Arkadaşlar dışarıdan yediğimiz şeyler böyle mi yapılıyor çoğu? Adam eliyle sıktı elini yıkadığı suyla limonata yaptı midem kalktı ya yorumlara bakıyorum insanlar beğenmiş hep valla hiç aklı çalışan yok mu ülkede ?

Buz gibi Pastane usulü LİMONATA Tarifi geldi Denemeyen kalmasın

Instagram hesabımız➡️ https://instagram.com/emeklitatlicifeyziusta?igshid=1ntlwvmud3othMalzemeler:4 Lt SU500 gr toz şeker3 büyük boy limon(4 orta boy da olur...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Halid @abdhbal

  El yıkamaya inanıyorum ben sorun yok 😀

 • Joe @joe

  Evde kendine ailesine yapıyor sorun yok. Dışardan yediğin bunun kadar hijyen değil. Adam bunu yapıyor gidiyor telefonuyla oynuyor sonra gelip tekrar yapıyor vs. En masum şeklini anlattım. Orasını burasını kaşıyan da var.

  • erigma @erigma

   Nasıl sorun yok ya ben bir insana böyle bir şeyi sunmam. Ailesine tam tersi insan daha çok özenir.

  • Joe @joe

   @erigma Annen hiç mi yemek yapmıyor evde. Herkes tuvaletten çıktıktan sonra 5 kat alkolle mi el yıkıyorsunuz. Sabunun mikrop kırdığına inanmıyorsundur umarım. Ya da annen hiç sarma yapmadı ya da çiğköfte yoğurmadı, hamur yoğurmadı ? Herkes eldivenle dolaşıyor sanırım sizin evde. Ya da başkasından hiç yemek yemedin.

  • erigma @erigma

   @joe Yapılıyor tabiki fakat yani kimse elini yıkadığı suyla makarna pişirmiyor

  • Joe @joe

   @erigma Elini yıkadığı suyla makarna mı yapıyormuş ? Videoyu dinelemedim. https://youtu.be/IJGdU4pnjAE?t=451 şu sahneden mi bahsediyorsun ?
   Farkettin mi bilmiyorum ama kaç dakkadır şekerle limonları yoğurdu. Posada çok fazla şeker ve limon kaldı, suyla tekrar işleme sokması normal.

  • erigma @erigma

   @joe Siz bilirsiniz herkes aynı açıyla bakmak zorunda değil sonuçta fakat ben içmek istemem. Evde bende yaptım limonata böyle ne elimi sürdüm ne elimi yıkadım. Şu yapılan işlemlerin hepsi gereksiz ve pis. Ben mutfakta da çalıştım yemekte yapıyorum bu normal karşılanmaması gereken bir davranış. Günde 1000 den fazla yemek satan bir mekanda 2 ay boyunca çalıştım hiç böyle bir halt yemedik

  • Joe @joe

   @erigma Anlamadığın nokta bu işte acayip boş yapıyorsun.. Gereksiz yalandan titizlik kasıyorsun. Annen evde nasıl yemek yapıyorsa bu adam da öyle yapıyor. Başında denetleyen vs olunca mecburen kasmışsın . Orda çalıştın burda çalıştın bize ne. Ne alakası var 😁😂 Sen eldivenle takılıyorsan takılmaya devam et. En lezzetlisi en hijyenik o tam senlik. Devamke...

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Eline geçen limon aromasını da içeceğe katmaya çalışıyor. Bunda bişey yok, laboratuvarda da böyle çalışılır. Beheri durulamak için içine koyduğun suyu kullanırsın buda aynı mantık.

 • Doğuş @dogus

  😀 4 sene restoran işlettim, defalarca denetime girdi teşekkürler alındı falan ama yine de diyorum benim diyen restoranda yemek yenmez böyle şeyler kafanıza takılıyorsa.

  Hatta adresini vermeyeyim meşhur bir mc 'de arkadaşım çalıştı yıllarca, yeter düşen şey 1-2 olur 3.de maaşından kesilir, o yüzden sen o yere düşen şeyi yersin diyordu.

  En nihayetinde insan faktörünün olduğu yerde bu video bence gayet masum kalıyor.

 • kortex @kortex

  Sorun yok bence elini 2-3 defa sıvı sabunla yıkarsan yeterince temiz oluyor kaldı ki eliyle yoğurdu zaten suyu üstüne koyması bi şey değiştirmedi. Asıl iğrenç olan siyah eldiven takan tayfa. Bütün gün elinden çıkarmıyor kasada paraya dokunuyor sonra döner yapıyor adam ben buna bizzat şahit oldum. Eldivenli demek hijyenik demek değildir. Çıplak el demek de kirli demek değildir.

 • erigma @erigma

  Ya ben evde yemek yapmasam haklısınız dicemde böyle ben yaptığım hiç bir yemekte bir gıdayı böyle mıncıklayıp insanlara yedirmiyorum. Ki bu adamın 2-3 defa sıvı sabunla elini yıkadığınıda sanmıyorum.

  • erigma @erigma

   @superzademehmed Hamur yoğurulur ona sıkıntı yok ama yani limonata yaparken o suyla elinide yıkamazsın ben sadece ona takıldım. Daha spesfik açıklamam lazımmış hata yaptım. Bu arada bende de asmr etkisi yarattı 😀

 • Erhan M. @erhanm

  Yok abi içmem ben bunu. Elini isterse dezenfektan ile yıkamış olsun. Elini durular gibi suyu dökünce benim mide kalkıyor.

 • dikiştutmazsabri @dikistutmazsabri

  El yıkama mevzusunda haklısınız, yapan kadın olsa sorun etmezdim ama erkeğin kollardan illaki bir iki tel kıl düşer.

 • erigma @erigma

  @joe Devamke mi? boş yapıyorsun filan yalandan titizlik filan ben yalan konuşmuyorum ki? Yok yani videoyu izlemediniz sanırım ben eldivenlerde çalışalacak yere var çalışılmicak yer var. Benim dediğimi anlamamışsınız engellemişsiniz cevabımı almadan neyse sorun değil herkes aynı fikirde olacak diye bir durum yok sonuçta. Fakat konuşma stiliniz çok çirkin siz istediğiniz şekilde tüketebilirsiniz. Fikirlere olan saygınızda sıfır nasıl kötü bir ailede yetiştiniz bilmiyorum fakat konuşma stilinizden ne olduğunuz belli zaten size yazık.