#TeknoYardım

Laptop çok hızlı açılıyor. Biostan başlatmayı nasıl kolay yapabilirim?

Del, F8, Tab tuşlarını ayrı ayrı ve hepsine rastgele basarak denedim olmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

#TeknoYardım

@hamitozlu

Skype dan yazdım ama yaklaşık 1 yıldır yazışmamışız belki adres değişmiştir.

GİB'den tebligat geldi 885 TL'lik Manisa Mahkemesinden felan bahsediyor ama ben şuan İstanbul'da bir işte çalışıyorum. Tebligat günü geçmemiş daha. Bunu İstanbul'dan nasıl öderim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım

Godaddy den sunucu aldım ama ftp ile bağlantı olmuyor.

Response: 530 User cannot log in.
Error: Critical error: Could not connect to server

Nette yazanları denedim aynı. Hatta 21 portunu firewall den kural ekleyerek açtım felan gene farketmedi. Eskiden sunucu alınca böyle bi sorun yoktu. Şuan Windows Server 2016 veriliyor. Sebebi ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hamitozlu

Başka şehire kurulu bir şahıs şirketini İstanbuldaki Ticaret Odasına bağlamak mümkün mü? Çünkü İstanbul'a taşındım ve İTO'nun yaptığı etkinliklere gitmek istiyorum 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #turknet #Turknetdestek

TurkNet Nakil işleminde alttaki hatayı aldım:

"Değerli TurkNet'li, nakil talebinizle ilgili hizmetinizin taşınacağı bölgedeki altyapıdan kaynaklı bir sorun yaşadık. Sorunun çözümü için çalışmaya başlıyoruz size en kısa sürede bilgi vereceğiz. Hizmetinizin kullanımını ve faturalandırmasını durdurduk. Bu süre içinde size herhangi bir ücret yansıtmayacağız. İyi günler dileriz."

Bu durumda bu iş çözülür mü? Yoksa başka bir firmaya mı bakmalıyım? Daha önce böyle bir sorun yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #anket

https://forms.gle/iAN4N5B8QpEXWj2A7

Bu anket bir yüksek lisans dersinde kullanılacaktır. Belki makale olarak yayınlanabilir.

Anketin amacı hangi mobil uygulama geliştirme yöntemini seçtiğiniz ve nedeni.

Yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler

Mobil Uygulama Geliştirme Yöntemleri Anketi

Bu anket bir yüksek lisans dersinde kullanılacaktır. Belki makale olarak yayınlanabilir. Anketin amacı hangi mobil uygulama geliştirme yöntemini seçtiğiniz ve nedeni.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Turknet

Turkneti İstanbula nakil ettirdim. Duvarda direk internet kablosu girişi var. Aynı modem çalışır mı? Bir de ankastre kutusundan dairenize, oradanda modeme olan fiziksel bağlantıyı yaparak kullanabilirsiniz diye mesaj atmışlar. Yani modemi direk duvardaki girişe taksam çalışmıcak mı? Çalışmıcaksa bunu kime yaptırabilirim?

Not:
Şuan İstanbulda değilim.
Turknet mobil uygulama dan destek kaydı oluşturma olayını kaldırmışlar üstteki soruları ordan soramadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fatih @fatihy

  ankastredeki kabloyu dairenize gelen kablo ile birleştirirler ise sorun kalmaz. bunu elektrikçiler yapabiliyor.
  modem ise çalışır herhangi bir kuruluma ihtiyaç duymaz.

 • Emre @emre1393

  O prize hat kablosu daha önce takılmış ise kullanabilirsin. Senin veya yapabilen birisinin ankastredeki kablonun ucunu evdeki modeme ulaştırması gerekiyor.
  Elektrik tesisatçısı daireye kadar kablo bağlantısını yapabilir.

 • Batuhan @achfighter

  Duvardaki prizden aşağıdaki ankastre kutusuna kadar hat vardır. Sonra Türk Telekom saha dolabından ankastre kutusuna hat gelir. Hatta yeni bağlantılarda üzerine isminizi yazarlar. Sizin yapacağınız o iki ucu birbirine bağlamak. Saha dolabından gelen hattın üzerinde isminiz yazacağı için onu bulmak için uğraşmayacaksınız. Eğer öyle bir etiket konulmamışsa işiniz uzar. Öyle olursa destek kaydı açıp ankastrede hattın işaretlenmediğini söylersiniz.

  Ankastreden dairenize giden kabloyu bulmanın birkaç yolu var. Multimetre cihazınız var ise evdeki telefon hattının iki ucunu kısa devre yapın. Multimetreyi kısa devre(diyot) moduna getirip ankastredeki kontak noktalarına değdirin. Sizin hattınızın kontak noktalarına bağlandığınızda multimetre tiz bir ses çıkartacaktır. Yani kısa devre yaptığınız hattı bulacaksınız. Apartmanda başka bir kullanıcı hattını kısa devre yapmadıysa tabi. 😀

  Diğer yöntemler ise pil-ampul, bimbam kapı zili, şebekeden faz verme(tavsiye etmiyorum)... diye gidiyor.

  Hattın iki ucunu da buldunuz diyelim. Birbirine bağlamak için krone bıçağı denen alete ihtiyacınız var. Bu aletin işlevini kontrol kalemi de görebilir ama reglete zarar verirsiniz. İleride regletin kontak noktaları zayıflayacağı için bağlantılarda sorun yaşayabilirsiniz.

  Anlattıklarımın özeti şu videoda güzelce anlatılmış: https://youtu.be/WlMPR0DERN8

 • Hakan ÜNAL @miragessee

  @fatihy @emre1393 @achfighter teşekkür ederim sorun çözüldü.

Ekim ayında trafik kazası geçirdim. Arada bir farklı sigortacılar arayıp soruyor. Nerden biliyolar? 😀 Ve engellenebiliyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

#TeknoYardım

İsim benzerliğinde yanlış kargo gelmiş. Kargocu geldi ama kapıyı açmadım çünkü ürünün kutusunu açıp bakmıştık. Ürün fiyatı 20 tl felan. Kargocu şimdi benim no yu kargonun asıl ulaşması gereken kişiye vermiş onlardan paso mesaj atıyor 😀 Napayım? Kargoya gidersem ürün açılmış felan derler diye gitmeyi düşünmüyorum. 20 TL için mesajda yazdığı gibi hukuki işlem başlatmaz diye düşünüyorum. Bir şey yapmayacağım yani. Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Bu arada bu kişi bi dükkan sahibi felan heralde.

Edit:
Bu arada arayan kişi. Kargonun sahibi değilmiş. Ürünü yollayan n11 deki dükkanmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 40

#BattlefieldV

Squad den nasıl çıkılıyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap