merhaba, şarjlı matkap motorunun kömürlerinin olduğu yerden dumanlar çıkıyor, ikinci kez başıma geldi, Motorun sargılarında mı problem var nerede işin içinden çıkamadım #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bu ürün için çalışma voltajına 3-7,5 diyende var 3-10 volt diyende. Amper için 3A diyende var 5A diyende. Hangisi doğru bilemedim. #teknoyardım https://www.n11.com/urun/arduinoelektronik-usb-akim-voltaj-olcer-kws-10va-3-9volt-0-3amper-lodos-14740919

Arduinoelektronik-Usb Akım Voltaj Ölçer Kws-10Va 3-9Volt 0-3Amper -Lodos-...

Arduinoelektronik-Usb Akım Voltaj Ölçer Kws-10Va 3-9Volt 0-3Amper -Lodos- en iyi özellikleri ve gerçek kullanıcı yorumları en ucuz fiyatlarla n11.com'da. Kampanyalı ve indirimli fiyatlarla satın al.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba, bilgisayar güç kaynaklarını ve voltaj çıkışlarını biliyorum. PSU'yu yeşil+siyah ile çalışırtırdım. 5 volt kısmında bir powerbank şarj etmek istedim, ama düşük amper veriyor. 2 amperlik telefon şarj aletiyle denedim, orda 1,7 amper çekiyor. PSU'da 0,50-0,60 amper çekiyor.
Telefon kısmında ise bir şarj edip bir şarj etmiyor. Bunu data bacaklarını kısa devre yaparak çözdüm, şarj ediyor. Neden PSU 25-30 amper verebilecek kapasitesi varken ciyaz 1 amper bile çekmiyor. Şarj kısmında bilmediğim ne var çözemedim. FArklı güç kaynaklarında ve farklı kablo ve farklı usb soketler ile test ettim. Durum aynı. 25-30 amper 5 volt çıkışı varken 1 amper bile çekemiyorum. #teknoyardım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bunu nasıl bir tornavida ağzı açar
Mandrenin ortasındaki yer, normalde yıldız oluyor ama bu değişik #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Orcun @orcun

    Normalde yıldız olur veya düz, ama bunda madrenin dibine uç otura otura darbeli matkap falansa uç kaymış hep vura vura vidanın başını da düzleştirmiş. Buraya ince düz ile girip kafasından çekice vuracan iyice oturtacan yuvaya öyle çevirecen. Ama vidayı çıkartmak yetmez kafasını çıkartmak zor. Bir L alyen lazım ama büyük onu takıp madreni sıkıp saat yönünün tersine matkabı masaya koyup aniden patlatıvercen öyle çıkarsa çıkar. Çıkmazsa ama çok uğraşma komple kırarsın.

  • Emiel Regis Rohellec Terzieff- @regis

    Düz tornavida ile çekiçle vura vura açarsın. Düz tornavidanın agzını oturturacak bir köşe oluşturmalısın. Ben o şekilde kırılmış 24-32 cıvataları yalama olmuş alyan başları filan çıkarıyordum. Bu küçük birşeye benziyor olmadı orçunun dedigi gibi vida gövdesinden bir tık ince matkap uçla delip geçeceksin ama yatak dişlerine zarar verirsen kılavuz atman gerekir yoksa vida cıvata herneyse tutmaz.

  • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

    matkap ile küçük bir delik açılır ve ters kılavuz ile çıkarılır.

Sorun nedir? Söküp baktığımda sil ve sağda mile değen nesneler var, kömür mü deniliyor bilmiyorum. Ortamdaki milin topuna değmesin normal mi? #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 17

5VSb, 6.2 volt olması bir sorun olur mu? neden ayarı kaçar bunun? #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

bilgisayar güç kaynaklarının performansı kondansatorlere göre mi düşer (?) trafoya göre mi (?) yoksa mosfet transistor-schotthky diyotlara göre mi. #teknoyardım.
Eski bir güç kaynağı alıp kondansatorlerini full yenilesek yeni gibi olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

"3dd13009" yerine "p13009" takılır mı (?) Sadece üretici firmalar farklı diye biliyorum #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap