Selamlar twitterda ilginç bir sorunla karşılaştım,
Profilimdeki tüm Twitleri, RT ve Beğenileri sildim. Giriş yapıp profilime baktığımda hiçbir twit rt beğeni görünmüyor. Ama giriş yapmadan baktığımda zamanında RT ettiğim ve beni engelleyen kişilerin twitlerini profilimde görebiliyorum. Galiba bir açık söz konusu ne yapabilirim? Twitter'a bildirmeyi denedim ama ses çıkmadı.Hesabı silsem kötü olacak ve tekrar alamayacağım aynı ismi. Ne yapabilirim?

#akış #twitter

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar arkadaşlar,
Arkadaşımdan Tchibo Caffisimo kahve makinesini denemek için ödünç aldım.Araştırdığım kadarıyla sadece tchibo kapsülleriyle uyumlu.Evde yapılan bir kahve 2.5TL'ye denk geliyor.Açıkcası bu maliyeti ben kabullenemedim. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Bu noktada teknoseyirdeki bir gönderide alternatifler konuşulmuş:
https://teknoseyir.com/durum/814335

Hangi kapsülleri önerirsiniz kafam ciddi anlamda karıştı çok fazla seçenek var.

Maliyet bu durumdayken hangi kahve makinelerine yönelmek gerekir? Nespresso baktım onunda tchibo'dan kalır bir tarafı yok. Delonghi'nin büyük makinaları gayet iyi gibi duruyor.

Hep birlikte bu gönderi altında fikir alışverişi yaparsak iyi olur diye düşünüyorum.

#akış #kahve #kapsülkahve #tchibo

Bildiğiniz gibi Tchibo'nun Cafissimo kapsüllü kahve makineleri yıllardır...

Bildiğiniz gibi Tchibo'nun Cafissimo kapsüllü kahve makineleri yıllardır bizde var. Kapsül fiyatları ise devamlı zamlanıp duruyor. Uzun zamandır kendileri
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

Selamlar arkadaşlar
Telefonumda Cloudflare DNS servisini kullanmaya başladım. 1.1.1.1 olarak ayarlıyor sanırım. Bu servis güvenli midir onerir misiniz ? İkinci bir güvenlik katmanı olarak söyleniyor ama trafiğimi takip edebilir mi? Ne dersiniz ? Ayrıca telefonun şarjına olumsuz bir etkisi olur mu? Şimdiden tesekkurler fikirleriniz için. #akış #CloudFlare

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar
Xiomi mi8 Ve Samsung A9 arasında kalsaydınız hangisini seçerdiniz ?
Ne önerirsiniz ?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

Selamlar,
LG marka televizyonum var. Aldığımdan beri wifi sorunu yaşıyorum ve 4 kere servis çağırdım. Youtube'dan video izlemek dışında birşey yapmadılar. Sıkıntı yok deyip gittiler ve bu süreçte garantim bitti. Bende tüketici hakem heyetine başvuracağım. Direk LG'yi mi dava etmeliyim yoksa tv'yi aldığım beyaz eşya satan lokal bayii mi dava edilmeli? Ayrıca ücret sınırı nedir? Ek olarak şunlarıda sun dediğiniz şeyler var mıdır? Wifi kopma sorununun videoları var elimde ama sanırım onları dahil edemiyoruz.

#akış #TüketiciHakemHeyeti

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selamlar
Apple Watch’a EKG son güncellemeyle geldi ama malum Türkiye de kullanılmıyor. Bölgeyi hem iPhoneda hem watchda ABD yaptım ama yine olmadı. Ne yapmam gerekiyor ?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  Hesabını Amerika olarak değiştirmen gerek muhtemelen.
  Eğer kredi kartı istemeden değiştirebilirsen ne ala. Ben kendi hesabımı İngiltere olarak değiştirdim. Bunun eksi yanı herseyi ingiltere uzerinden dönüyor. Ödemeler pound oluyor vs mağaza İngiltere olarak değişiyor.

 • eamedic @eamedic

  Ritm bozukluğu bilgisi veriyormuş, tek derivasyon çektiği için kalp krizi bilgisi vermiyormuş. İlk çıktığında heyecanlandırmıştı ama sonuç oyuncaktan öte gidemiyor. Ölümcül ritm bozukluklarına zaten kalp pili takılıyor, ancak eş dost ziyaretinde birisine takıcaksın da af ritmi göstericek diyeceksin ki abi sen bi kardiyoloğa git 😊.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Bunlar cidden oyuncak. Benim telefonda da nabız ve oksijen sensörü var bir işe yarıyor mu? İlk aldığımda ara ara bakıyordum millete gösteriyordum vs. Zaten gerçek bir sporcu vs olup bu tip bir cihaza ihtiyacım olsa bunu eminim telefona yaptırmazdım. Sağlık konularında bu tip cihazlara güvenmek bana mantıklı gelmiyor.

 • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

  Ben bir doktor olarak oyle görmüyorum yazılım cok kıymetli ve geliştirmeye müsait tek derivasyon da olsa ufak bir ipucu vermesi yeterli olabilir. Bazen tek derivasyonla tanı koyarsınız şüphe edersiniz en azından bazen 12 derivasyonlu EKG göstermez sırttan EKG çekersiniz. Kaldı ki suan ambulansta 6 derivasyon var monitör iki derivasyon gösteriyor. Ufak bir adim da olsa heyecanlandırıyor 😂@mutlakdeli @eamedic

  • eamedic @eamedic

   İşte şöyle düşün bir hastan var grace skoru sınırda veya arada usapları oluyor, kardiyolog bakmış demişki amca sen apple watch kullanıyosun seni bizim hastanenin sistemine kaydedeyim. Sonra amcamız göğsü ağrıdığında cihaza dokunsun baksın ki st eleve mi, saat hemen hastaneyi uyarsın 112 yi harekete geçirsin, anjio ekibi hazırlansın amcaya krizin 10. dk sında stent koyulsun. İşte ben buna vayy derim ama şimdilik cihazın ilk uyarısı kalp krizi için bilgi vermez oluyor, tabi ilerde olacaktır ama şimdisi için satın alma kararı olmaz ya da fayda görecek kesim çok çok düşük olur.

  • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

   @eamedic katılıyorum ama heyecanımız baki hocam ☺️

Selamlar yaklaşık 2 hafta önce Apple Watch aldım sadece 4 gün kullandım ve nokta şeklinde renk atması farkettim. Aldigim yer kutuyu açtığım icin iade kabul etmedi. Apple’a götürdüm ama kutuyu açıp bakmadılar bile. Aldığınız yerle görüşün diyip duruyorlar. Ne yapmamı önerirsiniz ? Bu Hasari ben oluşturmadığıma eminim. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Atilla Durmaz @limonlusoda

  Apple kabul etmeyecek zaten, öncelikli olarak malın satıcısı sorumlu yasaya göre. Tüketici haklarına başvurun. Sancılı bir süreç olur ancak sonuç olarak lehine sonuçlanacaktır diye düşünüyorum. Satıcıyı şikayet edin.

 • Orcun @orcun

  Aldığın yere gidiyorsun ses tonunu yükseltip belirtiyorsun durumu çözüm yok mu ? saati çıkart mağazada bırak karşıdan resmini çek ve çık arkana da bakma sonra bankadan mı ödedin kart ile vs. ? gidip harcama itirazı yapıyorsun, malı iade ettim aldılar param hala yatmadı bu harcamaya da itiraz ediyorum diyorsun akabinde de hemen edevletten thh için başvuru yapıyorsun sonra da thh evrağı veriyorsun, hani yanlış anlaşılmasın dinsizin hakkından imansız gelir demişler böyle.
  Geçen hafta ben tablet aldım, 250 liraya ama adam sıfır dedi samsung t230 modeli eski birşey, bir aldım eve geldim fatura var da herif barkodu yazmış seri no yok, aleti bir açtım vodafone şeyi geliyor, teşhirde durmuş alet. Ertesi gün dükkana gittim abi böyle böyle ne iş ? faturayı sıfırdan keseceksin, kesmezsen bu tableti burada yakarım, yok geri alalım vs. vs. yok dedim 50 liramı ver faturada kes adam gibi seri numarasını yaz yazdırttım 50 liramı da aldım çıktım. Melül melül gitseydim herifler tepeme çıkardı yok öyleydi böyleydi şöyleydi vs. vs. en kötü ne olur ki ? ben hep onu düşünüyorum kafanda senaryo hazır ya dayak yerim ki iyi olur darp raporu sonra savcılık ya da döverim bana masraf açılır. 🙂

  • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

   @orcun ben thh’ne başvurmaya karar verdim sizlerin de yorumuyla nasıl başvurayım aldigim yer n11 gürgencler bulunduğum ilde de yok nasıl bir yol izlemeliyim?

  • Orcun @orcun

   @dr-yapayzeka Benimde başım son günlerde n11 ile dertte ortada ne mal var ne de para iade ettim satıcı hem malı iade aldı hem de reddetti uğraşıyorum. THH'e şikayet ederken n11'i şikayet et, aracıya falan girme sen parayı n11'e ödedin. https://www.n11.com/genel/iletisim-61307 buradan bilgilerini alıp https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi buradan başvurup çıktıyı alıp en sonda adres veriyor kaymakamlık zaten oradan da elindeki çıktıyı verip şikayet edebilirsin.

  • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

   @orcun tamamdir e devletten şikayet yeterli değil yani? Belgeyi çıktı alıp kaymakamlığa mi gordermeliyim? Ne kadar sürede sonuç alırım?

  • Orcun @orcun

   @dr-yapayzeka Mutlaka, ıslak imza şart olduğundan kaymakamlık şart. Hangi il ilçe oranın yoğunluğuna bağlı kimisi 1-2 hafta kimisi 6 ay'a kadar sürüyor.

  • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

   @orcun e devlette boyle bir başlık bulamadım ama?

  • Orcun @orcun

   @dr-yapayzeka Giriş yaptıktan sonra yukarıya tüketici yazdığınızda çıkması lazım sizi oradan da başka bir yere yönlendirecek.

  • Doktor Yapay Zeka @dr-yapayzeka

   @orcun hocam özel olarak iletişime geçmemiz mümkün müdür ?

  • Orcun @orcun

   @dr-yapayzeka Mail adresim var veya telegram var, hangisi uygun ?

  • Orcun @orcun

   @dr-yapayzeka Tamam telegram'da @orcun89 nikim.

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @orcun @dr-yapayzeka hocam e devletten başvuru yeterli. Kaymakamlığa evrak teslimine gerek yok. Kaymakamlığa gidecekseniz ıslak imzalı olarak başvurabilirsiniz ama gereksiz.
   Bu arada Apple garanti kapsamında alır ama iade ve değişimle yükümlü değil, bu yükümlülük satıcıda. Satıcı ile anlaşamazsanız tabi ki THH’ye başvurun ama bence satıcıyı THH ile tehdit ederek biraz da ses yükselterek hakkınızı daha rahat alabilirsiniz. Olmazsa THH’yi denersiniz. Daha hızlı olabilir. Eğer Apple’a gittiyseniz bir de hasar raporu alırsanız iyi olur.
   Satıcıların kutu açılmış, sim takılmış kabul etmem bahaneleri hep hikaye. Kanuna göre mesafeli satışta cayma hakkı süresince makul kullanımlar cayma hakkının kullanılmasına engel değildir.(cayma hakkının kullanılamadığı bazı ürün grupları hariç)

  • Orcun @orcun

   @oguzhanbilgay O olay bende olmadı, geçen n11'i çünkü thh şikayet ettim edevletten gene illa benden imzalayıp kaymakamlığa gitmemi istediler. Mecbur imzalayıp gittim teslim ettim. Bilemiyorum acaba etmeseydim gene ne olurdu ?

  • Orcun @orcun

   @oguzhanbilgay + olarak resmen de dolandırıldım. Malı alıyorum memmun kalmıyorum 14 gün geçmeden daha 2. günü iade ediyorum, satıcı teslim alıyor ve sistemden reddediyor. Diyor ki faturası yoktu, kargoda resmini çekmişim üstünde herşeyi var, buna rağmen satıcı git thh ver yetmez cimer'e şikayet et n11'e ver ne yaparsan yap diyip işi baya bel altına vuruyor. Araştırıyorum satıcının adresi vs orada öyle bir işletme yok, vergi numarasından bulunamıyormuş falan ama e benim mal gitti teslim aldı ortada ürün yok sistem otomatik onay verdi n11 hala beni sallıyor. Resmen dolandırıldık diyebilirim her halde ? 🙂

  • Orcun @orcun

   @oguzhanbilgay + olarak aldığım ürün tost makinesi memnun kalmadın sevmedim diye iade ediyorum 14 gün cayma hakkım var diyorum ama n11'in umurunda değil. Satıcı bir yalanı tutturmuş e-arşivden faturasını çıkartabilecekken çıkartmayıp bana birde yalancı muamelesi yapıp üste çıkıyor sonuç yok. 🙂

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @orcun ilginç bir durum var kaymakamlığa başvuru ile ilgili. Bir ara değişiklik yapılmış. Tüketici Bilgi Sistemi ile yapılan başvurularda bir döenm güvenli e imza yoksa imzalayıp kaymakamlığa teslim zorunluluğu varmış. Ancak mevzuat.gov( mevzuatların en güncel halinin resmi olarak yüklendiği site)’a göre bu madde 2017’nin 8.ayında değişmiş ve son güncel duruma göre e imza zorunluluğu yok maddede. Ben de şahsi bir başvurumu e imzasız yaptım ve karar aldım. Önceki düzenleme ne zamana ait bu saatte araştıramadım şimdi. Acaba siz bu tarihten önce bir başvuru yapmış olabilir misiniz?
   İlgili yönetmelik; madde 11/3ve 11/4
   http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.20239&sourceXmlSearch=&MevzuatIliski=0

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @orcun n11 konusunda malesef haklısınız gittigidiyor iade konusunda tüketiciden yana tavır alırken n11 tamamen satıcıdan yana, biraz da aranızda halledin diyerek aradan çekiliyor. Bu sebeple ben genelde alacağım ürünü bulduktan sonra aynı satıcının gittigidiyor mağazasından alıyorum özel bir kupon, çek durumu vs yoksa. Genelde de her iki platformda mağazası oluyor satıcının.
   Yine de siz de THH’ye başvurabilirdiniz. Bu durumda özellikle kargo iade fişini iyi saklamanız ve mümkünse kargo teslim tutanağına, fişine vs hangi ürünün iadesi olduğunu bir yere yazınız veya yazdırınız. İade hesaba yatana kadar da bu tip belgeleri saklayınız.Haklı da olsanız ispat önemli!

  • Orcun @orcun

   @oguzhanbilgay Üstüne ben birde n11 ile 10 kere görüştüm canlı yardım telefon yardımı şu bu satıcı bile bile aldığımdan sonra 14 günü benim iade taleplerimi reddederek geçirdi. Faturası yok diye yalan söylüyor e elimde kargoya iade ettiğimde çektiğim resmi var ya nasıl yok ? ha velev ki yok efaturaya geçilmedi mi ? earşiv üzerinden o isterse kopyasını alabilir öyle değil mi ? yasal zorunluluk. Sırf iade almamak için söylenen yalan başak bir şey değil. Satıcıyı zaten araştırıyorum elimde düzgün bir veri yok, ne firma belli ne de kişiler sahibi vs. İade fişi elimde fotoğraf olarak var kargolar ne hikmetse kağıt masrafı olmasın diye iade fişi vermiyor, vermediler ama resmi var kargo gönderi kodu hepsi var zaten, sisteminde görünen çıktıyı da aldım.
   Bunları hep thh'e şikayette belirttim. Bunların çıktılarını da pdf olarak sisteme yükledim. THH kısmına geri dönersek ben şikayetimi 1 hafta önce yaptım ama internetten başvurdum çıktıyı aldım ertesi gün anca 5'e doğru son saniye verdim ama sistemden daha öğlen baktığımda savunması istendi diye not vardı. Acaba diyorum belgeleri çıktıyı kaymakamlığa vermeseydim öyle olur muydu ama dediğinize göre oluyormuş. Bu çok güzel birşey. Hani birde şu var bilmiyorum kaymakamlığa işiniz düştü mü ? içersi full kalabalık ben gidip o belgeyi yani son saniye verebildim onda da öyle yoğundu ki sanki adliyede icra dairesindeydim öyle bir yoğunluk var. Bu sonuçta baya iş yükü demek vatandaşı böyle uğraştırmaya da hiç gerek yokmuş o yüzden iyi yapmışlar.

 • Filtre @kahve

  Apple watch 1. seri var bende de. Mat black modeli. Onlarda renk soyulma sorunu var. Ben Apple'a götürdüğümde yenisini vermişlerdi.

Arkadaşlar selamlar
Kablosuz kulaklık almak istiyorum. Kafamda meizu Ep-51 var. Şuan 110₺. Sizin 200₺’ye kadar önereceğiniz kulaklik var midir? Fikir verirseniz sevinirim.
#akış #kablosuzkulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selamlar
Ttnet’in Verdiği modem bozuldu. Sık sık kopmalar oluyor. Musteri hizmetlerini aradığımda siz yaptırmalısınız gibi seyler söylediler. Ne önerirsiniz? #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap