Android telefonda FM radyo yu Bluetooth kulaklıkla dinlemeyi başaramadım. Kablolu kulaklık aynı zamanda anten görevi gördüğü için o olmadan FM radyo uygulaması çalışmıyor.
Evdeki kablolu kulaklığı takip sesi hoparlöre vererek Bluetooth kulaklıkla çalmayı denedim, radyo çalıştı ama Bluetooth kulaklığa ses gelmedi bu sefer de. Aynı şekilde 3.5 mm jak girişli splitter kabloyu taktigimda da radyo açılıyor ama BT kulaklığa ses gitmiyor. Var mıdır bir hâl çaresi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

aerobilet’ten aldığım otobüs biletini müşteri temsilcisini arayıp iptal ettirmek istedim,müşteri temsilcisi iptal ettiğini söyledi. Girdim baktım otobüs firmasının sitesine hâla dolu görünüyor o koltuk. Biletall’da da PNR numarasını girdiğimde iptal edilmiş görünmüyordu.
Nasıl oluyorsa aerobilet’ten aldığım bileti biletall’dan iptal ettirdim.Ve bunu sadece PNR numarasıyla soyadımı girerek yaptım. PNR numarasıyla sorgulama yaptığınızda telefon numarası,TC kimlik numarası gibi kritik bilgilere de erişebiliyorsunuz.
Buradan şu sonuç çıkıyor, acenteden bilet alırken kötüniyetli birisi biletinizde PNR numaranızı ve soy isminizi görse kolaylıkla biletinizi iptal ettirebildiği gibi TC kimlik numaranıza,telefonunuza vs. de ulaşabilir. Siz de terminal’de dımdızlak kalırsınız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • akkirhakan @akkirhakan

  Ona bakılırsa kötü niyetli birisi elinizdeki kredi kartı numarasını ve arkadaki 3 haneli kodu görse tüm hesabınızı boşaltabilir. 🙂

  PNR numarası önemli, göstermemek lazım. Ama ek bir güvenlik koyulabilir bu duruma.

 • Fatih @fatihy

  dunya dışında falan mi yaşıyorsunuz ?

  Bu dünyanın heryerinde aynıdır. Eğer herkes ortak sistemi kullanıyorsa herkes o sistem içinde herseye ulaşır. Yoksa sen a firmasının b şubesinden aldığın bileti c şubesinden iptal edemezsin veya değişiklik yapamazsın. Bu ısın doğasında var.

  Bende isim dolayısı ile birsuru kişinin kimlik ve kredi kartı bilgilerine ulaşabiliyorum ama dışarı bilgi sızmıyor neden ? Benden kaynaklandığı ortaya çıkar.
  Bilet konusunda da ayni eğer bilginiz dışında iptal edilirse o ısın hesabı sorulur.

  • Prokrastinatör @iaiauu

   Sapla samanı karıştırmışsınız. Siz işiniz gereği,müşterinin işlem yaptığı firmanın çalışanı olmanız sebebiyle müşteri bilgilerine erişebiliyorsunuz. Buna lafimiz yok.
   Benim bahsettiğim olayda bu bilgilere ve bileti iptal imkânına 3. kişilerin ulaşabilmesi. Bunu da sadece PNR numarası ve soyismimizle yapabiliyor olması. Düşünün alışveriş sitesinden aldığınız ürünü iptal ettirmek için en azından hesabınıza e-posta ve şifrenizle giriş yapmanız ya da müşteri temsilcisinden görüşme yapılan kişinin siz olduğunuzu bazı hassas bilgilerle kanıtlamanız gerekiyor. Baktığınızda bu bile sadece PNR numarası ve soyisme göre çok daha sıkı bir güvenlik methodu.
   Hesabı sorulur demişsiniz de benim işim böyle bir sebepten geciktikten sonra ne önemi var, ayrıca yapan kişinin tespit edilmesi de ne kadar mümkün bilemiyorum.

 • omerfa @omerfa

  Bende bilet alacağım zaman tüm otobüs firmalarını hatta uçak firmalarını da gösteren yerlerde arama yaparım. bana uygun olan bileti bulduğum zaman o genel arama yapan siteyi kapatıp bilet hangi firma daysa onun online satışının üzerinden alırım. Böyle olunca da iptal veya açığa alma dada sorun olmuyor.

Annemi Selfy’li yaptım kendi adıma. Kampanyalardan faydalanmak için SMS atmak,gelen SMS’i görevliye söylemek gerekiyor mâlumunuz. Annemden her seferinde bunu yapmasını istemek ikimiz açısından da yorucu olabilir. Yok mu şöyle benim numaramdan gelen SMS’i doğrudan AVEA’ya gönderip gelen mesajı bana iletecek,güvenilir bir google play uygulaması?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AliExpress..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Prokrastinatör paylaştı.

Tvnin içine böcek girdi, çıkamıyor. Dışardan da müdahale edemiyorum. Servis yolları göründü gibi. Sizce servis ne der bu duruma?

Güncelleme ;

Servisle görüştüm, “Bekleyin çıksın veya 120TL’ye temizliğini yapabiliriz” dedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 27

#youtubekanaltavsiyeleri #elektroniğegiriş
https://www.youtube.com/channel/UCecxqEZ4WUywy6EiNhVfbDw

Evde Elektronik

Elektronik ile ilgilenmek isteyen herkes için pratik bilgiler ve basit anlatımlar içeren kanalımıza hoş geldiniz. Evde Elektronik kanalımızı takip ederek ele...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

“teyit.org yaygın bilinen yanlışlardan, sosyal medyanın gündemine oturan şüpheli bilgilere, yaygın medyanın gündeme getirdiği iddialardan, şehir efsanelerine birçok alanda doğrulama yaparak okurun süzgeçten geçirilmiş bilgiye ulaşması için çalışacak.”

https://teyit.org/nedir/

Şüpheli haberleri inceleyen doğrulama platformu - teyit.org

teyit.org medya ve sosyal medyadaki şüpheli haberleri araştırmak ve internet kullanıcılarına doğrulanmış bilgiyi ulaştırmak için çalışıyor.
BeğenFavori PaylaşYorum yap