Back-End Developer demek Arayüz Geliştirme Uzmanı demek olabiliyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

#YKSTercih

2 yıllık bölüm yazıyorum. (Uşak Üniversitesi)

1. Otomotiv Teknolojisi
2. Radyo ve Televizyon Programcılığı
3. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları

24 tercih yapılıyor o yüzden birkaç tane daha yaziyim dedim. Bölüm önerisi olan var mı? Yada 2 yıllık bi bölümde okuyup bu bölümü yazma diyen var mı? Yada üstteki bölümlerde okuyan yada mezun var mı? 😀

Not:
Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Bilgisayar muhendisi olarak zevk icin mi okuyacaksiniz yoksa cidden meslek, is guc sahibi olmak icin mi?

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   Yüksek yapıcam da ama daha başlamasına var. Evde boş durmak yerine 2 yıllık bi bölümü bitireyim dedim. Ortak derslerde büyük ihtimalle muaf olucağı için 2 yıldan erken biter. İş güç kısmında özelde çalışabilen bir iş olması lazım. Lisans bitirdiğim için önlisans kpsssine giremiyorum çünkü 😀 Özele de girmem büyük ihtimalle. Normalde elektronik yada elektrik yazıcaktım o bölümler öğrenci almıyor kapanmış.

 • Erdem Özkır @ozkirerdem2

  Anlayamadım konuyu , bilgisayar mühendisi isen neden bu alakasız bölümlerde okuyacaksın ? Kendi bölümünde veya MBA’de yüksek yapsan çok daha faydalı olur . Bu arada Uşak’lıyım .

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   yüksek lisansın başlamasına daha var. 2 yıllık bi bölümün derslerin ortak olanları da muaf olur büyük ihtimalle 2 yıldan kısa bir sürede biter diye düşünüyorum 😀 Evde boş durmaktansa bi bölüm daha biter.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   Bölüm olarak da normalde elektronik yada elektrik yazıcaktım o bölümler öğrenci almıyor kapanmış. Otomotiv de matematik fizik gibi derslerden başka elektrik dersleri de muaf olur diye onu başa yazdım bu yüzden 1 yılda bile bitebilir.

 • paheli @paheli

  Bu arada kendi zihnini esnetmek ve konfor alanından çıkmak adına başka şeylere bakmaktan çekinme. Sorumluluklarını bırakma elbette yolundan yürümeye devam et. İki farklı uç arasında hiç akla gelmeyecek bir bağlantı kuracak yaratıcılığı kendi içinde bulma şansın olur belki kim bilir. Mühendissin diye sanata ya da başka bir alana ilgi duyup kendini geliştirmen yasak değil. Aksine çok iyi oluyor.

#TeknoYardım

Microsoft Partner İş Ortağı için başvurdum ama Şirket Profilini onaylama kısmında başarısız oldu. Support kısmında Chat ile mesajlaştım ama sadece telefonla destek veriyolarmış. Hangi dilde destek veriyolar dedim. Merak etmeyin ingilizce konuşuyolar diyor.

Yani özetle İngilizce konuşabilen ve yurtdışı numarası arayabilen yardımcı olabilecek var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#MobaOyunYapıyoruz #AklınızdaBulunsun

Steam Direct’in şuanki fiyatı:

Ürün Gönderim ücreti
Kurulumunuzu tamamlamak için Steam’de dağıtımını yapmak istediğiniz her bir ürün için $100.00 USD ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücreti bölgenizde Steam tarafından desteklenen herhangi bir ödeme yöntemiyle yapabilirsiniz.

Bu ücret iade edilebilir değildir ancak ürününüz Steam Mağazası ve oyun içi satın alımlarla en az $1,000.00 USD Ayarlı Brüt Gelire ulaştığında telafi edilebilir olacaktır. Satışlardan elde edilen gelirin ve ücretin ödenmesi mevduat ödemesi geri alındığında, iade edildiğinde alıkonulabilir aksi takdirde dolandırıcılık olarak tanımlanabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

https://www.dr.com.tr/kitap/uygulamalarla-3-boyutlu-yazici-yapimi-ve-kullanimi/yavuz-kerem-demirbas/egitim-basvuru/bilgisayar/urunno=0000000634944

Bu kitabı aldım ama 3D Yazıcı yapımını anlattığı parçaları 3D Yazıcıdan yazdırılmış parçalarla yapıyor. 3D Yazıcısı olan birinden yazdırmasını isteyin demiş 😀

Yani 3D Yazıcısı olup Delta yada Kartezyen model parçaları yazdırabilecek ve yazdırmadan önce fiyatı ne kadar olur ona göre belki hazır olanları alabilirim şuanda en ucuz 1.000 tl fiyatları.

Kartezyen yazıcı:
https://www.thingiverse.com/thing:664531

Delta yazıcı:
https://www.thingiverse.com/thing:664536

Skype: miragessee

Uygulamalarla 3 Boyutlu Yazıcı Yapımı ve Kullanımı

br/Uzay istasyonuna e-postayla lokma anahtarı 17 Kasım 2015te NASA tarafından Uzay İstasyonuna ulaştırılan 3 boyutlu yazıcı, 25 Kasım 2015 tarihinde çalıştırıldı ve astronotlar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AklınızdaBulunsun

GoDaddy Türkiye sadece telefeonla destek sağlıyor ve Sanal Sunucu ile ilgili sorunları çözemiyor o yüzden Amerika kısmını seçip Online Chat ile destek al dediler ve translate den çevire çevire sorunu çözdürebildim 😀 Bundan sonra hep Chat kısmını kullanacağım ve 7/24 çalışıyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre64

  Hocam siz programlama ile ilgilenmiyor muydunuz? İngilizce olmazsa olmaz o iş, önce gidip ingilizce öğrenin.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   bence çok gerek yok 😀 ama öğrenmek lazım.

  • Hakan ÜNAL @miragessee

   @emre64 Çok gerek yok derken C seviyesinde demek istedim. Benim şuan B seviyesinde. Kursa Ispartada gittim ama şuan Uşakdayım nickin sonu 64 olduğuna göre sende uşaktasın. C seviye eğitimi Ispartada da Uşak da da yok yani şuanda gidip üst düzey eğitim almak istesem alamıyorum ve bence gerek yok olsaydı ben yapamazdım. O ingilizce gerekli diyenler de zaten C seviyesi demiyordur. Bu arada Uşak’ta British Town açılmış bi gidip baktım ama beğenmedim. Herkes udil iyi diyordu bi ara. Uşak için önerin varsa alabilirim 😀 Bilginler Şehri iyi gibi gözüküyor ama sorduğum arkadaşlar kötü dedi. Bir kaç ay sonra İstanbuldayım o zamana erteledim ama önerin varsa giderim şuanda bu yazılım şirketi ile ilgili olan işler dışında bi şey yapmıyorum 😀

  • Emre @emre64

   @miragessee Evet Uşak’tayım ama hiç bilmiyorum kursları 🙁 Ama programcılığın temeli İngilizce olduğu için ucundan köşesinden gerekiyor mutlaka. Seviye farkedeceğini düşünmüyorum. Kesin gerekli demiyorum ama lazım bir şekilde.

 • Şahin. @strdex

  ben kursa bile gitmeden öğrendim 🙂
  yurtdışıdır
  projelerdir tamamen ingilizce olunca insan ister istemez öğrenmek durumunda kalıyor.
  reserve engineerlık kapsamında da da italyanca öğrenicem az kaldı 😀

@at

Part time mı çalışıyorsun tam zamanlı mı?

Not:
Espridir

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yarınki TYT sınavında herkese başarılar.

2 yıllık bir bölüm yazmayı planlıyorum. Bölüm önerisi alabilirim 😀

Birde atama ile ilgili bi sorum var. Şuan Bilgisayar Mühendisliği olduğu için 4531 şartına başvurabiliyorum ama Bilgisayar Programcılığı şartı isteyenlere başvuramıyorum. 2 yıllık önlisans alsam onuda yazabilir miyim? Nette en yüksek alınan diploma geçerlidir diyenler var ama neden olmasın 😀 Benzeri bir şey yapan varsa yardımcı olabilirse teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@frt

Bildirim tarihinin 1970 olmasıyla ilgili olan yeri göstermek için hangi tuşa basıp ekran kaydını almam gerekiyordu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap