Şu kelimeleri ayırt edebilmek için bildiğiniz bir yöntem var mı? Bazıları çok sık kullanılan kelimeler ve sürekli birbirleriyle karıştırıyorum.

#İngilizce

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 23

Pokemon dizi olarak hala devam ediyormuş. (Mağara buz gibi, evet. 🙂 )
İngilizceniz varsa, ilk sezonun ilk bölümünden 23. sezona kadar tüm bölümleri resmi sitesinden izleyebilirsiniz.
https://www.pokemon.com/us/pokemon-episodes/pokemon-tv-seasons/

Explore Seasons | Pokemon.com

Check out information about each episode of Pokémon the Series: Sun & Moon—Ultra Adventures as Ash explores the Alola region.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

BU instagramı ileri tarihli palaşımlar yapacak şekilde yöneten çok kaliteli hizmetler var ama çoğu ücretli ve çok hesabı yönetmeye yönelik ticari siteler( later buffer v.s..)
Tek hesap için bazıları kısıtlı ücretsiz hizmet veriyor ama kısıtlı işte mesela laterda ayda 30 post planlıyorsun ama fotoğraf paylaşımı var video yapmıyor.
Tek hesap için şöyle bol hizmet veren çok uygun veya ücretsiz olanı bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Xiaomi Mi Band 4 için Özel Tema Yükleme Rehberi

Merhabalar,

Bildiğiniz gibi Xiaomi bu modelde Mi Band ürününe renkli ekran ekledi fakat kendi MiFit uygulamasının içerisindeki temalar çok kısıtlı ve haliyle herkese hitap etmeyebilir. Bir grup meraklı insan da bunu özelleştirmenin yolunu bulmuşlar ve yüzlerce farklı saat temasının yüklenebilmesine olanak sağlamışlar. Vakit kaybetmeden yöntemi anlatayım.

NOT: Bende Mi Band 4 olmadığı için bu yöntemi bizzat deneyemedim fakat birçok kişinin kullandığı bir yöntem olduğu için sorun olacağını sanmıyorum.

Uygulama yardımıyla yüklemek

Eğer "ben manuel olarak uğraşmakla istemiyorum, tek tıklamayla kurmak istiyorum" diyorsanız, Google Play'den şu uygulamayı kurup, kolayca kullanabilirsiniz:

MiBand4 - WatchFace for Xiaomi Mi Band 4

iOS üzerinden özel firmware, font ve tema yüklemek için: AmazTools (Vaktim olursa bunun için de bir rehber hazırlayacağım)

Manuel olarak yükleme

Eğer "yok ben uygulama ile yapmayı sevmiyorum, kendim elle yaparım" diyorsanız ya da yukarıdaki uygulama marketten kaldırılırsa, aşağıdaki adımları sırayla uygulayabilirsiniz:

Eğer henüz yapmadıysanız öncelikle:

 1. MiFit uygulamasını kurun, Mi Band 4 ile bağlantısını yapın ve varsa son güncellemeleri alın.
 2. MiFit uygulamasını açın ve herhangi bir temayı uygulayın.

Temayı yüklemek için:

 1. Bu adresdeki sayfadan kendi zevkinize uygun temayı bulun ve bilgisayarınıza indirin. (Tema dosyaları genelde .BIN uzantılı olurlar, eğer bir ZIP arşivi indirdiyseniz önce onu dışarı çıkartın)
 2. Daha sonra telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve şu dosya yoluna gidin: Android/data/com.xiaomi.hm.health/files/watch_skin_local/
 3. Burada şu anda Mi Band 4 cihazınızda uygulanmış olan temanın .BIN uzantılı dosyasını göreceksiniz. Öncelikle her ihtimale karşı bu dosyayı bilgisayarımızda bir yere yedekleleyin daha sonra telefondaki dosyayı silin.
 4. İndirdiğiniz dosyanın ismini, 3.adımda yedeklediğiniz dosyanın ismiyle değiştirin.
 5. İndirdiğiniz ve ismini değiştirdiğiniz dosyayı 2.adımdaki dosya yoluna kopyalayın.
 6. MiFit uygulamasını açın ve aynı temayı tekrar uygulayın.

Bu adımlardan sonra Mi Band 4 cihazınızda indirdiğiniz temayı görmeniz gerekiyor.

Animasyonlu tema yüklemek

Yandaki gibi bir animasyonlu tema yüklemek için biraz daha uğraşmak gerekiyor (Bazı animasyonlu temalarda bu işlemler zaten yapılmış oluyor buna dikkat edelim):

 1. Bu adresdeki online HEX Editor uygulamasıyla, indirdiğimiz BIN uzantılı dosyayı açın. (İsterseniz kendi kullanmak istediğiniz HEX Editor ile de yapabilirsiniz)
 2. Açtığınız BIN dosyasının 2.satırının ilk kısmındaki FF FF FF FF FF FF FF FF ifadesini seçin ve satırın başındaki FF ifadesine tıklayın.
 3. Bu ifadeyi kopyalayın: 24 00 d0 03 00 00 3d 78
 4. HEX Editor'e geçip, CTRL + V tuşlarına basın ve gelen pencereden "Overwrite the bytes at the cursor position" kutucuğunu seçip, altındaki listeden de "Hexadecimal Values" ifadesini seçin ve Apply düğmesine basın.
 5. İlgili satırın değiştiğini gördüğünüzde, düzenlenmiş BIN dosyanızı "Export" düğmesine tıklayarak indirip yukarıdaki "Manuel olarak yükleme" başlığındaki adımları uygulayabilirsiniz.

Yazının başındaki görseldeki temalar sırasıyla:

 1. GB_M.Casper
 2. Mario Odyssey Animated
 3. Tetris Brick Game
 4. Fallout PipBoy
 5. Activity
 6. Commodore 64
 7. The Witcher

Bir başka yazıda görüşmek üzere,
Kendinize iyi bakın...

Etiketler: #xiaomi #miband4 #custom #firmware #tema

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 27

Bime çakma chemex geliyor çok sevindim.

https://youtu.be/X8O08roAKPk

BİM - Borosilikat Fİltre Kahve Demliği

Borosilikat Filtre Kahve Demliği ile en lezzetli filtre kahveleri hazırlayabilirsiniz. 11 Eylül Cuma’dan itibaren tüm mağazalarımızda 99,90 TL!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22

Ben bunu görmemiştim bu nedir? Bu nasıl olabilir? Bu kadar ileri nasıl gidilebilir?

https://twitter.com/monsieurdvf/status/1266681710361673729

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 13

Yazılımcı olsanız da olmasanız da bir bağlantı olsun ama yeri geldiğinde ben yönlendirilecek adresi değiştirebileyim diyorsanız Google Firebase Dynamic Links kullanabilirsiniz.

site.page.link/teknoseyir olacak ama girince açılacak adresi istediğinizde değiştirebileceksiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bana boyna '' video çek çek çek abi '' dediniz durdunuz. Tamam iyi hoş çektim her şeyde durdurup çektim. Böyle part part oldu tamam da ben nasıl birleştirecem bunları ? Bir izliyorum valla rezillik ya heyecandan elim ayağım dolaşmış. 😀 Ama güzel oldu ya birleştirip arkaya birde müzik şey edersek ilk video için fena değil. 😀 Ama bana bu iş için bedava ama kullanımı cahillere uygun olacak şekilde editleme şeysi lazım. 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 58