Arkadaşlar Samsung mağazasında Galaxy S3'ü değişim kampanyasına sokabilir miyim? Değişim Kampanya'sına dahil görünmüyor S3 ama hani mağazaya gidince falan bir kıyak geçerler mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

60-70gr yağdan fazla yağ alımı yapmadan ve kimyasal kullanmadan, 250-300gr arası karbonhidrat ve 180gr civarı bir proteini nasıl alabiliriz?
Sade makarna ve tavuk dışında pek bir şey yememek gerekiyor herhalde bu rakamlar için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 25
 • Ahmet Güler @ahmetguler

  "vegan diyet" diye google'da arama yaparsanız sebze ağırlıklı diyetleri görebilirsiniz. Bu seferde 1 tencere sebze yemek gerekiyor. Eğer yağı hayatınızdan çıkartmayı planlıyorsanız. Her şeyi fırınlayacaksınız.

  -Fıstık Ezmesi kahvaltı için iyi bir besin olabilir.

 • Muhammet Aktaş @muhammet-aktas-89

  Hindi eti yağsız protein kaynağı olarak çok zengindir 😎👍🏻

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   Ne kadar doğru bilemem ama birinden duyduğuma göre; hem çok talep olmadığı için hemde hormon iğne yapıldığı zaman hindiler öldüğü için hindi etinin daha sağlıklı olduğunu duydum. Bu da ek bilgi olsun.

  • Muhammet Aktaş @muhammet-aktas-89

   @ahmetguler ben iki yıl önce tam 5-6 ay full kas oluşturmak için spor yapıyordum ve sebze+haşlanmış pul biberli hindi eti yiyordum ve tabi sabahları ya süt ya da yumurtayı eksik etmiyordum. Şimdi istediğim forumdayım.

  • Onur Eryilmaz @onurery

   Öncelikle hepinize teşekkür ederim 🙂
   @isasntrk Ton Balığı eğer light değilse(yani suda) bolca yağ içeriyor(ama sizin kast ettiğiniz suda olan ton balığı sanırsam). Yoğurtta da yağ bulunuyor. Somonun 150gr'ında 20gr yağ var. Diğer dediklerinizi tüketiyorum zaten. Öneriler için teşekkürler.
   @3dfx Hocam 4 adet fındıkta bile 5gr yağ var :S Bence fındık tozu atmayın 🙂
   @secota Dediklerinizin çoğunu tüketiyorum.(Beyaz pilav hariç). Patates püresini nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama genellikle tereyağı ile yapılır ve bol yağ içerir.
   @ahmetguler Hocam, vegan olmak istemiyorum zaten, bütün et, süt ve hayvansal şeyleri yiyebiliyorum 🙂 Fıstık ezmesinin 1 çorba kaşığında 6gr yağ var, kahvaltıyı fıstık ezmesi ile yapsam zaten güne yaklaşık +50gr yağ ile başlarım 😀 Bu arada hindi için dediklerinizi ben de duydum, genelde tavuk yerine hindi tercih ediyorum ama o kadar alıştım ki hindi yerine tavuk diyorum 🙂
   @muhammet-aktas-89 Aynen ben de genelde hindi tercih ediyorum.

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   @onurery mesele vegan olmak değil zaten işlenmiş gıdalardan uzaklaşmak. Vegan diyetleri ile hayvansal gıdaları harmanlarsanız çok iyi olur. Sporcular için kilo başına 1.7 protein öneriliyor. Pat diye kalpten gitmek var. Aman dikkat!

  • secota @secota

   @onurery patates püresi demeyelim de haşlanmış patates ezmesi diyelim 😀 tuz, karabiber ve süt ekliyorum, sütle daha yumuşak oluyor.

  • Onur Eryilmaz @onurery

   @ahmetguler 7 senedir aktif olarak spor yapıyorum hocam merak etmeyin 🙂

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   @onurery 7 senedir spor yaptığınızdan birikmişlerinize güvenerekten sorayım; buğday gluteni için ne düşünüyorsunuz. Malum 100 gramında 70 gram protein var. Pek bir kaynak bulamadım. Siz kullanmasanız dahi çevrenizde tüketen oldu mu?

 • Lehimli At @at

  Ben tavuk temelli bir beslenme sürdürüyorum.Şimdi; güveçte pişmiş tavuklu, patatesli, bezelye yemeği yedim.

 • Yiğit @yigit1

  Ortalama 500gr tavuk göğsü + 500-600gr pirinç + zeytinyağı ve fıstık ezmesi ve kuruyemişlerle bir düzen oluşturabilirsin. Bunun yanında en önemlisi bol bol yeşillik tüketmelisin. Net bir şey söylemiyorum çünkü esnek davranman daha iyi. Pirinç yerine bu değerlere karşılık makarna, ekmek vs vs gibi şeyleri de ekleyebilirsin. Nasıl rahatına geliyorsa. Senin bu düzene değil, kendi düzeninin içerisinde değişiklik yapman gerekiyor. Çünkü hayat düzenini ve buna bağlı olarak beslenme düzenini değiştirmeye kalktığında-genelde- negatif sonuçlar alındığı görülmüş.

7 senelik koşu bandı maceramdan sonra kondisyon bisikleti ile çalışmak harbiden çok enteresan bir deneyimdi 😀 Sanki kardiyo değil de 20dk boyunca leg extension çalışıyormuşum gibi hissettim. Umarım yarın yürüyebilirim 😀 20dk'lık HIIT seansım boyunca en az koşu yaparkenki kadar ter attım, fakat koşu kadar yorulmadım gibi hissettim. Bakalım ilerleyen günlerde koşu bandımı arayacak mıyım? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Abi edelkrone globale yayılmış bir şirket olsa da Türk asıllı bir şirket değil mi? Sitelerinde Türkçe dil seçeneği yok. Yaptıkları ve yarattıkları marka algısı bazen itici gelse de hoşuma gidiyordu, fakat böyle bir şey de resmen saçmalık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 25
 • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

  Bende koymam şahsen. Tr'de iş yapmıyorsa/satılmıyorsa ne gerek var ? Ayrıca zaten akıl sağlığı sorunu olmayan herkesin ingilizce bilmesi lazım. Bilmiyorsa zaten işe yaramıyor. Adamların tüm firma kuralları burada yazılı, isteyen incelesin:

  https://karbongrup.com/dna.pdf

  • tozluraflar @tozluraflar

   İngilizce bilmek keyfi bir şeydir. Kimseyi İngilizce bilmiyor diye aşağılayamazsınız. Tercihtir. İngilizce bilmek çoğu şey için gereklidir, kişisel gelişimdir, bilim için gereklidir, sanat için gereklidir vs. ancak keyfidir. Öğrenmek istemeyen öğrenmez. Bu onu cahil ya da başarısız yapmaz.

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   @tozluraflar Gayette yapar malesef bu devirde. Bilgiye ulaşmanın tek yolu bu. Eğer bir bitki değilse kişi, günlük hayatında doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka gerekli bir şey.

 • Onur Eryilmaz @onurery

  @pope @mertkirimgeri Türkiye'de satıp satmamasının bir önemi yok. Kurucusu Türk, bir çok çalışanı Türk, ana fabrikaları Ankara Kazan'da, HQ'ları İstanbul'da, bir çok parçasını diğer Türk firmalarına ürettiriyorlar(mesela Povie ürünlerinin gövdesini çalıştığım firma üretti bir ara). O zaman firmayı en çok ürün sattıkları ülkeye taşısınlar komple. Tabii ki sitelerinin direk Türkçe açılması gerekmiyor ama en azından Türkçe seçeneği olmalı bence, eğer kendilerini biraz da olsa Türk görüyorlarsa.

  @mertkirimgeri "Ayrıca zaten akıl sağlığı sorunu olmayan herkesin ingilizce bilmesi lazım. Bilmiyorsa zaten işe yaramıyor."
  Bu yazdığınızın konu ile alakası ne onu çözemedim.

 • Fikri @fikri

  Hedef kitleleri Türkiye'deki insanlar değil demek ki.

 • Ahmet Güler @ahmetguler

  Başka bir şey serisini izlerseniz. İlk sezonda öne çıkan yeni bir fikir üretmez isen aramızdan ayrılırsın sisteminin insan emeğini ve enerjisini sonuna kadar sömüren firmalarda bile olduğunu sanmıyorum. Çalışana diyorsun ki; hem sana verdiğim işleri yapacaksın, hem de yeni bir fikirle geleceksin ve ben bunu piyasaya sürüp parayı kıracam. Ne oldu işte youtube'a 3 - 5 video atıp gençlerin hayali en iyileri ofise toplayacakları bir düzen kurdular. Kaçınnn....

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   Bu kotu bir sey mi ? Fikir uretmekten kacinmak, bizi monotonluga iten ve çürüten bir sey. Ayrica fikrin tek basina hic bir degeri yok zaten.

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   @mertkirimgeri mesele varolan projeye ekstra bir şeyler katmak bile değil. Adamlar yeni bir şey üret diyor. Yapılması gereken işleri çalışanlarınıza yaptırırsınız ve iyi bir patron iseniz çalışanlarınız fikirlerini de dinlersiniz. Bu ekstra fikirleri için de onları ödüllendirebilirsiniz ama işten çıkarılma kaygısı bir şeyler ürettirmeye çalışmak mobingten beter.

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   @ahmetguler Var olan bir projeye "bir şeyler" katıyor bizim millet sadece zaten. Bir şey üretmek o kadar anormalleşmiş ki. Aslında makul bir istek ve konuya yaklaşımları düşündüğünüz kadar korkunç değil. Şirket tüzükleri açık kaynak, açıp inceleyebilirsiniz. Patron diye bir şey yok. Kim iyiyse ona diğerleri ödül veriyor.

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   @mertkirimgeri işten çıkarılma kaygısıyla siz bir şeyler üretebilirmisiniz? Üretmek tabiki de güzel ama teşvik olursa güzel. 😀

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   @ahmetguler Ben ürettiğim şeyleri çıkarılma kaygısıyla üretiyorum zaten 😀 Veya yaptığım şeylerin para kazandırmaması kaygısıyla. Veya işe yaramaması kaygısıyla. Teşvik ile hiç bir şey olmaz.Baktığınız zaman ülkede bir ton "teşvik" alan firma var ama ortaya çıkan şeyler çoğunlukla faso fiso. Kaygının kendisi zaten teşviktir.

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   @mertkirimgeri ben tembel adamım ama sizde ışık var gönül ister ki sizi 1920 - 1980'lere sovyet topraklarına alalım. Üretmezseniz çocuklarınızı keserler. Sonra da sizi... Maksat diğer mühendisler ayağını denk alsın. O kaygıyla da uzaya asansör çekecek inovasyonun temellerini atardınız. 😀

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   @ahmetguler İşte ülkedeki zihniyet bu olduğu sürece bizden bi'sik olmaz.

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   @ahmetguler Haklı olduğumu düşündüğünüz için değil, tartışmanın bir yere gidemeyeceğini ve sizin baktığınız perspektifte "laf anlatılamayacağını" düşündüğünüz için haklısınız diyorsunuz. Bunun farkındayım, söyleyeyim dedim. Ama ben de anlatmaktan ziyade göstermeyi tercih ediyorum. 🙂 Size yeri gelince bunu hatırlatacağım.

  • Ahmet Güler @ahmetguler

   @mertkirimgeri Elimdekilerle yetinmesini biliyorum. Hangi noktaya gelirsem geleyim hep bir daha fazlasını olduğunu bundan dolayı da gereksiz hırslara kapılmamam gerektiğini çok iyi biliyorum. Çok para, kalıcı şeyler veya yeni bir şeyler üretmek beni daha mutlu yapmıyor.

   -Ülkenin zihniyetini çoktan aşan biri olduğumu düşünüyorum. Öznel konuşurken birden ülkeye dönünce çokta bir şey demek istemedim.

Merhaba arkadaşlar,

Koşu bandım bozuldu(yaklaşık 7 senelik bir kullanımdan sonra), fakat şuan 0 bir koşu bandı alacak bir bütçem yok. Bir kondisyon aletine en fazla 1000-1100TL civarı ayırabilirim. O bakımdan 2. el bakınıyorum. Fakat bu fiyat civarında Ankara içerisinde istediğim özelliklerde bir bant bulamadım(2.5-3HP olması ve koşu alanının biraz geniş olması).

Aklımda da şöyle bir düşünce var, acaba koşu kariyerimi sonlandırıp kondisyon bisikletine geçmeli miyim? Kalori yaktırması ve ter attırması açısından benzer bir performans alabilir miyim endişelerim var, her iki aleti de kullanmış olan veya bu konuda deneyimli olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

Merhaba arkadaşlar, yüzey soğutma ile ilgili bir sorum olmuştu. Sağolsunlar @master ve @suicide da yardımcı olmuşlardı.

Yüzey soğutma işlemi için Peltier soğutucuyu denemeye karar verdim. Fakat bazı sorularım olacak, Peltier soğutucular ile çalışmış kişiler ya da en azından elektrik işlerinden anlayan kişiler yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

1- Hangi Peltier soğutucu modülünü seçmeliyim. Modellerin son 2 hanesi ne ifade ediyor yani TEC1-12705 ile TEC1-12710 arasında mesela ne gibi farklar var?
2- Soğutucunun ısısını küçük bir fan ile çözebilir miyim?
3- Peltier soğutucunun vereceği soğukluğu ayarlayabilir miyim?
4- Kaç watt ve kaç amperlik bir güç kaynağı almalıyım?

Peltier soğutucu linkleri;
https://www.robotistan.com/tec1-01703
https://www.direnc.net/tec1-12710-peltier

Küçük fan olarak bahsettiklerim;
https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hadron-argon-c160-vga-ekran-karti-fani-420582717
https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/evercool-cs-4041-luks-kutulu-ekran-karti-fani-422362604

Teşekkürler.

TEC1-01703 - 2V 3.9W 15X15mm Satın Al | Robotistan.com

TEC1-01703 - 2V 3.9W 15X15mm en uygun fiyatla Robotistan'da! Aynı gün kargo, taksit seçenekleri ve kapıda ödeme avantajlarıyla hemen satın alın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,

Benim bir yüzeyi minimum temas ile soğutmam lazım, soğutma dediğim öyle dondurma amaçlı değil yani üzerinde ısı ile işlem yapılacak ve o yüzeyin üzerine konan malzemenin(bakır levha) mümkün olduğunca az ısınması lazım. Soğutulacak yüzeyin cam olması tercihim olur ama diğer önerilere de açığım.

Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,

Hepsiburada üzerinden alınan ithalatçı garantili telefonlar bozulunca garanti süreci nasıl ilerliyor?

Mesela OnePlus 6 aldım, bu telefonun üreticisinin Türkiye ile uzaktan yakından alakası yok. 1 gün kalktım telefon açılmıyor. Kiminle muhattap olacağım, derdimi kime anlatacağım?

@umtk One Plus 'ın ithalatçısını biliyor musunuz acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7
 • ad33p @ad33p

  Aldığında beraberinde servisi veren firmanın bilgileri geliyor olmalıydı. Küçük kartçıklar ekliyorlar kutuya servis hizmeti veren firma ile ilgili.

 • suicide @suicide

  Servisi kim verirse versin telefonu direk hb ya gonderebilirsiniz ya da hb m.hizmetlerinden bilgi alip servise kendini de gonderebilirsiniz. Servis raporlari ve kargo tutanaklarini saklayarak olumsuz durumda (olmadigi halde kullanici hatasi, 20 isgunu gecmesi vb.) hakem heyeti vasitasi ile parayi direk hb dan geri alabilirsiniz. tabi satici hb olmak kaydi ile.

 • Umut Koçak @umtk

  İthalatçı firma garanti olarak kim ile anlaştıysa o şirketin teknik desteği ile muhatap oluyorsunuz. Anlaşılan firmanın prosedürü nasılsa ona göre işler garanti süreci...

  Derdinizi satıcıya anlatmayı deneyebilirsiz. Onlar sizi servis yada tedarikçi ilgilensin diye öteleyecektir. İthalatçı sorun teknik ise bana değil anlaşmalı servisle görüş diyecektir. Teknik servis baktınız beceremiyor uğraşmadan THH'ye başvurun derim. Akıl sağlığı açısından 😀

  OnePlus ürünlerin belli bir ithalatçı tayfası yok bildiğim kadarıyla aklına esen getiriyor gibi bir durum var.

 • Onur Eryilmaz @onurery

  @tolgaaaltas @ad33p @suicide @umtk Çok teşekkürler. S9+ düşünüyordum, fakat hemen hemen aynı özellikler ile bütçeme çok daha hitap eden OnePlus 6'yı gördüm bakınırken. OnePlus One 'dan beri hoşuma gidiyordu OnePlus telefonlar. Alsam mı diye düşünüyorum, fakat TR garantisinin olmaması büyük tereddütte bırakıyor insanı.

  • Tolga Altaş @tolgaaaltas

   Bende OP5 var Hepsiburada'dan aldım. Cihazda sorun yok, daha önce de hiç OP5'i göndermedim servise. Ama Lumia 1520 olduğunda HB gayet iyi bir şekilde ilgileniyordu servisteki cihazla. Bence düşünmeye devam edebilirsin.

  • Onur Eryilmaz @onurery

   @tolgaaaltas Anladım hocam, uzun bir süredir telefon bakıyorum ama hep TR garantili dışında düşünmüyordum. Fakat methini çok duyduğum bir markayı HB'nın sattığını görünce bir sorayım dedim. Tekrar teşekkürler ilginiz için.

Vay be, Galaxy S9+ ile Galaxy S10e nerdeyse aynı fiyattalar. Peki sizce S10e mi alınır S9+ mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13