Bu sabah gelen smste gsb.gov.tr'li linki görünce bir şaşırdım. Tıkladım, Veri Tasarrufunu kapat öyle görebilirsin dedi uğraşmadım, anca şimdi baktım. Veri tasarrufunu geri nasıl açarım onu arıyorum hahaha 😄 Buldum Basit Mod'muş adı.
*Z kuşağına yönelik hamle diyeceğim ama Vikipedi'ye göre Z kuşağı değilim 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epey'in fiyat-zaman grafiği mi gitmiş, bana mı öyle geliyor?
https://www.epey.com/oyun-konsolu/microsoft-xbox-series-x.html

Microsoft Xbox Series X (RRT-00010) Oyun Konsolu

Microsoft Xbox Series X RRT-00010 detaylı özelliklerini inceleyin, benzer ürünlerle karşılaştırın, ürün yorumlarını okuyun ve en uygun fiyatı bulun.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cloudpunk %50 indirimle 19,50₺'ye düşmüş. Dip fiyat kısaca.
Cyperpunk temasında kargo taşıdığımız Türkçe altyazı destekli bir oyun.
İndirimle beraber dlc çıkarmışlar ancak tek başına dlc 22,50₺.
https://store.steampowered.com/app/746850/Cloudpunk/

Save 50% on Cloudpunk on Steam

A neon-noir story in a rain-drenched cyberpunk metropolis. It’s your first night on the job working for the Cloudpunk delivery service. Two rules: Don’t miss a delivery and don’t ask what’s in...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

'İranlı ünlü yönetmen, anne ve babası tarafından öldürüldü

Sinema dünyası, İranlı yönetmen Babak Khorramdin'in yaşadığı anlaşmazlıklar sonucu ailesi tarafından öldürülmesiyle sarsıldı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

ETS 2'nin harita ek paketlerini edinme yöntemi paylaşan bir arkadaş vardı geçen burda, bulamadım şimdi 😄 Hatırlayan, bilen var mı?
Steam'de oyun var sadece bende.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dizüstünde kullandığım Sata 3 ssdyi masaüstüne taksam sıkıntın yaşamadan işletim sistemine erişebilir miyim? Masaüstündeki harddiske takılı biri küçük biri büyük iki kabloyu ssdye takarak yani.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17

Az önce dizüstü bilgisayarı açmak istedim. PAAAT diye bir ses ve akabinde tozla karışık yanık bir koku geldi 😄 Burnumla kokuyu takip ettim, sanırım fanda sıkıntı. Powera basıyorum, ekrana görüntü gelmiyor ve kapanıyor hemen. Bu sırada fan tıkırdayarak dönüyor biraz. Monster'a gönderecem sanırım. Sıkıntı nedir sizce?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 12

Karantina Muhabbetleri bugün sonmuş (anladığım kadarıyla). Ekşi'de gördüm de haberim oldu, kimse yazmamış burda 😄
*Son değilmiş, azalarak bitecek gibi duruyor.
https://www.youtube.com/watch?v=zd8_egR9_j8 (başlangıçta açıklıyor @leventp)

Karantina Muhabbetleri #15

TeknoSeyir'de yeni bir muhabbet bölümü ile karşınızdayız.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • qubit @qubit

  Nasıl kriz zamanı şirketimi batırır aç kalırım 101 dersine hoş geldiniz.

  İnşallah hatalarını görürler de saçmalamazlar.

 • coffeecat @coffeecat

  Hata yapıyorlar. Umarım bırakmazlar.

 • Polystyrene @polystyrene

  İsterse kapatıp gitsin. Levent Pekcan'ın nazından fenalık geldi. Yıllardır teknolojiyle iç içe olan adamın internetin günlük hayattan farkının olmadığını anlamaması garip zaten. Orada 1 tane edepsiz varsa 99 da edepli insan var. Yayını bitirmek istiyorsa bahane uydurmasın. LP''nin TS kullanıcılarına olan tribinin ne zaman ve neden başladığını anlayan var mı? 8-9 senedir takip eden biri olarak anlayamadım ben. Adresimiz TS de, siteye uğrama. Yılda bir kez uğradığında insanlar iğneleyince de tüm kullanıcıları zan altında bırak. Fazla naz aşık usandırırmış. Allah Murat Gamsız ve Hamdi Kellecioğlu'na sabır versin.

  • qubit @qubit

   LP de izleyici gibi takılanların trollüğünü çekmek zorunda değil.

  • Polystyrene @polystyrene

   @qubit Ben trollüğü savunmuyorum. İçerik üretip binlerce kişiye ulaşıyorsan izleyicilerin arasındaki çürük elemanları görmezden gelmen gerekiyor. LP bıkkınlığını, beğenmediği TS kitlesine olan nefretini böyle tepkiler vererek rasyonelleştirmeye çalışıyor. Galiba ilk defa LP hakkında olumsuz bir şey yazdım ve gördüğüm kadarıyla yalnız değilim. İnsanları bıktırdı çünkü.

  • qubit @qubit

   @polystyrene trollüğü savunmuyorsanız tacizi yiyen dükkan sahibine niye laf ediyorsunuz? Fenalık geldi, naz şu bu? Dükkan sahibi illa müşteri ile muhatap olacak diye bir şart yok. Evet ticari olarak doğru iş değil ama şart da değil. Restorana giren herkes patron ile muhabbet imkanına sahiptir diye bir madde yok. Site yanlış ve eksik tasarlanmış, bir puan vs. sistemi de olmayınca isteyen sıfır hesap açıp dükkan sahibine küfrü basabiliyor. YT de öyle. Burada önce değerli bir içerik üreticisini nasıl koruruz demek gerek iken "oo hep naz ya bu da" demek maalesef doğru değil.

  • Polystyrene @polystyrene

   @qubit Kitlesine ve ortaklarına saygısız çünkü. MG yıllardır buranın her derdini çekiyor, her sıkıntı olduğunda durumu minimum hasarla atlatmaya çalışıyor ama LP hep mağdur. Sanki internette dengesizin tekinden laf yiyen tek kişi kendisi de diğer herkes pamuklara sarılıp sarmalanıyor. "Dükkanı kapatır gideriz", "bana orada denilmedik laf bırakılmadı","bu yüzden TS'de yazmıyorum". Nazı bıktırdı işte.
   Ekleme: LP'nin benimle etkileşime geçmesi zerre umurumda değil. TS'deki çoğu videoyu artık izlemiyorum bile. E niye bu kadar dertlendin diye soracaksan buranın bir kullancısı olarak "adresimiz teknoseyir.com, oradayız" denilip aptal yerine konulmaktan, "orada bana edilmedik laf kalmadı" gibisinden laflarla zan altında bırakılmaktan hoşlanmıyorum çünkü.

  • qubit @qubit

   @polystyrene Yani "tacize bir tek sen mi uğruyon birader bıdı bıdı yapma" mı diyeceğiz?

   Problemi önce doğru teşhis edin. TS niye bu halde? Kaçan sadece LP değil de ondan. Yaşı başı belli yere gelmiş üyelerin hepsi gitti. Nerede 2014-2015 TS'si nerede bugün..Sosyal eksik programlandığı için bu üyeler korunamadı.

  • Polystyrene @polystyrene

   @qubit Aynen öyle diyeceğiz. İnternette bu durumu bitiremezsin çünkü. Görmezden gelmek yerine diğer trolleri de gaza getirdi şimdi.
   Sitenin eski halindeki üyelik sistemiyle şimdiki arasında fark yok. Şimdiki site eskisine göre kat kat daha fazlasını sunuyor. Çok fazla eksiği olduğu konusuna katılıyorum. TS'nin bu halde olmasının sebebi haftada 3 kez çekilen gündem videoları ve az ürün çeşitliliği. Technopat abone ve izlenme sayısında geriyken doğru stratejilerle aldı başını gitti. Forumlar hikaye. Forumda takılan bizler potansiyel kitlenin küçük bir kısmıyız.

  • qubit @qubit

   @polystyrene İyi de öyle diyeceksek insan değiliz demektir. İnsan demek yanlışı düzelten demek. Bunlara ses çıkartma, üçkağıtlara ses çıkartma, daha büyüklerine ses çıkartma diye bu gider. Elbette 20-30 yıllık ahlaki tahribatı çözmek zor, fakat bir yerden başlanması şart. Al üyelere özel yaptılar, bitti gitti. LP ile muhabbete çok meraklı olan parasını ödesin.

   Bir fenomen tip olsa belki umursanmayabilir. Çoğunun parası var pulu var. Kafası bozulsa gider yatında 1 ay geçirir. TS'nin böyle bir lüksü yok.

   Sitenin eski halinden kastettiğim sosyal olmaması: sadece video altına yazıyorduk. Dolayısı ile seviye belli bir şeyin altına inmiyordu. Şimdi psikolojik sorunu, sapkın fikri olan gelip sosyalde tüm gün ortalığı yangına veriyor.

  • Polystyrene @polystyrene

   @qubit
   "Sitenin eski halinden kastettiğim sosyal olmaması: sadece video altına yazıyorduk. Dolayısı ile seviye belli bir şeyin altına inmiyordu. Şimdi psikolojik sorunu, sapkın fikri olan gelip sosyalde tüm gün ortalığı yangına veriyor."
   Bu konuda %100 aynı şekilde düşünüyoruz.
   Görmezden gelmeli dememin sebebi bu sorunun çözülme imkanının neredeyse olmaması. O cümleleri kuran kişi "adam haklı, özür dilemeliyim" demeyecek, öyle diyecek biri böyle şeyler yapmaz çünkü. Adamı ayar ettiğini bildiği için daha da ileri gidecek. İlgi çekmek için abuk subuk davranışlarda bulunan çocukları susturmanın en iyi yolu görmezden gelmektir.

Mülakat yapacak olsanız, "bunu da bilmeyen bu ülkede yaşamasın artık" diyeceğeniz sorular neler olurdu?
-En kalabalık bölgemiz?
-Marmara.
gibi 😄

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 35

Çok ünlü, yaşlısı genci herkesin bildiği şarkıcı, türkücü diyince aklınıza ilk kim geliyor? Ve bildiğiniz şarkıları neler? 😄 Neşet Ertaş gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap