Evdeki Dell bilgisayarın ses kartı çok kötü. Özellikle kulaklıkta cızırtı katlanılması zor bir hal alıyor. Buna bir USB ses kartı mı almak mantıklı yoksa USB bir kulaklık mı alayım karar veremedim. Hiç USB ses kartı tecrübem yok, başıma bela olur mu? Bilgisayarın kendi ses kartından gelen cızırtıları tamamen kesiyor mu? Önerebileceğiniz marka/model var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

50 yaşımdayım, çocuklara öğreteyim diye Python öğrenmeye başladım yavaş yavaş. 2021 yılında dizi indeksleri neden hala sıfırdan başlıyor anlamıyorum! Tersten sayınca neden -1 ile başlıyor o da ayrı. Var mı sıfırdan bir fayda gören? #programlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16
 • Fırat Duran @firat_duran

  Çünkü öyle oluşturuluyor. Kısaca: Adam neyi nasıl kullanacağını programlıyor sende bu programların karşılığına denk gelen kelime, harf ve rakamları kullanıyorsun. Sen oraya "if" yazdığında aslında çekirdekte onlarca/yüzlerce veya binlerce kod çalışıyor. Yani bir sürü şey yazmak yerine sana bunun için kod veriyor.
  Adam çekirdeği yazdığında 0 yerine 1 de kullanabilirdi, 2 de. Bazı şeyler global olmak zorunda ki kolay adapte olabilesin. Sen oralara takılma.

 • CanSimit @cansimit

  Aslında o indeksler en önceleri toplama anlamına geliyormuş, yani değişken hafızada duruyor, bir adresi var X. Bunun yanına 0 koyunca, 0 toplanıyor, doğrudan kendisi oluyor, o da 1. eleman. Elbette bu da low level bir neden, bugün üst seviye dillerde böyle olmamalı. Ama alt seviyede hep 1 ekle 1 çıkart olacak, ondan kaçış yok.

 • prometrik @prometrik

  Yazılım dillerinin böyle kendi kabulleri var. 0 ile başlayan da var 1 ile başlayan da. Bunlar yazım şekli gibi yıllar önce dilin temeli ile birlikte oluşmuş şeyler. Temelinde elbet bir sebebi vardır. Kullanılan dilin yapısal kabulü olarak görüp geçmek lazım.

 • 486 DX2 66 @haruns

  Burada bir iş hanı var birinci kata çıkmak için üç kat çıkmak gerekiyor.
  En azından zemin kat her yerde var bunu en iyi biz anlarız aslında 🙂

Merhabalar, PS4'e telefonu BT ile oyun kolu olarak bağlamak mümkün mü? Olur da bağlanırsa verimli bir şekilde kullanılabiliyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Oppo #Reno3 'e ColorOS 11 / Android 11 geldi sabah. Arayüz yavaşlamış gibi bir hissiyat oluştu bende.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhabalar,
https://deftersaklama.gib.gov.tr/download
adresine ulaşabilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

https://www.natro.com/ açılmıyor.
Yine bir şeyler oluyor galiba.

Sınırsız Web Hosting | Türkiye’nin Hosting Markası

Natro.com, 7/24 Hosting Destek Ekibi ile, sınırsız web hosting , cloud hosting alan adı kaydı, kiralık sunucu , SSL Sertifikası hizmetleri sunmaktadır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Alt + Tab neden çalışmaz?
#ubuntu #linux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8