COMFAST CF-WR150N

#Comfast #WifiRepeater #AccessPoint #WİfiRouter #Aliexpress

Bugün Aliexpress’ten sipariş vermiş olduğum COMFAST CF-WR150N adlı cihaz elime ulaştı. Kutu içeriğinde cihaz, 1 adet network kablosu, İngilizce kullanım klavuzu ve garanti belgesi bulunmakta. Network kablosunu koymaları iyi olmuş. Küçük ve ucuz ama düşünceli. Bazı firmalar bu küçük şeyleri yapmaktan kaçınıyorlar.

Cihazın Access Point, Wifi Repeater ve Wifi Router olmak üzere 3 işlevi var. Yani 3’ü 1 arada.
İlk olarak oteller de, okul da, ya da evlerimiz de bulunan Ethernet prizlerine network kablosu ile Comfast’i bağlayarak kablolu interneti kablosuz olarak yayabilirsiniz. Komşusundan kablolu olarak internet alan ve bunu kablosuza çevirmek isteyenler ya da kablolu modemin internetini kablosuza çevirmek isteyenler de bu cihazı kullanabilir.

İkinci olarak eğer evde ki ya da iş yerinde ki kablosuz modeminizin sinyalleri tüm odalara yeterince dağılmıyorsa, wifi destekleyen elektronik cihazlarınız sürekli tek diş çekiyor ya da bağlantı kopması yaşıyorsanız, bu ciihazı Wifi Repeater (Kablosuz Kapsama Alanı Arttırıcı) olarak kullanabilirsiniz. Ki benim kullanımımda bu şekilde. Cihazı modemin bulunduğu oda ile çekmeyen odanın ortasında bir yere koyarak, bu sorunu çözebilirsiniz. Bu kullanım da fark ettiğim bir kullanışlı özelliği de, kablosuz internetin kapsama alanını genişletirken, aynı anda cihazın lan girişinden Ethernet kablosu ile interneti kablolu olarak kullanabiliyorum. Kısacası cihaz kablosuz bağlantıyı kablolu bağlantıya, kablolu bağlantıyı da kablosuz bağlantıya çevirebilmekte. Örneğin kablosuz interneti kabloluya çevirip akıllı televizyonlarımızda, uydu alıcılarımızda kullanabiliriz. Uzatmanın pekte anlamı yok, kullanım senaryolarını daha da arttırabiliriz.
Performasında da şu anlık bir sorun görmedim, ilerleyen günlerde kullanımıma göre yorum yaparım.

İlgililer için şu bilgiyi de vereyim; Kablosuz bağlantı standardı 150Mbps 11 b/g/n.

Daha fazla bilgi ve ürün için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz. Ben 8,5 dolara aldım, yılbaşında tekrar indirime girebilir. Satıcı ilgili ve güvenilir. Sipariş, taşıma, dağıtım süreleri dahil 30 günde bana ulaştı.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6328445659.html?orderId=64478232255464

http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-lowest-price-COMFAST-AP-repeater-router-three-in-one-CF-WR150N-150Mbps-802-11N/1922993139.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Nokia Lumia 530

#Lumia #Lumia530
Carrefour'dan 299 tl'lik 530'u bugün aldım. İlk göze çarpan 520'den çoğu anlamda düşük bir alet olduğu. 520'nin ekranı, renkleri doygun ve doğru göstermesi, kalitesi vs. bakımından çok daha iyi. Otomatik parlaklık için sensör yok. 4 gb dahili hafızası var. Kamerası 520'den kötü, otofocus yok. 480p video kayıt yapıyor. 520'ye göre en iyi tarafı kasa sağlamlığı. Kapak çıkarılabiliyor ancak çıkarması zor ve sağına soluna bastırdığınızda hiçbir gıcırtı yada çökme, eğilme, çıkma gibi birşey olmuyor. Sanki kapak çıkmıyor gibi.
Son olarak şarj ile ilgili bir takıntı yoksa 300 liraya bir Asha, java yada symbian dokunmatik ekranlı telefon yerine bunu almak daha mantıklı. Yarım akıllıda olsa da akıllı telefon akıllı telefondur. 😀 Anne, baba, dede yada küçük çocuklara alınabilecek uygun bir telefon. Bildiğiniz gibi Windows phone'da tek bir ana ekran var ve dolayısıyla -- neredeyse telefonla ilgili tüm işleri kutucuklarla bu ekranda yaptığımızı düşünürsek-- yaşlı kimseler için kullanımı çok kolay. Rehberde ki kişileri ana ekrana kısayol olarak gönderebiliyoruz, birde bu kişilere profil resmi atarsak, kısayolda resim gözüküyor. Dedeye, nineye iyi bir yeni yıl hediyesi olur. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap