Kamu spotu tarzında bir durum gireceğim, 2 gündür ekran kartım kendi kendine çöküyordu, windows restart attıktan sonra kod 43 hatası veriyor, driver silip yükleyince 20-30 dakika çalışıp tekrar aynısı başıma geldi, daha sonra sıcaklığı kontrol ettiğimde 100 dereceye kadar ısındığını gördüm, kart normalde zotac gtx 1080 amp olan 3 fanlı versiyon kasanın içini açtım ve tamamen kedi tüyü ile kaplanıp fanların dönmediğini farkettim, özetle temizlik iyidir, kasanızı temizleyiniz 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kendi ofisimizde kullanmak için lazer yazıcı arıyoruz, bu konuda pek bir fikrim yok fakat ayda en fazla 50-100 kağıt basımı olacak, tavsiye edebileceğiniz bir yazıcı var mıdır? Teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Coppermine @coppermine

  Çıktı sayılarımız benzermiş, birkaç ay önce yazıcı kafası tıkanma, mürekkep kuruma vs gibi sebeplerle Lazer yazıcı arayışına girişmiştim. Ancak ben uzun süre değiştirmeyi düşünmediğimden renkli bir model almaya karar verdim. Ben araştırırken, çipli, muadil tonersiz modeller ucuz, muadil yada doldurulmaya elverişli tonerleri olanlar pahalı cihazlardı. Zaten az baskı alıyorum diye çok özelliği olan ancak muadil tonersiz bir modelde karar kıldım ve Lexmark MC2425ADW model çok fonksiyonlu yazıcıyı black friday dönemindeki bir kampanyayla 200 euroya satın aldım.

  Bu arada aliexpress’de yazıcı toner çipleri ve çip sıfırlama cihazları da satılıyor. İlla toner dolumu yapılacaksa çip değişim işlemi çok kolay.

  Faks, benim ihtiyacım olmayacak bir özellik ancak wifi bence günümüzde gerçekten önemli. Cihaza 2 kısayol tanımladım. Birisi taranan belgeleri gmail hesabıma pdf olarak atıyor, diğeri de Qnap NAS cihazımda belirttiğim klasöre kaydediyor. Örneğin Qnap’da faturalar diye bir klasörüm var, gelen tüm basılı faturaları bilgisayarı hiç açmadan kolayca taratıp oraya atıyorum.

  Bir diğer beğendiğim özelliği, otomatik çift taraflı baskı ve çift taraflı tarama yapabilmesi.

  Bu model artık piyasada yok sanırım, o sebeple alacağınız modelin demo tonerla kaç baskı alabildiğine ve toner fiyatlarına/bulunabilirliğine/doluma müsaitliğine de bir bakın bence.

 • Housedakitopal @housedakitopal

  Brother HL-1211 W. Yıllar önce aldık, gayet iyi cihaz. Wi fi üzerinden çıktı alabilirsiniz+ muadil toner sorunsuzca çalışıyor. İlla orjinal almak veya orjinal tonere dolum yapma zorunluluğu yok.

  Tabi cihaz çok yönlü değil, tarayıcı vs yok üzerinde. Sadece siyah beyaz çıktı alabilirsin.

DELL G3 15 model bir laptopum var, yaklaşık 1 hafta önce yaşanan elektrik kesintisi sebebiyle pili arıza verdi, bu laptopta pil arıza verince işlemci hızı 0.80 GHZ'ye sabitleniyor ve hiç bir şey yapamıyorsunuz, ThrottleStop adlı uygulama ile "BD PROCHOT" adlı protokolü kapatınca işlemci hızı 2.8 GHZ oluyor fakat yetersiz kalıyordu tam bu sabah yeni pil almak için araştırma yaparken elektrik kesildi, 4-5 saat sonra elektrik gelmiş, tekrar baktım şu an pil şarj oluyor ve problem yok, neden kaynaklandığına dair en ufak fikrim yok ama sonuç olarak düzeldi, aynı problem yaşayan varsa yukarıda belirttiğim programı kullanabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknet #turktelekom

Merhaba load balance yaparak 2 hat bağlantısı yaptım evime, şu an türk telekom 100 mbps stabil olarak verebilirken turknet 30 mbps anca verebiliyor oda sürekli kopuyor, hat değerlerine bakınca turknete bağlı olan hat çok uzakta gözüküyor, turknet tarafı problemi 8 gündür çözemedi sırf ne zaman çözebilecekler diye iptal etmiyorum her güncellemede konuyu güncelleyeceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış
merhaba şu anda evimde bağlı olan bir internet hattım var ben bu hat üzerinden 2. internet bağlantısı yaparsam aynı bilgisayar üzerinde bağlantı yapabilir miyim? Anakart üzerinde 2 tane LAN girişi var ama kullanım kılavuzun da doğru dürüst bi bilgi bulamadım.

Özet olarak 2 interneti tek bilgisayarda kullanmak istiyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ps4 pro cihazım da bir arıza var denemediğim çözüm kalmadı. Daha önce başına gelen varsa onarım haricinde bir çözümü var mı?

Deneme 1: HDMI kablosu değiştirdim çözülmedi.
Deneme 2 : Port yuvaları temizlendi çözülmedi.
Deneme 3 : Monitör değiştirdim düzelmedi, belki TV'de çözülür diye denedim yine çözülmedi.
Deneme 4 : Elektrik yüzünden statik olma ihtimaline karşı priz değiştirdim çözülmedi.
Deneme 5 : Oda değiştirdim çözülmedi.
Deneme 6 : Farklı bir evde denedim yine çözülmedi.

Bana kalırsa GPU da bir problem var gibi gözüküyor ama hayırlısı garantiye göndericem detayları paylaşırım buradan.
https://www.youtube.com/watch?v=6kdRBYNVrOQ

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#oc #intel

Merhaba, uzun uzun denemeler sonucu 9700k işlemcimi 1.392V vererek stabil bi şekilde 5ghz yapmayı başardım, soğutma olarak corsair h150i pro kullanıyorum push pull şeklinde, boşta 30 derece civarı, prime 95 testinde 75 dereceye kadar rahatlıkla tutabiliyor.

Benim elimde olan işlemcinin silikon kalitesi pek iyi değilmiş, arkadaşım 5 ghz için yaklaşık 1.3 v vererek çalıştırabiliyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #vr

Merhaba vive cosmos vr setim var genelde beat saber oyunu oynuyordum diğer oyunlar pek yeterli değildi vr için. Half life duyurulduğunda hiç ümidim yoktu ama oynanış, grafik, gerilim olarak mükemmel bir oyun olmuş şu anlık %25 kadarını oynadım diye tahmin ediyorum ama aldığıma değen 2. vr oyunu oldu almayı düşünen varsa kesinlikle alabilir. Ayrıca altyazı problemi için steam dilini ingilizce yapınca çözülüyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap