Ekim ayında trafik kazası geçirdim. Arada bir farklı sigortacılar arayıp soruyor. Nerden biliyolar? 😀 Ve engellenebiliyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

İsim benzerliğinde yanlış kargo gelmiş. Kargocu geldi ama kapıyı açmadım çünkü ürünün kutusunu açıp bakmıştık. Ürün fiyatı 20 tl felan. Kargocu şimdi benim no yu kargonun asıl ulaşması gereken kişiye vermiş onlardan paso mesaj atıyor 😀 Napayım? Kargoya gidersem ürün açılmış felan derler diye gitmeyi düşünmüyorum. 20 TL için mesajda yazdığı gibi hukuki işlem başlatmaz diye düşünüyorum. Bir şey yapmayacağım yani. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Bu arada bu kişi bi dükkan sahibi felan heralde.

Edit:
Bu arada arayan kişi. Kargonun sahibi değilmiş. Ürünü yollayan n11 deki dükkanmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 49

#BattlefieldV

Squad den nasıl çıkılıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#SteamWorks #SteamDirect

Steam'ın vergilendirmesi. Steamde oyun, film yayınlayacaklara duyrulur 😀
İlk fotoğraf TR de bir şirket yoksa. 2. fotoğraf varsa.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TelefonÖnerisi

1200 TL ye telefon bakıyorum. Samsung J4'ü beğendim. Alınır mı yada başka önerileriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 9

#TeknoYardım

Lumia 720 telefon şuan çöp mü? Yoksa bir şekilde kullanılabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14

Back-End Developer demek Arayüz Geliştirme Uzmanı demek olabiliyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

#YKSTercih

2 yıllık bölüm yazıyorum. (Uşak Üniversitesi)

1. Otomotiv Teknolojisi
2. Radyo ve Televizyon Programcılığı
3. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

24 tercih yapılıyor o yüzden birkaç tane daha yaziyim dedim. Bölüm önerisi olan var mı? Yada 2 yıllık bi bölümde okuyup bu bölümü yazma diyen var mı? Yada üstteki bölümlerde okuyan yada mezun var mı? 😀

Not:
Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Bilgisayar muhendisi olarak zevk icin mi okuyacaksiniz yoksa cidden meslek, is guc sahibi olmak icin mi?

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   Yüksek yapıcam da ama daha başlamasına var. Evde boş durmak yerine 2 yıllık bi bölümü bitireyim dedim. Ortak derslerde büyük ihtimalle muaf olucağı için 2 yıldan erken biter. İş güç kısmında özelde çalışabilen bir iş olması lazım. Lisans bitirdiğim için önlisans kpsssine giremiyorum çünkü 😀 Özele de girmem büyük ihtimalle. Normalde elektronik yada elektrik yazıcaktım o bölümler öğrenci almıyor kapanmış.

 • Erdem Özkır @ozkirerdem2

  Anlayamadım konuyu , bilgisayar mühendisi isen neden bu alakasız bölümlerde okuyacaksın ? Kendi bölümünde veya MBA'de yüksek yapsan çok daha faydalı olur . Bu arada Uşak'lıyım .

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   yüksek lisansın başlamasına daha var. 2 yıllık bi bölümün derslerin ortak olanları da muaf olur büyük ihtimalle 2 yıldan kısa bir sürede biter diye düşünüyorum 😀 Evde boş durmaktansa bi bölüm daha biter.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   Bölüm olarak da normalde elektronik yada elektrik yazıcaktım o bölümler öğrenci almıyor kapanmış. Otomotiv de matematik fizik gibi derslerden başka elektrik dersleri de muaf olur diye onu başa yazdım bu yüzden 1 yılda bile bitebilir.

 • Paheli @paheli

  Bu arada kendi zihnini esnetmek ve konfor alanından çıkmak adına başka şeylere bakmaktan çekinme. Sorumluluklarını bırakma elbette yolundan yürümeye devam et. İki farklı uç arasında hiç akla gelmeyecek bir bağlantı kuracak yaratıcılığı kendi içinde bulma şansın olur belki kim bilir. Mühendissin diye sanata ya da başka bir alana ilgi duyup kendini geliştirmen yasak değil. Aksine çok iyi oluyor.

#TeknoYardım

Microsoft Partner İş Ortağı için başvurdum ama Şirket Profilini onaylama kısmında başarısız oldu. Support kısmında Chat ile mesajlaştım ama sadece telefonla destek veriyolarmış. Hangi dilde destek veriyolar dedim. Merak etmeyin ingilizce konuşuyolar diyor.

Yani özetle İngilizce konuşabilen ve yurtdışı numarası arayabilen yardımcı olabilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MobaOyunYapıyoruz #AklınızdaBulunsun

Steam Direct'in şuanki fiyatı:

Ürün Gönderim ücreti
Kurulumunuzu tamamlamak için Steam'de dağıtımını yapmak istediğiniz her bir ürün için $100.00 USD ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücreti bölgenizde Steam tarafından desteklenen herhangi bir ödeme yöntemiyle yapabilirsiniz.

Bu ücret iade edilebilir değildir ancak ürününüz Steam Mağazası ve oyun içi satın alımlarla en az $1,000.00 USD Ayarlı Brüt Gelire ulaştığında telafi edilebilir olacaktır. Satışlardan elde edilen gelirin ve ücretin ödenmesi mevduat ödemesi geri alındığında, iade edildiğinde alıkonulabilir aksi takdirde dolandırıcılık olarak tanımlanabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap