Ukrayna'da eğitim tecrübesi bilgisi olan varmı aranızda arkadaşlar

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Bu değerler iyi mi? Bunun için rehber varmı hangi hızda hangi değerler normal olduğuna dair?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet #ÇareTürknet Turknet kullanan arkadaşlara soruyorum netiniz normal seyrindeyken birden kopup hızınız düşük olarak tekrar geliyor mu? Öğlen saatinde 50 olan hızım kopup 20lere düşüyor akşam düzeliyor gibi oluyor bu benden kaynaklı bir sorun mu diye düşünmeye başladım.Modem ulaşılabilir hız olarak düşüyor üstelik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet #ÇareTürknet 250 GB yapmışlardı geçen ay galiba bu ay 350 olmuş.75 yazsada 50 geliyordu.Şimdilerde 40-30 arası değişiyor ilk stabilliği kalmadı.Bazen net var gözüksede sitelere girmiyor reset atınca düzeliyor(modemden ulaşılabilir hız kısmı 50lerde olduğu zamanlarda yapıyor bunu)."Kısaca sınırsız 24mb hıza sahibim."

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AKN BTK düzenlemesindeki kararlar iss ulaşmış ancak kararda değişiklikler olmuş galiba

"BTK tarafından yapılan düzenlemeye göre; AKN’li paketlerde 02:00-08:00 saatleri arasındaki internet kullanımları AKN’ye dâhil edilmeyecek ve anılan saatlerde internet kullanımlarında hızın AKN paket lansmanında duyurulan hızda olacak. Söz konusu saat uygulaması 1 Mayıs 2017’de başlayacak. "

Kısmını tam anlayamadım

"Ayrıca söz konusu düzenleme ile AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihi itibarıyla tamamen son verilmesi kararı alındı. " Sanırım bu kararda daha sonra görüşülecek gibi bir ibareydi

https://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kurumdan-Haberler/ADIL-KULLANIM-KOTASINI-2018DE-KALDIRACAK

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu - ADİL KULLANIM KOTASI'NI 2018'DE...

Elektronik Haberleşme, Bilgi Teknolojileri ve Posta sektörüne ilişkin düzenleme ve denetleme faaliyetlerini yürüten kurum.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Farz'ı misal, tarifenin hızı 16 mgbit'e kadar. Hattı aldığın yer sana 15 mgbit veriyor. ADSL falan, 1 mayıstan sonra gece 2 ila sabah 8 arası hızın düşmeyecek. 15 mi 16 mı artık kaça kadar alıyorsan o değerde verilecek. Kotayı aşınca 3'e düşüyordu ya aşsan bile zaten akn limiti değişti. Hıza göre limit var artık. O hızdayken bile tarife hızın neyse o hızı her gece verecekler. Anlatılanda budur. Ha uygulamada ? işte orasını bende bilmiyorum. 1 mayısta belli olacak.

 • Fırat Duran @firat_duran

  2-8 saatlerinde değil de 00-06 yapsaydilar keşke 😁 2 ye alarm mi kurcaz şimdi 😁

  • Emre @emre64

   Torrent destekli modemler ve banana pi gibi bilgisayarlar ile indirme yapmak daha mantıklı.

  • Fırat ➕ @frt

   @emre64 ya da windowsta basit bir görev zamanlayıcısı da kurabiliriz 🙂

  • Emre @emre64

   @frt Bilgisayarın kullandığı elektrik ve çıkardığı ses var, banana pi'ın kullandığı elektrik ve çıkardığı ses (fan yoksa çıkarmıyor zaten) var 🙂 Ayrıca ben şahsen kullanmadığım zaman bilgisayarım kapalı olsun istiyorum. Çok uzun süre çalışması hoşuma gitmiyor.

  • Fırat ➕ @frt

   @emre64 zaten zamanlayıcının amacı o. gece 2'ye ayarlıyorsun. o saatte uyanıyor bilgisayar. indirme bitince de kapattırıyıyorsun.

  • Emre @emre64

   @frt Hayır ondan bahsetmiyorum. Gece boyunca ben kullanmadığım zaman çalışması hoşuma gitmiyor. Aynı durumu banana pi'da da yapabliyorsun zaten. İndirmeyi başlatır monitörü kapatırım, sabaha doğru indirme bitince de kendisi kapanır. Ne ses olur ne de fazladan elektrik kullanımı. Amaç ben uyurken indirsin, beni de rahatsız etmesin. Aynı zamanda normal bilgisayarım da boşuna çalışmasın.

  • Fırat ➕ @frt

   @emre64 banana pi torrenti hallettin diyelim. steam ne olacak origin ne olacak?

  • Emre @emre64

   @frt Onlar için yapacak bir şey yok 😀 Mecbur pc açık olacak. Ama kaç kere steam indirmesi yapıyoruz ki zaten. Bir kere iniyor, uzun bir süre kalıyor. Benim bilgisayarımda 2 yıldır silmediğim oyunlar var hala.

  • Fırat ➕ @frt

   @emre64 asıl zaman alan şeyler onlar zaten ama. 50 mbit kullanıyorum mesela ben. kaliteli bi dizi bölümü taş çatlasa 10 dakikada iniyor. film desen 20-30 dakika. o yüzden gece bilgisayarı otomatik açtırıp işi bitince de otomatik kapanacak şekilde ayarladım. mis gibi geçinip gidiyoruz 🙂 eskiden windows'tan zamanlama ile yapıyordum ama artık arduino hallediyor o işleri 🙂

  • Emre @emre64

   @frt Sen 50 mbps kullanıyorsun ama millet hala 16 mbps kullanıyor 🙂 Ki o da 16 gelmiyor zaten. 50 mbps kullanıyorsan yavaş internet kullanan insanların çektiğini bilmene imkan yok 🙁

  • Fırat ➕ @frt

   @emre64 daha 2 hafta öncesine kadar da 25 kullanıyordum aslında 🙂 hatta şu an bile 50'yi tam kullanamıyorum. wifi adaptörü çok dandik 35 mbit filan geliyor en fazla 🙂

  • Emre @emre64

   @frt 25-35 falan bazı insanların sadece hayal edebileceği rakamlar.

Samsung Galaxy Note 7 geri geliyor!!!

Henüz abone olmadıysanız buraya tıklayarak son teknoloji ürünlerin incelemelerini bulabileceğiniz kanalımıza abone olabilirsiniz ► http://bit.ly/AboneolDH ► ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evime internet bağlatıcam telekom fiber veririm diyor superonline veremem diyor.Mevcutta telekom kullanıyorum en yoğun kullandığım saatte 9-10 arası netimde kopma yaşatıyor gün içinde başka saatte kopmayan net o saatte kopuyor.Karşı apartmanda superonline hizmet veriyor ama arada 50mt mesafe yok bana veremiyor böylede ilginç bir durumdayım önerebileceğin net hizmeti veren varmı aknsiz veya akn çok yüksekte olan bir tarife

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Elimde 32gb usb bellek var ancak diskteki dosyalara erişemiyorum raw olmuş.İçindeki dosyaları eausus ile kurtardım formatlamaya çalışınca yazma koruma diyor low level format uygulamalarını denedim yazma korumalı diyor onlarda ben bu usbyi kurtaramaz mıyım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap