Elimde HP 516 Tanklı inkjet yazıcı var. Fotoğraf çıktısı alacağım. Nelere dikkat edilir, seçim kriterleri nelerdir? En kaliteli seçim ne olur kağıt olarak, direk ürün önerisi alabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berkerden @berkerden

  Bakınca piyasada HP foto kayıtları pek bulunmuyor sanırım. En yaygın Kodak var, o konuda bilginiz var mı?

 • Ekrem @huseyinekrem

  Eğer benim 720 inkjet ile aynıysa 220gsm kağıttan yukarısı önerilmiyor. Bende 6x11cm mi o standart fotoğraf boyutunda Kodak 260gsm vardı, bir süre sonra takılıp basmamaya başladı, kalın geldi.
  Onun dışında malesef deneme yanılmayla bi 10 tane kağıt harcayacaksınız. Çünkü hangi programla bastığınızda göre bile değişiyor. Her gün basmasığım için şuan aklımda değil, evde de değilim bakayım 😀 HP Photo Paper seçip ucuz kağıt kullanıyordum sanırım, Windows un kendi resim göstericisi fotoğraflar uygulaması ile basarken en iyi sonucu onunla alıyorum.

  • berkerden @berkerden

   Yüksek gsm iyi olduğunu düşünerek yüksek alamaya çalıştım, Kodak ultra premium 270 gsm bir model aldım. Bu kadar değişken olduğunu, programın bile etkileyeceğini hiç düşünmezdim, çok faktörlü bir durummuş gerçekten. Yüksek gsm nin sorun olması da ayrı bir sıkıntı. Deneyip göreceğim dediğiniz gibi, aklımda soru işaretleri oluştu 🙂

  • Ekrem @huseyinekrem

   @berkerden Bende öyle düşünerek almıştım ama işte bi 40 kadar bastıktan sonra kağıt sıkışmaya başladı. Kullanma kılavuzunu buldum netten, onda da 220gsm'yi aşmayın demişler. GSM bildiğin kağıdın kalınlığı, o yüzden sorun oluyor sanırım.

  • berkerden @berkerden

   @huseyinekrem Anlıyorum çok teşekkür ederim.