https://www.youtube.com/watch?v=kCTaHgI1-co
Hazır Apple zammı gündemdeyken yad edelim.

2000 TL'yi aşan telefonlar fiyatlarını ne kadar hak ediyor?

Son çıkan telefonların 2000 Lira üzeri fiyatları ve artık taksit yapılamaması, 'bu telefonları almak mantıklı mı?' sorusunu sorduruyor. Biz de bu konuda kend...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sabahları metroda/otobüste giderken gündemden uzak kalmayayım isteyenler için teferruattan uzak hap bilgi şeklinde haberleri aktaran iki podcast kaynağını tavsiye ederim:
Aposto altı otuz
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy8xMDU1YzllNC9wb2RjYXN0L3Jzcw?sa=X&ved=2ahUKEwjFzvGxnZfyAhWWiv0HHYseBVUQ9sEGegQIARAF
Kısa Dalga
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly93d3cuc3ByZWFrZXIuY29tL3Nob3cvNDE2MTE2MC9lcGlzb2Rlcy9mZWVk?sa=X&ved=2ahUKEwjFzvGxnZfyAhWWiv0HHYseBVUQ9sEGegQIARAG

Aposto! Altı Otuz

Her sabah 06.30'da, 10 dakikada tüm Türkiye ve dünya gündemi kulaklarınızda. Ayrıntılar Aposto! bültenlerinde ve mobil uygulamasında. apostonews.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arabanın arkasındaki geri görüş kamerasınin cami düşmüş. 2 cm yarıçapında telefonun üzerine takılan temperli camlara benzer bir cam. Camcıya gittim kesemem dedi. Su, taş vs. degmesini engellemek için nasıl bir çözüm bulabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Turknet internet aboneligimi sonlandirmak için şu yere göğe sigdirilamayan "edevletten abonelik fesih başvurusu" hizmeti kanalıyla başvuruda bulundum. Evrakı e imza ile imzalayıp gönderiyorum. Turknet kaydı alıp bir gün sonra dilekcenizde imzanız bulunmadığı için başvurunuz iptal edilmiştir şeklinde SMS gönderiyor. Twitter'dan yazıyorum kanlı canlı insan bot gibi aynı cevabı veriyor, faks gönderin diyor bir de. Çağrı merkezinde malum sesli yanıt sisteminden ötesine gidemiyorsunuz.
Bulunduğum yerde faks gönderme imkanım yok. Hellofax vs. ne olduğu bilinmez servislere ıslak imza suretimi de yüklemek istemiyorum. Boşuna mı uygulamaya konuldu bu hizmet? Neden hiçbir şey olması gerektiği gibi olmuyor bu ülkede?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Piyasadan 150 milyon lira toplayan İstanbul Bilişim'in sahibi Nurettin Yavuz'a dolandırıcılık davası açıldı https://t24.com.tr/haber/piyasadan-150-milyon-lira-toplayan-istanbul-bilisim-in-sahibi-nurettin-yavuz-a-dolandiricilik-davasi-acildi,902341

Piyasadan 150 milyon lira toplayan İstanbul Bilişim'in sahibi Nurettin Yavuz'a...

Piyasadan 150 milyon lira toplayan İstanbul Bilişim'in sahibi Nurettin Yavuz'a dolandırıcılık davası açıldı
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar herkese.
Ofiste işle ilgili dosyalar ağa bağlı sürekli açık bir bilgisayarda tutuluyor. İşlerin listesini tuttuğumuz bir Excel dosyası da bu bilgisayarda depolanıyor, yerel ağdaki diğer bilgisayarlardan erisiyoruz dosyaya.Ben dışarıda buluttan da erişmek istiyorum.
Ancak dosyanın bulunduğu bilgisayara onedrive kurma imkanım yok. Ağda dosyanın bulunduğu konumu kendi bilgisarimdaki onedrive klasörüne cmd den mklink komutu ile linkledim, ama bu sefer de ortak bilgisayardaki Excel dosyasında değişiklik yapıldığında bendeki (buluttaki) Excel dosyasına değişiklikler yansımıyor.
Xcopy ve Windows planlanmış görevlerle her gün belli saatlerde ağdaki dosyayı bilgisayarındaki onedrive klasörüne atmayı denedim, başaramadım.
Özetle bana ağdaki dosyaya en güncel haliyle buluttan erişebilmek için bir yöntem lazım. Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İnternette sonra okurum/izlerim diye kaydettiğim içeriğin (twitter yer imleri, youtube izleme listesi, pocket arşivleri vs) %10 una tekrar dönüp bakmış olsam şimdiye ulema olmuştum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başka bir ülkede yaşasaydınız hayat standartlarınız ne derece iyi ya da kötü olurdu?

Türkiye'yi ortalama yaşam ömrü, sağlık harcamaları, gelir miktarı, işsizlik oranı gibi kriterlerle seçtiğiniz diğer ülkelerle kıyaslayın:

http://www.ifitweremyhome.com/compare/listing/TR?detected=true

BeğenFavori PaylaşYorum yap