Bilim gündeminde bahsedilen 6 dakika boyunca durmadan yoğun egzersizi şimdi denedim ısınma ve soğuma ile toplam 8 dakika sürdü, bisiklet sürmedim tek elle Cross Body Hammer Curl, şınav, duvara elimi yaslayarak Calf Raises ve sandalyede Seated dumbbell wrist curl hareketlerini yaptım. Sanki 1 saat çalışmışım, yeterince uykumu alıp uyanmışım gibi hissediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar, Ilk kez MacOS cihaza sahip olanlar icin olmazsa olmaz ve onericeginiz uygulamalar nelerdir ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

#Github #WhatsApp internet trafiğinizi whatsapp üzerinden tünelleyebileceğiniz ilginç bir proje.

https://github.com/aleixrodriala/wa-tunnel

GitHub - aleixrodriala/wa-tunnel: Tunneling Internet traffic over Whatsapp

Tunneling Internet traffic over Whatsapp. Contribute to aleixrodriala/wa-tunnel development by creating an account on GitHub.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hybrid @hybrid

  İyi çalışıyor gibi eğer gif'i hizlandırmadıysa.

 • Suicide @suicide

  sınırsız WhatsApp paketi ile cok guzel ikili olur bu 🤣

  ek: zaten o amacla yapmis 🙂

  • LOOP @loop

   O nasıl çalışır?
   Farklı metin mesajlarına veya dosyalara ayırdığı karakter miktarına bağlı olarak, WhatsApp metin ve dosya mesajları yoluyla TCP ağ paketleri gönderir .

   WhatsApp tarafından varsayılan olarak zaman aşımına uğramamak için mesaj başına 20.000 karakterle sınırlıdır, şu anda wasocket.js'de sabit kodlanmıştır . Birden çok test yaptım ve aşağıdaki her şey, çok fazla mesaj göndermeniz nedeniyle yasaklanmanıza neden olabilir ve 80.000'den fazla mesaj zaman aşımına uğrayabilir.

   Bir ağ paketi sınırın (varsayılan olarak 20k karakter) üzerindeyse, etkinleştirilmişse dosya olarak gönderilir. Ayrıca, birden çok ağ paketi önbelleğe alınırsa, aynı kriterleri kullanır.

   Dosya mesajları ikili dosyalar olarak gönderilir, TCP yanıtları bir sınırlayıcı ile birleştirilir ve veri kullanımını azaltmak için brotli kullanılarak sıkıştırılır.

   TCP soket yanıtlarını gruplandırmak ve bir mesajda maksimum miktarda veri göndermek için önbelleğe alır , böylece mesaj miktarını azaltır, hızı artırır ve yasaklanma olasılığını azaltır.

Sunucu kurması basit, açık kaynak.
Windows, Mac, Linux, Android, Ios istemcileri var.
https://getoutline.org/

#VPN #outline

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 15

Ublock Origin için Youtube Shorts'ları engelleme filtresi buldum. Benim gibi rahatsız olan varsa kullanabilir bende güzel çalıştı.

! Block Youtube Shorts on front page
youtube.com##ytd-rich-section-renderer > .ytd-rich-section-renderer > .ytd-rich-section-renderer[is-shorts=""]
youtube.com##yt-formatted-string:has-text(/#shorts/):upward(ytd-rich-item-renderer.ytd-rich-grid-row)

! Block Youtube Shorts on the subscriptions page
youtube.com##ytd-thumbnail-overlay-time-status-renderer[overlay-style=SHORTS]:upward(ytd-grid-video-renderer.ytd-grid-renderer)

! Block Youtube Shorts on the search page
youtube.com##ytd-thumbnail-overlay-time-status-renderer[overlay-style=SHORTS]:upward(ytd-video-renderer.ytd-item-section-renderer)

! Remove Shorts on sidebar menu
youtube.com##a.yt-simple-endpoint.ytd-guide-entry-renderer[title=Shorts]:upward(ytd-guide-entry-renderer.ytd-guide-section-renderer)

https://ronangelo.com/how-to-hide-shorts-videos-on-youtube/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 18

Sonuç: Belediyeyi aradım, ıslak imza gerekiyor, gelmeniz gerekir dedi. Aşağıdaki linkten olmuyormuş.

Bir yakınım ev aldığında tapuda 3 ay içinde belediyeye gidip emlak beyanı vermelisin dediler. E-Devlet'te şöyle bir sayfa var. Buradan vermek aynı şey mi ve yeterli olur mu?
https://www.turkiye.gov.tr/tapu-tasinmaz-beyan

Tapu Taşınmaz Beyan

Bu hizmeti kullanarak, taşınmazınız ile ilgili beyanda bulunabilirsiniz.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

ya siz kahvedeki dayıdan iyi mi bileceksiniz? 2023'e 1 kalaya kadar iyi gelmişti bu efsane yine, ne zaman patlayacak diyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Saçlarım 19-20 yaşlarında hafif döküldüğü için Finasteride’a başlamıştım dökülme öncesi kullanmak gerektiğinden. Hiç bir yan etkisi olmadı ama saçlarımı korudu. Geçen sene Dutasteride’ın daha etkili olduğunu söyleyenler yüzünden ona başladım ve sonuç gerçekten çok iyi oldu. Fazladan saçım çıkmaya başladı ve hiç ciddi bir yan etkisi olmadı. Saçlarım çok uzun olduğundan sonradan çıkan saçlar özellikle ön bölgelerde biraz dağınık gözüküyor ama sıkıntı değil. Tek sıkıntı ilaç testesteronumu %25-30 arttırdığından biraz daha rahat sinirlenir oldum ama hali hazırda çok sakin olduğumdan bir sıkıntı yaratmadı bu durum. Bonus olarak prostat kanseri riskini azaltıyor üstelik 😀 Öyle deneysel ilaç falan da değiller, Ashton Kutcher falan 20 senedir kullanıyormuş. Trump’ta kullanıyordu ama o geç başladığı için ön bölgeler kurtarılamaz olmuş. Hatta dikkat ederseniz ABD’de kel sayısı daha az pek çok ülkeye göre. O taraflarda bu ilaçlar çok daha fazla kullanılıyor galiba. TR’de ise garip bir şekilde çok saç dökülmesi olmasına rağmen kullanan kişi sayısı az.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 31

Arkaplan renklerinin üzerine hangi renkteki text daha iyi gider ya da gitmez kıyaslaması yapılmış bir tablo.

Poor = Berbat ---- Good = İyi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16