Dün 0850 473 0674 numaralı telefondan arandım, otomatik mesaj para vermezsem Şirketimin Google daki bilgilerinin silineceğini aramalarda görünmeyeceğimi bildirdi. 1 e basarsam bu sorunu çözeceklerini söyledi.
Sahtekarlık olduğunu biliyorum ama yine de ne yapacaklar diye meraktan 1 e bastım.

Bugün 0212 929 0583 numaralı telefondan arandım. "Gogoldan " aradığını söyleyen bir kadın bır bır bır bir sürü saçma şey anlatıp, 350 TL ödemezsem "GOGOL" aramalarında artık çıkmayacağımı, ödersem birinci sayfadan görüneceğimi müjdeledi. İstemiyorum silin diyince şok geçirdi ama o zaman ticaretiniz azaları para kaybedersiniz dedi, olsun siz silin dedim. İkna edici söylemişim ki üçüncü ısrardan sonra vazgeçti, tamam deyip kapattı.

Bu dolandırıcıları verdiğim bilgileri kullanarak devletin savcısının takip edip, işlem yapması lazım. Fakat daha önce başka bir konuda bir sürü detay kanıtla beraber dilekç vererek yaptığım şikayette işlem yapmak yerine, beni evrak işlem servislerinde tur attırarak bezdiren, yılmayıp dilekçeyi verdikten sonra da nöbetçi savcının beni fırçalamasını dinledikten sonra şikayetimin işleme alınmasında ısrarcı olup evrakı kayda aldırdıktan 4 ay sonra konunun kamuyu ilgilendirmediği, bir zarar oluşmadığına kanaat getirildiği şeklinde bir cevap yazısı aldım.

" Ya devlet başa ya kuzgun leşe " olduğu sürece bu çakallar ortamı boş bulduğu için rahatça devam edecekler. Sabit bir yatırım var, otomatik aramaydı, çağrı merkeziydi, dolandırıcılık için yaratıcı konular bulmak gibi yorucu işleri yapıp, bundan sonra çeşitli konularda olta atarak 100 kişiden 5 ini çarpsalar ki oran kesin daha fazladır, Allah bereket versin güzel para.

BeğenFavori PaylaşYorum yap