Kullanışlı, aşırı detay olmayan, mümkünse ücretsiz yada astronomik ücretleri olmayan bir iş takip ve yönetim hizmeti önerir misiniz?

Ekip 3 kişi + duruma göre katılan 2-3 kişi daha.

Şimdiye kadar denediklerim ve yorumlarım

Trello: Biraz eksik ve sığ kalıyor
Asana: Fena değil ama karışık biraz ve düzgün bir akış oluşturmak için uğraş istiyor

Tavsiyelerinizi bekliyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Deneysel bir çalışmayı sizinle paylaşmak istiyorum. Konu kredi notu ve borçlanma kabiliyeti.

Eşim 20 yaşında, öğrenci. Kredi notu şuan 1488. Şimdiye kadar gecikmiş ödemesi vs herhangi bir şeyi yok. Hedef kredi notunu 1800 civarına çekip borçlanma kabiliyeti oluşturmak ve finansal sistemde olmasını sağlamak.

1. Öncelikle gelir olması gerektiği için KOSGEB genç girişimcilik ve kadın girişimcilik programlarında sertifika alıp üzerine bir şahıs şirketi açtım. Kendi işlerimin bir kısmını hem vergi avantajı hem de gelir göstermek için ona aktarmaya başlayacağım.

2. Banka hesabına 5k $ aktardım, sabit duracak bir süre. Özellikle bunun ne kadar etkisi olur merak ediyorum.

3. Banka hesabında suni para transferi hareketleri oluşturuyorum, aylık 100 bin lira civarı dönüyor git gel hesaplar arası anlamsızca.

4. Ufak limitli bir kredi kartı çıkartacağım hafta içi adına, harcayıp gününde geri ödeyeceğim.

Bunlar dışında öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 27
 • Efe @efe-erguz

  Hesabından bir kripto para borsasına para aktarın ardından aynı hesaba çekin direk etkisini göreceksiniz.

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  Küçük bir yatırım hesabı olabilir; mesela %70 (belki 80'i) düşük riskli, geri kalanı orta/yüksek karışımı riskli yatırım araçları olabilir. Özellikle kar marjı pozitifi yakalarsa , etkisi olabilir.

 • RockandRage @rockandrage

  Kredi notum 1780 iken ing den kredi istedim vermedi.Diyeceklerim bu kadar. Aynı gün finanstan mobil bankacılıktan istediğim miktarı 3dk içinde hesabıma yatırdı.Puanın yüksek olması her bankadan borçlanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Hatta artık sizin notunuz bile bir noktada önemli değil.Vakıfbanktan araç kredisi çekmek istedik banka notunuz çok yüksek ama firmanızın devlete borcu var bu nedenle size kredi veremiyoruz dedi.Aynı şartlarda krediyi ziraatten aldık vs vs acayip bir sistem var şuan.

 • Fikri @fikri

  -- Kartın eski olmasının faydası çok oluyor. Kart seçerken kapattırmayacağınız birini seçerseniz ilerisi için iyi olur.
  -- Mobil uygulamadan zırt pırt kredi bildirimi çıkıyor. Ona tıklarsanız kredi başvurusu diye kaydediyorlar. Son zamanlarda çok olursa kredi değerlendirmelerini olumsuz etkiliyor.
  -- Aynı şekilde kredi kartı limit artırım isteği de sıkıntı. Eğer reddederlerse bir süre limit vermeyebiliyorlar. Otomatik limit artırımını seçin.

Abisi gitti kardeşi geldi 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap

saat 13:00 a kadar 200w güneş paneli pile ne kadar enerji koymuşturun cevabı:
657watt

akşama kadar sanırım 1100w civarında bir pili doldurabilir sanırım. tabi açık havada.
#güneşpaneli

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 14

Selamlar. İstanbul'a yakın 2-3 gün tatil yapılacak yer bakıyorum. Şuan Abant Büyük Otel, Ağvada nehir kenarı oteller listemde. Uludağ'a bakmıyorum, ya yazın ya da kışın güzel oluyor. Gezmelik dolaşmalık değil de biraz dinlenmelik, doğası güzel yer arayışındayım.

Öneri varsa alayım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19
 • Emre Yüce @emreyuce

  Abanttaki Otelleri pek tavsiye etmiyorum ya kokusu çok boğuyor, günün her saati kurbağa sesleri hele gece falan. Şehir merkezine çok uzak. Bolu’da olanlar bildiği için gitmiyor bunları anca şehir dışından gelenler kalıyor zaten. Bugüne dek bir daha gidelim oraya diyen duymadım. Sakarya’da bungalov tarzı evler vardi günlük 900 ile 1200 arası değişiyordu ama yemek falan size oluyor. Tatilde iken onla uğraşmak yorucu. Bolu’da Karkalkaya taraflarında termal oteller var oldukça güzel incelemenizi öneririm.

  • Ali @norego

   Abant Büyük Otel fena değil. Kışın ve yazın güzel oluyor. 3 defa kaldım. Yemekleri kötü, dediğin gibi boğucu biraz da ama doğa kısmı çok iyi işte.

   Suit odaları var göl manzaralı, biraz paraya kıyarsan o odalar iyi normal odalara göre. 3 kalmamın 2'si suit odadaydı, otelin o eski ve boğucu havası yok o odalarda. Yemek kısmını da otelin açık büfesi yerine oda servisine sipariş verirsen düzgün şekilde çözüyorsun. Güncel mönü fiyatları nasıldır bilmiyorum ama en son 2 sene önce gittiğimde çok abartı değildi fiyatlar.

  • Emre Yüce @emreyuce

   @norego Abi bu büyük otel golün girişte solda kalanı mı idi? Bir de Taksim İnternational vardı sanki ben Taksim olanda kalmıştım girişten dümdüz gidince sağda kalıyordu sanki.

 • Kaos @kaos

  Ben de bayramdan sonra 1-2 gece gidip kafa dinleyeyim diyorum boyle orman icinde, dogada, trafik sesinden uzakta. Konuyu takip edeyim bari 🙂

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Uçmakdere'ye güzel bağ evi yapılmış, biz geçen sen gitmeye niyetlendik ama bir türlü vakit ayıramadık bir şans verilebilir. Onun dışında aklıma bir de Saroz körfezi geliyor, denizi ormanları doğası güzel. Erikli, Mecidiye, Gökçetepe değerlendirilebilr. Ancak hoteller falan nasıldır bilmiyorum oralarda. Google aramalarında çıkıyor bir takım şeyler ama ben gittiğimde pansiyonda kalmıştım.

Evinde hava temizleyici kullanan var mı? Acaba evde uçuşan kedi tüylerini de toplar mı merak ediyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 12
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar, daha önce açtığım konu başlığına günceleme yapayım;
Amatör Denizci Belgesi ve KMT için "online sınav seceneği" eklenmiş demiştim.

https://teknoseyir.com/durum/1453877

Denizci ve Telsiz derslerini yaklaşık 4-5 günde tamamladım.

Denizci belgesi için 10 saat, Telsiz için 1 saat online eğitim var. Yalnız şöyle bir can sıkıcı durum var. Derslerin büyük kısmı, "bir sayfaya bir paragraf" şeklinde ve 2 dakikadan önce bir sonraki sayfaya (derse) geçemiyorsunuz. Oysaki çoğu paragraf 30 saniyede okunabilir basitlikte bilgi içeriyor. Bu sepeple, eğitimi tamamlamak biraz sabır gerekiyor.

Denizci ve telsiz eğitimleri tamamlandıktan sonra sınav başvurusu yapıyorsunuz ve onay geldikten sonra online sınava katılıyorsunuz.

Sorular çoktan seçmeli ve yanlış doğruyu götürmüyor. Yanlış hatırlamıyorsam Denizci için 50 soru 60 dakika, Telsiz için 30 soru 40-45 dakika olması lazım.

Denizcilik sorularının bir kısmı biraz dikkatle çözülebilecek mantık soruları.
Bir kısmının da cevap ipuçları bir önceki sorudan çıkarılabiliyor. Örnek vermek gerekirse; "teknenin sağ tarafına ne isim verilir" şeklinde çıkan sorunun cevabı, 5 önceki soruda verilmiş tekne krokisinde yazılmış olabiliyor. Soruların bir kısmı için ise biliyor olamak şart, özel adlandırmalar vs.

Telsiz soruları bana daha zor geldi, genel kültürle çözülebilecek soru az. Mesela "... numaralı telsiz kanalı hangi amaçla kullanılır" gibi sorular çıkabiliyor.

Online sınav esnasında "tarayıcıyı kapatmak sınavı iptal eder" gibi bir uyarı verdi. Başka bir yerde de okuduğum kadarıyla, sekme değiştirmek de iptal sebebi diyorlardı ama cesaret edip denemedim. 🙂 Herhangi bir sebeple iptal olursa 1 hafta sonra tekrar sınav hakkı veriliyor.

Sınav sonunda başarılı veya başarısız olunduğu direkt yazıyor.

Başarılı sonuçlanan sınav sonrasında SMS ile bilgi geliyor, yatırılacak harçlarla ilgili ücretlerin Halkbank'a yatırılması için şubeye başvurulması şeklinde. Ama dikkat: harçlar şubeye yatırılmıyor, işlemi ATM'ye devretmişler. Herhangi bir Halk Bankası ATM'sinden,

Kartsız işlemler>Fatura ve ödemeler>Diğer ödemeler>(son sayfada)>Denizcilik İç Sular Gemi adamları Harç Ödemeleri menüsünden TC girdiğinizde yatırmanız gereken harç(ları) görebilirsiniz. Eğer iki sınava da girdiyseniz 55 ve 35 lira nakit yatırarak harçları tek tek ödeyebilirsiniz.

Harçlar ödendiği zaman https://adbs.uab.gov.tr/ adresinde "belgelerim" altında kazanılan belgeleri görebilir, PDF olarak indirebilirsiniz.

Herkese başarılar.

@zrrckkk @61yavuz1967 @johan28 @kahve @aliytklkmz

Selamlar, daha once burada yazildimi

Selamlar, daha once burada yazildimi hatirlamiyorum Amator Denizci Belgesi ve KMT icin online sinav secenegi eklenmis. İlgilenenlere duyurulur. https://adbs.uab.gov.tr/ Telsiz icin 1 saat,...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

10 GbE LAN // Dahili TB4(USB4) // 3xm2 // Wifi6e ve ProArt serisinin 5 yıllık garanti barındırmasıyla neredeyse eksiksiz bir x570 revizesi olmuş demek isterdim ama Tasarım/üretim odaklı bir üründe Optik çıkışa yer verilmemesi garip bir akıl tutulması. Arka panelde yer veremedin bari Anakart üzerinde header ile sağla bunu o da yok. fiyat beklentim 3500 - 4300 TL arası bir fiyatlandırma ile tahminim Eylül ortasından Ekim başı gibi çarşıda yer alır. #asus #proart #X570s

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Motherboards/ProArt/ProArt-X570-CREATOR-WIFI/

ProArt X570-CREATOR WIFI|Motherboards|ASUS Global

Every aspect of ProArt Series motherboards is built to remove barriers and deliver optimal performance to content creators who work in 3D modeling and rendering, animation or media production. The...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9