Abone olduğum bir Youtube kanalı sanırım başka birine devredilmiş. 3-4 tane yeni video atılmış ve ismi değişmiş. Acaba hangi kanaldı diye merak ettim. Geriye dönük öğrenme şansımız var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

ISS'min online işlem merkezi şifresini değiştirdiğimde "şifreniz xxx olarak değişmiştir" diye şifremin açık yazılı olduğu sms geliyor. Şifremi onların görmesi ve bir de üstüne sms'te açık şekilde yazılması garip değil mi? 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar,
Klima kumandasının ekranı iyice soldu, zar zor görünüyor. Anca açı değiştirerek bakınca okunur oluyor. Bu ekranların ömürleri mi vardır, bitmiş mi benim ki, bilen var mıdır acaba? Pili yeniledim fark etmedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Instagram'da bazı soluk/karanlık fotoğraflara denk geliyorum. Bunlara filtre mi uygulanmış yoksa HDR foto gibi birşeyden dolayı mı ben düzgün göremiyorum anlayamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Can @canberke

    Instagramın hdr codec desteklediğini düşünmüyorum. Attığınız hdr fotoğraf (eğer kodlanmış biçimde bir hdr ise) normal görünecektir.

  • Johan @johan28

    Filtre vardır, veya dediğiniz hdr durumu olabilir. Bilenler vardır belki Samsung HDR+ mi bir isimle bir şey çıkarmıştı samsung telefonlarda (yeni) muhteşem gözüken videolar paylaşınca çöp oluyordu sonra onu düzenlediler işleyip paylaşılır yaptılar. Bu tarz ayarsız bir telefon ve progrwmla çekilmiş görüntüler olabilir ama onda da çeken kişi atınca fark eder çünkü instagram çok basit ve dandik bir uygulama öyle çeşit çeşit codec desteği yok bildiğim

  • BlueFear @bluefear

    Filtre uygulanmışlar o zaman. Bana kötü gözüktüğü için bu şekilde paylaşılmamıştır herhalde diye düşünüyordum ama demek ki olabiliyormuş. Zevk meselesi tabii.

2,5m ve 5,5-6m'lik iki şerit led için 2 ayrı trafo bakıyorum.
Bu konularda hiç bilgim olmadığından dandik veya gereksiz pahalı ürün almamam için marka model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün ulaştı. Aslında böyle paylaşmak huyum değildir ama sevgili @asaltek paylaşımları görmekten mutluluk duyduğunu söylediği için koyuyorum. Elinize sağlık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 35 / 47

Tanıdığımın eski bir laptop'u için 120gb, en azından DRAM'li bir SSD bakıyorum. Teknik özelliklerini bilmiyorum ama Windows 7 kullanıyor. Tavsiyeniz var mıdır arkadaşlar?
@umtk @bilendenaldestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Oto lastiği almak için geniş çaplı bir araştırma yapamadım (ki yapsam da ne kadar anlayabilirim bilmiyorum) ama Michelin Crossclimate+ 205/55 R16 4 mevsim iyi gibi geldi bana.
Ne dersiniz arkadaşlar? İstanbul'da kullanılacak.
#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12