Can Akıncı paylaştı.

Kornet Dondurma UKT Panda, Algidaya karşı

Kornet Dondurma UKT #Panda #Algida #SenveBen #UKT
İki ürünü test ettim. Panda vanilyalı fıstıklı Sen ve Ben kornet. Öncelikle Panda satan yer bulmak çok zor oldu. 500 M de bir tane buldum. Marketlere bakmadım. Sokak, cadde üstünde bakındım. Vanilya ve fıstık tadını belirgin bir şekilde aldım. Dolap sanırım dondurma için yetersiz kalıyor. Tam kıvamında değildi. Biraz dışarıda beklemiş gibi hafif yumuşaktı. Çikolata parçacıklarından pek bişey anlamadım sadece yedim. Bittikten sonra ağzımda kötü bir tat bırakmadı. Fiyat 1 TL. 7/10 İMDB.

Algida benzer ürün aradım. Vanilyalı fıstıklı yoktu. Veya bana denk gelmedi. Kaymaklı çikolatalı aldım. Dolap iyi soğutuyor dondurmanın kıvamı iyiydi. Kaymak tadı yoğun ve güzel bir tadı vardı. Çikolata parçacıkları çok hoştu. Yediğimde çikolata ile kaymak tadını ayrı ayrı aldım. Fiyat 2 TL. 8/10 İMDB Fiyattan kırdım.

Pendik için Algida ve Golf oldukça çok dondurma satan yer var. Golf un bu kadar yaygın olması beni şaşırttı. Dikkat etmediğim için farkına varmamışım. Golf bildiğim kadar Ülkere ait.

Yer yer Maraş dondurmacıları veya tatlıcıların (tatbak vb) dondurmalarını da rastladım. Tatlarını bilmiyorum merak da etmedim.

Benim favorim param çok olunca canım çekince ALPEDO keçi sütlü dondurma 750 ml 15 TL . Yanında çilekle miss gibi oluyor. Tavsiye ederim. On numara ürün. 9/10 İMDB Fiyat biraz daha ucuz olabilirdi.

 

Sonuç: Param azsa Panda F/P. Param Fazlaysa Algida. Ama misafirlik için kesinlikle Alpedo keçi sütlü dondurma.

 

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

ev yapımı ''mini'' klima / oda kokusu

#akış öncelikle merhabalar. bugün eski eşyalara bakarken zamanında 6 tl ye aldığımı çok iyi hatırladığım bir notebook soğutucu buldum. ve aklıma böyle bir şey geldi. hemen tarifi veriyorum. 😀
* 1 adet fan (boyutu/gücü size kalmış)
* 1 adet ayakkabı kutusu
* koli bandı
* buz
* oda spreyi
öncelikle ayakkabı kutusunda fan için bir delik açıyoruz. ve oraya sabitliyoruz. ayakkabı kutusunun içine bir poşet içinde buz koyuyoruz. ayakkabı kutusunu hava almıyacak şekilde bantlıyoruz. hava çıkışı için ayakkabı kutusunun kendi hava deliğini kullanabiliriz ve ya bir delik açabiliriz. daha sonrasında ise fanı çalıştırıp serinleyebiliriz.

-çok iyi soğutmuyor fakat kendinize doğru tutarsanız bir serinleme hissi veriyor
-fan sesi deli edebilir!!!
-ayakkabı kutusu gerçekten kötü koktu bende fanın arkasına oda spreyi sıktım. ve o anda cihaz yeni bir anlam kazandı. gerçekten çok hoş oluyor.
-veeeeee en güzel ve süpriz kısım. benim fanım usb ile çalıştığı için merak edip otg ile denedim ve benim telefonum [g3] fanı çalıştırmayı başardı. [ama çok şarj yiyor 😀 ]

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Can Akıncı paylaştı.

Delonghi KG49 Kahve Öğütücü İncelemesi

Eğer sizinde çekirdek kahve içmek zevkiniz varsa ve ucuz ama kaliteli bir öğütücü istiyorsanız buyurun incelememize .
Dış görünüş olarak gayet şık , sade , mat kaplamasıyla her mutfağa yakışacak bir ürün. Boyutları itibarıyla küçük ama standart ev kullanımı için yeterli büyüklükte öğütücü haznesine sahip. Haznelerden bahsetmişken oradan devam edelim. Öğütme kısmı sağlam kırılmaz plastikten üretilmiş. Cam olmasını tercih ederdim ama ısıya maruz kalmayan bir parça olduğu için sağlığa zararlı olduğunu düşünmüyorum. Kapak kısmı ve öğütücü kısmı çıkarılabilir yapıda aynı zamanda yıkanabilir.Yıkama konusunda bir uyarım olacak , öğütücünün alt kısmındaki motora bağlama aparatının aralarında yıkama sırasında su ve deterjan kalabiliyor. Bunları o kısımdan uzaklaştırmak için , içine bir miktar su koyup bir süre bekletmekte fayda var. Kablosu yeterli uzunlukta ve istendiğinde aletin alt kısmına sarabilme imkanımız var.
Şimdi de performans kısmına geçelim. Coarse, medium ve fine olmak üzere üç farklı çekirdek öğütme boyutu ve 2-12 arasında fincan sayısı ayarına sahibiz. Koyduğumuz kahve miktarına göre dönen halka şeklindeki fincan ayarından ayarlama yaptıktan sonra kapağın üstündeki başlatma butonuna basılı tutarak öğütme işlemine başlıyoruz. Kahve büyüklüğü ayari ise bizim basılı tutma süremizle değişiyor ve hangi boyuta geldiğimizi kırmızı ışıklar yardımıyla anlıyoruz. Basılı tutma süremiz boyunca, kalından inceye doğru coarse, medium ve fine ayarlarına zamanla geliyoruz. Burada merak edilebilecek konu olan Türk kahvesi öğütmeye değineyim.
Bunu bir örnekle anlatayım, bu şekilde anlaşılması daha kolay olacaktır. Elimizde 2 fincanlık Türk kahvesi çekirdeği varken, aletin fincan ayarını 4’e getirip, çekme işlemini fine’a kadar yapıp bir süre de bu ayarda çekmeye devam edersek istediğimiz incelikte Türk kahvesi elde edebiliyoruz. Eğer bu şekilde de istediğimiz inceliği elde edemezsek, aynı işlemi tekrar etmemiz iyi olacaktır.
Kahve öğütmenin yanında, keten tohumundan rezeneye kadar farklı baharatları ve çekirdekleri de öğütebiliyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken konu, rezene gibi yoğun kokulu baharatların kokuları ne kadar yıkasakta bir kaç gün öğütme haznesinde kalıyor. Ayrıca özellikle daha yağlı kahvelerde ( genelde tropik bölge kahveleri ) öğütme haznesi ve kapak aşırı derecede yağlanmakta bu yüzden yıkamak zorunluluk haline gelmekte.
Çalışma esnasında motor fazla ses çıkarmıyor hatta haznede dönen kahve çekirdeklerinin sesi çoğu zaman daha çok duyuluyor. Sessiz olmasının yaninda titreşim de çok az.
Sonuç olarak fiyatına (79 TL ) göre gayet kullanışlı, iyi performanslı bir ürün ve kullandığım bir ay içinde üründen gayet memnun kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 11