Arkadaşlar selamlar
Türk Telekom mobil faturalı da şebeke içi sınırsız dk yada belirli bir numara için sınırsız konuşma sağlayan paket var mıdır? Dakika yetmiyor ek alıyorum oda yetmiyor. Önerilere açığım. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10

Selamlar,
WWDC 2019’u nereden takip edeceksiniz ?
Türkçe yayın yapmayı planlayan kimseye denk gelemedim ama duyan gören var midir ?

#akış #apple #WWDC19

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar arkadaşlar
Devlet dairelerinde sosyal medya engellemesinin yasal bir dayanağı var midir? Kurum bilgisayarlarındaki engel değil kurumda ki WiFi hattı üzerinden yapılan engellemeden bahsediyorum. Bu durumun yasal bir dayanağı var midir ? #akış #İnternetSansürü

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 11

Selamlar twitterda ilginç bir sorunla karşılaştım,
Profilimdeki tüm Twitleri, RT ve Beğenileri sildim. Giriş yapıp profilime baktığımda hiçbir twit rt beğeni görünmüyor. Ama giriş yapmadan baktığımda zamanında RT ettiğim ve beni engelleyen kişilerin twitlerini profilimde görebiliyorum. Galiba bir açık söz konusu ne yapabilirim? Twitter'a bildirmeyi denedim ama ses çıkmadı.Hesabı silsem kötü olacak ve tekrar alamayacağım aynı ismi. Ne yapabilirim?

#akış #twitter

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar arkadaşlar,
Arkadaşımdan Tchibo Caffisimo kahve makinesini denemek için ödünç aldım.Araştırdığım kadarıyla sadece tchibo kapsülleriyle uyumlu.Evde yapılan bir kahve 2.5TL'ye denk geliyor.Açıkcası bu maliyeti ben kabullenemedim. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Bu noktada teknoseyirdeki bir gönderide alternatifler konuşulmuş:
https://teknoseyir.com/durum/814335

Hangi kapsülleri önerirsiniz kafam ciddi anlamda karıştı çok fazla seçenek var.

Maliyet bu durumdayken hangi kahve makinelerine yönelmek gerekir? Nespresso baktım onunda tchibo'dan kalır bir tarafı yok. Delonghi'nin büyük makinaları gayet iyi gibi duruyor.

Hep birlikte bu gönderi altında fikir alışverişi yaparsak iyi olur diye düşünüyorum.

#akış #kahve #kapsülkahve #tchibo

Bildiğiniz gibi Tchibo'nun Cafissimo kapsüllü kahve makineleri yıllardır...

Bildiğiniz gibi Tchibo'nun Cafissimo kapsüllü kahve makineleri yıllardır bizde var. Kapsül fiyatları ise devamlı zamlanıp duruyor. Uzun zamandır kendileri
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Selamlar arkadaşlar
Telefonumda Cloudflare DNS servisini kullanmaya başladım. 1.1.1.1 olarak ayarlıyor sanırım. Bu servis güvenli midir onerir misiniz ? İkinci bir güvenlik katmanı olarak söyleniyor ama trafiğimi takip edebilir mi? Ne dersiniz ? Ayrıca telefonun şarjına olumsuz bir etkisi olur mu? Şimdiden tesekkurler fikirleriniz için. #akış #CloudFlare

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar
Xiomi mi8 Ve Samsung A9 arasında kalsaydınız hangisini seçerdiniz ?
Ne önerirsiniz ?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Selamlar,
LG marka televizyonum var. Aldığımdan beri wifi sorunu yaşıyorum ve 4 kere servis çağırdım. Youtube'dan video izlemek dışında birşey yapmadılar. Sıkıntı yok deyip gittiler ve bu süreçte garantim bitti. Bende tüketici hakem heyetine başvuracağım. Direk LG'yi mi dava etmeliyim yoksa tv'yi aldığım beyaz eşya satan lokal bayii mi dava edilmeli? Ayrıca ücret sınırı nedir? Ek olarak şunlarıda sun dediğiniz şeyler var mıdır? Wifi kopma sorununun videoları var elimde ama sanırım onları dahil edemiyoruz.

#akış #TüketiciHakemHeyeti

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar
Apple Watch’a EKG son güncellemeyle geldi ama malum Türkiye de kullanılmıyor. Bölgeyi hem iPhoneda hem watchda ABD yaptım ama yine olmadı. Ne yapmam gerekiyor ?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Hesabını Amerika olarak değiştirmen gerek muhtemelen.
  Eğer kredi kartı istemeden değiştirebilirsen ne ala. Ben kendi hesabımı İngiltere olarak değiştirdim. Bunun eksi yanı herseyi ingiltere uzerinden dönüyor. Ödemeler pound oluyor vs mağaza İngiltere olarak değişiyor.

 • eamedic @eamedic

  Ritm bozukluğu bilgisi veriyormuş, tek derivasyon çektiği için kalp krizi bilgisi vermiyormuş. İlk çıktığında heyecanlandırmıştı ama sonuç oyuncaktan öte gidemiyor. Ölümcül ritm bozukluklarına zaten kalp pili takılıyor, ancak eş dost ziyaretinde birisine takıcaksın da af ritmi göstericek diyeceksin ki abi sen bi kardiyoloğa git 😊.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Bunlar cidden oyuncak. Benim telefonda da nabız ve oksijen sensörü var bir işe yarıyor mu? İlk aldığımda ara ara bakıyordum millete gösteriyordum vs. Zaten gerçek bir sporcu vs olup bu tip bir cihaza ihtiyacım olsa bunu eminim telefona yaptırmazdım. Sağlık konularında bu tip cihazlara güvenmek bana mantıklı gelmiyor.

 • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

  Ben bir doktor olarak oyle görmüyorum yazılım cok kıymetli ve geliştirmeye müsait tek derivasyon da olsa ufak bir ipucu vermesi yeterli olabilir. Bazen tek derivasyonla tanı koyarsınız şüphe edersiniz en azından bazen 12 derivasyonlu EKG göstermez sırttan EKG çekersiniz. Kaldı ki suan ambulansta 6 derivasyon var monitör iki derivasyon gösteriyor. Ufak bir adim da olsa heyecanlandırıyor 😂@mutlakdeli @eamedic

  • eamedic @eamedic

   İşte şöyle düşün bir hastan var grace skoru sınırda veya arada usapları oluyor, kardiyolog bakmış demişki amca sen apple watch kullanıyosun seni bizim hastanenin sistemine kaydedeyim. Sonra amcamız göğsü ağrıdığında cihaza dokunsun baksın ki st eleve mi, saat hemen hastaneyi uyarsın 112 yi harekete geçirsin, anjio ekibi hazırlansın amcaya krizin 10. dk sında stent koyulsun. İşte ben buna vayy derim ama şimdilik cihazın ilk uyarısı kalp krizi için bilgi vermez oluyor, tabi ilerde olacaktır ama şimdisi için satın alma kararı olmaz ya da fayda görecek kesim çok çok düşük olur.

  • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

   @eamedic katılıyorum ama heyecanımız baki hocam ☺️