bilgisayardan kalma 40 gb bir ide harddisk var. 10 senedir kenarda duruyor. Buna en sağlam yoldan nasıl erişim sağlarım? İçindeki bilgileri merak ediyorum. (3,5”)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

iPhone ios 11 ile mesaj içeriğindeki numaraları kopyalarken başına ‘tel:’ ibaresi ekliyor. Önceden böyle değildi. Bankadan şifre geliyor 12345 diye, kopyalayıp yapıştırınca tel:12345 diye kopyalıyor. Ya da kargo takip kodu geliyor vs. Her rakam telefon numarası değil ki. Bir süredir sinir oluyorum. Kapatmanın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Abi bu dsmart nasıl bir beladır ya. Aylık 72 lira ödenen tarifenin cayma bedeline 980 lira istiyor. Sözleşme bitmesine 14 ay kalmış. Zaten 14 ay kullanılsa 1000 lira yapıyor. Yok mu bunlardan kısa yoldan kurtulmanın bir yolu? 72 liraya 8 mbit internet veriyor, onu da veremiyor ne zaman test etsem 2 mbiti geçmiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • bosu @bosu

  var ama biraz zahmetli.

  Şimdi öncelikle yeni yapılan bir apartmana naklini aldıracaksın. Nufusa gidip bu işlemi gerçekten yaptırman lazım. Bunun içinde yeni taşındım diyeceksin. Senden fatura isteyecekler, sonra gideceksin ev telefonunu buraya nakil ettirmek için telekoma başvuru yapacaksın. Sonra telefonun abonelik sözleşmesini isteyeceksin (üstünde yeni ev adresin yazacak). Sonra nufusa bu belge ile gidip aha abonelik sözleşmesi budur diyip adresimde üstte yazıyor diyip nufusta naklin gerçekleşecek.

  Sonra telefon ve internetin nakli için gerekli yerlere başvuracaksın. Ama bina yeni yapıldığı için oraya hemen telefon çekilemez dolayısıyla internet çekilemez, bunun belediyeden izin alınması, kazı yapılması vs zaman alan bir iş.

  Sonra şöyle bir durum söz konusu: Kullandığın internet yada telefon firması senin evine hizmet veremiyorsa, ücretsiz olarak aboneliğini kapattırabiliyorsun, hatta bitmeyen bir aboneliğin olsa bile …

  Kafaya cidden taktıysan ve yapacam diyorsan bunları yapman lazım, başkada yolu yok bu işin. Ama dediğim yöntem garantidir, sen kendine yeni bitmiş yada bitti bitecek durumda olan bir bina bul yeter.

Kırk yılın başı masaüstü bilgisayara çeki düzen vereyim diye açtım. Format atayım dedim ama turknet 50 mbit olan internet 3-4 mbit anca çalışıyor. Şansa bak.

Şu son update’in iso’su geliyor mu acaba microsoftun sitesinden çekince.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarda oyun oynamadığım için hangi ekran kartı yeterli olur bilmediğim için size danışayım dedim. Arkadaşım fx6300 işlemcili kasası var. Kendisine ekran kartı alacak. İleriye dönük olsun istiyor. Önümüzdeki sene işlemciyi güncelleyebilir. 1080p de sorun çıkarmayacak bi ekran kartı olsun.

Kendisi gtx 1060 bakmış. Amd fx 4300 ile darboğaz yaratır mı? Tavsiye ettiğiniz başka bir ekran kartı var mı?

http://m.n11.com/asus-dual-gtx1060-6g-6gb-192bit-gddr5-ekran-karti-P207783027?cid=800101&utm_source=rtg_criteo&utm_campaign=criteo_genel&utm_content=102_210_3070&utm_medium=cpc&utm_term=web_product_ng

Asus Dual-gtx1060-6g 6gb 192bit Gddr5 Ekran Kartı - n11.com

Asus Dual-gtx1060-6g 6gb 192bit Gddr5 Ekran Kartı 1.489,99 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Asus Ekran Kartı fiyatı Bilgisayar kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6