BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hamitozlu

Şahıs şirketini kapatmam gerekiyor. Daha önce yazmıştım 1 günde kapanır felan diye konuşmuştuk ama nasıl yapıldığını konuşmamıştık. Büyük ihtimalle 1 gün içinde kapatmam gerekmiyor ama yine de hızlı kapatma yöntemi varsa onu yapsam daha iyi olur. Yardımcı olabilir misiniz?

Discord: Hakan ÜNAL#6991
Skype: [email protected]

Not:
Skype'ı nerdeyse hiç kullanmıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hakan ÜNAL @miragessee

  Ayrıntılı bilgi vermemiştim @hamitozlu biliyordur, durumu hatırlıyordur diye. Ben şu an İstanbul'dayım muhasebeci Uşak ilinde ve bundan önceki işlemleri de hep kendim yapmam gerekti, @hamitozlu 'nün büyük yardımı oldu büyük ihtimalle yardım etmese vazgeçecektim 😀 Yani, muhasebeci' ye gitmek sıkıntı, gitsem bile işlemleri düzgün yapabileceğini beklemiyorum. Bu arada bir gelir felan yok o yüzden boş bir şey gönderiyorlar galiba. Ama vergi borcu ve müşavirin aylık ücret borcu gibi borçlar var. Bunları ödemeden kapatılabiliyorsa ve Uşak iline gitmeden oluyorsa iyi olacak. Son olarak da Uşak da bizim ailede yaşayan kimse kalmadı o yüzden gidebilecek kimse de yok 😀 Aileden olmayan bir kaç arkadaş gidebilir.

 • Hakan ÜNAL @miragessee

  @aliytklkmz @hamitozlu Son olarak vergiden kurtulmak önemli değil, devlet memuriyetine benzer bir işe gireceğim o yüzden kapalı gözükse yeterli.

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  @miragessee geriye dönük 30 gün inter aktif vergi dairesinden kapatabilirsin. 30/9/2021 kapatmanda fayda var. 3 beyannameden kurtulursun +1 ay muhasebeci ücreti. Kağıt fatura varsa ki yok bildiim vergi dairesine elden teslim edilip iptal edilecek. YAzar kasa pos servisten kapatılacak faura kesilmeli. Son 30/9/2021 için demirbaş varsa kendine fatura edeceksin. Ek olarak muhasebecin 1 muhtasar 1 kdv (9.ay) 1 geçici vergi ve 1 yıllık gelir vergisi (2022 mart) da beyan etmeli takip et.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @hamitozlu Şimdi aklıma geldi, o yüzden şimdi soruyorum kusura bakmayın. Sanal Pos firmalarına söylemek gerekiyor mu? Ya da bu vergi levhasını kullanarak kayıt olduğum her site ya da sözleşmeyi iptal etmek için o firma ile iletişime geçmem gerekiyor mu yoksa otomatik algılayıp yapıyorlar mı? Örneğin: Bilgisayar satan firmaların neredeyse hepsinde sözleşme var (Arena, Eksa, Oksid vb). n11, hepsiburada, trendyol e-ticaret sitelerinde gibi.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @miragessee sanal pos için iptal ettirmenizde fayda vardır. Adınıza kullanılmasın. Sildirmesende sorun olmaz. sözleşme fesih işlemi ayrı bir başlık gerek yok. Onlar senin vergi mükellefiyetinle igilenmez.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @hamitozlu bu işlemi başlattım az önce. Müşavir basılı fatura kocanınız var ise onu iptal ettirmek gerekli diyor. Bunun için Uşak gelmek lazım diyor. Ben de e-fatura'ya geçmiştim yoktur dedim ama bu konuda bir fikri yok. Sonradan e-devlet şifresi istedi ama vermedim 😀 Kendim bakamaz mıyım böyle bir şey var mı diye.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @hamitozlu bu arada oda aidatı tobb.org.tr den ödenebiliyormuş. Üstelik faaliyet belgesi, sicil belgesi gibi belgeler de alınabiliyormuş yeni öğrendim. Daha önce hep gidip almıştım.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @miragessee interaktif vergi dairesi üzerinden belge sorgulama var. ORadan bakabilirsin. Sicil konusunu biliyorum tşk 🙂

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @hamitozlu şifreyi verdim, önce 1 cilt var dedi, dedim o iptal edilmişti, tekrar baktı iptal edilmiş dedi. Şimdi kapanış için yoklama fişi tutuluyormuş onun için Uşak gelmen lazım diyor şimdi. Memur arayıp imza isteyecektir diyor. Bu işlerin hepsini internetten yapabilir misin? Ben Ankara'ya atandım memuriyet için, sağlık kurul raporunu bugün halledebildim. 1 Kasım'da başlıcam işe ama bugün Ankara'ya gidip ev felan arıcaktım normalde. İnternetten halledebilirsen discord dan yazabilir misin? (Discord: Hakan ÜNAL#6991) Çünkü Uşak git gel otobüsle bile olsa en az 200 TL hem de İstanbul - Uşak 12 saat sürüyor. Gidip yoklama fişini imzalayıp hemen geri dönsem 24 saattir otobüste yol yapmış olcam, zor yani. Yani, bu işi 200-300 TL gibi bir tutara yapabilir misin?

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @miragessee imzalamasanda olur. Birçok vergi dairesi kapanış yoklaması tutmuyor. Salla gitsin. Önemli bir şey değil. Veya memuru ara durumu izah et otomatik kapatır.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @hamitozlu aradım meşgul çaldı arada bir arayacağım. Bu yoklama işini yapmasam da sistem de kapalı olarak gözükür mü? Yani, memuriyet için sigorta başlatılırken gözükmeyecekse sorun yok.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @hamitozlu aradım açtılar, başka şehirde olduğumu söyledim dedi ki ikametgah başka şehirdeyse gelmeden yapıyoruz zaten dedi ama T.C kimlik felan istedi verdim, yaparız felan dedi, Aynı gün içinde olmuyormuş büyük ihtimalle Pazartesi günü olur dedi.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @miragessee 🙂 sorun çözüldü yani. Evet görünür sorun olmaz.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @hamitozlu Dün vergi dairesinden arayıp yarın sabah gelip imza verin dedi biri, ben de başka şehirdeyim ikametgah farklı şehirde olunca gelmene gerek yok demişlerdi dedim, sistemde ikametgah gözüküyor mu dedi evet dedim. Tamam deyip kapattı. Şu an kontrol ettim interaktif vergi dairesinden E-Yoklama bölümünde İşe Bırakma yok. "İşlem Durum ve Sonuçlarım" da "Bildirimlerim" de "Talep Durum" deyince, fotoğraftaki gibi yani olmuş mu?

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @hamitozlu tekrar aradım şimdi, dün işten çıkmam gerekti tam bitiremedim bugün de izinliyim dedi, yarın yapıcam dedi. Ben şu anda Karabükteyim de duruma göre ya Uşak geçicem ya da İstanbul geçip evi toplayıp hafta sonu Ankara'ya taşıncam o yüzden sizi rahatsız ediyorum sürekli, kusura bakmayın.

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   @miragessee est tamam bu iş bitmiş sıkıntı yok.

#TeknoYardım #MySQL

https://teknoseyir.com/durum/1215476

Daha önce üstteki linkte sormuştum ama aynı şey tekrar olduğu için tekrar soruyorum. Bi şekilde mysql şifresini değiştirebiliyorlar önce root şifresi yok sanmıştım ama bu sefer kesin vardı. Mysql Workbench de daha önce kurulu olmayan bu 3 veritabanı kurulu oluyor horde, sa_bayes, sys (heklendikten sonra). MySQL 5.7 Command Line Client'in hedef yolunu bi şekilde değiştirebiliyorlar şöyle yapıyorlar "C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.7\bin\mysql.exe" "--defaults-file=C:\Program Files\MySQL\MySQL Server 5.7\my.ini" "-uroot" "-p" . Sonra belirtilen ini dosyasına sql kodu yazınca çalışıyor (ör: ALTER USER 'root'@'localhost' IDENTIFIED BY 'MyNewPass';) bu aslında internette şifreyi unutunca uygulanması söylenen yöntem (https://dev.mysql.com/doc/refman/8.0/en/resetting-permissions.html). Ama bunu yapanlar sunucu şifresini bilmeden bunu nasıl yapabiliyor?

Not:
Hosting değil. VPS. Bir kaç site vardı üzerinde çoğunda wordpress kuruluydu.

#TeknoYardım #Wordpress #MySQL Dün Wordpress

#TeknoYardım #Wordpress #MySQL Dün Wordpress site kurmuştum. Biri mysql'in root şifresini felan değiştirmiş dbleri silmiş felan. Bunu nasıl engellerim? :D Bu Wordpress'ten dolayı mı...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

HDD’yi çıkarmak istiyorum ama mavi plastiği tutup çeksem çıkıyor mu? Biraz zorladım ama olmadı. Nettede bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Başka şehirde kurulu şahıs şirketini İstanbuldan ya da online (turkiye.gov.tr) üzerinden 1 gün içinde kapatabilir miyim?

@hamitozlu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Wordpress #MySQL

Dün WordPress site kurmuştum. Biri mysql'in root şifresini felan değiştirmiş dbleri silmiş felan. Bunu nasıl engellerim? 😀 Bu WordPress'ten dolayı mı yoksa ben root şifresi koymadım mı bilmiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #blockchain

Blockchain de public key'in nasıl kullanıldığını bilen var mı?

Sınav sorusu şu şekilde:
1. Blockchain sistemini (i) Authenticity (ii) Integrity (iii) Privacy açısından inceleyin. Nasıl
çalıştığını yukarıdaki üç maddeyi göz önüne alarak detaylı bir şekilde açıklayın.

Daha önce Teknoseyir'de yayınlanan videoyu izleyip 1-2 sayfa not çıkardım ama public key kısmı çok açıklanmamış. Yani başkasının public keyini biliyorsak oymuşuz gibi işlem yapabilir miyiz gibi?

Not sınav çarşamba günü

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Laptop çok hızlı açılıyor. Biostan başlatmayı nasıl kolay yapabilirim?

Del, F8, Tab tuşlarını ayrı ayrı ve hepsine rastgele basarak denedim olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap