Google deneme yapıyor, "kesersem görürsünüz!"

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonumun adaptörü 4 Amper. Fakat kullandığım manyetik şarj kablosu 2 Amper destekliyor. Telefonun yavaş şarj olması dışında başka bir zararı olur mu?

Kablo bu:
https://www.ebay.com/itm/Baseus-Magnetic-Type-C-Apple-Lightning-Micro-USB-Cable-Fast-Charging-Cable/123841606764?hash=item1cd588f46c:m:mNJ7aSSTUblBeJPpdT47paQ
1 metre 3 A
2 metre 2 A
destekliyor. Benimki 2 metre.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonun üstünde ekran koruması geliyorsa bunun garantisi var mıdır? Bir hafta içinde sol üst köşesinden hava alıp kalkmaya başladı. Cihaz Oppo Reno Z.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilim gündemine malzeme:

Türkiye Uzay Ajansına açılan kadrolar:-Astronom 12-Şube Müdürü 12-Fizikçi 6-Sekreter 6

— Kaç Saat Oldu?🌍 (@kacsaatolduson) November 22, 2019

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

#Superonline #superbox kullanan arkadaşlar. VPN servislerinin engellendiği doğru mu? Bu konuda birçok şikayet okudum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

GM5D telefonum 3 yılı aşkın bir sürenin ardından can çekişmeye başladı. Telefondan performans beklentim yok. En performanslı çalışmasını beklediğim şey Google Maps. Oppo Reno Z gözüme en çekici gelen telefon. Aşağıdaki alınmaz denebilecek bir durum var mı?
https://www.teknosa.com/oppo-reno-z-128-gb-karbon-siyahi-akilli-telefon-p-125077197?utm_source=cimri&utm_medium=comparison

Oppo Reno Z 128 GB Karbon Siyahı Akıllı Telefon Fiyatı ve Özellikleri

Oppo Reno Z 128 GB Karbon Siyahı Akıllı Telefon fiyatı, modelleri ve teknik özellikleri Teknosa'da. Oppo Reno Z 128 GB Karbon Siyahı Akıllı Telefon en uygun fiyatlarla Teknosa'dan alınır.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Az önce video izlerken 3 yıllık GM5D'nin alttaki hoparlörü gitti. Normal telefon görüşmesi yapılabiliyor ama eller serbest görüşme, video izleme ve zil sesi yok. Telefonu iki defa kapatıp açtım ama işe yaramadı. Pek ihtimal vermiyorum ama böyle bir sorunun yazılımsal olması ihtimali var mı? Zaten batarya değişimine gitmesi gerekiyordu bir süre sonra, bu durumda hızlıca ikisini birden hallettirmem gerekecek. #GeneralMobile

BeğenFavori PaylaşYorum yap

China Post ile gelmiş ve İstanbul'a inen sipariş ne kadar sürede teslim ediliyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#TeknoYardım
Bazı plastikler var bir süre sonra yapış yapış oluyor. Midland telsizlerim, Bauhaus led lambalarım böyle oldu. Bu sorunu gidermenin bir yolu var mı acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Yok maalesef, farelerde de oluyor. Su dışında hiç bir şey değmemeli (tuzlu su, ter de dahil), belli aralıklarla, ter, tuz, yağ (vücut yağı da olabilir bu) vb maddelerden saf su ile temizlemek lazım.

 • demigod @demigod

  geride kalan yamalı bohça kıvamında olanları da tamamen temizlemeyi ve artık yumuşak doku olmadan kullanmayı amaçlıyorsanız %99.9 saflıkta izopropil alkolü bolca boca ettiğiniz bir mikrofiber temizlik bezi çok işe yarıyor.

 • moraral @moraral

  Bu sorun plastikten değil plastiğin üzerine yapılan kaplamadan kaynaklı. Bu kaplamanın amacı ucuz sert plastiği yumuşak hisli şekle getirmek.
  Bu kaplama zamanla dediğiniz şekilde yapış yapış oluyor. çaresi yukarıda da belirtilmiş %99 luk
  İzopropil Alkol. Bunu internetten n11,hepsiburada,gittigidiyor gibi yerler dışında boyacılarda boya çıkarmak için kullandıkları için bulabilirsiniz. eğer hiç bulamazsanız hastanelerde dezenfektan olarak %70 lik izopropil alkol kullanılır (rubbing alcohol) . Daha güçsüzdür ama plastiği uzun süre bu alkaol içerisinde tutarsanız yine etkili olacaktır.
  Yalnız kullanırken dikkat edin , tahriş edicidir. Nitril eldiven ile kulllanın.

  • Yılmaz Bilgili @ybilgili

   Elektronikleri nasıl alkolün içinde tutacağım? Bezle falan silerek çıkarma ihtimali yok mu?

  • moraral @moraral

   @ybilgili Mümkünse sadece plastik kısmını alkole maruz bırakın. Silerek de olur ama %99 luk olursa işe yarar. Alkol ile ıslatıp mendil ile çevresinde de tutabilirsiniz. Elektronik kısımlara da bant yapıştırın. PCB lerin koruma kaplamalarına zarar verebilir İPA.

  • lterlemez @lterlemez

   @ybilgili; Tutmanıza gerek yok, bendeki fareye benzer bir yapıda ise; kaplama olduğu için kaplanan yer biraz çukur gibidir ve bu bölgeye yapıştırılmıştır. Kenarından biraz kanıttırırsanız, muhtemelen yerinden ayrılmaya başlayacaktır. Sökün tamamen, kalan kısımları da tavsiye edildiği gibi izo'lu bezle silerek temizlersiniz. Daha sonra da, özellikle otomobillerde kullanılan kaplamala malzemeleri var. Onlar ile elinize uygun şekilde kaplayarak kullanabilirsiniz.

 • olasandra @olasandra

  Plastidip diye bir sprey boya var. Her türlü eşyayı kaplamak için kullanılıyor.