#TeknoYardım
Merhaba;
Eski bir Samsung laptop'taki 320GB'lık HDD'yi 128GB'lık SSD'ye klonladım. EaseUs programında başaralı şekilde klonlandı gözüküyor. Tek sorun HDD'deki Samsung Recovery adlı gizli olan kurtarma bölümünü normal birim gibi aktarmış. Bu sebeple gizli durması gereken bölüm Windows'ta görünmeye başladı ve Samsung'un yüklü kurtarma yazılımı artık kurtarma bölümünü göremediği için devre dışı kaldı.
EaseUS mı beceremiyor yoksa başka program mı denemem lazım bilemedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknolojikTakıntı
Masaüstünde olur olmaz sağ tik>yenile yapmak gibi sıkıştırılmış (rar,zip) açarken "klasöre çıkart" diyorum. Dosya sahibi de sıkıştırırken klasörden sıkıştırma yapmış olunca gereksiz yere klasör içinde klasör oluyor diye gıcık oluyorum.
Sonra başka bir sıkıştırılmış dosya karşına çıkıyor. Bu sefer de "buraya çıkart" diyorsun nasıl olsa klasörden sıkıştırılmıştır herhalde diye ve bir anda bütün ekran dosya doluyor. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Güç kaynağı ve fanını açıp temizleyeceğim. Elektrik çarpma riskini azaltmak için şu sitedeki yöntemle üzerinde kalan elektriği boşaltma işlemi doğru mudur? (1. yöntem yazan yer)
http://sanalkurs.net/statik-elektrigi-almanin-yollari-2738.html

Statik Elektriği Almanın Yolları

Bu dersimizde bilgisayarınızda oluşan statik elektriği gidermenin yollarını öğreneceğiz. Yani elektrik olduğu halde ekrana bilgi gelmemesi ve bilgisayarınızın açılmaması sorununu...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Havaların ısınmasıyla modemin de fazla ısındığını gözlemlemeye başladım. Altına bir yükselti yapıp 8-12cm'lik fan koymayı düşündüm. Fan için enerjiyi modemin arkasındaki USB girişinden alabilir miyim? Tplink 9970

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 18

İsviçre'ye tatile giden komşum getirdi. 🙂
Edit: Çikolatadır. 🙂
#İsviçre #İsviçreçakısı #çikolata

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

#TürkTelekom
TTNet'in web sitesi üzerinden öneri/şikayet formunu doldurarak bir öneride bulunayım dedim.

Dedim ki "Ben 24mbit'lik tarifedeyim fakat hattımın desteklediği hız 73mbit. Ay içerisinde günlük/haftalık olarak bu tepe hızdan faydalanmak istediğimde makul bir ücret karşılığında faydalanabilsem güzel bir seçenek olurdu." Yani kullanıclar ek kota satın alır gibi 3-5 TL bir ödeme ile günlük/haftalık tepe hızlarda internet kullanabilsin diye teklif yazdım.

Verdiklere cevap bak:
Altyapınızdaki hızın ideal olduğunu görmekteyiz.Ulaşmaya çalıştığınız sitelerin yoğunluğundan kaynaklı bir sorun veya ev içi ağınız ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.Lokal bağlantı (kablolu - kablosuz) ayarlarınızı kontrol etmenizi rica ederiz.Evde/İşte İnternet aboneliğinize ait hizmetimiz ile ilgili şikâyetinize istinaden gerekli kontroller sağlanmıştır. Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu hakkında kontroller sağlandığında sistem üzerinde yapılan ölçüm ve kontroller neticesinde; Saha dolabı ve bina içi ankastre kutusuna kadar olan kısımda internet hizmetinin taahhüt edilen sınırlar içerisinde sorunsuz olarak verilebildiği anlaşılmıştır.Sorunun devam etmesi durumunda 444 1 444 Çağrı merkezini arayarak destek alabilirsiniz.

Ben ne demişim, bunlar ne cevap veriyor. Okuduğunu anlayaman insanlara öneri ile gitmekle ben mi hata ettim acaba diye kendime mi kızsam?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2 gündür farkettim ki kasadaki disklerim 55 derecelerde geziyor. Ön panelin dibinde duruyor hdd kafesi ama ön fanları ses yapıyorlar diye sökmüştüm. Fön makinasının soğuk havası ile uğraştım durdum, 45'lere düşürebildim. Şimdi ön fanları geri taktım ve disklerin sıcaklığı anında 36 derecelere kadar düştü. Bayağı fark yapıyormuş fanlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mevcut internet aboneliğim devam ederken alternatif bir ISS'den aboenlik alabilir miyim aynı hat üzerine? Taahhütüm olduğu için diğer ISS'leri denemek istiyorum. Aynı anda ikisi de kullanılmayacak. Tek modem üzerinde kullanıcı adı şifre girilerek ISS arası geçiş yapılıp deneme yapılacak.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Benim ve birçok kullanıcının bütün Firefox eklentileri devre dışı bırakılmış. Geçici bir sorun var sanırım. #Firefox #MozillaFirefox

https://www.reddit.com/r/firefox/comments/bkcjoa/all_of_my_addons_got_disabled_and_they_are_all/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Opera VPN'de bağlanma sorunu yaşayan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 33