Kaza yapıp değer kaybı alan var mı aramızda? Ya da bu işlerden anlayan birileri acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Starfield oynamaya başladım da ben mi bulamadım anlayamadım. Gezegende yaya olmaktan başka bir yol yok mu? Motosiklet veya uçan herhangi bir şey gibi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Eskiden Turkcell Platinum kaydadeğer bir şeydi, şimdi hiç numarası kalmamış. Üzücü..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Whatsapp’tan yabancı ülke numaralı bir dolandırıcı yazdı. YouTube aboneliği yaptırıp para yolluyor. 180 lira aldım birkaç dk önce. Muhtemelen biraz sonra “görevlere devam etmek için” benden para talep edip dolandırmaya başlayacaklar.

Sorum şu, tahminen bana yatan parayı başka birini dolandırarak yollatıyorlar. Kendileri hiç bu denkleme girmiyordur. Mobil uygulamadan gelen FAST bilgisinde banka numarası yazmıyor. (iş bankası) sadece açıklama bölümüne isim yazmışlar. Yollayan kişiye nasıl ulaşabilirim? Adamın parasını geri yatırıp kulağını çekmek lazım diye düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Twitch bit dolandırıcılığı gibi çalıntı kartlara ödeme yaptırıyor olmalılar. Başınıza bela almayın arkadaşlar, yollamayı kabul etmemek en iyisi.
  Detaylar: https://www.youtube.com/watch?v=yujs5gys4T0

 • Orcun @orcun

  Bende yaptım ama 50 tl gelmişti. Sonra gönderen kısmından bakınca param firmasının sahibi çıktı gönderen. Çok ilginç ama bundan birşey çıkmaz. Avukata da geçen sordum birşey olmaz dedi ama bilemedim.

  • Serdan @teknolocik

   Kara para falan muhabbeti olmasın gerçi böyle nasıl eritecekler milyonlarca lirayı

  • Orcun @orcun

   @teknolocik Tamam da diyelim kara parayı aklıyor ? e sana yolladı kaybetti ? para aklamanın yolu yöntemi bu değil ki ? parayı aklaması için seni kandırması senin sisteme güvenip para yollamanla başlayacaktı zaten, sen o ilk adımda parayı gördün hesapta vın diye alıp kaçtın. 😀

  • Fikri @fikri

   Daha önce bu hesapların diğer kurbanların hesapları olduğu söylenmişti. Geçen gün bir güvenlikçi arkadaş yazı yazmış. Parayı yollayan hesaplar dolandırıcıların kontrolündeki çalıntı/satın alınmış bilgi ile açılmış hesaplar da olabilirmiş. Araştırınca genelinin üniversite öğrencisi ya da yeni mezun olduğunu görmüş.
   Hesaplar karışık da olabilir.
   Bence kara para aklama değildir de kara para aklamada kullanılmış hesaplar olabilir.

 • Serdan @teknolocik

  Bankayı aradım parayı geri gönderin diye, yapamıyorlarmış

 • Unreal Mannequin @mannequin

  Benim de başıma geldi bu durum. Aşağıdaki videoda belirtilen durumun aynısı. Hesabıma gelen parayı iade etmek için bankayla görüştüm. 1 tanesi fast ile geldiği için iade edebildik, diğeri havale olarak geldiği için iade edilemedi.

  Ardından karakola dolandırıcılıkla ilgili suç duyurusunda bulunmaya gittim. Komisere durumu başından sonuna kadar anlattım. Ben kimseye para göndermediğim için dolandırılmış değildim ve mağdur sayılmıyordum. Bu yüzden bir dosya açamayacaklarını söylediler. Hesabıma gelen parayı iade edemediğimi ve bununla ilgili daha sonra başımın ağrıyıp ağrımayacağını sordum. Komiser bana "180-200 ₺ gibi bir tutar için zaten dosya açılmaz. Birisi sizin hakkınızda şikayette bulunsa dahi biz (herhangi bir polis) önce size ulaşıp, bu kişiye borcunuz olup olmadığını, var ise tutarı ödeyip ödemeyeceğinizi soruyoruz. Ödemeyi yaptığınız zaman sorun çözülmüş oluyor.".

  Komiserin bu anlattığı mantıklı gelse de yine de bir suç duyurusunda bulunmak istediğimi, en azından bu durumla alakalı aksiyon aldığıma dair bir kanıtımın olmasını istediğimi söyledim. Bana mesaj atan numara yabancı numara olduğu için işlem yapamayacaklarını söylediler. Türk numarası olsa da genelde hatların kayıtlı olduğu kişilerin Suriyeli, Iraklı, Afgan gibi mülteciler olduğunu ve sürekli böyle dolandırıcılık mağdurlarının ihbarlarının geldiğini söyledi.

  Banka şube müdürüyle konuyla alakalı görüştüm. İade işlemini gerçekleştirmek için üst birimlerle görüştüğünü ancak bir yol bulamadığını söyledi. Belirttiğine göre iadeyi yapmaktaki en büyük engel kişisel verileri koruma kanunu. Parayı aynı banka üzerinden yatırmış oldukları için banka kişinin bilgilerine ulaşabiliyor, ancak iade edilmesi için hesap bilgilerinin benimle paylaşılması gerektiği için yapamıyorlar.

  https://www.youtube.com/watch?v=yujs5gys4T0

Sabaha kadar Google mapsten Araplar takip atmış, yeni bir dolandırıcılık yöntemi falan çıktı herhalde

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

İstanbul’da hangi navigasyon uygulamasını kullanıyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Telefon için bir tripod bakıyorum da var mıdır tavsiyeleriniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Photoshop’un yapay zekalı beta versiyonu haddinden fazla övülmüyor mu? Bu konuda tek eleştiri göremedim, benim denemelerimde çoğunlukla yamuk yumuk saçma sapan şeyler oluşturdu. Ben kendimi sorgular hale geldim desem yeridir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google ödüllü anketler hala 30 kuruş 40 kuruş veriyor çok komik ya. Yıllar önceyle aynı. Hiç enflasyon farkı gelmemiş 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap