Turk.net 51 mbite kadar olan kısım değişmiş ve bugün 50 olarak gözüküyor artık. Acaba 51 olduğu için akn sonrası 24 mbit e düşmesini sağlayabilen oldu mu? Bu hamle ile onun önüne geçmişler gibi duruyor. Ne yalan söyleyeyim üzdü bir miktar. #turknet #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mhmmdy @mhmmdy

  ona bakarsan reklamlarda 100 diyorlar

 • berkerden @berkerden

  100'e kadar alınabilecek hız ama, altyapı kontrol edilip oradaki alınabilecek hıza göre birşey belirleniyor kademeli olarak. Mesela benim 53 mbite kadar hattım destekliyor diye gözüküyor sistemde. Bu hıza uygun şekilde Turk.net in hız kademelerinden uygun olanı veriyor. 51-76-101 gibi. Ama şimdi buradaki 51 olan 50 olmuş oluyor. Yani bu 50 alanları da akn sonrası 24 olana sokmaları hoş olurdu. Sokacağız da diyorlardı, ama gerçekleştirmediler malesef. Ne kadar sevip, desteklesek, sundukları şartlar iyi olsa da böyle şeyler üzücü oluyor.

 • berkerden @berkerden

  @ardazeytin Aynen çok yönden olumlu düşünsek de, alttan alttan insanı kötü etkiliyor.

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  @berkerden Merhaba, hız profilinizi kontrol ederek size detaylı bilgi verebilmemiz için sistemde kayıtlı GSM numaranızı iletir misiniz?

 • TurkNetDestek @turknetdestek

  Berk Bey merhaba,

  Biz daha önce Kbps değerine göre 50 Mbps’kadar hız değerini 51.000 Kbps tekabül ettiği için bu değeri 51 Mbps şeklinde Online İşlem Merkez'inde gösteriyorduk. Ancak aslında ne bizde ne de tüm servis sağlayıcılarda 51 Mbps’e kadar şeklinde tanımlı bir paket bulunmamaktadır. Paketler 16 Mbps, 24 Mbps, 32 Mbps, 35 Mbps, 50 Mbps, 75 Mbps ve 100 Mbps’e kadar olarak tanımlıdır. Dolayısıyla biz sadece Online İşlem Merkezi’mizde yer alan ifadeyi değiştirdik. Müşterilerimizin hız paketlerinde ve profillerinde hiçbir değişiklik yapmadık. Daha önce de 50 Mbps’e kadar paket kullanıyordunuz aslında şimdi de bunu kullanıyorsunuz. Bu paketi kullanmanızın nedeni ise hattınız stabil ve sağlıklı olarak en fazla bu değeri desteklemesidir. Eğer, 75 Mbps’e kadar hızı destekleyen bir lokasyonda bulunsaydınız, paketiniz aynı fiyata bu şekilde olacaktı. Ancak biz yine de hızınız konusunda yapabileceklerimiz varsa bir bakmak isteriz. Konuyu araştırmamız için bize Facebook üzerinden özel mesaj ile abonelik bilgilerinizi ve size ulaşabileceğimiz irtibat bilgilerini gönderebilirseniz seviniriz. Teşekkürler…

 • berkerden @berkerden

  @turknetdestek Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. 51 in nereden geldiğinin farkındayım ancak yine de böyle olmasına rağmen akn sonrası hız için gerçek 51 miş gibi değerlendirileceğine dair tarafınızdan gelen beyanları görünce ve gerçekleşmeyince de bu durumu belirtme ihtiyacı gördüm. Yoksa sunduğunuz şartları takdir ediyor ve destekliyorum. Ama bunlar ne kadar iyi olsa da bazen beyan ile uygulama arasında fark olduğunda da buna dikkat çekilmesi gerektiğine inanıyorum. Yoksa gönüllerinimizin iss olma mertebesindesiniz hala. Bozmayın lütfen 🙂

  Facebook tan özel yollamam belki mahremiyet açısından daha iyi olacaktı ama yine de direk buradan yollayayım.

  Buyrun kontrol edin, 50 üzeri mümkünse memnun olurum. Mesela tarifeyi 75 mbit üzerinden tanımlayıp hat değerlerine göre verilebilecek en yüksek hızı tanımlayıp, akn sonrası 24 yaparsanız tabi ki çok memnun kalırım. Upload konusunda 4 e yükseltme sizin elinizde sanırım buna da bakabilirseniz memnun olurum, çünkü örneklerini görüyorum. Şu an 2 alıyorum.

  Bu arada yeni öğrendim belirtilen hızlar üzerinden %20 lik bir kesinti oluyordu o kalkmış sanırım, sevindirici bir gelişme.

  Kişisel bilgiler ekranında gözüken müşteri no: 834996
  Kullanıcı adı olarak gözüken numara farklı, isterseniz onu da paylaşabilirim. Cep nosu da aynen orada zaten bulunuyor diye paylaşmıyorum. Berk ERDEN müşteri adım da eğer lazım olacaksa.

  İlginiz için teşekkür ederim, kolay gelsin.

 • berkerden @berkerden

  @ardazeytin en kısa sürede geçebilirsiniz umarım.

 • berkerden @berkerden

  @turknetdestek dönüş ve bildirim alamadım?