Zebra DelGuard Type-Lx Mekanik Kalem

  • Zebra serisinin ikinci ve sonuncusu, TeknoSeyir kalem maratonunun da dokuzuncu bölümünde konuk Zebra DelGuard Type-Lx. DelGuard serisinin üstünde yer alan Type-Lx modeli mekanizma konusunda değil; tasarım, malzeme kalitesi ve fiyat kısmında ayrışıyor.

 

  • Oldukça modüler bir yapıya sahip olması dikkat çekici. Zebra yine mekanizmasını bu modelde biraz daha gizlemiş olsa da hâlâ bir kısmını göstermeye niyetli. Genel olarak plastik malzemeden oluşan gövde oldukça kaliteli bir hisse sahip.

 

  • Ben 0.3 ve 0.5mm modellere sahibim. Renk seçimleri bu modelde çok daha keyifli. Anlamsız bulduğum nokta ise kalemin her yerinde renk geçişlerinin olması. Transparan başlıyorsunuz, Kırmızı ve siyah mekanizma ile devam edip gri grip kısmına ulaşıyorsunuz, metal bir kemer ile bağlanan gövdenin diğer yarısı ile parlak metalden yapılmış bir klips ve tekrar siyah ve kırmızı renk geçişlerine sahip manşona kadar bir tutarsızlık görüyorum. Neyse ki siyah renkli modeli var. Grip kısmındaki anlamsız tombulluk da yekpare görünümü baltalayan bir etmen. DelGuard modelinin üstüne kalite olarak çok fazla şey katıyor ancak tasarım ve renk seçeneklerinde daha farklı DelGuard modellerini görmeyi isterim.

 

  • $7'a dolu dolu bir kalem alıyorsunuz. Plastik kutusu ile de elinize ulaşıyor. $14'a kadar fiyatlarda da bulmak mümkün ama bence bu fiyata gelindiğinde tehlikeli sularda yüzmeye başlıyor.

 

#Zebra #Delguard #TypeLX #Mekanik #Kalem #İnceleme #MechanicalPencil #Review

Bu rehberdeki her şey (yazı, görsel vb.) bana aittir. Kaynak gösterdiğiniz sürece kullanıma açıktır.

Soru ve yorumlarınız için TeknoSeyir'e üye olmayı unutmayınız!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler