yeğenlere falan oynatmak lazım, hem çok güzel ve şirin, hem de birçok açıdan muazzam öğretici bir yapım.

https://store.steampowered.com/app/1337010/Alba_A_Wildlife_Adventure/

Alba: A Wildlife Adventure on Steam

Even the smallest person can make a big difference. Join Alba, as she sets out to save her beautiful island and its wildlife. And possibly start a revolution.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sigorta şirketinde sadece browser ve exe uygulamaları çalıştırılacak. Öngörüm 8-10 yıl idare etmesi. Sizce nasıl ? 80+ 500w üstü bir psu bakacağım.
-Eski kasa, mouse, klavye mevcut onları eklemedim.
Birde ucuz yollu 2. el bile olabilir 1080p 24" e kadar bir monitör tavsiyeniz var mı ? kadar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Psikoloji, sosyoloji ve felsefeye giriş için yararlı bir rehber, link falan var mı atsanıza üzerime

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir ailesi sizden düzgün hosting firması tavsiyesi istiyorum. wordpress haber sitesi için, Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 15

Asıl piyasa Ons Altındır,

Gram Altın (TRY BAZLI) Nasıl Hesaplanır?

1 Ons Altın = 31,10 gram altın olarak kabul edilir.

1 Ons Altın = 1871,07$ ------ kaynak: Investing Kod: XAU/USD ama piyasayı takip etmek istiyorsanız Amerika vadeli ons altın takip edebilirsiniz.

1 Gram Altın (usd bazlı) = 1871,07 / 31,10 = 60,16$

USDTRY Kapanış; 7,6358 Alırsak

60,16$ x 7,6358 = 459,3928 Gram Altın TRY fiyatını bulmuş oluruz...

Kısası şudur: Ons Altın 2300$ olursa (dolar 7,5000 diyelim) = Gram Altının piyasa fiyatını bulursunuz.. Şu var ki usdtry ufak hesaplama hatası yaptırıyor çünkü BloombergHT'de 7,6381, investing.com'da 7,6358 - matriks'te 7,6394 Yahoo Finance 7,6323. Ben investing.com'dan baz alarak yaptım...

#HaftalıkBorsaDeğerlendirmesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pickle Rick @picklerick

  Bende bir ekleme yapayım: Türkiye yılda 20-30 ton arası altın üretiyor ancak talebin karşılanabilmesi için 250-300 ton arası altın ithal ediyor ve ülke dünya altın talebinde de beşinci sırada. Bunun bir nedeni ihracat amaçlı mücevherat için ithalat yapması ve Türkiye'nin altın takı üretiminde Hindistan'ın ardından ikinci sırada yer alması. Türkiye, 6.500 ton altın potansiyeline rağmen ilk altın üretimini 2001’de gerçekleştirebilmiş ve son 20 yılda toplam 340 ton altın üretmiş. Avrupa'da ise Rusya'nın ardından ikinci en büyük üretici konumunda ve Türkiye'de üretilen altının en büyük alıcısı TCMB.

  • Temp 🔴 @temp

   Bilgiler için teşekkürler fakat bir noktaya ekleme yapmak istedim ki;
   Ülkenin dünya altın talebinde 5. sırada olması sadece ihracat yapmasından kaynaklı değil, altının kültürel değerler arasında en güvenli ve en kazançlı yatırım aracı görülmesi, her türlü düğün, nişan, organizasyonda altın alınmak istenmesi de bence durumu bu hale sokuyor.
   Fakat bana göre çağ dışı, 3. Dünya ülkeleri hareketleri bunlar. Altını bu kadar takıntı haline getiren milletler belli. Araplar, hintliler v.s.
   Biz onlar gibi olmadığımızı iddia ediyoruz ama aslında onlara özeniyoruz.
   Umarım bu düzen bir gün değişir. Yoksa kimse borç batağından kurtulamaz, hatta evlenemez şu ekonomik şartlarda.
   Saygı ve sevgilerle.

  • bosu @bosu

   @picklerick Türkiye bu kadar altın üretirken, halkın büyük kısmının sefalet içinde yaşaması ne ironi değil mi ?

   @temp araplara ve hintlilere özeniyoruz demişsin ama halk onları yakından tanımıyor bilmiyor bile onların kültürlerini. Onlara özenti değil bu durum, ülke içinde bambaşka bir olay. Zenginliğe ve lükse özenti olabilir.

  • Temp 🔴 @temp

   @bosu Hintlilere özeniyoruz kısmı tamam biraz abartı olabilir fakat araplarla kültür benzeşmelerimiz baya fazla.
   Şimdi konunun detayına girmeyeceğim ama araştırıp görebilirsin. Yani çok da farklı değil bu anlamda da altın düşkünlüğümüzün olması.
   Keza müziğimiz ve enstrümanlarımız da benzer.

  • Pickle Rick @picklerick

   @temp Tek nedeni demedim zaten bir nedeni dedim bu yüzden. Bir çok nedeni var evet. Bu yüzden ülkemizde oldukça ön planda bir metal.

  • Oguz Cavusoglu @oguzcavusoglu

   @temp Müzik ve enstrümanlara girersek konudan sapmış oluyoruz... Altın en büyük güvencedir... Bu kötü bir şey değil ALTIN ve Gümüş tek gerçek para birimidir. Büyük Buhran yaşayacağımız dönemde o kâğıt paraların aslında hiçbir öneminin olmadığını anlayacağız... Şu var ki kimi kesim lükse özendiği için Altını yatırım amaçlı kullanmayıp lüks için kullananlar için hiçbir şey demiyorum. Önce ki dönemlerinde fakir olan ama bir anda zenginleşsen görgüsüz kesimin büyük bir artış olduğundan dolayı ve Araplar gibi takılıyorlar bu bariz belli ve kendi kültürlerin çöpe atarak arap kültürüne özeniyorlar. Düğün, nişanlar da altın takılıyor, bunu neresi kötü? Bana kalırsa çok iyi bir şey ama şu var gelecek olan altını düğün masrafına harcıyorsa işte orada dur, bu tür hatalara düşen çok kişi var ve bu başka birisine bak bende düğünümü yaptım gösterişidir. Gelen altın düğün vb. masraflara gitmiyorsa, bal dök yala derim. Bundan 5 yıl önce kaç gram Altın alabiliyordun. Şimdi kaç gram Altın alabiliyorsun?

   En basit örnek size şöyle sunabilirim. Ons Alltın 2019 Temmuz-Ağustos ayında 1390$'dan işlem görüyordu, 2020 yılı Temmuz-Ağustos ayında ons altın 2000$ fiyat gördü. Amazon hissesi hariç şu an Dünya borsa'sındaki tüm şirketler Altın bazlı zarar'dadır. Şu an ki elimizde tuttuğumuz hisselerin hepsi 1.5 yıl önce alabilecek olduğumuz altını alamıyoruz.

Şöyle bir şey varmış, diske bu aracı yazdırıyorsunuz, içine attığınız iso imajları usbden boot edebiliyor, birden çok ekleyip çıkartabiliyosunuz, hangi isoyu boot etmek istediğinizi soruyor. İğrenç anlattım ya videoya bakın kafanızda oturacak.
Videodakine benzer başka araçlar da varmış, ben ilk defa rastladım, kullanan deneyen oldu mu, olmadıysa işine yarayabilir.

https://www.youtube.com/watch?v=DLKkDcShfFI

This USB Toolkit is All You Will Ever Need

This USB Toolkit is All You Will Ever Need ►►►SUBSCRIBE for more: https://www.youtube.com/user/Britec09?sub_confirmation=1 This USB software is a must-have b...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Şu Karikatürcü davalarıyla ilgili bir söyleşi

https://youtu.be/OdGbnZd87jI

Karikütürcülerin Telif Savaşı - 2 (Avukat ve Veri Merkezi görüşü)

Av. Mehmet Ali Köksal ve şikayetlerin ulaştığı veri merkezlerinden birisi olan DGNTek sahibi Dağhan Uzgur ile son günlerin sorunu olan Karikütürcülerin telif...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Alınık #İkinciEl Xbox One S gamepad arıyorum. Elinde az veya temiz kullanılmış, sağlam durumda olan varsa talibim. Rengi hiç önemli değil. İletişim: thelegendy@protonmail.com

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9