#nanokatalog
Ayda yılda bir x ürünü fiyat araştırması yapıyorum. Hep bu garip fiyatlandırmalar bana mı denk geliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Son 5 dk'dır telefona 4-5 defa Google'dan "hesabınızı kurtarmaya çalışan siz misiniz" diye bildirim geliyor. Lokasyonu Eskişehir'miş. Bir arkadaş zorluyor sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AVM otoparkında ters yönden gelen araca uzunları yakıp uyarmama rağmen gelmeye devam etmesi ve yanıma gelip aramızda geçen konuşma:
- Bu yol tek yön, ters yönden giriş yaptınız.
+ 2 araba geçer buradan abicim ne var bunda, az sağa kır.
- Mesele 2 arabanın geçip geçememesi değil, kurallara uymalısınız.
+ Sen de uy !
Ben: +%+^%^+ Mavi Ekran &+^%++'

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitter'ı artık tarayıcı üzerinden yeni hali ile mi kullanmak zorundayız? Arayüzü değişmiş. Önceden eski halini kullanmamıza izin veriyordu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Güncelleştirmenin hazır olduğunu değişik şekilde sunmuş Windows.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba;
Ben de tam 6 yıllık Dyson süpürgem için filtre bakınıyordum ki @gamsizm nin dünkü videosuna denk geldim.
2'li set için şöyle fiyatlar aldım:
- Dyson çağrı merkezi, tam fiyat veremedi liste yokmuş önünde ama 250+110 TL gibi olur dedi.
- İnternetten bulduğum "yetkili" servis 150+150TL dedi.
- n11'de 84TL'ye satılıyor.
Dyson ve servisin verdiği filtrelerin kalitesi gerçekten n11'de satılanlardan üstün mü ki bu fiyat isteniyor yoksa ederi ve kalitesi aynı da onlar mı bu kadar şişiriyor fiyatı? Ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam v.b. yurtdışı yerlerden TL üzerinden yaptığım alışverişlerde bankamın aldığı fiyat farkını küçük meblağ oldukları için bu zamana kadar önemsemiyordum ama geçen gün arayıp sorayım dedim. Bugün talebim sonuçlanmış ve geri arandım.

Aslında daha da önceden beri alışveriş yapmama rağmen son 1 senenin incelenmesini istemiştim. Telefondaki hanım bu seferlik o 1 senedeki farkın kartıma geri yatırıldığını ama bundan sonra bu farkın alınmaya devam edeceğini söyledi.
Sebebi nedir diye sordum. "Siz TL üzerinden alışveriş yapsanız bile o firmalar uluslararası kart kuruluşlarına döviz cinsinden bildirimde buldunduklarından biz de kur farkını yansıtmak durumunda kalıyoruz." dedi.

Bana pek te ikna edici bir açıklama gelmedi ama yapacak birşey de yok sanırım.
Not: 1 senede 44 TL'lik fark almışlar. İndirimli, düşük fiyatlı oyunlar almama rağmen yine de 1 senede 1-2 oyunluk fark alınmış 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
Merhaba;
Eski bir Samsung laptop'taki 320GB'lık HDD'yi 128GB'lık SSD'ye klonladım. EaseUs programında başaralı şekilde klonlandı gözüküyor. Tek sorun HDD'deki Samsung Recovery adlı gizli olan kurtarma bölümünü normal birim gibi aktarmış. Bu sebeple gizli durması gereken bölüm Windows'ta görünmeye başladı ve Samsung'un yüklü kurtarma yazılımı artık kurtarma bölümünü göremediği için devre dışı kaldı.
EaseUS mı beceremiyor yoksa başka program mı denemem lazım bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknolojikTakıntı
Masaüstünde olur olmaz sağ tik>yenile yapmak gibi sıkıştırılmış (rar,zip) açarken "klasöre çıkart" diyorum. Dosya sahibi de sıkıştırırken klasörden sıkıştırma yapmış olunca gereksiz yere klasör içinde klasör oluyor diye gıcık oluyorum.
Sonra başka bir sıkıştırılmış dosya karşına çıkıyor. Bu sefer de "buraya çıkart" diyorsun nasıl olsa klasörden sıkıştırılmıştır herhalde diye ve bir anda bütün ekran dosya doluyor. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7