Fenvi FV-AXE3000 Wi-Fi 6E

Masaüstü bilgisayarımda kullandığım kablolu internette kablo ezilme sıkıntısı ve bluetooth cihazları da kullanabilmek için wi-fi modülü almak istedim. Aliexpress üzerinden vergiler dahil 45.12 dolara mal oldu bana. hız testi yaparken kullandığım cihaz iss nin bana verdiği ZXHN H298A modem. Modeme ise 5ghz üzerinden bağlanıyorum

 

Kutu içeriği

 

Pci-e x1 ile versiyon bir kart kendi anten uzatması ve antenleri ile geliyor.

Kasa ise şık görünümlü bir kasa metal ve rgb ışıklandırması var fakat kontrol edilemiyor ışıklandırma. Kurulum için minik bir cd çıkıyor içinden ben ise driverları intelin kendi sitesinden indirdirdim. Kendim açmadım fakat içerisinde ax210 versiyonlu bir kart var.

 

Test

İlk testim kablo ile bağlı yapıldı gigabit kablo kullanıldı internet paketim ise 200mbit/s

sonrasında ise wifi kartı ile 5ghz bağlantı ile yaptım.

Modem ile pc farklı odalarda aralarında ise duvar var ev eski olduğu için duvar içi dolu kalın duvarlardan. Bağlantı ile ilgili şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım.

 

Bluetooth versiyonu ise bir çok yerde 5.2 yazmasına rağmen kontrol ettiğimde 5.3 çıktı.

Edifier w240tn ile test ettim herhangi bir sorun yaşamadım bağlantıda.

Aynı anda kulaklık ve xbox kontrolcüsü bağlı olduğunda da sorun yaşamadım fakat hız 210 civarından 200 e düşer gibi oldu tam emin değilim. Xbox ile oyun oynarken kablolu bağlı haline göre bir miktar gecikme var fakat kayda değer bir geçikme değil diyebilirim. Gerçi pek rekabetçi oyun oynamadım forza vs ile test ettim. Rekabetçi oynayan arkadaşlar kablo ile bağlayacaktır bana kalsa.

6ghz bandını test edemedim ve kartın tam hızını ağ içerisindeki hızını da modemim pek el vermediği için test edemedim. Şimdiye kadar herhangi bir sorun yaşamadım diyebilirim.

Sevmediğim kısmı ise rgb kontrol edilemiyor ya da kapatılamıyor yavaş bir şekilde renkler kayıyor. Merak ettiğiniz kısımlar olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • mstkyldz @mstkyldz

    bende fenvi'nin ax2000 versiyonu almıştım hala pc ye takılı fakat artık wifi si öldü çalışmıyor. Bt aktif olarak çalışıyor. wifi ye ihtiyaç duymadığım için eksikliğini şuanlık hissetmiyorum. Antenlerin ayrı olması iyi olmuş. Güzel günlerde kullanın

  • reducto @protego

    Hocam bt gecikmesi gerçekten var mı? Ben usb bt alıcısı kullanıyorum ve gecikme hissetmiyorum kabloluya göre. Bu tarz bir dahili wifi bt kartı almak vardı aklımda ama gecikmr oluyorsa anlamı kalmıyor ki 🙁

  • R.Burak Sertel @aceleciburak

    Pandemi doneminden bu yana AX210 mevcut fenvi den ngff kart olarak almıştım. daha öncesinde ax200 ve 8260 mevcuttu. BT kulaklık kullanıyorum menzil konusunda çok verimli oluyor USB dongle muadillerine göre. Tplink Archer AXE75 router beklemesindeyim 6 Ghz i o zaman deneyimleyeceğim Mesh mantığı ile. Şirket bilgisayarım Dell Latitude 5530 da Cnvio2 versiyonu olan Ax211 mevcut. asıl merak ettiğim AX411 ve bunun Killer hali 1690. intel den Wifi7 çözümü görebileceğimiz yakın tarih ise 2023 sonbahar dönemi diye düşünüyorum.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler