130.000₺'ye kadar olan 0. KM olan otomobil fiyatları. #otoseyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Babil'in en zengin adamı diye bir kitap okudum çok temel düzeyde hikayelerle finans bilgileri vermeyi amaçlıyor. Zaten çoğu bilinen mevzular olsa da okurken arada birkaç cümle yakalayıp üstüne düşününce bazı kavramları daha iyi anladım. Tavsiye ederim ama olmazsa olmaz bir kitap değil

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#GününEskiFilmi #4HitlikFilmdir

Paralel Evren - Coherence 2013 ‧ Bilim Kurgu/Gerilim ‧ 1 saat 29 dakika Film tadında yapılmış süresi, oyunculuğu, konu yoğunluğu çok güzel olmasına karşın bazı sahnelerde hafif kalmış bir film. Kafanız sakin iken izlenebilecek filmlerden. Bir grup insan bir evde hasret gidermek için toplanıyorlar ve kuyruklu yıldızın geçme anına denk geliyorlar. Ve olaylar başlıyor.

Filme 10 üzerinden 8 veriyorum. "-O senin karın değil."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Drive'a Torrent İndirme

• Bunu indiriyorsunuz: (Ctrl+S ile kaydedebilirsiniz.)
https://raw.githubusercontent.com/FKLC/Torrent-To-Google-Drive-Downloader/master/Torrent_To_Google_Drive_Downloader.ipynb

• Google Colab adresine gidiyorsunuz:
https://colab.research.google.com/notebooks/intro.ipynb

• Görseldeki adımları takip ederek indirdiğiniz dosyayı yüklüyorsunuz.

Görseldeki adımlar şöyle:
1. File'a tıklıyorsunuz.
2. Upload Notebook'a tıklıyorsunuz
3. Upload sekmesine geliyorsunuz.
4. Browse'a tıklıyorsunuz ve dosyayı seçip yüklüyorsunuz.

Dosya yüklendikten sonra:
5. Runtime'a tıklıyorsunuz.
6. Run all'a tıklıyorsunuz.

Opsiyonel:
Dosyanın bir kopyasını google drive'a kaydetmek için File > Save a copy in Drive

Buradan sonra dosya çalışacak ve size talimatlar verecek onları yapacaksanız.
Mesela:
• Google drive linkine tıklayıp key girme
• İndirilecek torrent dosyası yükleme ya da magnet linki yapıştırma gibi.

Torrent dosyası indiğinde google drive'ınızda torrent adlı bir dosyada oluyor.

Not: Google Colab otomatik olarak(server'da) torrenti indiriyor adımları uyguladıktan sonra sitenin açık kalmasına gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9
BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

    Ses ekipmanları rakamlara bakılarak satın alınmaz. Altına uzunca yazdım zaten. Bence yanlış bilgilendirmi arkadaşl insanları.

  • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

    kaynak aygıttan bahsetmiş ama kaynağın kendisinden bahsetmemiş... ideal dünyada kimse 128kbps mp3 dinlemiyor olabilir ama biz ideal dünyada yaşamıyoruz... ses analog bir olguyken nasıl sayılara güvenebiliyor kendine o garip kelimeyi diyebilen birisi anlamıyorum...

  • eamedic @eamedic

    Sonuçta iş elektronik sayılar önemli, belirli bir uyum sağlanması için sayılara güvenilecek. Ancak iş kulakta bitiyor satın alma kararına dinleme ile karar verilir, sistemin kurulacağı ortamda dinlemek lazım aslında ama bu imkanlara herkes sahip olamıyor ne yazık ki, demo odalarında dinlemeye bile çoğu kişinin fırsatı olmuyor, ki demoda ortamın akustiği sebebiyle seni büyüleyen hoparlör evde cılız ya da parlak olabiliyor, alıp bir sinema setupını evde dinlesen, özel dolby çözücüleri vs kursan (yapmışlığım var) bu ne biçim ses dersin çünkü o sistem sinema ortamını doldurmak için frekans üretir belirli insan yoğunluğu, koltukların ses emiciliği vs hesaplanarak ayarlanır. Ama bu kadar faktör varken insanlar ses sistemlerini kullanıcı yorumları ve sayılara güvenerek almak zorunda kalıyor. O yüzden bu sayıları iyi yorumlayıp hareket etmeliyiz, ki zaten satın alanların 90% parasına bakıyor geri kalanı ince eliyor bu kadar, inceleme fln okuyup frekans cevabı grafiklerini falan inceliyor bizim gibi.

Wi-Fi 6(ax) kartlara baktım da 15 dolar civarı aliexpreste alayım dedim de benim dahili adaptör küçük(resimde ki) bios pili var tam orada,acaba küçük boyutta ax kart var mıdır.
Cihaz Hp Probook 4740s

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aslında olay vergi değil. Verigini ödediğin devletin önüne taş değil kaya koyması.

Madem vergi alacaksın,ver talimat bankaya anında haberin olur alırsın. Nasıl ki faize para yatırınca gelir vergisi anında kesiliyor e bu da olur işte. Sonuçta Google Türkiye 1M personel çalıştırıp,ha cinali bu ay 200 lira kazanmış deyip zarfa koyup kapıya getirip elden teslim etmiyor.

Hesap açıyorsun dijital,para kazanıyorsun dijital,banka hesabına para aktrarıyorsun dijital. Tüm süreç dijital o kadar basit ve kolay ki,bir kelebek kanat açsa anında devletin haberi olur. Sonuçta sen devletsin ya belli gücün yaptırımın var. Hani ne gerek var insanları zor duruma düşürmeye? İstenirse çok rahat her kuruş paranın vergisi anında alınır.

Bir diğer konu ağır olacak ama bizim insanımız balık hafızalı aptal gerçekten. İsim vermiyceğim isteyen bir kaç arama ile bulur. Malum kişi saçma sapan başlık atıp "vergi geldi" deyip içeriği insanları korkutup bir yerlere yönlendirmek olan video çekip insanların bunu paylaşması. Yahu ne çabuk unuttunuz? Formda,yorumlarda "vitaminsizler" diyerek aşağılayan,kotalı internet gidemez olmalı diyen,Amazon refli link verip haksız yere para kazanan(para kazanmak değil söylemeden habersiz iş yapmak konu) birisini hala inatla gelip paylaşan bir kesim var akıl alır gibi değil.

Zaten evi,arabası işi,parası var tuzu kuru bu kişinin. Saçma bir şekilde en iğrenç izleyene soran başlık atması.

Biraz daha açıklayalım,paypal kapanmadan önce bir çok ev kadını el işi yapıp eşine destek oluyor evine katkı sağlıyordu. 3-5 kazanıp tenceresine ekstra yiyecek alıp sofrası zengin oluyordu bu sayede. Sonra ne oldu bizi düşünen devletimiz basıp kapattı. O kadar insan mağdur oldu. Şimdi de aynısı YouTube için geçerli. Kadın yemek tarifi yapıyor onu video çekip,hem maddi kazanç oluyor hem insanlara faydalı olup bir şeyler üretiyor. Eğer bu da ellerinden alınırsa çaresiz kalacaklar. Yanlış anlaşılmasın vergi elbette vereceğiz ama vatandaş mağdur edilip elinden hakları alınarak değil, Gerekirse %70 vergi verelim tamam ama yollar kapanmasın.

Malum şahsın iyi veya kötü bir şeyini paylaşarak onu yüceltiyorsunuz arkadaşlar. Hit artıyor algoritmaya giriyor üstte çıkıyor. Yapacağınız görmezden gelin paylaşıp ekmeğine yağ sürmeyin. Mesala aramızda emek verip müzik üretip dünyaya yayın yapan @likeable1 vardı. Paylaşılacaksa bu tür kişiler paylaşılıp bir yerlere getirmek gerek. Sonuçta aramızda bizden biri gurur verici. Bir yerde duysak "Ya bak TeknoSeyir dendi bu arkadaş" desek fena olmaz. Egosu tavan yapmış değil böyle içimizden değerli insanları yüceltmeliyiz. Ne yazık ki 81 Abonesi vardı en son. 1K bile değil ki akmasa da damlar gelir olarak. Müzik tarzını sever veya sevmeyiz en azından bir hesap açıp destek verebiliriz. Spotify dan açıp loopa alıp arka planda çalıyor. En azından bir şeyler yapmalı.

Geçmişi bu kadar çabuk unutmamak gerekiyor. Dün ne ise yarın da aynı oluyor bazı kişiler. Kendini düşünen toplum için faydası olmayan veya çok az olan birisini en güzeli görmezden gelip hayatına devam etmek gerek. Bırak kendi kendine konuşsun sen paylaşıp egosunu şişirme. Zaten günümüz teknoloji basit ingilizce ile bile dünyanın bilgisine erişebilirsin. Yani mecbur değilsin ki. Niye inatla peşinden gidilir?

Son olarak içimi dökmek istedim. İster beğenin ister yorum yazın. Ben yorum yazmıycam cevap vermiycem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mouse Çift Tıklama Sorunu veya Tıklamama Sorununa Masrafsız Kesin Çözüm

#mouse #fare #bakım #tamir #çifttık #tık #klik #fix çift tıklama sorunu #çifttıklamasorunu #tıkamamasorunu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 59

Kullandığınız tek kullanımlık sim kart satan (ya da sms onayı) bir site vardı? Kullandığım bir site vardı, Rus ve Ukrayna numaraları ile 30-40 kuruşa hellediyordum ama site kapandı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap