Merhaba, 100-150TL civarına(eğer çok f/p ise 200TL) bir kulak içi kulaklı arıyorum. Bass karakteristiği yüksek olması tercih sebebim. Daha önce kullanıp memnun olduğum 2 kulaklık Apple Earpods ve Audio Technica CKS99.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar;

Linkteki PC Autocad 2018 'de çizim açmak ve genel ofis işlerini halletmek için uygun mudur?

https://www.hepsiburada.com/hp-250-g7-intel-core-i5-8265u-16gb-256gb-ssd-mx110-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6mp65es2-p-HBV00000MG1B8?magaza=teknoraks

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Merhaba arkadaşlar, Android bir tablette local network bağlantısını kesmeden sadece internete çıkışı engellemenin bir yolu var mıdır? Yani tablette çalışan bir uygulama ağdaki bilgisayarlardan veri alıp gönderebilecek lakin internet erişimi olmayacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, internette aradım ama herhangi bir bilgiye ulaşamadım. Pasaportumda yer alan fotoğrafımı yenilemek istiyorum, bunun için başvuracağım yer İl ya da İlçe Nüfus müdürlükleri lakin sadece fotoğraf yenilemek için hangi belgeler gerekli öğrenemedim. Bilgisi olan var mıdır acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @onurery sadece fotoğraf yenileme şeklinde bir işlem yok muhtemelen. Büyük ihtimal kayıp pasaport işlemi gibi yeniden defter ücreti ödeyerek yeni pasaport çıkartman gerekiyor.

 • Barış Ataç @barisatac

  Ne yazık ki pasaport "güncelleme" yok, sadece yenileme var. Sizin için önemli ise yenileme yapmak zorundasınız.

 • Onur Eryilmaz @onurery

  @gurkan-atilgan @barisatac Peki fotoğraf ile şu anki halim arasında büyük bir farklılık varsa diğer bütün bilgilerimin eşleşmesi halinde bile yurt dışında gümrük görevlisinin içeri almama gibi bir durumu olabilir mi? (Açıklama yaptığım halde)

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @onurery nasıl bi değişimden bahsediyoruz? Benim pasaport 10 yıllık. Profilde gördüğün halimle aldım pasaportu. Saçım ve sakalım değişebilir muhtemelen 10 yıl içerisinde. Sorun olacağını sanmam.

  • Barış Ataç @barisatac

   Estetik ameliyat olmaktan bahsediyorsunuz sanırım. Bu durumda yine pasaportu değiştirmeniz gerekiyor hatta değiştirmezseniz başınız belaya girebilir. Çünkü pasaportta normal bir fotoğraf kullanılmıyor, biyometrik fotoğraf kullanılıyor.
   Estetik dışındaki değişimler pasaportun geçerliliğine etki etmiyor, çünkü üstündeki biyometrik fotoğraf ile yüzünüzün ölçüleri ölçülüyor ve sistemlerde sizi tanımak için bu ölçüleri kullanıyorlar.

  • Onur Eryilmaz @onurery

   @gurkan-atilgan @barisatac Pasaportu aldığım sene olan 2013 yılında yaklaşık 115 kiloydum, zaman içinde 67 kiloya düştüm. Haliyle yüzüm 2013 yılındakine hiç benzemiyor. 2 sene önce Çek Cumhuriyetine girerken durumu bir şekilde gümrük görevlisine açıklamıştım ve girebilmiştim ama biraz sorun çıkmıştı. Pasaportumun 2023 yılında kadar geçerliliği olduğundan gidip de 900 küsür lira vermek istemiyorum açıkçası sırf kilo verdim diye. Kasım ayında da yurt dışına çıkma durumum olabilir, o bakımdan sorun olmaması açısından fotoğrafı yenilemek istiyorum lakin komple pasaport değişecek herhalde :/

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @onurery nüfus müdülüğüne gidip danışsan daha doğru bilgi alırsın muhtemelen

   bildiğim kadarıyla tekrar harç parası vermiyorsun, süre uzatmayacaksan 900 küsür vermeyeceksin yani, sadece defter parası veriyorsun, o da 135 TL falan oluyor, geçerlilik de öncekinden kalan süreyle devam ediyor

   Ücretler : https://randevu.nvi.gov.tr/pages/applicationprices

 • demigod @demigod

  komple defter yenileniyor, ya internetten randevu alacaksınız ya sabah çok erkenden sıraya girip randevu almadan aynı gün işlem yaptırmak için sunulan az sayıdaki kotadan sıra almaya çalışacaksınız.

Merhaba, type-c usb kablosu alacağım ama en ucuzunu alıp geçmemin bir sakıncası olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,

Bozuk bir SSD, anakart'ı bozabilir mi? Arkadaşımın PC'sinde ekrana görüntü gelmiyordu. Ram'leri tek tek denedim, üzerine bozuk olmadığına emin olduğum ram'leri de taktım fakat görüntü alamadım. Ekran kartı'nı da çıkarttım, yine sonuç yok. SSD'de mi sorun var acaba diye o PC'deki SSD'yi sağlam bilgisayara bağladım ve o da ne artık sağlam olan bilgisayardan da görüntü alamamaya başladım(PC'nin asıl sağlam SSD'sini geri bağlamama rağmen).

Şimdi bu sorunu nasıl çözeceğim bilemiyorum. Böyle bir şey başına gelen var mıdır? (Not: BIOS'u sıfırlamayı da denedim)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, arkadaşımın PC'si muhtemelen ram'lerden kaynaklı olduğunu düşündüğüm mavi ekran veriyor. Ram'lerde sorun olup olmadığını anlamak için yapılabilen bir test var mıdır acaba?(Yazılımsal bir test)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Merhabalar,
Domain transferi sürecinde taşınacak domain'e bağlı web sitesi ve mail adresi kullanılabilir mi, yoksa transfer gerçekleşene kadar kapalı mı kalıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap