Doom: Annihilation

   Önceki oyun gündemlerinde bu filmden bahsedilmişti, bende sırf Doom evrenine olan ilgimden bir bakayım dedim. Gece kuşaklarında TV'de yayınlanan kalitesiz filmler tadında birşey olmuş, Doom: Eternal çıkmaya yakın gösterime girmişti, anlaşılan onun ekmeğini yemeye çalışacaktı, ama boğazında kalmış gibi görünüyor.
   Doom'un envai çeşit yaratıklarıyla savaştığımız oyununa karşılık, filmde 1-2 çeşit yaratık görüyorsunuz, gördüklerimizde kostümle yapılmış türden, Kolonya    Cumhuriyeti'ndeki uzaylıyı andıran bir kalitesizlikte hemde.
   Doom evreniyle hiç tanışmamış biri olsanız, bu bir Doom filmi demezsiniz, bunu yapanlarda böyle düşünmüş olsa gerek ki, filmin içine ufak tefek easter egg benzeri ve Doom evrenine ait öğeler serpiştirmişler, Dikkatimi çekenlerden birkaç tanesi bunlar.

  Film aldığı düşük puanları, kötü yorum ve eleştirileri hakediyor sonuna kadar. Doğru düzgün bir CGI çalışması yok, vasat oyunculuklar, kötü canavar tasarımları, düşük gerilim dozu, Doom havasını yansıtmayan bir atmosfer falan diye uzun bir liste çıkarılabilir. Ben bir fedakarlık yaparak izledim, 1saat 30dk'mı harcayarak gözlerime yazık ettim ve sizi de uyarmak istedim. Yine de izlemek isterim derseniz yapacak birşeyim yok. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap