Mi5 telefonumun bataryası iyice öldü. Ben de deji batarya aldım. Ancak paketten yapıştırıcı çıkmadığı gibi bir de yapıştırıcının önemini anlatan bir not çıktı. Eğer bu not olmasa 3m çift taraflı bantla yapıştırır geçerdim ama şimdi yapmaya tırstım. Mesaj attım cevap bekliyorum. Siz ne diyorsunuz bu kadar önemli mi cidden? @orcun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

Yaklaşık dört senedir internete bağlanamayan ve bütün smart özellikleri budanan 2012(?) model Samsung UE46ES6340 televizyonumun smart özellikleri durup dururken çalışır hâle geliverdi. Netflix izleyebilmek için mi box almayı düşünür haldeyken ilaç gibi geldi. Şikayetçi değilim ama nasıl olduğuna da aklım ermedi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15

Çok çok zor bir gece

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Furkan Emir @furkanemir

   Depremlerden sebep, insanımız soğukkanlı olmadığı için ve felaket telallığı yapmaktan hoşlandıkları iiçin bunu da abartıyorlar

  • wilhem @wilhem

   @furkanemir Hiç katılamadım. 99 depremini yaşadıysanız çamaşır makinesinin sallantısı bile kaç gün uykunuzu kaçırır şemsiye altına bile girmeye korkarsınız. Bunun soğukkanlı olmayla ilgisi yok. O psikolojiyi sadece bilen bilir.

  • Furkan Emir @furkanemir

   @wilhem 99'da bağcılar'da oturuyordum o bitmek bilmeyen depremle bunu bir tutmak mantıksız olur. 99'da artık bitsin artık ne olacaksa olsun demiştim çünkü sürekli sallanıyorduk oturduğum ev kira ve eskiydi kolonlar bir sağa bir sola yatıyordu her yönden tarif edilemez sesler geliyordu bunda plazanın bilmem kaçıncı katında olmama rağmen aman aman bir problem olmadı. bizim insanımız ilgi orospusudur dikkat çekmek isterler bilirsiniz, herşeyi abartmaya bayılırlar ki insanlar onlara dikkat göstersin diye. Belki alışmaktan olmuştur bilmem ama ailem ege'de yaşadığı için tatilde onların yanına gidince bir sürü deprem oluyor artık sadece güvendiğim bir noktaya geçip evdekilere siz iyimisiniz diye seslenip geri normal yaşantımıza devam ediyorduk.Bodrumda deprem olduğunda bende aydında idim onu da yaşadık sabahında kalkıp bodruma gidip gezdik bomboş olur diye ki öyle oldu yerel esnaf ve otelcilerle sohbet etmiştim gece herkes pılını pırtını topladı kaçtı demişlerdi bizde bomboş bodrumun tadını çıkartmıştık.

  • wilhem @wilhem

   @furkanemir Zaten bu deprem 99'daki ile bir tutulmuyor. Depremin şiddeti artarsa ne olur korkusu sıkıntı olan. Arkadaşımın evinin duvarı çatladı. İki çocuğuyla dün geceyi otelde geçirdiler. Muhtemelen en yakın zamanda evden çıkacaklar. Bu depremde bile duvarı çatlıyorsa o binanın daha şiddetlisinde ne olur tahmin edemiyorum. Siz alışmışsınız ama alışamayan hala uykusunda o geceyi tekrar tekrar yaşayan insanlar var. O insanlara abartıyorsunuz derseniz ayıp etmiş olursunuz.

  • Furkan Emir @furkanemir

   @wilhem Depremin şiddeti artarsa şehir dümdüz olacak hocam olacak olan bu düşünecek bir şey yok. Alışmakla değil de soğukkanlılıkla ilgisi var eğitim şart, hastanelerden ve devlet dairelerinden gelen videolar vardı millet bağırıp çağırıp çığlık atıyor paniklemeyen kendini zor tutan insanları da paniğe sürüklüyorlar ibb deprem anında yapılması gerekenler hakkında eğitimler ve bilgilendirmeler yapmalı. Hatta her eve deprem çantası dahi verilebilir.

  • wilhem @wilhem

   @furkanemirEvet benim kastettiğim de bu aslında. Ciddiye alınması gereken bir konu ve insanların korkması, önlem alması gayet normal. Çatlayan bir binanın içerisinde kalmamak da bir önlemdir. Benim lafım duvarı çatlayan binada kalmak istemeyen, ya da dere yatağına bina yapıldığı için itiraz eden adama abartıyorsunuz diyen çomarlara zaten.

 • cicikuş nazmi @cicikus

  artçı depremler paranoyak etti ya 😀 normalde korkmam

 • reducto @reducto

  Bursa'dayım, PC başında monitör en ufak şeyde sallanıyor, artçıları 4 büyüklük civarında olanlar hariç hissetmesem de saatlerdir monitörün sallanmasını izliyorum. Acaba bu sefer şiddetlenecek mi diye düşünmekten gına geldi. Uykum da geldi nasıl uyuyacağım bilmiyorum

Mi band 2 den mi band 4'e terfi ettim. Bakalım neler olacak

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anketi sonlandırdım. İşte sonuçlar.
#akıllıtelefon #anket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

3 yıl kadar önce akıllı telefon tercihleriyle ilgili bir anket yapmışım. Profilimde gezinirken buldum. Yeniden bu anketi yapıp 3 yıl içinde neler değişmiş onu görelim diyorum. Fiyatları ve markaları revize ettim. Yüksek katılım olursa sonuçları paylaşırım. Lütfen cevaplayın.
#akıllıtelefon #anket

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Spotify widget'ı gitmiş. Sanırım tamamen kaldırmışlar eğer öyleyse akıllara zarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15