#turknet abonesi olup hızı 40 mbit ve üzeri olanlar için güncel upload hızları kaç öğrenebilir miyim? Mümkünse test edebilir misiniz? 4 tanımlı olup 2 geliyordu eskiden. Hala öyle mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • zaltun @zaltun

  ben eylül 2016da abone olmuştum.100 mbit download 4 mbit upload alıyorum.

 • berkerden @berkerden

  Benim de 1 hafta falan oldu upload hızım 4 mbite çıktı da ondan soruyorum. Ancak çıkarken bir arıza kaydı oluşturdum, bazı sitelere erişemiyordum. Sonra onu düzeltirken upload hızım da mı arttı, yoksa zaten artacak mıydı, herkeste arttı mı merak ettim. Aylar önce ben de arttırmayı denemiştim ama kabul ettirememiştim.

 • okanaytimur @okanaytimur

  Benim ki baya düşük kalmış. 😀

 • Volkan Ekmen @zisegned

  Benim upload 3 mbit olarak tanımlı ama 2 geliyor. Arıza kaydı açtım takmayıp kapattılar. Yukseltenler nasıl yaptı acaba?

  • berkerden @berkerden

   Ben de zamanında yükseltmek için başvurdum 2-3 kere ama 2 mbit verildiğini, yapa altyapısında yani kendi altyapısında olanlara 4 verdiklerini söylediler. Geçenlerde bazı sitelere Whatsapp a bağlantı ve speedtest in upload testi gerçekleşmiyordu hiç mesela, yani bazı yerlere bağlantıda sorun yaşıyordum. Bununla ilgili 2 kere destek kaydı açtım ilkinde değişim olmadı ikincisinde sorunum yine ilk anda çözülmemişti ancak upload hızımın arttığını farkettim. Sonra 1 gün sonra da hem bağlantı sorunum çözüldü hem de upload hızım arttı. Problem kaynaklı özür mahiyetinde mi yaptılar bilmiyorum. Ama bahane ile iyi oldu.

 • scorptr @scorptr

  Bende mart gibi gececegim bircok sorun okudum baglanmiyor hiz cok dusuk musteri hizmetleri zaten yok vs siz bir sorun yasadinizmi korkuyorumda gecmeye bu sorunlari duyunca ttnet 24 mbps kullaniyorum evde 3 kisi tuketiyor akk sonrasi 8 mbps yetmiyor 3 kisiye sirf akksiz diye gecmek istiyorum

  • berkerden @berkerden

   Bulunduğunuz yerde 24 mbit alabiliyorsanız, Turknet de en az o kadar verebilir diye düşünüyorum teknik açıdan. Ancak yine de sorun yaşayanlar da var 100 mbit alanlar da. Eğer aktif altyapıda ise 100 e kadar, diğer türlü 35 mbit e kadar alabilirsiniz. Yerinizde olsam kesinlikle geçerdim. Zamanında geçerken ben de sorun olma ihtimalini göze aldım. Dsmart netden geçtim. Zaten çalışan bir internetiniz varken taşımak hem çok hızlı, hem de sorunsuz oluyor genelde. Sıfırdan bağlamakta ise hattınız iyi mi kötü mü, ve belki biraz gecikme gibi belirsizlikler mevcut olabiliyor. Geçin deneyin, olmazsa geri dönersiniz zaten. Referanslı geçerseniz de 1 ay ücretsiz kullanırsınız. (referansını kullandığınız kişi de aynı şekilde). Eğer referansımı kullanmak isterseniz verebilim linkini.