Selamlar, i74790k işlemci, AMD R9 390 ekran kartı ve 16gb ram'im var. R6 Siege, Cyberpunk 2077, Hitman 2, COD:Warzone gibi oyunları en yüksek ayarlarda olmasa da orta ya da orta üstü ayarlarda oynayabiliyorum. Buna güvenerek FarCry 5 aldım dün Steam'de indirimde görünce, lakin low ayarlarda bile oyun 10dk'da bir crash yiyor. Oyunun menüsünde bulunan benchmark'ı High ayarlarda oynatınca hiç bir sıkıntı olmadan avergae 59 fps'te oynatıyor, ama gel gör ki oyunu oynamaya başladıktan bir süre sonra pat diye crash yiyor. Ekran kartı driver'ını da güncelledim yine fayda etmedi. Sizce sorun çözülebilir mi, yoksa 2 saati doldurmamışken iade edeyim mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, 27-28" 4K monitör bakıyorum, lakin seçenekler gerçekten çok çok az.

https://bit.ly/3y8Cshd
https://bit.ly/3iU5ESZ

Gönlüm Philips'ten yana lakin Samsung'da da HDR10 desteği varmış. Onun dışında her özellikleri aynı sanırsam.

Sizce hangisi ve bunlar dışında 3-4 bin TL civarında daha iyi bir alternatif var mı?

Philips 28" 288E2A 4K UHD FreeSync DP HDMI MM IPS Monitör fiyatı, teknik...

Philips 28" 288E2A 4K UHD FreeSync DP HDMI MM IPS Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Selamlar,
1080p 27" bir monitörüm var, yine 27" ikinci bir monitör almak istiyorum lakin ileride PS5 alırım düşüncesi ile alacağım monitörün 4K olmasını istiyorum. 2. monitörün 4K olması durumunda PC'de çift monitör çalışırken çözünürlük anlamında herhangi bir sıkıntı çıkar mı merak ettim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar, 65" bir tv bakıyorum. Direkt Samsung marka almayı planlıyorum, bütçem max. 10.000TL. Samsung TU7000, TU8500, Q60T ve Q60R modellerini Rtings'den inceledim ve karşılaştırdım. Rtings'den okuduklarıma göre bu 4'ünün arasında çok bir fark yok, ama açıkçası TV'den çok anlayan biri değilim. Sormak istediğim şu; TU7000'e 7.500TL vermek yerine Q60 modeline fazladan 2.500TL verirsem gözle görülür bir fark yaşayabilecek miyim?

Edit: Direkt Samsung dememin sebebi değiştireceğim TV'nin de Samsung olması ve aldığımdan beri sıkıntı yaşamamam, ama benzer bütçelere LG'nin daha iyi modelleri varsa LG'ye de yönelebilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 16

Selamlar, şöyle güzel kafa dağıtıcı yabancı bir komedi dizisi arıyorum ama aşırı seçici olduğum için bulamıyorum bir türlü, ama belki sizler güzel öneriler yaparsınız 🙂

İzlediğim ve beğendiğim diziler;
- The Big Bang Theory
- Silicon Valley
- How I Met Your Mother

Başladığım ama pek beğenmediklerim;
- Sex Education
- Community
- Brooklyn Nine-Nine
- Louie
- Superstore

Kriterlerim;
- Mocumentary tarzında olmaması(The Office, Parks And Recreation vs.)
- Komedi yaratan unsurların olabildiğince gerçeğe yakın olması ve cıvık olmaması
- Ergen ya da çocukları konu almaması (Sex Education, Community vs.)
- 2005 ve sonrasında çıkması
- En az 2-3 sezonu bulunması

Biliyorum sert kriterlerim var ama komedi dizilerinde aşırı seçiciyim maalesef 😀

Şimdiden teşekkürler.

Edit: Entourage dizisine başladım. İlk sezonu bitirdim, şimdilik gayet güzel ve eğlenceli bir şekilde ilerliyor. Bir nevi Silicon Valley'in Hollywood versiyonu gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 57
Onur Eryilmaz paylaştı.

Bütün Teknoseyir ahalisine merhabalar. 🙂 Bilindiği üzere bilmeyenler de olabilir tabi ki ama baya bir süredir #tamirtadilat işleri yapıyorum. Çevremden olsun, Teknoseyir ortamından olsun baya bir kişinin tamir işlerini yaptım. Sağolsun çok arkadaş cep telefonlarını, notebooklarını vs. hiç güven sıkıntısı olmadan yolladılar.

Malum bilenler biliyor gene aralık ayından beri neredeyse işsizim. Pandemi yüzünden fabrikada ücretsiz izne çıkartıldım. Çıkartılmadan öncesi de bu işi zaten yapıyordum ama daha çok hobi gibi 2. iş gibiydi. Ondan sonra oradan gelen para ile de kedilere sokak hayvanlarına mama vb. şeyler için yapıyordum. Haliyle son zamanlarda işsiz de kalınca bu iş ilk işim oldu. O yüzden bozulan tamir ettirmek istediğiniz cihazlar varsa tamirini yapabilirim.

Mesela ne tamiri ? Atıyorum telefonunuzun ekranı kırıldı, ahizesi bozuk, kamerası bozuk, pil değişecek, şarj soketi bozuk vs. bu gibi tamirleri zaten yapıyorum. Notebook içinde fiziki herhangi bir sıkıntıları da yapabilirim. Menteşe kırıkları, kasa kırıkları, bunların tamirini de yapabiliyorum. Aklınıza gelebilecek elektronik cihazlarında tamirini yapabiliyorum. Pc parçası mesela gamepad, mouse gibi gibi. Önceki yaptığım işlerin fotoğrafını isteyen olursa onlarıda ekleyebilirim. İşlemleri yaparken zaten Telegram'dan veya Whatsapp üzerinden detaylı her aşamanın resmini size iletiyorum ona göre aksiyon alıyorum.

Örnek vereyim hemen, ya bunun burası bozuk deyip kestirip atmıyorum. İşte telefonun şarj soketi bozuk ama neden bozuk ? soketin detaylı resmini sıkıntılı parçasını gösterecek şekilde atıp ona göre gösteriyorum.

İzmirde oturuyorum ancak elden ürünü teslim alma işini pandemi de araya girince o olaya hiç girmiyorum. Sadece kargo ile gönderim yapabilirsiniz. Teknoseyirden beni etiketleyip olmadı bu durum altından veya Telegram : @orcun89 ,mail : [email protected] üzerinden de iletişime geçebilirsiniz. Umarım akışta paylaşıyorum diye rahatsız olan olmaz, oluyorsa da kusurabakmayın. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 38

Arkadaşlar aranızda SQL Server'dan anlayan bir IT'ci var mı? Ufak bir sorum olacak.

SQL Server kurulu bir bilgisayar var fakat client bilgisayarlar bu SQL Server Instance'ını görmüyor bir türlü.
https://stackoverflow.com/questions/41072639/cannot-find-sql-instance-name-on-network-pc
Buradaki bütün adımları harfiyen yaptım lakin sonuç alamadım.
Üstteki post'u paylaşıyorum çünkü internetten yaptığım bir çok aramada buradaki adımlardan bahsediliyor.

Neyi kaçırıyorum anlamış değilim. IT uzmanı olmadığım için de sizlere bir fikir danışmak istedim.

Not: Aynı client bilgisayarlar başka bir PC'de kurulu olan server'ı görüyorlar. Yani sorunun client bilgisayarlarda olduğunu düşünmüyorum.

Client'dan server'ın bulunduğu pc'ye telnet 1433 komutu gönderiyorum fakat bu şekilde de bağlantı sağlayamıyorum. Sanırım sorun port'larla alakalı ama firewall'dan 1433 TCP ve 1434 UDP izinlerini de verdim.

Cannot find SQL Instance name on network PC

I have been facing this type of situation a dozen of times now and final want a permanent solution to it. Problem Cannot find Server PC's SQL Instance name on client PC. Note:- I have installed SQL...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, aranızda IT'ci olan veya IIS(Internet Information Services) ile ilgili bilgisi olan var mı? IIS'i açmama rağmen IIS Manager'a girdiğimde eklediğim screenshot'daki gibi çıkıyor. Bir çok şeyi denedim ama sorunu çözemedim. Yardım edebilirseniz sevinirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,
Elimde yaklaşık 2-3 sene önce Visual Studio 2015'de geliştirdiğim bir Xamarin Forms uygulamasının kaynak kodları var ve bu uygulamada küçük bir işlem yapıp çıktı almam gerekiyor. Lakin bilgisayarımda mevcutta kurulu VS2019 var. VS 2019'un Xamarin Forms eklentilerini kurarsam, uygulamanın çıktısını sorunsuzca alabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu Amazon'un bana bir garezi var herhalde. Prime üye olmama, satıcısının Amazon olmasına ve aldığım şeylerde ertesi gün elime ulaşacağına dair bir ibare bulunmasına rağmen, bir kaç ay önce aldığım bir ürün 1 hafta sonra elime ulaşmıştı, bugün sabah verdiğim bir sipariş için ise Pazartesi eline ulaşır diyor 😀 Amazon'dan sipariş veren diğer kişilere bakıyorum neredeyse aynı gün ellerine ulaşıyor, enteresan 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7