#skyrim

merhaba piyasada oynayacak oyun kalmadığından skyrime geri dönmek istiyorum fakat uzun zaman geçtiğinden dolayı kullandığım modları hatırlamıyorum kendi kullandığınız modlardan önerebileceğiniz var mı? Tercihen grafik modları daha güzel olabilir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#araç #kamera

Merhaba, aracıma araç içi kamera takmak istiyorum bütçem yaklaşık olarak 600 TL, önerebileceğiniz bir kamera var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

#akış #samsung

Merhaba, s10+ için kamera gizleyici wallpaper arıyorum yaratıcı şekilde olan varsa bi ucundan alırım teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış

Merhaba, Samsung S10+ cihaz alacağım yakın bir zamanda, kablosuz sarj standı almak istiyorum fakat samsung biraz bütçemi aşıyor, kullandığınız, önerdiğiniz bir stand var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

#akış #donanım

Merhabalar elimde zalman zm600 marka bir psu bulunmakta fakat fanı çok ses yapıyor, 9700k ve rtx 2070 besleyebilecek mümkünse modüler,600w,sessiz bir psu arıyorum bilen, kullanan var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#akış #logitech

Merhabalar, daha yeni aldığım G29 model direksiyonda sola döndürürken gelen bir metal sürtünme sesi mevcut, daha önce bu problemle karşılaşan bir çok kişi olmuş yarın söküp yağlayıp kapatacağım bakalım o zaman ne olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=t1CivFoYNQ4

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  https://www.youtube.com/watch?v=NUojgfAa8e0 İçini açma işi zor. + o ses 2 tane motor var onun yataklarından da olabilir ? o motorun bağlı olduğu tahminimce ortada dişliler vardır ama nasıl yağlayacaksın ? içini komple dağıtman lazım. Gres alacaksın birde, yoksa tabi eğer o ses motor yatağından geliyorsa işin dahada zor. Bunca şeyi yaparken aleti açtın ettin motordaysa problem geri toplar garantiye verirsin garanti de sana der ki '' yetkisiz müdahale var içi açılmış garanti dışı, garanti dışı değişim ücreti 2500 lira '' vs. bunu dedikleri anda pişman olursun. Hiç açma garantiye ver sürtme sesi geliyor de video var zaten logitech'e supporttan ulaş vs. öyle açma işine yeni alette girme derim.

  • bozkankod @bozkankod

   işin garip kısmı şu uzun süre oynadıktan sonra yaklaşık 3 saat kadar, ses kesiliyor oynanışta bir etkisi yok ama uzun vadede problem yaratırsa bakacağım artık teşekkürler

  • Orcun @orcun

   @bozkankod O da tahminimce motor ısınıyor feedback geri karşı için vs ya motoru yağlıyor yada dişlilere gres iyice oturuyor ondan ötme olmuyor. Ama açma işine dediğim gibi girme, hani garantisi var zaten gerek yok, ha garantin olmasa aç bak ama garantin var yazık.

 • Hasan Ahmet @hasan-ahmet

  Bu sesin çıkması çoğu kişide oluyo büyük bir problem değil bendede olmuştu ama şuanda yok mesela boşuna içini açmaya gerek yok önemli olan oynarken nasıl olduğu zaten

#akış #ssd

Merhabalar elimde olan 3 ssd ile testleri paylaşmak istiyorum, rapid modda kullanılan ramler gskill 2x8 gb 4000mhz ramler.

Not:Samsung olan ssdde rapid mode kapalı iken sandiske göre yaklaşık 80 mb/s daha yavaş çalışıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 13
 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  Hızlar HDD ile kıyasladığında uçuyor zaten. Ama şu iki SSD baya iyiymiş. Adata iyi bir marka ama o hızları vereceğini düşünmezdim.

 • protego @protego

  Yalnız bilmeyen arkadaşlar için rapid mode'un bir çeşit hile olduğunu söylemek lazım 🙂 Rapid mode Ram'lerin tampon bellek olarak kullanılmasıdır. Herşey SSD yerine ram'e yazılır. SSD'ye dosya kopyalarken bu hızları göremezsiniz dolayısıyla, SSD'nin gerçek yazma limitiyle kısıtlısınız sonuç olarak. Ayrıca elektrik kesintisi gibi durumlarda rapid mode veri kaybına yol açabilir, uyarmış olayım

  • TeknoStil @teknostil

   E o zaman bu rapid mode, Windows' un HDD' ler için uyguladığı disk yazma ön belleği ile aynı şey oluyor. Windows da elektrik kesintisi olursa verileriniz uçar diyor.

  • protego @protego

   @teknostil Tam olarak değil. Daha farklı bir sistem. Ram'in bir bölümünü sırf bunun için kullanıyor, daha doğrusu işgal ediyor, disklerdeki önbellek sistemi daha farklı. Disklerdeki tam bir tampon önbellekleme, bu rapid işi Ram'i SSD niyetine kullanmak gibi. Bu Windows tarafından değil Samsung'tan yazılımdan gelen bir özellik olduğu için düzgün çalışmıyor. Oyunların çökmesi, yazma hataları, büyük video dosyalarının oynatılamaması gibi saçmasapan sorunlar ortaya çıkabiliyor. Benchmark hilesi esasen. Zaten hdd'ye böyle benchmark yaptığında böyle uçuk sonuçlar görmüyorsun, oradan da anlayabilirsin. Rapid mode'da SSD yaptığın her işlemi Ram'den geçirmeye çalışıyor. Dosya kopyalayacaksın diyelim komple ram'e atmaya çalışıyor. Benchmark'ta böyle sonuç çıkmasının sebebi bu zaten. Boşuna ram işgali

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  SSD'yi uzun süreli sıkıştırın. 970 Pro'lar Evo Plus'lar bile kendi tampon bellekleri bitince 1500MB/s'lere düşüyor. Nerede vaadeline 3000'ler nerede bu rapidler. Geçiniz. Tamponsuz nand hızı önemli kanaatimce.

 • R.D. @rdr

  Rapid mode sonucunu paylaşacaksanız test dosyası boyutunu RAM'lerinizden daha büyük yapın. Ekran görüntüsünde 1 GB test dosyası boyutu var. Program RAM'a yazıp okumuş olmuş, SSD hızı ile alakası yok testin. Bir anlamı da yok.

#akış #soğutma

Merhabalar, elimde 9700k ve h150i pro mevcut, 4.8 ghz 1.4v'da yaklaşık 90 dereceleri görüyorum acaba termal macunu uygularken bir hata mı yapıyorum? Ortaya biraz sıkıp pompayı bastırıp çapraz vidalayıp sonra bütün vidaları takıyorum

Not:Anlık sıcaklıklar arşivleme esnasında çekildi, oyun içinde maksimum 65 görüyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#akış
Merhabalar, itopya üzerinden yaptığım alışveriş ups ile geliyor fakat sakaryaya gelip neden tekrar istanbula geri dönüyor? Müşteri hizmetleri cevap vermiyor istanbul şubesi cevap vermiyor sakarya şubesinin telefonu açık değil çıldırmamak elde değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9