3 gün sonra Turkcell mobil taahhütüm bitiyor. Hiç aramadılar hayret.
Digiturk gibi yerlerde aboneliği kapatmak istiyorum diyince daha uygun teklifler yapılıyor ya, acaba burada da işe yarar mı? Var mıdır uygun teklif alma taktiğiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sahibinden'deki üyelikte iletişim numarasını müşteri hizmetlerini arayarak değiştirmeye çalışırken sabrım zorlandı. Üyelikte başka bir isim kullanıyordum, telefon görüşmesinin başında kendi ismimi söyledim diye isimler uyuşmadığından işlemi yapamıyorum dedi. Tamam dalgınlığıma gelmiş, ismim üyelikteki isimdir diyorum, inat etti yapmadı.
Bu kadar zayıf bir güvenlik aşaması mı olur, şimdi kapatırım telefonu, tekrar ararım, ismi doğru söylerim, olur biter. Lütfen böyle uzatmaya gerek kalmasın, şimdi halledin dediysem de başarılı olamadım.
Telefonu kapatıp tekrar arayıp ismimi üyelikte adım olarak söylerek işlemimi tamamlayabildim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün sararan telefon kılıfıyla ilgili yazmıştım.
Spigen Türkiye ile mesajlaşmamda kılıfların garanti süresinin 6 ay olduğunu söyledi. Kablo, powerbank gibi ürünlerde 2 yıl garanti varmış.
İnternette arama yaparak mevzuat.gov.tr sitesinde bir şeyler bulmaya çalıştım. Telefon kılıfının hangi kategoriye girdiğini bilmiyorum ama oradaki listede bütün ürünler için minimum 2 yıl gösteriyor.
Bu 6 ay mevzusunun aslı astarı nedir bilen var mı acaba?
https://www.mevzuat.gov.tr/File/GeneratePdf?mevzuatNo=19782&mevzuatTur=KurumVeKurulusYonetmeligi&mevzuatTertip=5

Edit:
Aradılar, diyorlar ki "Normalde bu tarz plastik ürünlerin garantisi yoktur ama biz firma olarak yine de 6 ay garanti veriyoruz. Sizin gönderdiğiniz mevzuat elektronik aletlerle ilgilidir, kılıfları kapsamıyor."
Bu tarz ürünlerin normalde garantisi olmadığına dair bir mevzuat belgeniz var mı diye sordum. Avukatlarımız olmadığını söylüyor, istediğiniz şikayette bulunabilirsiniz dediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • BlueFear @bluefear

  Şimdi WP üzerinden aradılar beni. Diyorlar ki "Normalde bu tarz plastik ürünlerin garantisi yoktur ama biz firma olarak yine de 6 ay garanti veriyoruz. Sizin gönderdiğiniz mevzuat elektronik aletlerle ilgilidir, kılıfları kapsamıyor."
  Bu tarz ürünlerin normalde garantisi olmadığına dair bir mevzuat belgeniz var mı diye sordum. Avukatlarımız olmadığını söylüyor, istediğiniz şikayette bulunabilirsiniz dediler.
  @makineci @zisegned

 • homosapien @biggestliar

  Kanuni olarak piyasaya ticari amaçla sunduğunuz her ürüne (ürün ne olursa olsun) 2 yıl garanti vermek zorundasınız. Kısıtlı garanti kapsamında olan ürünler vardır ama kısıtlı garanti durumu ve kısıtlı garanti şartları aslında bilir kişi üzerinden "garanti kapsamında veya garanti dışı" yorumu yapılabilir. Eğer ürününüzde yanlış kullanım, bilerek ve isteyerek ürünü bozma gibi haller yoksa - ki sizde yok - o zaman 2 yıl garanti vermek ve şartlarını yerine getirmek zorundalar.
  Ola ki, size "sizin suçunuz" dediler o zaman da bunu teknik olarak ispat etmek zorundalar , öyle lafla söylemek ile olmuyor aslında.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Eğer thh üzerinden başvurdunuz ve kazandınız diyelim,
  Onların avukatları buna itiraz edip mahkemeye taşırsa ve siz kaybedecek olursanız size çıkacak masraf ürünün yüzde bilmem kaçı kadar diye bir madde gelmişti.
  Onu teyit edip ona göre hareket edin bence,

 • Omer @omerf97

  Konudan bağımsız olarak söylemek istiyorum plastik kılıflar sararır zaten doğasında var.

  • BlueFear @bluefear

   Monitörün de pikseli ölebilir, doğasında var diyebiliriz gibi bir şey olmuyor mu bu? Ama garanti süresince değişimi de yapılır, bir sorun olmaz. Mesele kılıf olunca neden sararması normal, garantiye girmez diye bir kabul var onu anlayamıyorum.

Mart 2019'da aldığım Spigen şeffaf telefon kılıfını sararması nedeniyle garantiye yollasam değişim yaparlar mı? Tecrübe etmiş arkadaşlar var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

HDD'de Windows dosya gezgininde görselli yada ayrıntılı görüntü ayarlı klasörleri açtığımda ilk başta yukarıda yeşil bar dolması yapıyor. Kısa süre içerisinde başka yere gidip tekrar aynı yere dönersen tekrar o yeşil bar yüklemesini yapmıyor ama 2 dakika sonra aynı klasörü açarken aynı yüklemeyi yapıyor.
Bu önyükleme işini bir kere yapsın bir daha rahatsız etmesin diye ne yapmak lazım?
#TeknoYardım #Windows10

Temsili görsel:

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@umtk Yayınlarda tam ekran yerine görüntünü ortada küçük bir çerçeveye koymanın özel bir nedeni var mı? 🙂
Bir de, sosyal meda hesapların kenarda köşede gözükebilir tabii ama isminin ve titrinin bütün yayın boyunca ekranın ortasında durmasına gerek var mı? Onlar da eğer tam ekran olursa altta durursa belki göz ardı edilebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 24

İstediği kadar son teknoloji olsun, istediği kadar Mercedes kalitesi olsun, otoparkta aracımdan inip te git boş yere park et diyip oradan gönül rahatlığıyla ayrılamam herhalde.
https://youtu.be/9j4MDcXqsq4

2021 Mercedes S-Class - Otomatik Vale Park Hizmeti (DÜNYADA İLK)

Stuttgart havalimanı tam otomatik ve sürücüsüz otoparkı karşılayacak Apcoa, Bosch ve Mercedes-Benz, dünyanın ilk ticari otomatik vale park (AVP) hizmetini sa...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9