Merhaba;

Bundan yaklaşık 6-7 ay önce Xperia Z3 telefonumu ekran ışığı titremesi, ekranın bir yerinde dokunmatik çalışmaması, ekranda ışık lekesi olması ve ses kısılması problemlerinden servise vermiştim ve 2 hafta sonra sıfır cihaz ile değişim yapmışlardı. Şimdi ise değişim yapılan cihazda da aynı problemler baş göstermeye başladı bunlar, ses azalması ve ekranda ışık lekesi olması. Telefonumun garantisi ağustos ayında bitiyor ve telefonu tekrardan servise vermek istiyorum ama bu sefer ne gibi taleplerim olabilir (para iadesi, üst model cihaz vb.) Çünkü biliyorum ki bir müddet sonra dokunmatik de bozulacak ışık titremesi de olacak. @niyazi-saral özellikle size sormak istedim. Saygılar.

Edit: Bahsettiğim ekrandaki ışık lekesini ekledim. Bakınca çok daha fazla belli oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS kendisine ulaşıp program yapabilse çok hoş bir program çıkar ortaya. 🙂

https://www.instagram.com/p/BRdkLKtBdFV/

Bir önceki postta VR diyenler doğru tahmin ettiler. Yeni oyuncağım PSVR. . Bilgisayarların evlere ilk girdiği yıldan beri, ZX Spectrum'la başlayıp, tam 35 yıldır bilgisayarım var. Ve 38 yıldır elektronik-oyun oynarım/incelerim/arşivlerim. Oyun da programladım DOS zamanlarında. Oyun dünyasının tüm kilometre taşlarında 'oradaydım.' Pong da oynadım, LCD Game&Watch'lar da. IF text adventure'ler de, LaserDisc oyunlar da.. PC'de 4 renkten 16 renge geçişimizin heyecanı, ve ardından 256 renk. Sierra ve LucasArts macera oyunları, ilk uçuş simulasyonları.. Wolfenstein ve sonra Doom ile RealTime3D FPS'nin büyüsü, Windows'un icadı, en ilk konsolların çıkışı, CD oyunlar, ilk grafik hızlandırıcı kartların doğuşu, DVD, on-line gaming, BD, açık dünya oyunları, augmented reality.. Hepsinde oradaydım. . AMA oyun dünyasının 'gidişat değiştirici' tüm bu teknolojik sıçrayışlarından hiçbirisi, Virtual-Reality kadar heyecan verici, tamamen farklı bir oyun-oynama deneyimi sunmamıştı. Yepyeni bir his ve algılama boyutu bu. 'İçeride' olma durumu. . . PC'de çok kaliteli VR donanımları var HTC Vive ve OculusRift. Ama gereken güçlü PC donanımını geçtim, sadece VR gözlüğün bile fiyatının %70'ine, hem sıfır PS4pro hem de PSVR gözlüğü alabiliyorsun. :) Fiyat ve pratiklik olarak eve ilk jenerasyonda VR kurmanın en makul yolu PSVR. Şimdiden çok sayıda oyun var ve bir sürü de yolda. (8-9 tanesini oynadım bile, zamanla anlatırım) Türkiye'de PSVR çıkalı daha 1.5 ay olmadı bu arada. . Tabi PSVR alacaksanız kesinlikle PS4pro alın, çünkü iyi bir VR deneyimi için o ekstra grafik gücü şart. PS4 1.84 TFLOP, PS4pro ise 4.2 TFLOP grafik hızında. Yani iki kattan oldukça fazla bir grafik hızı artışı olmuş. CPU da %30 daha hızlı frekansta çalışıyor PS4pro'da. . . Bir önceki postta kimileri de "oyun kanalı mı yapacaksın?" tahmininde bulunmuştu.. YouTube ya da Twitch için böyle bir düşüncem de ciddi ciddi oluştu geçen ay. Ama biraz şehir-dışı yeni dizi çekiminin yoğunluğunun netleşmesine bağlı. Göreceğiz.. Ama oyun muhabbetleri yapmayı özlemişim. . Dostça kalın. /\/\.

A post shared by Murat Serezli (@murat.serezli) on

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dağ 2’nin Yarbay’ı Murat Serezli’nin yeni dizisi. Ne dersiniz tutar mı bu dizi?

https://www.youtube.com/results?search_query=SAVA%C5%9E%C3%87I+fox

SAVAŞÇI fox - YouTube

Sevdiğiniz videoların ve müziklerin keyfini çıkarın, orijinal içerik yükleyin ve tümünü YouTube'da arkadaşlarınızla, ailenizle ve dünyayla paylaşın.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yanlış hatırlamıyorsam eylül ya da ekim ayında Sony Xperia Z3 cihazımı dokunmatik problemi, ekran titremesi, ses kısıklığı ve ekranın sağ ve sol alt köşelerinde parmak ucu kadar yerde iz çıkması sebebiyle KVK servise vermiştim ve sonuç olarak sıfır swap cihaz vermişlerdi. Verdikleri swap cihazda da tekrardan ekranın sağ alt köşesinde iz ve ses kısıklığı sorunu yaşıyorum. Tekrar servise götüreceğim ama bir sorum olacak ; bu telefonu servise verdiğimde ikinciye aynı problemleri yaşadığım için üst model cihaz ya da para iadesi talep edebilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hardware Plus’ı nasıl bilirsiniz? Berkin Bozdoğan ve eski Oyungezer editörü Sarp Kürkçü orada. Reklam kokan hareketleri var mı? Ona göre takip edeceğim. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türk Telekom’un tarifeye ek alınabilecek telefonlardan maksimum 60 TL’ye kadar bir telefon önerebilir misiniz? Anneme almak istiyorum öyle amiral gemisi telefonlardan olmasına gerek yok altı üstü dantel örneği bakıyor telefondan 😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap