LED de birşey olmazken vida neden eridi #TeknoYardım
https://www.instagram.com/reel/CPf8BZeDYcw/?utm_medium=copy_link

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Kopan R65 direncinin değerini bilen var mı? #TeknoYardım
Platoon pl-9273

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Askere gideceklere yol parası ve yol harçlığı veriliyormuş. Yada gideceği yer doğuda ise uçak bileti veriliyormuş. Şubeleri o kadar aradım ulaşamadım. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 17
 • berrram @berrram

  1 yıl önce gidip hala yol parasını alamayanlar var. O yüzden uğraşıp kendinizi yormayın. Devlet verirken hiç acele etmiyor. En fazla PCR olduğunuz gün PTT'ye gidip sorun adınıza para yatmışsa yatmıştır, yoksa artık ne zaman yatırırlarsa.
  @anka Bu arada uçakla giderken kesinlikle 2. bir planınız olsun (en azından alternatif bir rota ya da yakın saatli diğer uçuşlara da bakın) kafalarına göre iptal ederlerse çok sıkıntı çekersiniz.

  • ANKA @anka

   uçak biletini onlar mı alıyor bize yoksa sevk belgesini gösterip ücretsiz bilet mi alıyoruz?

  • berrram @berrram

   @anka Şu an askerde olan bir tanıdığım var, ben kendisine sorayım. Tekrar yazarım size.

  • berrram @berrram

   @anka Kendisi paranın hesaba yattığını ama yatma süresinin çok değişken olduğunu söyledi. Yani askerlik şubesi uçak bileti veriyor kısmı doğru değil gibi. İnternetteki tüm bu ücretsiz bilet zımbırtısını biri yazmış diğerleri de onlardan kopyalamış. Siz yine de sorabilecekseniz askerlik şubesine sormaya çalışın. Ayrıca pcr testi sonucundan sonra sevk belgenizi aldığınız gibi askerliğiniz başlıyor. (Mayıs 2.grup böyle oldu 3.de de aynısı olabilir.) O yüzden son katılım tarihleri bir kaç gün öne çekiliyor otomatik olarak, kafanızda eski tarihler kalmasın.

 • eaydogan @eaydogan

  Önce eğitim birliğine gidersiniz KTM ile katılınacak eğitim birliği yok diye biliyorum. Eğitim birliğinizden de sizi kritik illere gidecekseniz HUKOM ile koordine ederek eğitim birliğiniz 7 gün evvelden uçak biletinizi ayarlar.
  Doğrudan havayolu ile gidilmesi gereken bir ile sevk edilmişseniz dahi (hiç sanmıyorum) askerlik şubesi başkanlığı 10 gün evvelden HUKOM'a bildirerek uçak biletnizi ayarlar (askerlik şubeniz ile iletişime geçin).
  Yol ve iaşe ödemeniz ise YÜSEM belgesi denilen sevk evrakınız tanzim edildikten sonra PTT'ye kimlik numaranıza yatırılır. Herhangi bir şubeden kimliğiniz ile çekebilirsiniz.

 • Kanan_Jarrus @kananjarrus

  Veriliyor da bana dağıtım izninden sonra ptt karta yatmıştı. Maaş için de ziraat bankasından kart vermişlerdi, son maaşı askerden dönüşten sonra almıştım zam anlaşmazlığı olmuştu.

 • Mücahit Köse @mucahitkose

  Eğitim birliğine giderken bilet kesildiğini hiç duymadım sonrasında tabii ki yerine göre bilet ayarlanıyor ama eğitim birliğine giderken sadece yol parası yatar sevk belgenizi aldıktan sonra.

Alternatif akım üzerinden, avometre ile amper ölçmek mümkün mü? #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Direkt prize takılan ne kadar güç tükettiğini gösteren cihazın tam adını bilen var mı? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PSU gelip giden fan hareket arızası. Neredeyse PSU üzerindeki bileşenlerin yarısını ölçtüm, saglamlar. #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 27