Bir şey dikkatimi çekti, hasta olan ünlü kişiler hasta olduklarını açıkladıktan sonra resmen sırra kadem basıyorlar. Ne kendilerinden ne de yakınlarından durum ile ilgili bir haber çıkmıyor. Mesela Fatih Terim, 1 hafta oldu hasta olduğunu açıklayalı, bir daha da haber alınamadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Merhaba, bugünlerde bir çok televizyon şovunun(yabancı) virüs nedeni ile çekimleri bitse bile post-production'ı bitmediğinden erken final yapacağı haberlerini okudum. Bilgim olmadığından ve merak ettiğimden soruyorum, mesela çekimleri biten bir dizi bölümünün post-production işi bu işte çalışan insanların evden çalışması ile halledilemeyecek bir iş midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • rsezer @rsezer

  Tek kişinin yapabileceği bir iş değil, ekip üyeleri evlerinden ( evlerinde gerekli ekipman ve yazılım var olduğu düşünülerek ) çalışsın dersen, eldeki data miktarı çok büyük, özel bir internet bağlantıları yoksa mümkün değil.

 • reducto @reducto

  Final yapmazlar setler durur bir süre bölüm gelmez. Erken final yapılmasının bir anlamı yok çünkü şu durumda. Post prodüksiyon evden yapılcak iş değil. Tek bir kişi yapmıyor çünkü birçok kişi aynı anda çalışıyor, yönetmenin vs. onayları alınıyor. Post prodüksiyonu yapacak cihazların da eve gitmesi lazım, görüntülerin de eve gitmesi lazım. Kimse yapım görüntülerini bi çalışana verip "al git evinde yaparsın" demez 😀

 • OLDBoy @oldboy

  Şöyle düşün, Murat Gamsız biz eski çekim kalitemizde çekip evden işleyemeyiz, datayı elden ele ulaştırmamız günler sürer dedi. Bir YouTube videosu böyleyse TV dizilerinde durum 10 katı daha olumsuzdur.

Merhabalar, Battle.net 'de download hız sorunu yaşayan var mı acaba?

Edit: Reddit'de de baya bu sıkıntıyı yaşayanlar var, sorun Blizzard'dan kaynaklı gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben bir şey soracağım, şimdi evden çıksam apartman kapısını peçete ile açıp açtığım peçeteyi çöpe atsam, açık ve kalabalık olmayan bir ortamda hiç bir şeye temas etmeden yürüyüş yapsam, sonra yine apartman kapısını peçete ile açıp daireme gelsem. Geldikten sonra kıyafetim ve ben hiç bir yere değmemiş olsam dahi kıyafetlerimi balkonda çıkartım içeri girsem ve ellerimi yıkasam. Bu tip bir davranışın başkalarına ya da kendime bir zararı olur mu?
Bunu sormamın nedeni geçen hafta başı 1-2 kere bu aktiviteyi yapmış olmam ve bir zararının olduğunu düşünmemem. Ama bu olayı yapmamın çevreme ya da kendime bir zararı olabilecek ise bilmek isterim ve bir daha tekrar etmem. Biri bilimsel bir kanıt ile anlatabilirse sevinirim. Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak bilenler aydınlatabilir ise sevinirim. Şuan ki virüs salgını eskiden olan Kara veba ve İspanyol gribi zamanlarından beri gelmiş en ciddi salgın mıdır?

Edit: https://tr.wikipedia.org/wiki/Salg%C4%B1nlar_listesi

Buradan geçmiş vakalara bakılabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • POfficer @jepping

  Henüz öyle denemez. Gidişatta öyle görünmüyor.

 • SatoBiryani @satobiryani

  İsponyol gribi 50.milyondan fazla insanı öldürdü gu söyleniyor,bu günkü nüfusa oranlalarsak 200 milyonu geçer sen hesap et

 • Equitatus @equitatus

  İspanyol gribinden sonra en çok ölüme sebep olan domuz gribi pandemisi vardı. Uzun süre devam ettiği için tam rakamları bilinmiyor ama yaklaşık yarım milyon insanın öldüğü düşünülüyor. Domuz gribiyle kıyaslarsak eğer o zaman virüsten etkilenen yaklaşık 1 milyar insan vardı, bunların yarım milyonu öldü, yani mortalitesi %0.05'ti. Şu anda coronavirüsün mortalitesinin %3 olduğu düşünüldüğünde aynı miktar insanın etkilenmesi halinde 30 milyon insanın ölebileceğini görüyoruz. Tüm dünyada karantina ve sokağa çıkma yasakları uygulanmasının sebebi hem gribe göre yüksek mortalitesi hem de yüksek bulaşıcılığı. Eğer şu anda 10 yıl önce domuz gribinde neredeyse hiç önlem alınmadığı gibi önlem alınmıyor olsaydı belki 1 milyar değil 3-4 milyar insan etkilenecekti. %3'lük mortalite de hesaba katıldığında 120 milyon insanın ölebileceği anlamına geliyor. Bu da kara vebada ölenlerin sayısına yakın bir değer.

Merhabalar, bugün sabah doktora gittim ve röntgen istedi. Röntgen çektirmeye indim, hemşire hanım duracağım pozisyonu gösterdi ve içeri geçip röntgeni çekti. Biraz sonra gelip küpeniz mi var onu çıkartın tekrar çekeceğim dedi. Küpemi çıkarttım ve röntgeni tekrar etti. Burada hemşire röntgene girmeden uyarı yapmadığı ve dikkatsiz olduğu için hatalı, lakin benim asıl sorum küpe ile röntgen çektirmemin çıkan görüntünün bozulması dışında bir etkisinin olup olmadığı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Anıl @anilkirac

  Evet pozisyon vermek vs gibi işin bir parçası da metalleri sormak ama genelde hasta yoğunluğu fazla olduğu için hızlı hareket etmek gerekiyor ve insanlık hali unutulabiliyor. Arkadaşların dediği gibi çok düşük bir miktar fazla doz radyasyon almış oldunuz ama kafaya takılacak bir durum değil.

 • Agab @agab

  Üzerinizde metal eşyaları çıkarın derler. Demeseler de her yerde yazılıdır. Ben telefonla girersem sorumluluk bana aittir orada zira kimse kontrol etmez. Etmeli midir tartışılır fakat hemşirede ben suç görmüyorum. 18 yaşını aşmış herkes dikkat etmeli kurallara ve bu bireyleri ayrıca uyarmamak gerekli.

 • fikri @fikri

  Normalde bel bölgesini falan çekerken kemer olma ihtimaline karşı uyarıyorlar mutlaka.
  Sanırım sizde kafa bölgesi çekildiği için küpe de takmayacağınızı düşünerek uyarmamıştır.
  Bazen uyarmak yerine kendileri bakıyorlar küpe tek tarafta ise diğer tarafa bakmıştır belki.
  Geçmiş olsun bu arada. 🙂

 • Rasko @rasko

  En az teknisyen kadar siz de "dikkatsiz ve hatalısınız". Röntgene metal eşya veya takı ile girilmeyeceği genel bir bilgi, hadi diyelim bilmiyordunuz, röntgen odalarının kapılarında ve içlerinde parlak renklerde, koca koca "Üzerinizdeki metal eşyaları ve takıları çıkarın, hamileler giremez" vs. diye yazar zaten. Süs diye asmıyorlar o tabelaları.

Merhaba, 100-150TL civarına(eğer çok f/p ise 200TL) bir kulak içi kulaklı arıyorum. Bass karakteristiği yüksek olması tercih sebebim. Daha önce kullanıp memnun olduğum 2 kulaklık Apple Earpods ve Audio Technica CKS99.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar;

Linkteki PC Autocad 2018 'de çizim açmak ve genel ofis işlerini halletmek için uygun mudur?

https://www.hepsiburada.com/hp-250-g7-intel-core-i5-8265u-16gb-256gb-ssd-mx110-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6mp65es2-p-HBV00000MG1B8?magaza=teknoraks

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9