Superonline ile kampanya ve fatura Maceram

Selamlar, Superonline ile yaşadığım bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Çok uzun oldu biliyorum. Kusura bakmayın.

6 Eylül 2021 Ptesi günü akşam üzeri 17:30 sularında tanımadığım bir numara aradı. Açtığımda superpnlinedan aradığını söyleyen bir hanım vardı telefonda(sonra anladım ki arayan Superonline nvasis bayisi). Bana bir teklifte bulundu. Teklifi şuydu; mevcutta kullandığım 100mbit interneti kullanmaya devam edeceğimi, mevcutta kullandığım tv+ hd kutumun 4k ile değişeceğini ve bana ikinci bir tv+ cihazı verileceğini belirtti. Bunlar içinde 173₺ ödeyeceğimi söyledi. Bende kendisine "Şu an 126₺ ödediğimi ve sosyal destek kampanyası(engelli kampanyası) yararlandığımı" söyledim. Bunun üzerine bir hesap yaptı ve faturamın 132₺ geleceğini söyledi. Ben buna ek olarak 2. verilecek tv+ kutusununda 4k olmasını istedim. Bunu teyit edip beni arayacağını söyledi ve görüşmeyi sonlandırdı.

2-3dk sonra beni tekrar aradı ve 2. verilecek tv+ kutusunun da 4k olabileceğini belirtti. Bende kendisine bunun için ekstra bir ücret verip vermeyeceğimi sordum. Bana bunun için ekstra bir ücret ödemeyeceğimi her şeyin bu fiyat içinde olduğunu belirtti. Ben d sn olarak "fiyattan emin misiniz? İndirim bu şekilde olacak değil mi?" diye sordum. Kendisi bunun içinde teyit edip tekrar arayacağını söyleyerek görüşmeyi sonlandırdı.

Yine aradan 2-3 dk geçtikten sonra beni aradı ve ödeyeceğim tutarın 132₺ olduğunu söyledi. Bende son kez üstüne basa basa ücreti sorduktan sonra teklifi kabul ettim. Sonrasında servisin ertesi gün geleceğini söyledi. Ertesi gün servisin gelmesini bekledim. Neredeyse 24 saat olmak üzereyken önce beni arayan numarayı aradım. Ancak açan olmayınca direkt superonline müşteri hizmetlerini aradım ve durumu anlattım. Arayan bayinin onlara bağlı olduğunu ve sistemsel bir sorun olabileceğini yarın bayiyi tekrar aramamı söyledi.

Cuma gününe kadar farklı zamanlarda defalarca kez beni arayan numarayı aradım. Ancak kimseye ulaşamadım. Cuma günü öğle saatlerinde yine tanımadığım bir cep numarası beni aradı. Telefonu açtığımda karşımda teklifi yapan hanım vardı. Sistemlerindeki arıza sebebiyle geçişi şu ana kadar yapamadıklarını, arızayı da yeni çözdüklerini ve hala geçiş yapmak isteyip istemediğimi sordu. Bende teklifin içeriğini ve fiyatını ona tekrarlatarak teyit ettikten sonra kabul ettiğimi söyledim. Konuştuğum kişi de işlemlerin gerçekleştiğini ve servisin 24 saat içinde geleceğini söyledi. Bir sorun olması durumunda da kendisini bu numaradan ulaşabileceğimi de ekledi.

Ertesi gün saat 11'i geçiyorken servisten arandım ve müsaitsem geleceklerini bildirdiler. Ben d uygun olduğumu ve gelebileceklerini söyledim. Ardından da kısa süre içinde geldiler. Gelen servisin elinde 1 4k birde hd cihaz vardı. Bunun üzerine servise gelen kişinin telefonu üzerinden beni arayan hanıma ulaştık ve durumu hizaettiğimde "İkinci kutuyu 4k veremiyoruz. Özür dilerim. İsterseniz iptal edebilirim " dedi. Ben bu durumu sineye çektim ve kurulumu tamamladım.

Sonraki ay fatura geldiğinde bir şok geçirdim. Parçalı fatura gelmesi gerekiyordu ve öylede gelmişti. Ancak tutar önceki kampanyamdan da düşük olması gerekirken 150₺ geldi. Ben de önce direkt müşteri hizmetlerini aradım ve durumu anlatım. Konuştuğum kişi "sözleşme yapmışsınız herhangi bir şikayette bulunmaya hakkınız yok" dedi. Ben buna baya bir tepki gösterdim. En sonunda dayanamdı ve beni bayiye yönlendirdi. Bu görüşmeden sonra bende bayideki kadını arayıp durumu anlattım. Kendisinin inceleyeceğini ve bana geri dönüş yapacağını söyledi. Birkaç gün sonra konuştuğumuzda yöneticisine kontrol ettirdiğini ve durumun sebebin ne olduğunu daha iyi anlaşılabilmesi için sonraki faturayı beklememizi söyledi. Sonraki ay fatura 142₺ geldi. Teklif edilenden 10₺ fazla. Bu arada önceki çıkan parçalı faturada da bu fiyattan tek fark 8₺ damga vergisiydi. Neyse ben kadını aradım ve durumu tekrar hiza ettim. İnceleyeceğini ve yöneticisine inceleteceğini söyleyerek görüşmeyi sonlandırdı.

Sonraki dönemlerde defalarca kez konuşmam oldu. İnceleyebildiniz mi?, yöneticinize inceletebildiniz mi? gibi sorular sordum. "yöneticim ofis dışında, toplantıda, eğitimdeyim, yılsonuna yoğunluğu" gibi cevaplar aldım. Bir türlü sorunu çözmedi. Yılbaşından sonra tekrar aradığımda da "Ben turkcellden ayrıldım. Sizi başka bir arkadaşıma yönlendireceğim"dedi ve telefonu kapattı. Kimseye de yönlendirme yapmadı.

Bugün kafama koydum ve sosyal medyadan durumu anlatan bir twit dizisi yazdım. Sonrasında benimle iletişime geçtiler dm üzerinden. Kampanya detaylarını, faturaları vs incelediler. Ben ise ısrarla ses kayıtlarının dinlenmesini istedim. Ancak sözleşmeye imzam attığım için dinleyemiyorlarmış. Anca evraklarda eksiklik vs olursa dinleyebiliyorlarmış. Sorsan görüşmeler kaydediliyor. Ancak dinlemeye gelence dinleyemiyorsunuz.

Sonuç olarak daha fazla uğraşmayacağım. 2023 Eylülde taahhüt bitiyor. O zamana kadar dişimi sıkacağım. Aslına bakarsanız bu olaylar silsilesini bir kenara bırakırsak aldığım internet hizmeti ve tv hizmetinden çok memnunum. Superonline geçtiğim günden beri totalde 2 uzun kesinti oldu. Birinde hediye gb verdiler. Ki çok uzun bir kesinti değildi. Diğerinde bölgesel bir sorun olduğunu ve 2-3 sat içinde çözüleceğini söylediler ve cidden 2 saat civarı bir sürede de çözdüler. Fakat bu yaşanılanlar beni firmadan soğuttu. Yine şükrediyorum. Çünkü Türk telekomdan çok daha iyiler. Türk telekom taahün son döneminde neredeyse cinnet geçirtecekti. Şu an tek umudum Türknetin kendi fiber altyapısını bölgeme getirmesi. Şu an da bölgemde hizmet veriyorlar ama sanırım Türk Telekom altyapısı üzerinden bunu sağlıyorlar. O nedenle şu an da geçiş yapmam.

Bu arada Belki kiminiz THH başvur diyecektir. Ona başvurursam muhtemelen benim lehime sonuçlanır ama sonrasında tutup beni kara listeye alabilirler, internetimi kesebilirler, aboneliğimi çat diye kesebilirler. Şu an bölgemdeki bana göre en iyi hizmeti veriyorlar. Tabi bu söylediğim tamamen internet ve tv hizmeti için geçerli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • çöküş @noisecash

  TC de işler boyle yürüyor,hem bir dümen hep bir ala verre

 • Kaos @kaos

  Geçmiş olsun, sıkmayın canınızı.

  Geçmişte bir SO bayisi benim 6-7 yıllık fiber ev aboneliğimi kafasına göre ticari aboneliğe geçirmişti. Ben internet kesilince çağrı merkezinden durumu öğrendim. Herhangi bir görüşme yok, onay yok, adamlar beni ticari işletme olarak değiştirmişler. Tabi abone numarası değişmiş, otomatik ödeme boşa düşmüş, ödenmeyen yeni faturalara faiz binmiş. Birkaç ay uğraştım düzeltene kadar. Neden? Bir bayinin sahtekarlığı yüzünden. "Böyle bir onayım var mı?" diye soruyorum çağrı merkezine, cevap veremiyorlar. Düzeltin diyorum, kayıt açıyorlar, bekle babam bekle.

  O gün bu gündür hangi hizmet olursa olsun mecbur kalmadıkça bayi ile iş yapmıyorum. Telefon gelince soruyorum "bayi misiniz?" diye? Bayi ise teşekkür edip telefonu kapatıyorum. Taahhüt sonunu ben takip ediyorum. Kampanyaları araştırıyorum, gün gelince çağrı merkezini arayıp "şunu şunu istiyorum" diyorum.

  Nacizane tavsiyem "Bayi ile iş yapmayınız."

  • erinceray @erinceray

   Normalde ben de pek yapmam. Hatta bu ilk olabilir. Bundan sonra da bir daha olmaz. Eğer SO da kalırsam ben de sizin dediğiniz gibi kendim yapacağım tarife değişikliklerini. Hatta belki mh aramadan dijital operatörden de yapabilirim bunu.

 • Mr.Tekin @tekin224

  Süperonline bayisinden işlem yapılmaz. Müşteri hizmetleri gibi ses kaydı olmadığı için her türlü yalan söyleyip kandırıyorlar. Beni de sık sık arıyorlar, aradıklarında kapatıyorum, eğer tarife değiştirmek istersem müşteri hizmetlerini kendim arıyorum.

Son Gümrük Kararından Sonra Ilk AliExpress Sipariş Deneyimim

 

Herkese Merhaba, Bugün sizlere kısa bir süre önce yapmış olduğum aliexpress alışverişi deneyimimden bahsedeceğim.

 

21 Kasım 2019 günü kullanmakta olduğum amazfit gtr saatime(yakında onunda bir incelemesini yazacağım inşallah) kordon siparişi verdim. Toplamda 5 adet farklı renkte kordon aldım.  Kargo konusunda; ücretsiz gönderimde takip olmadığı için ve uzun sürebileceği için bir miktar para vererek takipli kargo seçeneğini seçtim.

 

Satıcı ürünleri 24 kasımda kargoya verdi 27 Kasım günü ise istanbula giriş yaptı. Dah sonra 6 Aralığa kadar hiçbir hareket olmadı. 6 Aralıktan itibaren kargomun işlemleri başladı. 9 Aralık pazartesi günü ise PTT görevlisi adresime geldi. Görevliye ödemeye yaptıktan sonra ürünü satın aldım.

 

Vermiş olduğum siparişimin toplam tutarı 112₺ tuttu. Bana çıkan vergi ise 14,44₺. 5 adet metal hasır kordonun maliyeti 127₺. Bu kadar kısa sürede ürünlerin elime ulaşması güzel oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung destek deneyimi

Salı günü samsung shop sitesine girdim. Bir ürün alacaktım. Şifremigirdim. Hatalı giriş dedi. Birkaç kez daha denedim. Fakat hatalı giriş yapmışım ve hesabım kilitlenmiş. Giriş yapmak istediğimde mh aramamı belirten bir uyarı aldım. Aradım. Görüştüğüm kişi cihazınıza ekiplerimiz uzaktan erişip aktifleştirecek dedi. Israrla sorunumun samsung account ile ilgili olduğunu söylememe rağmen görüştüğüm kişi söylediklerinde diretti. Peki diyerek kapattım. Ertesi gün aradılar. Arayan kişi beni anladı. Ancak kendisinin yardımcı olamayacağını ve mh arayarak "online siparişler" diyerek bağlanmam gerektiğini söyledi.

Kapatıp kısa süre sonra tekrar aradım ve ilgili ekibe bağlanarak durumumu belirttim. Ticket açıldı. Beklemeye başladım. Bugün sabah hala aynı hatayı alınca tekrar aradım. Durumu kontrol etti. Sorunun çözüldüğü beyazlığı söylenildi. Ben durumumun hala devam ettiğini söyledim. Bunun üzerine ticketı güncelledi. Ben hala aynı hatayı almaya devam ediyorum. Bakalım ne zaman nasıl çözecekler. Bu kadar zor olmamalı.

 

10.12.2019 tarihinde samsung müşterii hizmetlerinin arandım ve bana sorunumun çözüldüğü söylendi. Kontrolüm sonucu sorunum çözüldü.

 

Süreci genel olarak değerlendirdiğimde; çözüm sürecimin süresinin bu kadar(1 hafta) uzun sürmesi benim için hayal kırıklığı oldu. Yapılması gereken tek şey hesabımın kilidinin/blokesinin kaldırılmasıydı. Devlet dairesi gibi bu kadar uzun sürmesi hayalkırıklığıydı. Umarım kendilerini bu konuda geliştirirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Apple Deneyimi

Herkese merhaba, Geçen gün burada da fikir almak amaçlı paylaştığım kamera sorunum için bugün Applestore zorlu center'a gittim. Randevu bulamadığım için sabah erkenden giderek teknik servis sırasına girdim. Çok sıra olmadığı için çok kısa süre içinde sıra bana geldi ve durumumu anlattıktan sonra bana yarım saat sonrası için randevu verdi.

Randevu saatim geldiğinde girişte elinde ipad ile bekleyen görevliye giderek randevum olduğunu söyledim. Beni masalardan birine yönlendirdi ve 1-2 dakika sonra da görevli geldi. Durumumu anlattım. O sırada o da telefona birkaç ufak test yaptı. Bunun dışında kendisine bir ara iphone 6 plus kamerasıyla ilgili olan değişim kampanyasını sorduğumda benim telefonumda da bu arızanın olduğunu ve kameranın ücretsiz değişeceğini belirtti ve bana telefonu teslim ettiğime dair bir belge imzalatarak ve 1 kopyasını bana vererek bana saat 13:30-14:00 gibi gelerek vermiş olduğu kağıt ile birlikte telefonumu geri alabileceğimi belirtti.

 

Saat gelene kadar dolaşarak zaman geçirdim. Zaman geldiğinde Apple store'a geri geldim ve bir görevliye elimdeki kağıdı göstererek durumu kısaca anlattım. Daha sonra beni bir masaya yönlendirdi ve ve başka bir görevli gelerek sorunu çözemediklerini ve bana yeni bir iphone vereceklerini belirtti. Zaten elinde de o yeni iphone vardı. Ben yeni iphone alarak ve aldığıma dair belgenin bir kopyasını alarak ayrıldım. Bu durum beni gerçekten çok memnun etti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 12