Selamlar,
1080p 27" bir monitörüm var, yine 27" ikinci bir monitör almak istiyorum lakin ileride PS5 alırım düşüncesi ile alacağım monitörün 4K olmasını istiyorum. 2. monitörün 4K olması durumunda PC'de çift monitör çalışırken çözünürlük anlamında herhangi bir sıkıntı çıkar mı merak ettim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tai per Dog Un @alipektas

  Uyumluluk konusunda bir sıkıntı olmaz lâkin iki monitör arasında geçişte biraz uğraştırıyor farklı çözünürlükler olunca. Zaten monitörleri birbirlerine göre konumluyorsunuz (sanal olarak), birinin alsnı diğerinin 4 katı olduğu için kesiştiği alanlar çok ufak kalıyor. İkisi arasında fare/pencere geçişi için sadece o alanı kullanabiliyorsunuz. Anlatabildim mi bilmiyorum.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  4K monitörünüzü 1080p veya bir tık üst çözünürlükte kullanırsanız çok sıkıntı çıkmaz ama daha yüksek kullanacaksanız, ilk monitörünüz olmalı kesinlikle ve düşük çözünürlük biraz göz yoruyor, çünkü adapte olmak zaman alıyor.

 • Nefrit @nefrit

  Ama yeni çıkan 1080p bilgisayar monitörleri iyi görüntü veriyor. Hatta 5 sene önceki 1080p monitorlerden bile görüntüleri daha iyi.

 • Onur Eryilmaz @onurery

  Ben PS4'ümü TV'de kullandım yıllarca ama onda da oturarak oynuyordum zaten 😀 😀

 • Nefrit @nefrit

  @ozturka Şimdi zaten 1080p çözünürlükte 24 inch den fazlası zarar. Benim kıyas yaptığım nokta 3840p ile 1080p değil.

  Kıyas yaptığım konu eskinin 1080p monitörleri ile günümüz 1080p monitörleri arasında da oldukça farklar var. (Tabii lafım 24 inch'e kadar monitörler için geçerli)