Ücretsiz Uzaktan Eğitim

Tamamen ücretsiz, interaktif ve çok kolay bir araç için Çizgi Tagem'in eski bilişim öğretmenlerinden ve yazar Hakan Yandım'ın açıklamasını sunuyorum.

"Tatil sürecinde öğrencileri ya da benim gibi yetişkin eğitiminde çalışıp kursiyerleri ile bir araya gelmek isteyen meslektaşlarım için bir program önerisinde bulunacağım. Daha önce birçok gruba Adobe Connect üzerinden eğitim vermiştim. Halk eğitim merkezi için ücretsiz bir alternatif ararken Zoom ile tanıştım. Deneme yayını da oldukça başarılı geçti. Öncelikle https://zoom.us/ sitesinden üye olup bilgisayarınıza Zoom programını kurmalısınız. (Link: https://zoom.us/client/latest/ZoomInstaller.exe) Katılımcılar da isterse bu programı bilgisayarlarına kurabilir ya da Android için programı kurup akıllı telefonlarından derse katılabilirler. (Android Cihazlar için İndirme Linki: https://play.google.com/store/apps/details…) Programın kullanımı oldukça basit. Yeni bir toplantı oluşturup kişileri davet ediyorsunuz. Kişiler davet linkine tıklayıp oturum şifresi ile derse katılabiliyorlar. 100 katılımcı ile 40 dakikalık ücretsiz ders yapabilirsiniz. Süre yetersiz gelirse yeniden bir ders planlayıp 40 dakika daha ücretsiz toplantı planlayabilirsiniz. Katılımcılara isterseniz mikrofon izni verebilirsiniz. Dersi kaydetme, katılımcılar ile yazılı sohbet imkanı da programda yer alıyor. Bilgisayar dersi için belki de olmazsa olmaz ekran paylaşımı da yapabiliyorsunuz. Ekran üzerinde çizim yapma seçenekleri de yer alıyor. İstediğiniz alanda sunum üzerinden bir eğitim gerçekleştirebilirsiniz. Hem meslektaşlarım hem de öğrenciler için şüphesiz güzel bir deneyim olacaktır."

Hakan Yandım - Bilişim Öğretmeni ve Kitap Yazarı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Online Bilişim Sertifikaları Kazanmak istemez misiniz?

1) A+ 220-901 Uyumlu BT Teknik Eleman Sertifika Programı,
2) A+ 200-902 Uyumlu BT Destek Elemanı Sertifika Programı,
3) Bilişim Teknolojileri Donanım ve Elektronik Uzmanı Sertifika Programı,
4) N10-007 Network+ Uyumlu Network Uzmanı Sertifika Programı

- Tam 6,000 sorudan oluşmuş soru bankası
- Yepyeni teknolojilere paralel sorular
- Otomatik anında sertifika
- Defalarca deneme ve öğrenme imkanı
- 4 Farklı sertifika

http://www.cizgi-tagem.org

BeğenFavori PaylaşYorum yap

sürüsüne bereket ücretsiz kitap
https://goalkicker.com/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gamepad Destekleyen Android Oyunları Listesi

Şimdiye kadar, elimde olan gamepad ile denediğim hemen her gamepad ile çalışan ve onları destekleyen oyunların bir listesini tutmaya karar verdim. Siz de yorum yaparak eklemelerde bulunursanız güzel bir katalog çıkarmış oluruz.

Oyun Listesi

Asphalt Serisi (Marka Gamepad istiyor 5. oyun ve sonrası. Yine de bazıları çalışıyor)
Modern Combat Serisi (Marka Gamepad istiyor 5. oyun ve sonrası.)
Madfinger Games'in Oyunları (Shadowgun, Dead Trigger, Unkilled ve devam oyunları)
PPSSPP PSP Emulatörü
Dolphin Wii-Gamecube Emulator
Diğer çeşitli emulatörler (Nintendo 64, GBA, PSX, Nes)
Goat Simulator Ailesi
Dungeon Hunter Serisi
Subdivision Infinity (Galaxy on Fire alternatifi)
Real racing 2-3
Assoluto Racing
Traffic Rider
Vector Unit Oyunları (RiptideGP, Beach Buggy vs.)
Çeşitli MMO’lar
Rules of Survival
GTA Serileri
Max Payne
Bully Scholarship Edition
BombSquad
Hemen hemen bütün Gameloft oyunları.
Fahrenheit
Soul Knight
Life is Strange
Reckless racing serisi
Grimvalor
Dead Cells

#kenardadursun #gamepad

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 64

Kuantum bilgisayar fikri ilk kez 1982'de ortaya atıldı ama bu makinelerden birinin klasik bilgisayarda tamamlanması imkansız bir işlemi yapması, geçen yıla kadar sürdü.
Kuantum üstünlüğü diye bilinen bu kilometre taşını, "uzun süredir beklenen bilgi işlem paradigmasını müjdelemeyi" başaran Google araştırmacıları duyurdu. Bu başarı son derece kısıtlı bir yöntemle de olsa bu teknolojinin yeteneklerini ortaya koymuştu.
Araştırmacılar başarılarının ayrıntılarını hakemli bilim dergisi Nature'de paylaştı.
Kuantum bilgisayarların Daimler için üzerinde çalışacağı ilk zorluklardan biri, bataryaların kapasitesini ve şarj hızını geliştirmek olacak. IBM'in araştırmacıları bu iki unsuru "elektrikli araçların Aşil topuğu" diye niteliyor.
Yeni nesil lityum-sülfür piller, şu anda akıllı telefonlardan elektrikli arabalara kadar her alanda kullanılan lityum iyon pillerin kısıtlamalarına çözüm sunuyor. Teorik olarak, lityum-sülfür piller, lityum iyon pillere göre 5 kat daha fazla enerji saklama kapasitesine sahip.
https://www.independentturkish.com/node/115081/bilim/b%C3%BCy%C3%BCk-yar%C4%B1%C5%9Fa-ula%C5%9F%C4%B1m-sekt%C3%B6r%C3%BC-de-kat%C4%B1ld%C4%B1-havayolu-%C5%9Firketleri-ve-otomobil-%C3%BCreticileri

Büyük yarışa ulaşım sektörü de katıldı: Havayolu şirketleri ve...

Son derece güçlü kuantum bilgisayarlar, imalattan tıbbi araştırmalara her alanı dönüştürme potansiyeline sahip ancak şimdiye dek ticari kullanım alanı bulamadı. Ulaşım sektörünün...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Youtube ta İngilizce ders veren bir çok kanal mevcut. Sizin takip edip önerdikleriniz var mı? Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TOGG oluşumunun kendilerini farklı kılacak detayları paylaştığı kısa video;

BeğenFavori PaylaşYorum yap