Arkadaşlar powerbank pcb, adı neyse devresinden gerekiyor. Çinde dolar kuruna rağmen halen ucuz ama beklemek istemiyorum, tr de alabileceğim hangi siteler var? sadece robotistan sitesinde buldum oda pahalı geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Power supply 5volt çıkışından telefonu şarj etmeye çalıştım. Telefonun şarjı %60'daydı. Malum telefonlar %3'den %100'e kadar aynı amper ile şarj olmaz. Yerine göre düşürüp-yükseltir. Telefon%60 batarya doluluk ile;
Güç kaynağından 5 volt 290mA
Orjinal şarj aleti ile 5 volt 590mA güç çekti.
Usb kablonun data+- için olan kısımlarını bağlamadım. Birşey fark edermi bilmiyorum. Aynı power supply'ın 5V çıkışına mini ampül bağladım onda ise 330mA güç çekti.
Ölçümü Unit ut33D 10A modunda yaptım.
Power supply 5V max15A, şarj aleti 5V 2A DC güç çıkışına sahip

BeğenFavori PaylaşYorum yap

arkadaşlar 230 volt yazan yerde voltaj-maksimum Amper çıkış gözüküyor, ben öyle zannediyordum ama sağ tarafta yazan yeri çözemedim CURRENT kısmı ne anlama geliyor?#akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Avometre ile ölçüm yaparken direncin az güç çektiğini fark ettim. Bu bana 500 Watt güç kaynaklarının yük altında olmadan 180 watt çekmesini hatırlattı. Konu ile ilgili şekilde çizdim.
Şebeken yani parayı ödeyeceğimiz kaynaktan akım çekiyoruz.
Adaptör 5 volt 2 Amper ama gücü çeken lamba daha az çekiyor. Elektrik 2019 1kWatt fiyatınıda ekledim, bu lamba kaç para yakar ayda.
Hesaplamasını biliyorum ama farzı misal; Lamba 3 volt 0,5 amper çekerken, 5 v 2 amperlik adaptörden ne kadar güç gider?
#akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • eaydogan @eaydogan

    Bu adaptörün verimliliği ile alakalı. Ayrıca pek çok etmen de var. En doğru sonucu lamba yanıyorken adaptörün girişinde ölçüm yapmak verecektir bu sonuca ulaşabilmek için, şu şekilde doğru sonucu bulmak pek mümkün değil.

Arkadaşlar geçen avometre(multimetre) ile soru sormuştum, Uni-T ut33.. modellerinden birini almada karar kıldım. Ürünler 5-10 lira ile ek özellik kazanıyor. Uni-t ut33.. serisinde kabaca böyle.
D olanı herkesin çok tercih ettiği
C olanı fazladan ısı ölçer probu ile geliyor
B olanına ise ek özellik olarak "pil ölçer" yazmışlar. Yani diğerleri pil ölçemiyor mu? Pilin de voltajı direnci vardır, her avometre ile ölçülmeli. Burdaki B modeli için "pil ölçer"deki kasıt nedir? İnceliği yakalayamadım. #akış #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elektronik ile ilgili arkadaşlar;
Bu iki multimetrenin ne farkı var? Biri 22 diğeri 40 lira #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 38

Özetle, aritmetik işlem yapan daha çok çekirdek ekran kartlarında mevcut.
00:20'de adam Overclock yapıyor 😀
https://www.youtube.com/watch?v=-P28LKWTzrI
#akış

Mythbusters Demo GPU versus CPU

The Mythbusters, Adam Savage and Jamie Hyneman demonstrate the power of GPU computing.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android programlama ile uğraşanlar varsa kaynak rica ediyorum. Modül, e-kitap yerli ve yabancı videolar. Birde Telefona Rom hazırlamak çok mu zordur. Telefondaki donanımlar ve sürücüleri bellidir diye düşünüyorum. Kendimiz custom rom hazırlayıp android son sürümlerine geçiş yapabilir miyiz? #akış Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • suicide @suicide

    motorola atrix zamanindan hatirladigim kadari ile kernelin kaynak kodlari yayinlanmadigi surece bu is olmuyor. Baya baya deneyimli cok adam ugrasiyordu dunya capinda ama hep biseyler eksikti. Custom yapayim android 9 a geceyim olayi pek mumkun degil yani.

Tek kulaklık olan çoğunlukla konuşma için tasarlanmış bluetooth kulaklık kullanıyorum, farklı marka ve modelde aynı sorun var(Diğer telefonlardada aynı sorun oldu). Telefon android.

Telefondan müzik yada medya dinlemede hiçbir ses kalitesinde düşme yok.
Şebeke aramalarında kulaklığı kullanırken %70 ses kalitesi düşüyor. Cızırtı, boğukluk ve ses %100'deyken kısık geliyor. Sizin başınıza böyle bir durum geldi mi? Varsa konu hakkında yorumlarınızı alabilirim. #akış #teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

350 Mb ile mutlu olabiliyorsunuz. Arşivden çıkmış hali ise tek CD kapasitesi. Sırf çocukken geçemediğim mayın tarlalı bölüm için tekrar oynadım. O silahlar, o bazuka ve görevler eğlendirmeye yetti. 2003'e ait bir oyun ve sadece HD Grafik ile oynayabiliyorsunuz.
Delta Force: Black Hawk Down #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9