Daha 1 ay olmamıştı disk temizleme yapalı. Şimdi yine 4,38GB'lık Windows güncellemesi birikmiş gözüküyor. Sanırım büyük güncelleme için önceden indirdi, hazırda bekletiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon.de'den 6 mayısta ürün satın almıştım. Bu sabah 5'te DHL'in Leipzig şubesine giren kargo şimdi dağıtıma çıkmış, gelmek üzere. 1 gün olmadan yurtdışından kargonun elime ulaşacak olması şaşırttı. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayarda kullanmak için kablolu kulak içi mikrofonlu kulaklık tavsiyesi alabilir miyim?
Mevcut kulaklığımda rekabetçi oyunlarda sesimin az gittiğini söylüyorlar.
Nasıl bir fiyat olması gerektiğini bilmediğim için bütçe veremiyorum. Absürt yüksek olmayacak fiyatlara açığım.
#TeknoYardım @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD kartlarda herhangi bir videoda yeşil ekran sorunu hala devam ediyor ve bir çözümü yok sanırım değil mi? Kafasına göre bir anda yeşil göstermeye başlıyor videoları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 16

District 9 sevenler için seneler sonra beklenen güzel haber, 10 geliyor.

https://twitter.com/NeillBlomkamp/status/1365167374421225473

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 gün sonra Turkcell mobil taahhütüm bitiyor. Hiç aramadılar hayret.
Digiturk gibi yerlerde aboneliği kapatmak istiyorum diyince daha uygun teklifler yapılıyor ya, acaba burada da işe yarar mı? Var mıdır uygun teklif alma taktiğiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sahibinden'deki üyelikte iletişim numarasını müşteri hizmetlerini arayarak değiştirmeye çalışırken sabrım zorlandı. Üyelikte başka bir isim kullanıyordum, telefon görüşmesinin başında kendi ismimi söyledim diye isimler uyuşmadığından işlemi yapamıyorum dedi. Tamam dalgınlığıma gelmiş, ismim üyelikteki isimdir diyorum, inat etti yapmadı.
Bu kadar zayıf bir güvenlik aşaması mı olur, şimdi kapatırım telefonu, tekrar ararım, ismi doğru söylerim, olur biter. Lütfen böyle uzatmaya gerek kalmasın, şimdi halledin dediysem de başarılı olamadım.
Telefonu kapatıp tekrar arayıp ismimi üyelikte adım olarak söylerek işlemimi tamamlayabildim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün sararan telefon kılıfıyla ilgili yazmıştım.
Spigen Türkiye ile mesajlaşmamda kılıfların garanti süresinin 6 ay olduğunu söyledi. Kablo, powerbank gibi ürünlerde 2 yıl garanti varmış.
İnternette arama yaparak mevzuat.gov.tr sitesinde bir şeyler bulmaya çalıştım. Telefon kılıfının hangi kategoriye girdiğini bilmiyorum ama oradaki listede bütün ürünler için minimum 2 yıl gösteriyor.
Bu 6 ay mevzusunun aslı astarı nedir bilen var mı acaba?
https://www.mevzuat.gov.tr/File/GeneratePdf?mevzuatNo=19782&mevzuatTur=KurumVeKurulusYonetmeligi&mevzuatTertip=5

Edit:
Aradılar, diyorlar ki "Normalde bu tarz plastik ürünlerin garantisi yoktur ama biz firma olarak yine de 6 ay garanti veriyoruz. Sizin gönderdiğiniz mevzuat elektronik aletlerle ilgilidir, kılıfları kapsamıyor."
Bu tarz ürünlerin normalde garantisi olmadığına dair bir mevzuat belgeniz var mı diye sordum. Avukatlarımız olmadığını söylüyor, istediğiniz şikayette bulunabilirsiniz dediler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • BlueFear @bluefear

  Şimdi WP üzerinden aradılar beni. Diyorlar ki "Normalde bu tarz plastik ürünlerin garantisi yoktur ama biz firma olarak yine de 6 ay garanti veriyoruz. Sizin gönderdiğiniz mevzuat elektronik aletlerle ilgilidir, kılıfları kapsamıyor."
  Bu tarz ürünlerin normalde garantisi olmadığına dair bir mevzuat belgeniz var mı diye sordum. Avukatlarımız olmadığını söylüyor, istediğiniz şikayette bulunabilirsiniz dediler.
  @makineci @zisegned

 • homosapien @biggestliar

  Kanuni olarak piyasaya ticari amaçla sunduğunuz her ürüne (ürün ne olursa olsun) 2 yıl garanti vermek zorundasınız. Kısıtlı garanti kapsamında olan ürünler vardır ama kısıtlı garanti durumu ve kısıtlı garanti şartları aslında bilir kişi üzerinden "garanti kapsamında veya garanti dışı" yorumu yapılabilir. Eğer ürününüzde yanlış kullanım, bilerek ve isteyerek ürünü bozma gibi haller yoksa - ki sizde yok - o zaman 2 yıl garanti vermek ve şartlarını yerine getirmek zorundalar.
  Ola ki, size "sizin suçunuz" dediler o zaman da bunu teknik olarak ispat etmek zorundalar , öyle lafla söylemek ile olmuyor aslında.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Eğer thh üzerinden başvurdunuz ve kazandınız diyelim,
  Onların avukatları buna itiraz edip mahkemeye taşırsa ve siz kaybedecek olursanız size çıkacak masraf ürünün yüzde bilmem kaçı kadar diye bir madde gelmişti.
  Onu teyit edip ona göre hareket edin bence,

 • Omer @omerf97

  Konudan bağımsız olarak söylemek istiyorum plastik kılıflar sararır zaten doğasında var.

  • BlueFear @bluefear

   Monitörün de pikseli ölebilir, doğasında var diyebiliriz gibi bir şey olmuyor mu bu? Ama garanti süresince değişimi de yapılır, bir sorun olmaz. Mesele kılıf olunca neden sararması normal, garantiye girmez diye bir kabul var onu anlayamıyorum.