Merhaba;
TV'nin HDMI portlarında temassızlık var sanırım. Kabloyu hareket ettirince görüntü gidip geliyor.
Bilgisayar tamirlerimi yaptırdığım elektronikçiye danıştım. "Onların lehimleri çok sağlamdır böyle bir temassızlık yapmaması gerekir. Başka bir sorun olabilir" dedi.

Bir de bazen buzdolabının motoru çalıştığında ya da içerideki odaların ışığı açılıp kapatıldığında ekranda görüntü gidip geliyor ve yüksek sesli bir cızırtı sesi yapıyor.

İki sorunun birbiriyle ilgisi olabilir mi? Nasıl bir çözümü vardır?
@orcun belki bilginiz vardır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  O portların bozulması çok zor, elinizde başka kablo varsa deneyebilirseniz o zaman belli olur, ama port zorlandıysa mesela kablo ağır geldi devamlı aşağı çekilme germe olduysa port zorlandıysa bir gevşeme kırılma da olabilir.

  Evin elektrik tesisatında bir sıkıntı var. Elektrikçi çağırın kontrol etsin buatlara falan hatlara da baksın voltajda bir sıkıntı var. Veya tesisatta bir problem var.

  • BlueFear @bluefear

   Mahallede bir elektrikçimiz var işlerimizi yaptırdığımız fakat bu kontrol işlemi özel techizatlar mı gerektirir? Nasıl bir kontrol yaptırmam gerektirir? Çünkü daha önce çağırdığım bir elektrikçi cevap bulamadan gitmişti.

  • Orcun @orcun

   @bluefear Gerektirir, onu da zaten sor abi de iyice kontrol et voltaj düşüyor dalgalı geliyor onu kontrol edecek ekipmanın var mı ? gibi gibi

 • Yiğit @deadrow23

  Güç kaynağı yeterince elektrik(elektrik tesisatı)sağlayamıyor olabilir. Frekans düşük olabilir. En iyisi düzgün bir elektrikçi bulup baktırmak.

 • Joe @joe

  benim tvnin de hdmları bozuk. biri hiç çalışmıyor diğeri temazsızlık yapıyor. Samsung. Durduğu yerde bozuldular. 7 senede 5-6 kez belki kulyanmışımdır.

Arızalanan 19 inç monitörümü tamire verince geçici olarak 32 inç TV'ye bağlayıp kullandım bilgisayarı. İlk başta TV çok büyük gelmişti. Şimdi monitör tamirden geldi, monitör küçük gözükmeye başladı. 🙂 Buna da bir kaç güne alışırız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Bu ürünün ilk fiyatı nasıl 2275 TL olabiliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

Merhaba arkadaşlar;
Yeni TP-LINK TD-W9970 modem aldım. Kablolu olarak online oyunda pingim ara ara ani olarak 300'lere çıkıyor. Zyxel modemimde böyle bir sorun yok. Donanımsal mıdır yoksa ayar yapmam gereken bir yeri mi vardır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar;
TT elit destek hakkında bir şey sormak istiyorum. Hat değerlerim biraz kötü olduğu için teknik ekip gelip apartman içi ve binaya gelen hatta ölçüm yapılmasını talep ettim. 11 TL hizmet bedeli, ayrıca serviste yapılacaklara göre de 14 ile 85 TL arası bir ücret çıkacağı söylendi. Böyle bir ölçüm hizmeti yaptıran oldu mu? Ne kadar bir fiyat çıkıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Paheli @paheli

  Merhaba yıllardır platin müşteriyim ben de. Kontroller ücretsiz olur ama müdahale neticesinde genelde 50 tl'yi geçmiyor ücretler.

  • BlueFear @bluefear

   Müşteri hizmetlerindeki bayan ücretsiz bir kontrol hizmeti olmadığını söyledi. Ekip gelirse de adı elit destek oluyormuş(!). O yüzden öyle yazdım yoksa benim de elit müşteri falan olduğumdan değil.

  • Paheli @paheli

   @bluefear elit destek ne ya😂 eski müşterilerin bir kısmı platin seviyesinde ama o da ekstra güzellik sağlamıyor. Biraz sallamış gibi geldi. Faturaya eklenir ücret eğer sorunu orada sonlandırmazlarsa ücret de almıyorlar. Benim şehirlerarası naklimde öyle olmuştu. Portu hallettiler elektrikçiye kaldı iş o yüzden işlem ücreti almadılar. Siz yine de çağırın bölge ekibi müşteri hizmetlerinden çok daha iyi oluyor.

  • Batuhan @achfighter

   @paheli ben de birkaç kere benzer bir sorunla ttyi aramıştım. Faturaya 14tl eklemişlerdi.

  • Paheli @paheli

   @achfighter arada ısırmıyorlar dersem yalan.

  • BlueFear @bluefear

   @paheli @achfighter Bina içi tesisata biz bakmıyoruz zaten sizin sorumluluğunuzda demişti. Binaya gelen hattı onlara kontrol ettireyim de, bina içi tesisatı elektrikçi ölçüm yapabilir mi, anlayabilir mi sorun olup olmadığını? Öyle teknik aletleri oluyor mu elektrikçilerin?

  • Batuhan @achfighter

   @bluefear öyle aletleri var mı bilmiyorum ama kaliteli kablo kullandığı zaman o dandik kablo ile bile 100mbit rahat alınabiliyor.

  • Paheli @paheli

   @bluefear tesisatta elektrikçinin yapacağı bir şey varsa teknik ekip bunu belirtip kendi ustasını da yönlendirebiliyor bazen. Siz elektrikçi ile görüşün mutlaka. Ek ücret alınmamıştır umarım.

  • BlueFear @bluefear

   @paheli Daha çağırmadım ama sanırım çağıracağım teknik ekip. Müşteri hizmetlerindeki bayanın söylediğinden anladığım teknik ekip sadece binaya gelen dış tesisata bakar idi. Eğer bina içi tesisatta da ölçüm yapıp sorunu tespit ediyorlarsa ne ala. Zaten ben çağırırım o zaman elektrikçi görürüm işimi, o sorun değil.

  • Paheli @paheli

   @bluefear eğer dış tesisatla çözülüyorsa içe bakmıyorlar ama çözülmezse daire içine kadar bakarlar. Sadece randevu saatleri şaşabiliyor. Siz hangi telekom müdürlüğüne bağlı olduğunuzu da öğrenin muhakkak.

Merhaba;
Çekimi kuvvetli şarjlı el süpürgesi tavsiyeniz var mıdır arkadaşlar? 600 TL civarı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Site arama kısmında bir sıkıntı mı var? Birkaç gün önce Tplink 9970 modemde port açamama ile ilgili bir yazı görmüştüm. "9970" "port" gibi aramalar yapmama rağmen birkaç ay önceki yazılar çıkıyor en yeni olarak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TTNet'te ADSL'den VDSL'e geçmek niyetiyle son 3 ayda farklı zamanlarda 4 defa sorgulama yaptırdım (2'si telefondan, 2'si genel müdürlüklerde yüzyüze). 2'sinde altyapı yetersiz, kopmalar yaşarsınız denildi, 2'sinde de santrale 120m mesafedesiniz, 35'e kadar rahat veririz. Hanginize güveniyim arkadaş?
SNR 11-13 arası, güvenemiyorum bu yüzden. Şu anda ADSL'de download ve upload aynı anda yüklendiğimde kopma oluyor bazen. Geçen hafta dilekçe verdim altyapı iyileştirilmesi için, bakalım değerlerde iyileşme olacak mı.
#TTNet #VDSL

BeğenFavori PaylaşYorum yap