İnternette sonra okurum/izlerim diye kaydettiğim içeriğin (twitter yer imleri, youtube izleme listesi, pocket arşivleri vs) %10 una tekrar dönüp bakmış olsam şimdiye ulema olmuştum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Başka bir ülkede yaşasaydınız hayat standartlarınız ne derece iyi ya da kötü olurdu?

Türkiye'yi ortalama yaşam ömrü, sağlık harcamaları, gelir miktarı, işsizlik oranı gibi kriterlerle seçtiğiniz diğer ülkelerle kıyaslayın:

http://www.ifitweremyhome.com/compare/listing/TR?detected=true

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,
Şöyle bir şey yapmam lazım. Elimde 500 satırlık bir Excel dosyası var, her satırda 3 sütunluk veri var. Word deki bir metnin belli kısımlarına bu Excel dosyasınin her bir satirinda yer alan veriyi aktarıp Her satırın 1. Sutunda yer alan verinin ismiyle farklı kaydetmek gerekiyor. Şöyle örneklemek gerekirse:
.... A B C
1.satir. Elma. Armut şeftali
2.satir. Ayşe. Fatma. Hayriye
.
.

1.Word dosyası(elma doc.) elma Amasya'da, armut falancada, seftali Bursa'da yetişir.
2. Word dosyası (Ayşe doc.) Ayşe Amasya'da, Fatma falancada, Hayriye Bursa'da yetişir.
Gibi

Word macrolarindan anlayan ya da başka bir yöntem bilen biri nasıl yapılacağına dair bir kaynak ya da yol yordam gösterebilirse beni oldukça angarya bir işten kurtaracak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elimdeki birtakım PDF leri epub a çevirip kobo da okumak istiyorum ama Calibre ile çevirince hem Türkçe karakter sorunu çıkıyor hem de şablonu bozulduğu için saçma sapan gösteriyor metinleri. Ne yapmalı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ziyaretine gidilemeyen büyüklerden 'dijital harçlık' alınabilecek

Kullanıcılar, bayramda ziyaretine gidemedikleri aile büyüklerinden BKM Express'in "Para İste" özelliğini kullanarak harçlık isteyebilecek.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yurtiçinden 150 liraya kadar alabileceğim, basslari ve tizleri dengeli verebilen dayanıklı bir kulakiçi kulaklık tavsiyesi verebilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Plex'teki gibi bilgisayarımdaki filmlere internetten otomatik metaveri çekebilen ve kataloglandırma yapabileceğim, windows için bir program bilen var mı?
Deneyip beğenmediklerim: GrieeX,Ant Movie Catalog

BeğenFavori PaylaşYorum yap