2,5m ve 5,5-6m'lik iki şerit led için 2 ayrı trafo bakıyorum.
Bu konularda hiç bilgim olmadığından dandik veya gereksiz pahalı ürün almamam için marka model tavsiyesinde bulunabilir misiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün ulaştı. Aslında böyle paylaşmak huyum değildir ama sevgili @asaltek paylaşımları görmekten mutluluk duyduğunu söylediği için koyuyorum. Elinize sağlık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 36 / 48

Tanıdığımın eski bir laptop'u için 120gb, en azından DRAM'li bir SSD bakıyorum. Teknik özelliklerini bilmiyorum ama Windows 7 kullanıyor. Tavsiyeniz var mıdır arkadaşlar?
@umtk @bilendenaldestek

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Oto lastiği almak için geniş çaplı bir araştırma yapamadım (ki yapsam da ne kadar anlayabilirim bilmiyorum) ama Michelin Crossclimate+ 205/55 R16 4 mevsim iyi gibi geldi bana.
Ne dersiniz arkadaşlar? İstanbul'da kullanılacak.
#OtoSeyir

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 16

Hem zorla istesek te istemesek te video başlıklarını Türkçe'ye çeviriyorsun. Bir de üstüne böyle saçma şekilde çevirip iyice batırıyorsun. İlginçsin Youtube.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bana böyle mütevazi tavsiyelerle gelme AMD. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir saat önce Akbank'a yaptığım EFT, Akbank tarafından hesabıma geri iade edildi diye mesaj geldi. Tam düzelmedi hala acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Eşimin Samsung S9+ telefonunun ekranı bir anda kararıyor ve üst tarafında bildirim satırı hizasında yatay yeşil çizgiler çıkıyor 4-5 sıra. Biraz bekledikten sonra ekranı açıyoruz ve birkaç saniye içinde aynı sorun tekrarlıyor.
Ekran değişimi gerek sanırım. CPR teknik servisten 1450 TL fiyat aldım. 45dk içinde teslim ediyorlarmış. Kurumsal firma diye daha güvenilir geldi. Fiyat konusunda ne dersiniz? İyi midir?
#TeknoYardım #Samsung

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ademhelvaci
Selam Adem Bey;
Akrabamın Vestel Comfort+ kliması son zamanlarda bir süre çalıştıktan sonra E5 hatası veriyormuş. İnternetten bakınca gaz kaçağı diyor ama başka sorunlar sebebiyle de bu hatayı verebilir diyenleri gördüm. Başka hangi sorunlar bu kodu gösterir bilginiz var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Adem Helvacı @ademhelvaci

  Merhaba; Türk tipi ustalarımızın klasik dile pelesenk durumlarına maruz kalmışsınız.
  E5 hata kodu temel olarak sistemde ''Soğutucu akışkanın devirdaimi yok'' olarak geçer. Evet birçok durumda ustalarımız haklı çıkar yani gaz olmayınca dönüşüm yapacak bir şey yok anlamına gelir ve sistem E5 hatası verir lakin sistemde akışkan olduğu halde bu hatayı da veriri ki bu da genelde 4 yollu valf hatası, kılcal tıkanması vs gibi durumlarda da meydana gelir. Bu arızanın tespiti, 2+2=? kadar basit bir durumdur ancak yerinde kontrol edilmesi gereklidir.

  Ayrıca belirtmek istediğim ISRARLA vurguladığım bir husus da özellikle yüksek sezonda ustaların ''Gazı eksilmiş'' diye tıss pıss gaz basıp gitmesidir. Evet doğrudur gaz basılır ve sistem soğutmaya başlar harika.

  Peki kapalı devre bir sistemde 30 yıl boyunca eksilmeyecek, akmayacak, kokmayaca,bayatlamayacak bir akışkanın neden birdenbire ortadan yok olduğuna bakmaya gerek görmeyecek mi bu ustamız?

  Şurada detaylı anlattım

  https://youtu.be/9R9vGqIQuJc

  Evet gaz eksilir ve E5 hatası verir doğrudur, peki sebebi nedir?

  • BlueFear @bluefear

   @ademhelvaci Evet hocam o videonuzu bu mesajı atmadan önce seyretmiştim. Gaz konusunda şüphem olduğu için size de sormak istedim. Vestel'den 2 gündür randevu alıyoruz ama yoğunluktan hep bir sonraki güne atıyor sanırım. Eğer dediğiniz gibi yerinde tespit ile mümkün ve kolay ise umarım sadece gaz eklemesi gerek diyip gitmezler. Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

  • BlueFear @bluefear

   @ademhelvaci Durumla ilgili güncelleme yapayım. Sonunda bugün gelebildiler. Dış üniteye çatıya çıkıp baktı ve sonra inip dedi ki servis arkadaş "Klima düzgün çalışıyor, bir müdahele yapamam. Bir daha o hatayı verdiğinde fotoğrafını çekin, öyle gelelim. O zaman dış üniteyi söküp inceletmek için götürürüz" dedi ve gittiler. Sizin söylediğiniz sorunlar olabilir mi diye sordum ama 4 yollu valf hatası sıcak ve soğuk kullanıyor olsanız olabilirdi dedi. Sadece soğuk kullanmakta o parçada sorun çıkmaz dedi.
   Çatıda dış üniteye bakarken yanındaki yardımcısıyla konuştuk, dertleştik biraz. Yaklaşık 40 mahallenin klima arızasına bakıyoruz dedi. Gecikmeler bundan oluyor dedi. istanbul gibi bir ilde neredeyse 15-20km çapında bir alana 1 servisin bakmak zorunda olması da Vestel adına üzdü gerçekten. Daha iyi bir servis ağı olmasını dilerdim.