2500tl civarında laptop önerebilir misiniz? Arkadaş makine mühendisliği okuyor beklentiler cad vs programlarını belli ölçekte çalıştırması lol, cs go vs oynatması.
#LaptopTavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

SAR değeri nedir ?

Türkçeye özgün soğurma oranı gibi çevriliyor. Bir birim kütleye bir saniyede emilen enerji miktarı da tanımı, Telefonun bekleme durumunu ile konuşma durumundaki değerde değişiyor anladığım kadarı ile. Doğru muyum ?

Şimdi, markaların verdiği baş, vücut değerleri neye göre belirleniyor, bekleme mi konuşma mı ? Bu iki durum arasında ne kadar fark ediyor? Telefon cebimdeyken beni çok etkilemez diyebilir miyiz? Wİ-fi kullanımı bu değere nasıl, ne kadar etki eder?

SAR değeri hakkındaki düşüncelerini paylaşır mısınız ?

#SARdeğeri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Solidworks, CAD programları … işlemciye mi yük bindiriyor yoksa grafik kartına mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Win10 a ücretsiz geçiş devam ediyor mu ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu internet kablosunun uzaması ile hızının düşmesine bizim yapabileceğimiz birşey var mı? Kablonun kalitesini falan arttırabilir miyiz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Onur AKSU @onrsu

  Kaliteli kablo her zaman daha iyidir ama 3 metreden 10 metre ye çıktığında ne kadar hız düşer tartışılır. Hissedilir olacağını sanmam indirmelerde düşük oranlarda olur diue düşünüyorum.

 • Mesut Kahraman #47 @vigilante

  Hangi kablo bu.Ethernet ise ben 10 metrell olanı kullandım bi ay önce cat6 olandan hiç fark yoktu, ping ve hız düşmesi ile alakalı.Ondan önce de kutudan 4 kat yukarı telefon kablosunu kendim seçerek çektim onda da ping ve hız sorunu yoktu.Önmli olan ek yapmaması kablonun.Gerisi servis sağlayıcı ve modeme bakar.

  • BAkts @bakts

   hangi kablonun uzaması ile düştüğünü bende anlamadım modeme 1 metre ya var ya yok telefon kablosu var, modemden pc ye 3-4 metre arası ethernet kablosu var. 16 mgbit paket fakat 5 civarı geliyor. Konuştum sağlayıcı ile santrale uzaklık, kablo uzaklığı, kablo kalitesi etkiliyor, ondan oluyor dedi. Telefon kutusu bizim evin önünde büyük bir ihtimal santral o oluyor. Kablo da çok uzun değil. Kablo kalitesini bilmiyorum. Modem de 16 mgbit desteklemeyecek birşey değildir.

  • Mesut Kahraman #47 @vigilante

   @bakts modemin downstream snr kısımlı bi bilgi yeri var orasını at bakalım.Bir ara 16ya çıkardık diyip 10da bırakmışlardı.Zorla 16ya çıkarttım 3 5 temsilciyle konuşarak.Bazılarına böle çakallık yapıp uzaktan kısıtlıyorlar bazen.Bazen de santraldeki port sabitleniyor hiç yukarı çıkmıyor hız.Ttnet bu konularda çıldırtır.Ama bi ay bile 8 veya 16 mbit aldıysan kablolarda bir sorun yoktur.

  • BAkts @bakts

   @vigilante ” modemin downstream snr kısımlı bi bilgi yeri var orasını at bakalım” bu kısıma nereden bakıyoruz ?

 • Mehmet @mehmet

  Cat kablosu hız veya ping sorununa normqlde neden olmaz, kablo kalitnize veya pinlerini kontrol edin isterseniz

 • alipektas @alipektas

  100 metrede bile gözle görülür fark olmaz, ağ paylaşımı yaparsan limite kadar kullandığın için farkı görürsün de ben internet için konuştum tabi.

Tek tuş ile Wi-Fi özelliğini açıp kapatabileceğimiz bir modem var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Bu uplay ücretsiz oyun veriyor diye uplay falan indirdim, Far cry 3 blood dragon u indirdim sonra uplay üzerinden fakat bir türlü açılmıyor. Oyunu açıyorum. Synchronizing your save games with cloud: yazıyor sonra tekrar uplay de oyun ekranına dönüyor. Bu işten anlayan var mı ?

#TeknoYardım #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8