İtopya’dan alışveriş yapan var mı? Xbox gamepad’i alıcam fakat ikinci nesil mi ilk nesil mi belli değil. İlk nesil ise iade edicem fakat iade prosedürü nasıl işliyor sorun çıkarırlar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

@kadirg1976 abi adana hava limanının Yüreğir’deki il jandarma komutanlığına uzaklığı ne kadar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Elinde N11 için %11 indirim kodu olup benimle paylaşabilecek var mı? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@rockerdem otobelgesel.com senin miydi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://tr.letgo.com/tr/i/evga-gtx-1080ti-ftw3-nvidia-ekran-karti_86df841a-aaf5-4c0c-b1ab-805c1c0008b6 Bakın arkadaş kartı kaça almış kaça satıyor. 😂😂😂😂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • donkissot @donkissot

  Faturası 04.01.2018
  arkadaş o tarihte kartı 4.695 TL fiyata almış yine o trarihteki kura göre 1.252 Dolar yapıyor. 04.01.2018 tarihinde dolar 3,75 TL.

  bugün dolar 6,37 TL

  1.252 * 6,37 = 7.975 TL yapıyor.

  yani arkadaş uyanık gibi görünse de şartlar gereği yanlış yapıyor da diyemem.

  • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

   bunu açık açık yazacak o zaman ya da oraya “değişim artı bu parayı verdim” gibi yalan beyanda bulunmayacak

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @donkissot sen de haklısın ama bu düpedüz fırsatçılık 🙂 ihtiyacı olup da değeri yükseldiği için satmak isteyene lafım yok ama bunlar sırf değeri yükseldi diye ihtiyacı olmadığı halde kartı döviz gibi bozdurma maksatlı satış yapan tipler, kartların fiyatları artınca birden peydah oldular tüm sitelerde 😀

   Misal 2017’de 1070 alan arkadaşım da “satsam mı lan” diye düşünmedi değil 😀 “o zaman alırdık şimdi kartı bozardık dolar gibi” dedi 😀

   letgodaki 100 ilandan 97’si bu fırsatçıların ilanı

  • protego @protego

   @gurkan-atilgan Bence fırsatçılık olarak düşünülmemeli. Şöyle bir durum var, fiyat artışı enflasyondan olur, kur artışından olur. Adam kartı satıp yenisini aldığında enflasyondan etkilenmemesi lazım. Ki zarara girmesin. Bu yüzden sıfır fiyatlar arttığında ikinci eller de artar. Aynı ev gibi, araba gibi. Ev ve arabada sıfır fiyatlar artınca otomatik ikinci eller de artıyor. Onlara kimse ses çıkarmıyor? 🙂 Aynı şey. Ha burada adamın koyduğu fiyat fazla o ayrı mesele, ben ikinci el fiyat artışından bahsediyorum.

  • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

   @protego satıp yenisini alacak olsa mağdur olmamak adına yapsın haklısın ona lafım yok dedim zaten 🙂 Kartı yenileyecek olsam ben de öyle yaparım. 1 sene önce1400 liraya aldığım şimdi 2500 lira olan 1060 6GB kartı 1800-2000 liraya koyarım ben de misal. Fakat öyle bir ihtyacım yok. İhtiyacım yokken kartı satmak da sırf aradaki farkı kazanmak için fırsatçılık yapmak olur.

   Bunlar da ihtiyacı olmadığı halde sırf fiyatlar arttı diye yatırım maksatlı elindeki malı satışa çıkaranlar. Bu kadar yüksek fiyat yazmalarından “bir keriz bulur kakalarız” motivasyonuyla yaptıkları anlaşılıyor çok net 😀 Tok satıcı tavırlarından da bunu anlayabilirsin 🙂

 • Harun. @ht

  3.400 e almıştım bende 6000 e mi satsam acaba 🤔

 • Orcun @orcun

  Bilmiyorum insanlar hiç mi araştırmıyor ? https://urun.n11.com/ekran-karti/gigabyte-geforce-gtx-1080-ti-aorus-pci-ekran-karti-P277803375?

  Buyrun 5 bin liraya var. Şimdi bunla o ilandaki kartın ne farkı var ? 2 si de 1080ti değil mi ? evet. Ee ne fark var da bu 5 bin lirayken 2. el öbürü 7100 lira ?

  • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

   En fazla ufak bir saat hızı farkı vardır ki 1080 Ti’da bunu hissetmezsin bile. O kadar saat hızı farkı aradaki 2000 ₺ farka değmez kaldı ki biri sıfır diğeri ikinci el.

  • Orcun @orcun

   @nkarakas Bu arada attığım da 2. elmiş 😀 Ha ama şu iyiliği var adıma fatura kesiliyor 3 sene garantili. + kartla taksitle alıyorum, risk yok bir şey yok aracı n11. Saat hızı istediği kadar olsun, soğutmaları da benzer zaten, biri atıyorum stock olur öbürü 3 fanlı olur ki gene 2 bin fark çok.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   Temelde bir fark yok. Ama bu mantıkla aynı donanıma sahip BMW veya Mercedes ile Renault veya Toyota’da aynı fiyata satılmalı. Öyle bir dünya yok. Tabii 7.100 TL fiyatı haklı göstermek için söylemiyorum. Ancak ben şahsen sıfır Gigabyte Aorus GTX 1080Ti alacağıma aynı fiyata arkadaşın sattığı EVGA İCX 1080Ti Ftw3 alırım.

  • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

   @ybahadir Ne fark var? Otomobil konusunda ortaya pek çok farklı değişen girebilir.

  • Orcun @orcun

   @ybahadir Ama ekran kartında motoru ( gpu ) mühim değil mi ? jeneratör gibi düşünebilirsin. Atıyorum birtane japon malı var ama içindeki motor mercedes’in bir modeli, birtane de çok daha ucuza gene aynı motor var ama üreticisi güney kore mesela ? bu araba değil ki ? araba da çünkü değişken çok, konfor var, tip var, gösteriş var ? ekran kartında ne olacak yani ? taktın kasanda durdu monitöre mi bakacaksın ekran kartına mı bütün gün ? ha eskisi gibi evga şu bu farkı çoktu işte kullanılan komponent parça kalitesi şu bu oc yeteneği çok iyiydi e ama artık hepsi iyi ? sonuçta gpu aynı hemen hemen herşeyi de aynı 2 bin fark çok fazla, ha aynı para olsa sırf rekor kırıcam oc yapıcam o yüzden diyorsan evga alınır. Ama yok ben oyun oynayacağım kart ne olursa olsun aynı performansı versin yeter öyle çokta stock fan olmasın diyorsan gigabyte’da üzmez.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @orcun Boşver detayı falan. Renault fabrikasından ve aynı banttan çıkan İki tane aracın birine Renault, diğerine Mercedes amblemi vs koyalım. Sence aynı fiyata mı satılırlar?

   Kaldi ki EVGA FTW3 kesinlikle Gigabyte Aorus’tan 1 gömlek üstün bir kart.

  • Orcun @orcun

   @ybahadir O zaman da mantıklı karşılaştırma olmaz, elmayla armut karşılaştırılır mı ? arabada değişken çok fazla. Var mesela örneği reno motorlu mercedesler, amblem için alınıyor da ekran kartı ile bir mi ? kel alaka şeyler.

  • Orcun @orcun

   @ybahadir https://www.nanokatalog.com/urun/evga-geforce-gtx-1080-ftw2-gaming-icx-8gb-gddr5x-ekran-karti? O zaman 1080ti almak varken sırf evga diye bunu mu alırsınız ? arada ki fark yanılmıyorsam performans olarak yüzde 35-40 civarıydı.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @orcun Nasıl kel alaka?

   Tamamen bire bir aynı iki araba olsun diyorum. Aynı banttan çıkmışlar. Birinde Renault amblemi var diğerinde Mercedes. Aynı fiyat mı olurlar? Kesinlikle olmazlar. Mercedes daha pahalı olur. Ama sen çıkıp “Yaa bire bir aynı araba, neden mercedes alayım ki?” der misin? Muhtemelen demezsin. Fiyatı belirleyen şey sadece maliyet değildir vesselam.

   Bu iki kart da Foxconn fabrikasından çıkmış olsa ve yine bire bir aynı olsalar dahi EVGA daha pahalı olacaktır. Bu kadar basit.

  • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

   @ybahadir Burada kendinle çelişiyorsun yalnız. O zaman sen EVGA’yı daha iyi olduğu iin değil sırf markası olduğu için seçiyorsun kaldı ki Gigabyte gayet kaliteli bir marka. Senin sorunda ise eğer her şeyi birebir aynı araba ve Mercedes amblemlinin fiyatı daha yüksekse kesinlikle gider Renault alırım. Kendim hakkında şu örneği de vereyim; market alışverişimi File marketten yapıyorum ve üreticisine bakıp fason markasını almaya özen gösteriyorum çünkü arada ciddi fiyat farkı var.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @nkarakas Araba örneği sadece örnek. Diyorum ki iki ürün bire bir aynı olsalar dahi fiyatları değişik olabilir. EVGA da özellikle bu kartı ile 1080Ti dünyasının en iyisi. Aorus ile tamamen aynı olsalardı bile EVGA daha pahalı olacak iken bir de arada kalite farkı olunca daha pahalı olması normal diyorum. Neresini anlamadınız bu söylediklerimin?

   Ayrıca Gigabyte kötüdür/alınmaz da demedim. Ama EVGA 1 belki 2 gömlek daha iyidir diyorum.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @orcun Yaa bire bir aynı olan iki üründen bahsediyorum ben. Biri 1080Ti diğeri 1080… Sınıf farkı var bir kere. Benim söylediklerimle ne alakası var?

  • Nuri Karakaş (Argo Navis) @nkarakas

   @ybahadir İşte o daha iyi olduğu yerler aradaki 2k ₺ farka değmez diyoruz biz de. @orcun ‘a ilk cevabımda da diyorum EVGA’nın bi tık daha iyi olabileceğini.

  • Orcun @orcun

   @ybahadir arabayı ne maksatlı alıyorsun ? ulaşım mı ? gösteriş mi ? ama ekran kartını sadece ulaşım için alıyorsun, Ki oyundaki performansına bakarsın salt veridir. Çünkü oyun için alırsın başka nedenler ile kart alınıyor mu ?
   Arabayı neden alırsın ?

   1. marka
   2. kalite iç malzeme lcd ekranlar şunlar bunlar deri döşemeler koltuk ısıtmalar vs. vs. vs.
   3. güvenlik abs kbs sbs asr ask hava yastıkları vs. vs.
   4. yol tutuş ve performans
   5. üretim kalitesi

   Mercedes’i alan adam niye alıyor ? motoruna bakıyor mu sence ? yani performans bir segmente kadar mühim değil. Türkiye olsun dünyada olsun satıyorsa mercedes tamamen marka üstüne kurulmuş güvenden dolayı satıyor. alman malı şöyle böyle iyi yol tutuş güzel performans vs. e ama daha hızlısı var ? sen yarış arabası istiyorsun değil mi ? hani mercedes ? orada bitti ferrari başladı.

   Ferrari alan adam niye alıyor ? Genelde gösteriş veya parası bolsa salt performans ve mekanik his için alıyor. Niye ferrarilerde motorun kaputu arkaya geliyor neyse ama neden camlı ? çünkü üreten herif bu diyor sanat eseri ben bunu göstereceğim diye camlı yapmış. O yüzden diyorum karşılaştırmaların kel alaka. 1080 ti alacakken ne yapacaksın yani sırf marka iyi diye evga diye 1080 mi alırsın ? akıl var mantık var hiç yani bunun lamı cimi yok.

  • Orcun @orcun

   @nkarakas Onu diyorum işte fiyat burada mühim. 100 lira 200 lira hadi 300 lira oynar derim ki tamam evga bu alayım kaliteli biliyorum, ama 2 bin lira farka değmez. Olay tamamen fiyat zaten.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @nkarakas Ben aradaki farka değer de demedim. Sadece tamamen aynı kart olsalar dahi EVGA daha pahalı olabilir dedim. Yoksa tabii ki o karta 7.100 TL vereceğime gider 5.000 TL ye hem de sıfır Gigabyte alırım ben de. Ama misalen adam 7.100 TL ye değil de 5.100 TL ye satsaydı tercihim EVGA olurdu. İkinci el olmasına rağmen.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @orcun Yaa arkadaş! Aynı banttan çıkmış diyorum. İkiz diyorum.. Son civatasına kadar her şey aynı diyorum. Birinde Mercedes amblemi var diğerinde Renault… Tek fark bu. Fiyat da fark olur mu olmaz mı? Minimum %20 daha pahalı olur değil mi Mercedes?

   EVGA ile Gigabyte arasında kalite farkı da var. Bu durumda EVGA’nın daha pahalı olması normal. Benim bütün söylediğim bu. 7.100 TL fiyat istemesi normal demedim hiç bir şekilde.

  • Orcun @orcun

   @ybahadir Fark gene çok. 😀 desen ki biri dacia öbürü reno hah o zaman mantıklı olurdu. Evga güzel firma kalitesi ortada lafım yok, ama o farka değmez başından dediğimizde zaten bu ya sen kalktın oradan oraya çektin durdun. 😀

  • Orcun @orcun

   @ybahadir https://www.tomshardware.com/reviews/evga-gtx-1080-ti-ftw3-gaming,5061-2.html Birton ıvır zıvır koymuş evga, ekstra ısı sensörü + farklı soğutma için de heatpipe koymuş. Keza aynı gpu ama marka farklı galax’a bakalım. https://www.tomshardware.com/reviews/kfa2-galax-geforce-gtx-1080-ti-exoc,5074-2.html fark çok.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @orcun Biz senle anlaşamayacağız. Aynı banttan her civatasına her somununa kadar aynı çıkmış iki araba diyorum. Sen hala fark çok diyorsun. Daha ne çeşit anlatabilirim bilmiyorum. Pes ediyorum. :))

Erdoğan: ABD'nin elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız

'İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'ye yönelik açık bir ekonomik saldırı var. Eskiden bu işler daha sofistike daha dolaylı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10