#Unity koyu temayı sadece ücretli üyeliklere sunuyor, ücretsiz versiyonda koyu tema kullanmak için Unity.exe dosyasını alışılmadık yollarla düzenlemekten başka çözüm yok. Koyu tema premium bir özellik değil temel bir özellik olmalı. Bu yaptıkları tamamen saçmalık.

Ücretsiz versiyonu koyu tema ile kullanmak için de şu rehbere bakılabilir:
https://kosro.de/unity-dark-theme/
Çok açık bir şekilde anlatmamış ama anlaşılıyor. Eski versiyonlarda ben HxD programını kullanıyordum öyle daha hızlı oluyordu ama hangi değerlerin değiştirileceğini internetten bulmak gerekiyordu, bu çözümde versiyon değişse bile yöntem değişmiyor sanırım.

Unity Dark Theme for Free: any version! - Robert Kossessa

Unity's decision to make the Editor's dark theme exclusively part of the paid Pro version is highly questionable. Luckily there's a workaround...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok zekice düşünülmüş. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 25 / 28

Windows'un varsayılan fontunda küçük "x" harfinin sağında fazladan 1 pixel var. 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12
 • Bill Gates @billgates

  Belki bilerek tasarlandı böyle? Nerden çıkarıyorsunuz hata olduğunu

 • onimarsynn @onimarsynn

  Harflerin anatomisi, kendi içlerinde belli oranları falan var. Bunun neden böyle tasarlandığını anlamak için çok iyi tipografi bilmek lazım.

 • ARMv7 @armv7

  Bir tasarımcı olarak söylüyorum, bir harfin bu kadar simetrik tasarlanmasını bekliyorsanız tasarımdan pek anlamıyorsunuz demektir. Font tasarımı kendi dinamikleri olan bir alandır. Fontlar simetrik olmalı gibi bir durum olsaydı serifli fontları çöpe atmamız gerekirdi. Bu harfleri tek başlarına düşünmeyin, yanlarına diğer harflerin de geleceğini ve bir uyum sağlamaları gerektiğini de düşünün. Doğada hiçbir şey bu kadar yuvarlak keskin hatlı ya da dümdüz değil ve biz yapay olanı doğal olandan bu detaylara bakarak da ayırt ediyoruz. Haliyle bu kadar simetrik şeyler gözümüze doğal gelmiyor ve haliyle gözümüzü tırmalıyor.

 • harunshn @harunshn

  G nin daire olma zorunluluğu nerden geliyor, onu anlayamadım.

https://www.youtube.com/watch?v=VWyVA8nSFtg

@gamsizm çok güzel açıklayıcı bir video olmuş

Başarı vs. Başarısızlık - Yerli ve Milli Işın Kılıcı | Murat Gamsız

Başarısızlık Hikayesi 'nin bu haftaki konuğu sevgili Murat Gamsız. Yerli ve Milli Işın Kılıcı başarılı mı yoksa başarısız mı? Murat Gamsız'ın Başarı vs. Başa...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap