Selamlar, yaklaşık bir ay boyunca apart bir otelde kalacağım. Bilgisayarımı yanıma alıp gideceğim fakat gideceğim yerdeki internetin hızına ve kalitesine güvenmediğim için 1 ay boyunca geçici bir çözüme ihtiyacım olacak gibi. Nasıl bir şey önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam, dr.com.tr ve idefix.com'a giremiyorum. Sorun bende mi acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, Xbox Game Pass'de olan Forza Horizon 4 Standart Sürüm'ü yüklersem, sonradan araba paketleri alma şansım var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, i74790k işlemci, AMD R9 390 ekran kartı ve 16gb ram'im var. R6 Siege, Cyberpunk 2077, Hitman 2, COD:Warzone gibi oyunları en yüksek ayarlarda olmasa da orta ya da orta üstü ayarlarda oynayabiliyorum. Buna güvenerek FarCry 5 aldım dün Steam'de indirimde görünce, lakin low ayarlarda bile oyun 10dk'da bir crash yiyor. Oyunun menüsünde bulunan benchmark'ı High ayarlarda oynatınca hiç bir sıkıntı olmadan avergae 59 fps'te oynatıyor, ama gel gör ki oyunu oynamaya başladıktan bir süre sonra pat diye crash yiyor. Ekran kartı driver'ını da güncelledim yine fayda etmedi. Sizce sorun çözülebilir mi, yoksa 2 saati doldurmamışken iade edeyim mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, 27-28" 4K monitör bakıyorum, lakin seçenekler gerçekten çok çok az.

https://bit.ly/3y8Cshd
https://bit.ly/3iU5ESZ

Gönlüm Philips'ten yana lakin Samsung'da da HDR10 desteği varmış. Onun dışında her özellikleri aynı sanırsam.

Sizce hangisi ve bunlar dışında 3-4 bin TL civarında daha iyi bir alternatif var mı?

Philips 28" 288E2A 4K UHD FreeSync DP HDMI MM IPS Monitör fiyatı, teknik...

Philips 28" 288E2A 4K UHD FreeSync DP HDMI MM IPS Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar,
1080p 27" bir monitörüm var, yine 27" ikinci bir monitör almak istiyorum lakin ileride PS5 alırım düşüncesi ile alacağım monitörün 4K olmasını istiyorum. 2. monitörün 4K olması durumunda PC'de çift monitör çalışırken çözünürlük anlamında herhangi bir sıkıntı çıkar mı merak ettim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Merhabalar, 65" bir tv bakıyorum. Direkt Samsung marka almayı planlıyorum, bütçem max. 10.000TL. Samsung TU7000, TU8500, Q60T ve Q60R modellerini Rtings'den inceledim ve karşılaştırdım. Rtings'den okuduklarıma göre bu 4'ünün arasında çok bir fark yok, ama açıkçası TV'den çok anlayan biri değilim. Sormak istediğim şu; TU7000'e 7.500TL vermek yerine Q60 modeline fazladan 2.500TL verirsem gözle görülür bir fark yaşayabilecek miyim?

Edit: Direkt Samsung dememin sebebi değiştireceğim TV'nin de Samsung olması ve aldığımdan beri sıkıntı yaşamamam, ama benzer bütçelere LG'nin daha iyi modelleri varsa LG'ye de yönelebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Selamlar, şöyle güzel kafa dağıtıcı yabancı bir komedi dizisi arıyorum ama aşırı seçici olduğum için bulamıyorum bir türlü, ama belki sizler güzel öneriler yaparsınız 🙂

İzlediğim ve beğendiğim diziler;
- The Big Bang Theory
- Silicon Valley
- How I Met Your Mother

Başladığım ama pek beğenmediklerim;
- Sex Education
- Community
- Brooklyn Nine-Nine
- Louie
- Superstore

Kriterlerim;
- Mocumentary tarzında olmaması(The Office, Parks And Recreation vs.)
- Komedi yaratan unsurların olabildiğince gerçeğe yakın olması ve cıvık olmaması
- Ergen ya da çocukları konu almaması (Sex Education, Community vs.)
- 2005 ve sonrasında çıkması
- En az 2-3 sezonu bulunması

Biliyorum sert kriterlerim var ama komedi dizilerinde aşırı seçiciyim maalesef 😀

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Entourage dizisine başladım. İlk sezonu bitirdim, şimdilik gayet güzel ve eğlenceli bir şekilde ilerliyor. Bir nevi Silicon Valley'in Hollywood versiyonu gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 53

Arkadaşlar aranızda SQL Server'dan anlayan bir IT'ci var mı? Ufak bir sorum olacak.

SQL Server kurulu bir bilgisayar var fakat client bilgisayarlar bu SQL Server Instance'ını görmüyor bir türlü.
https://stackoverflow.com/questions/41072639/cannot-find-sql-instance-name-on-network-pc
Buradaki bütün adımları harfiyen yaptım lakin sonuç alamadım.
Üstteki post'u paylaşıyorum çünkü internetten yaptığım bir çok aramada buradaki adımlardan bahsediliyor.

Neyi kaçırıyorum anlamış değilim. IT uzmanı olmadığım için de sizlere bir fikir danışmak istedim.

Not: Aynı client bilgisayarlar başka bir PC'de kurulu olan server'ı görüyorlar. Yani sorunun client bilgisayarlarda olduğunu düşünmüyorum.

Client'dan server'ın bulunduğu pc'ye telnet 1433 komutu gönderiyorum fakat bu şekilde de bağlantı sağlayamıyorum. Sanırım sorun port'larla alakalı ama firewall'dan 1433 TCP ve 1434 UDP izinlerini de verdim.

Cannot find SQL Instance name on network PC

I have been facing this type of situation a dozen of times now and final want a permanent solution to it. Problem Cannot find Server PC's SQL Instance name on client PC. Note:- I have installed SQL...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, aranızda IT'ci olan veya IIS(Internet Information Services) ile ilgili bilgisi olan var mı? IIS'i açmama rağmen IIS Manager'a girdiğimde eklediğim screenshot'daki gibi çıkıyor. Bir çok şeyi denedim ama sorunu çözemedim. Yardım edebilirseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap