İçine IP TV kurabileceğim uygun fiyatlı Tv Box öneriniz var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung 49RU7300 49'' Uydu Alıcılı Curved 4K Ultra HD Smart Fiyatı

Samsung 49RU7300 49'' Uydu Alıcılı Curved 4K Ultra HD Smart en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@orcun @umtk Babamda GM5 Pro var da değiştirmek isityor. Telefoncu buna senin telefonu ve üste 300 lira ver sana 23 ay garantili GM8 2019 verelim demiş. Mantıklı mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adam DH ölücülerini sollamış.

https://www.youtube.com/watch?v=hNWqhAmqwZE

LPG'li Hybrid olur mu? | Toyota Corolla Hybrid + LPG | Türkiye'de ilk

Isparta'da bir eczacının sıfır Toyota Corolla Hybrid'ine LPG taktığını duyduk ve soluğu Isparta'da aldık. Türkiye'de, hatta dünyada yeni Corolla'da ilk LPG m...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Don't break/crash in to a Tesla

Those cars have more cameras than a group of tourists. Holy sausage, this video went viral. I make weird EV-related vids for fun (no money involved) so hit s...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sistemimi yenilediğim için eski sistemimi satıyorum. Kasa+HDD/SSD+PSU'yu yeni sistemimde kullandığım için onları veremeyeceğim.

Anakart - MSI Z87-G43 GAMING
İşlemci - Intel i5 4570
RAM - PNY Anarchy 4x4GB
Ekran Kartı - MSI Nvidia Gforce GTX 760
Monitör - AOC 21.5" i2269Vw GENİŞ EKRAN LED IPS Monitör

Not: İşlemcinin stok soğutucusu mevcut. Monitçrde 1 tane ölü piksel var. Anakart ve ekran kartının kutuları duruyor.

Yazmayı unutmuşum; anakartın ethernet portu ışık yanıyor ama çalışmıyor. Ethernet kartı ile kullanıyordum, anakart ile beraber ethernet kartı da verilecek. #Satılık #ikinciel

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 29

Windows 10'da HDR açtığımda monitördeki renkler kapalı olduğu duruma göre daha karanlık ve soluk oluyor. Bunun sebebi ne olabilir? 1. SS HDR kapalı 2. SS HDR açık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

  Benim SS'lerde HDR kapalı iken kat kat daha güzel görüntü.

 • UnicornKnight @unicornknight

  Windows 10'dan kaynaklanan bir problem, zira bu sorunun yaşandığı monitörlere Xbox One X ya da PS4 Pro, hatta Xiaomi Mi Box S 4K bağlayıp HDR içeriklere erişim sağladığınızda yaşanan bir şey değil bu. sadece Windows 10 PC'lerde HDR kodu aktive edilince yaşanıyor.

  https://youtu.be/1dchzv9m3b4?t=595

  2017'den beri sürüyle major ve minor update geldiği halde halen Microsoft tarafından düzeltiemeyen tüm HDR monitör ve televizyonlarda yaşanabilen bir problem bu. (ilginç şekilde sorunun yaşandığı monitör ya da televizyonların birebir aynısına sahip olup bu durumu hiç yaşamayanlar da var.) hiç sanmam, fakat belki bir ihtimal ekim ayında yayınlanacak büyük güncelleme ile çözülebilir de.

 • sawgent @sawgent

  Windows 10 kendi çalışma ortamındaki HDR aktif edildiğinde sapıtıyor. Birkaç ayarlama yapılması gerekiyor. Konsollarda olduğu gibi doğrudan sorunsuz çalışması için biraz uğraş vermek gerekli. Mesela Windows'u HDR modunda çalışacak şekilde ayarlıyorsun ama MPC ile HDR film izlerken tam ekrana girip çıktığında kendi HDR özelliğini kapatıp açıyor bazen. Hatta fareyi oynattığında bile bu özellik kapanıp açılabiliyor. Ben Chrome üzerinde HDR youtube videolarını aktif oynatamadım. Anca Edge ile denediğimde HDR olarak oynatabildi. Hala tam olarak yazılımsal altyapı bu içerikleri sorunsuz şekilde oynatacak uyumluluğa sahip değil.

  • UnicornKnight @unicornknight

   evet, aynı video sorununu PotPlayer'da LAV + MadVR desteği altında exclusive fullscreen modundayken birebir yaşıyorum. ilgili ekran modunda HDR içeriği tam ekran izlerken mouse ufacık kıpırdasa dahi anında SDR moda geçiş, mouse sabit kalınca HDR'a geri dönüş saçmalıları yaşanıyor. bir de bende de sizdekinin aksine Microsoft EDGE (Chromium tabanlı ve henüz beta sürüm olan yenisi değil, mevcut olanı) ile çalışmayıp sadece Chrome ile çalışıyor HDR içerikler.özellikle Netflix'in HDR içeriğini UWP uygulamasına gerek kalmadan tarayıcı üzerinden görüntüleyebilmek adına klasik EDGE tavsiye ediyorlardı ama ben Mi Box S dışında Netflix HDR içeriğini görüntüleyemedim bu nedenle. (UWP uygulaması da HDR modunda SDR içeriklerin renklerini öldürdüğü için hiç girişmedim) cidden çok ilginç durumlar bunlar, kesinlikle Microsoft ve elbette ki başat ürünleri Windows'tan kaynaklanan abukluklar bunlar. hayır yine kendi ürünleri olan ve üzerinde işletim sistemi olarak bir Windows 10 varyantının koştuğu Xbox One X'de bu sorunların yaşanmıyor oluşu ayrıca şaşırtıcı, 2 yıldan bu tarafa PC tarafında bu sorunların hala giderilememiş olması da tuzu biberi.

   yahu Mi Box S gibi eti ne budu ne ufacık alet dahi sorun çıkarmıyor HDR içeriklerde de SDR içeriklerde de, yenilir yutulur bir fiyasko değil bu cidden.

   durum biraz da şu aslında, benim görebildiğim kadarıyla Windows 10 altında bu konuda sorun yaşamayanlar HDR modunu aktive ettikleri zaman bir de WCG (Wide Color Gamut) diye bir seçeneğin aktive olduğu görünüyor. fakat bu ortak sorunları yaşayanlarda bu seçenek aktive olmamakta.

   birkaç mesaj evvelinde de söylediğim gibi bir ihtimal ekim ayında gelecek yılın ikinci ve son büyük güncellemesi ile düzeltirler diye ümit ediyorum, fakat içimden bir ses bunun yine gerçekleşmeyeceğini söylemeden edemiyor.

MSI Z87-G43 Gaming anakart
Intel i5 4570 işlemci
MSI GTX 760 ekran kartı
4x4 GB DDR3 RAM
AOC 21.5" i2269Vw GENİŞ EKRAN LED IPS MONİTÖR

Bunlara bir fiyat verecek olsanız ne verirsiniz? Ben toplam 1500TL civarı düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung LC27HG70QQMXUF (C27HG70) - MSI Optix MAG271CQR Karşılaştırması - Epey

Epey - Samsung LC27HG70QQMXUF (C27HG70) - MSI Optix MAG271CQR özellik ve fiyat karşılaştırması
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

G.Skill RipjawsV Siyah 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram Fiyatı

G.Skill RipjawsV Siyah 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 Ram en iyi fiyatla Hepsiburada'dan satın alın! Şimdi indirimli fiyatla sipariş verin, ayağınıza gelsin!
BeğenFavori PaylaşYorum yap