Android Üzerinde Günlük Duvar Kağıdı Değişimi için Microsoft Arrow Launcher

Sıfırlanmış iPhone 5'i satıp parasına E-Revo aldıktan sonra uzun süre HTC 8X ile takılmak zorunda kaldım. Aslında güzel telefondu gerek kasası, rengi (bendeki yeşil-sarı hangisi belli olmayan renkti ve çok hoşuma gidiyordu.) kamerası falan iyiydi. Ben 570 gibi bir fiyata almıştım annem için sıfır olarak (hatta sonra babama da aldık) ve çıkış amacı da amiral gemisi olduğu için üretim ve kamera kalitesi yerindeydi ama biraz eskimişti tabi donanım olarak ama yine de o fiyata gayet iyi bir seçim olmuştu. Yine de günümüzde performans olarak, çoklu uygulama arası geçişler için falan çekilmiyor. Aktif kullanan birisinden ziyade, telefonu telefon olarak kullanan ve kamerasına da önem verecek birisi için gayet iyi bir telefon. Ama aktif kullanan birisini kesmiyor kesinlikle. Neyse bunu neden bu kadar uzattım bilmiyorum.

Ondan Zenfone 2 ye geçince resmen nefes aldığımı hissettim. Herşey hızlandı vs. Ama kamera dışında onda özlediğim birşey vardı. O da günlük olarak değişen arkaplanlar. Çoğu gayet kaliteli düzgün güzel şeylerdi ve günlük olarak modunuzu olumlu etkiliyorlardı ve her gün de güzel birşeyler görmenizi sağlıyordu. Ve bunu otomatik yapıyordu tabi.

Android'de de bunun olmasını istedim ama üstünkörü bakınca uygun bir şey bulamadım. Ama illa ki olacağını düşünüyorum. Sonrasında sağolsun yakın arkadaşım Microsoft Arrow launcheri önerdi ve beraber denedik. O Sony Xperia Z3 Compact da denedi, ben Asus Zenfone 2.

Türkçe'si de var ben İngilizce kullanıyorum diye böyle. Wallpaper simgesine basınca yine manuel olarak da rastgele bir arkaplan ile değiştiriyor. Yani günlük beğenmezseniz yada gün içinde de kolayca değiştirebilirsiniz. Bu benim için büyük keyif unsuru oldu bu yüzden belirtmek istiyorum.

Alttan yukarı çekince böyle bir kısayolu da bulunuyor. Üstten çekmeye göre çok daha pratik ve 5.5 inç gibi bir telefonda tek elle de gayet rahat kullanılabildiğini belirtmem lazım. Wifi, 3g dışında sık kullanılan uygulamalar için de gayet uygun. Genişletilebiliyor seçenekler ben bu kadarda tuttum.

Ana ekranın en solunda kısayolu da bulunuyor. Mesajlara, takvime, son ve sık arayanlara-arananlara ulaşılabiliyor. Son çekilen fotoğraf veya ss leri de gösterebiliyor. İsterseniz kapatılabiliyor buradan. Ona ss koymadım çünkü benimkiler vardı.

 

Ayrıca çift tık ile kilitleme seçeneğini doğal olarak sunmayan telefonlar için de sunuyor. Bu desteklemeyen telefonlar için gayet pratik olacaktır. Ancak bu telefonlarda doğal destek olmadığı için açma işini normal yoldan halletmeniz gerekiyor, sadece kilitlerken işiniz kolaylaşmış oluyor. Tuş ömrü olarak bakarsak 2 katına çıkar. Doğal olarak çift tıkla kilit açma desteği varsa aynen devam ediyor.

Günlük duvar kağıdı işini de arrow ayarlarına girerek sol üstten duvar kağıtları kısmından bing olanı seçiyoruz. İçinden de günlük duvar kağıdını açıyoruz. İstenirse 3g de indirme yapması engellenebiliyor.

Ayarlardan şeffaflık efekti falan da yüksek performans adı altında kapatılabiliyor. Daha tepkisel oluyor gibi ama bu görsellik için micro beklemeye değer bence.

Performans konusunda bir uygulamada iken ana menü tuşuna basınca bir gecikme hissediyorum. Onun dışında giriş ve uygulamalar arası geçişte veya günlük kullanımda bir fark gözlemlemedim.

Pil tüketimini de özellikle gözlemledik ancak yine dişe dokunur bir azalma veya artış görmedik, doğal hali ne ise öyle gidiyor gibi duruyor. Haliyle önemli bir fark olmadan anlamak kolay olmuyor. Belki bir gıdım fazla tüketiyor da olabilir.

Örnek birkaç güzel duvar kağıdını da paylaşıp yazıyı bitirmek istiyorum. Kota vs. olanlardan özür diliyorum 🙂

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.launcher&hl=tr

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8