Albuquerque paylaştı.

Hangi ihtiyaca göre ne kadar İngilizce kelime bilmeniz gerekiyor?

https://www.quora.com/Where-can-I-find-a-list-of-the-10-000-most-important-English-words

#akış #KonuDışı #İngilizce

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Viraja çok hızlı girmiş ve doğal olarak alamamış. Ancak fren lambası da yanmıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=sAR5O3tRnS4&feature=youtu.be

Muğla'da 24 kişinin can verdiği feci kazanın görüntüleri ortaya çıktı!!

Muğla'da uçurumdan devrilen minibüsün, kazadan saniyeler önce bir araç kamerası tarafından çekilen görüntülerine ulaşıldı.Bir yolcu otobüsünün araç kamerası ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar 2000-3000 arası laptop önerileriniz neler? Arkadaş ASUS K556UQ'a bakıyorda. Başka var mı önerdiğiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Albuquerque paylaştı.

Selamlar,
Wikipedia engeline birde bu açıdan bakarsak ne düşünürsünüz ?

https://twitter.com/BesliLikert/status/860199929981145089

#akış #wikipedia

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22
 • Albuquerque @albuquerque

  Birine faşistlik yaparak faşist diyorsun. Bence sen daha fazla acınacak durumdasın. 😀 Aşağıda yazıklarına da bak bir, Paradox yaşıyorsun. Şİmdi bunun farkında da değilsindir sen. @realblue1

 • Mikail toretto @mikail-toretto

  lanet olsun dostum vikipedi çok iyiymiş gidince anladım.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Wikipedia'da sorunlu birçok bilgi var sadece siyasi konular değil. Gündemde de söylemiştim, üniversitede hazırladığı ödeve, teze kaynak olarak Wikipedia yazan adam var. Bunların ne yazdığına bile bakılmaz kabul edilmez. Kaynak belirtmek işin temelidir çünkü. Wikipedia kaynak olamaz. Belki belirtilen kaynaklara ulaşım için bir araç olabilir.

  Sansürlemek her konuda en kolay yoldur. Bugün bir çocuk 20 sene Türkiye'nin kendi eğitim sistemi içinden geçer. Eğer doğru ile yanlışı ayırt edemeyen, internette her gördüğüne inanan nesiller yetiştirdiysen, Wikipedia'dan daha büyük sorunların var demektir. Her önüne gelen kandırır durur o genci.

  Bizim Wikipedia'yı görmeyen değil gördüğünde, bu bilgiler yanlış diyecek birikimde çocuklara ihtiyacımız var. Adam gibi bir eğitimle gayet mümkün. Ama bunun için okuma alışkanlığı kazandırman ve sanalın haricinde gerçek kitaba da dokunabilen, araştırma yapabilen çocuklar yetiştirmen gerek.

  Biz her konuda olduğu gibi kolayına kaçıyoruz.

 • figyelem @figyelem

  Wikipedia casual ansiklopedidir. İçerisinde sadece onaylanmış konu başlıkları akademik nitelikte bilgi içerir. Orada da akademik kaynaktan alıntılanmış verileri üniversitede ödevlerde kullanıyorum.
  Kaldı ki akademik kaynaklarda da yanlışlar olabilir. Bu sorunların giderilmesi o mecranın sıkıştırılması ile sağlanmaz. Birinci elden düz yolu kullanır ve karşıt bilgini sunarsın. Örneğin İşid'i destekliyor'a İşid'le mücadele'yi etiketlersin. Sonra üst veriyi çürütürsün ve kaldırırsın, editörler karşı geliyosa da wikimedia foundation'a çıkarsın. Mahkemeyle Türkiyeye erişimi kapatmak kafanı kuma gömmekten başka bir şey değil. Wikinin buradan edeceği bir zarar yok. Zararı Türkiye ediyor. Turist adayları ve yatırımcı adayları araştırdığında Türkiye Wikiyi yasaklamış olarak görüyor.

Arkadaşlar bilgisayarda wifi ile internete bağlanırken sürekli "dns probe finished no internet" hatası yada diğer benzeri internet kesilme hataları alıyorum. Şuanda ethernet ile bağlanıyorum ve herhangi bir sorun yok. Bir ara evdeki cep telefonlarında da bu tür internet kesilmeleri oluyordu. Ancak şuan sadece laptopta bu sorun devam ediyor. Windscribe vpn falan etkilemiş olabilir mi acaba? Lakin bugün kütüphaneye de gittim oradaki wifi'ye bağlandı ve herhangi bir sorun çıkarmadı. SAdece evde ve laptopda... Niye ki? Fikriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik

https://twitter.com/TurkSporTV/status/844294287923826688

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Albuquerque paylaştı.

Ride me!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Albuquerque paylaştı.

Severek kullandığım çember menü uygulaması swiftly switch bugün için bedava. Kenara basılı tutulduğunda uygulamalar ve geri/ev tuşu gibi navigasyon tuşlarının kullanılmasını sağlıyor. Özellikle büyük telefon kullanıp alttaki tuşlara erişmekte zorlananlar için birebir. Binbir çeşit ayarı da mevcut, neredeyse her şey değiştirilebiliyor.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.de_studio.recentappswitcher.pro

#sıcakfırsatlar #android #UygulamaÖnerisi

Swiftly switch - Pro - Google Play'de Android Uygulamaları

Kolayca çoklu görev - Erişim kısayolu ve kontrol paneli tek elle jest
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar lg music flow'u pc'ye bağladığımda internet yavaşlıyor. Frekanslar mı karışıyor ne yapıyor? Normalde 1080p yada 720p izlenirken, bluetooth ile hoparlörü bağlayınca Youtube'da 144p yada 240p'de izleniyor sadece? Çözüm nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap