Selam... Ben Blogger a google adsense ten başka reklam almak istiyorum. Şimdiye kadar baktıklarım bedava barındırılan siteleri desteklemiyordu. Bunun dışında blogger a başka reklam şirketinin reklamlarını koyabiliyor muyuz onu da bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek var mı ?

Google adsense ten ban yedim ve böyle bir arayışa girdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@Skrill

Selam Arkadaşlar. Skrill hesabımda 30 tl gibi bir meblağ var. Bunu banka hesabıma transfer etsem astarı yüzünden ya transferi yapmayacak ya da paranın büyük bir kısmı trasnfer ücretine gidecek. Bu yüzden Skrill ile ödemeyi kabul eden bir alışveriş sitesi arıyorum. Bana bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#iş #çeviri

https://www.rev.com/

https://www.rev.com/freelancers

Vidyo dil çevirisi yaparak para kazanın. Deneyimim yoktur.

Transcribe Audio to Text | Transcription Website - Rev

Online audio transcription, video captions and document translation services. For immigration, business, legal, academic and personal needs. Transcribe audio to text, create captions and subtitles for...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkadaşlar.

Blog sitemde tema ile ilgili bir sorunum var.

Tema şu

https://gooyaabitemplates.com/shoppingtheme-blogger-template/

Blog şu

https://yasarcay.blogspot.com/

1. Menülere blogger ayarlarından erişemedim. Bu yüzden Sadece Home menüsünün klamasını istiyorum ve diğer menülerin silinmesini istiyorum.

2. Slideların nasıl değiştirileceğini bilmiyorum. Yine ayarlardan bakmaya çalıştım ama acemi olduğum için çözemedim. Buradaki amacım her yeni kayıt eklediğimde kayıtların slidelarda kayarak 1 den sona doğru ilerlemesi.

Eğer kolay bir şey değilse ücrette uygun ise ücret karşlığıda yaptırabilirim. Yeterki bu sorunu çözeyim.

Edit: Eğer Slide dinamik olarak düzellenmiyorsa. En azından kedi seçtiğim ve eklediğim resimlerin dönmesini istiyorum.

ShoppingTheme Blogger Template 2015 Free

ShoppingTheme Blogger Template. Free Professional Blogger Template Responsive SEO Ready Fashion Photography Portfolio Designs.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#youtube

Selam arkadaşlar. An itibariyle youtube raklamlarını atlayamıyorum. Sizde durum nasıl ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Selam arkdaşlar. Google blogger daki sayfamızın temasının siyaha dönmesi ne anlama geliyor. Uyarı mı aliyorum yoksa hata mı ? Sorunu başka standart temaya geçerek çözebildim. Sizin fikrinizi almak istedim. Acaba uyarı mı aldım ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Pickle Rick @picklerick

  Uyarı değil 😀 muhtemelen kod hatası veya bir eklenti, script sorunudur. Deneme yanılmayla veya temayı ilk ayarlarına döndürerek test etmek gerek.

  • skyforce @skyforce

   Cevap için sağolun. Valla önce olan yine google in standart temalarından biriydi. Başka temaları uygulayıp geri döndüm olmadı. Bende basit standart temaya döndüm mecburen.

  • Pickle Rick @picklerick

   @skyforce Sitede ek script veya html kodu filan mı kulandınız. Widget vs tarzı, bazı kodlar sınırları iyi belirlenmediğinde bu tarz sorunlar yapabilir. Bu arada google bloggerda uyarıları adsense benzeri üste kırmızı bar çıkararak yapıyor, (hesabınızı dışa kapatarak) mailinize de sorunu bildiren uyarı atıyor. Aklınızda bulunsun.

  • skyforce @skyforce

   @ozakin

   Anasayfaya adsense kodu eklemiştim. Birde arama motoru kodu. Onun dışında hiç bir şey ekli değil ve ekleyeli bayağı oldu. Hani yapsa eklediğim zaman yapardı diyeceğim.

   Neyse yardımınız için sağolun. İlerleyen zamanlarda tekrar deneyecem bakalım ne olacak.

#Android #google

Selam arkadaşlar. Android te mutlaka olması gereken iki özelliklten bahsetmek istiyorum birincisi masa üstü modu. Evet bu mod mutlaka saf adroid ile birlikte gelmelidir. Hani giriş sevyesini geçtik. Ortasınıfı da geçtik. Bugüne bugün 8 gb lı 256 veya 512 gb lı Telefonlar var ve üzerlerinde güçlü işlemciler var. Demem o ki bügün artık cep telefonlarını masa üstü bilgisayar olarak kullanmanın vakti çoktan geçti ama hala bu konuda bir hareket yok.

İkinci olarak Android in windows 10 gibi olması gerekiyor. Nasıl windows 10 her bilgisayara kuruluyorsa ve nasıl bir kere kuruldumu sürekli güncelleme alıyorsa. Androidin de böyle olması gerekiyor.

Bu iki özelliğin eksik olması gereçekten sinir bozucu ve biz kullanıcılara yapılan büyük bir haksızlık ve sömürünün daniskası.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • skyforce @skyforce

   Evet onu biliyorum. Hatta yeni samsungun bir telefonunda ondan ötesi var dex e gerek kalmıyor. Doğrudan telefonu masa üstü moduna alabliyorsunuz. Fakat istenilen özellikte değil. Bunun yanında bazı uygulamalar var androidi masa üstüne çeviriyor. Fakat bende android 6 olduğu için çoklu uygulama çalışmadı. Yani tam bir masaüstü deneyimi sunmuyor.

   Benim istediğim google bunu android te doğal olarak doğrudan sunması. Bilirsiniz taşınabilir monitörler var. Yine taşıması kolay klavye ve fareler var. Veya Touchpat li klavyeler var. Yani diz üstü kullamak bile zorunda kalınmıyor o zaman. Gerçekten büyük kolaylık. Google bu masa üstü işinde çok geri kaldı.

 • rıfkı cafer @07rl007

  @skyforce hocam bu siteye ilk defa girdimde size birşey tanışmam lazım dd-wrt ve openwrtyle ilgili bana yardımcı olurmusunuz sanırım bilginiz var bu konuda

  • skyforce @skyforce

   Çok yoğun olduğum için mesajınızı yeni gördüm. Elimde bulunan Adsl modeme yeni frimware ararken onlar karşıma çıktı ve bunları birilerinin işene yarar diye burada daha önceden paylaştım.

   Fakat elimdeki modeme uygun port edilmiş bir frimware olmadığı için gerçekleştirme şansım omadı.

   Benim bütün bildiklerim o sitelerden kısmen okuduklarımdan ibaret. En son bu siteyi buldum.

   Benim bildiğim open wrt tabanlı ama daha derli toplu diye biliyorum. Eğer portu varsa elinizdeki aygıta bunu uygulamanızı tavsiye ederim.

   https://www.gargoyle-router.com/index.php

#Akbank #Sorun

Selam arkadaşlar. 20.09.2018 perşembe günü sabah saat 6-7 civarı , bazı nedenlerden ötürü Akbank ATM sini kullanarak papara nın Akbank hesabına kendi papara hesabıma geçmek üzere havale yapmak istedim. Fakat işlem sirasında ATM takılarak 20 tl yı alıp işlemi sonlandırdı. Sonlandırma sonrasında Atm benden cep tel no istiyerek benimle en kısa zamanda iletişime geçileceğini yazdı. Ben cuma akşamına kadar bekledim fakat beni arayan sonran olmadı. Bende Akbank müşteri hizmelerini arayıp durumu anlattım. Adam öncelikle Atm de böyle bir kaydın olmadığını söyledi. Sonra benden havale yaptığım hesap numarasını istedi daha sonra ben Olmazsa EFT yapabileceklerini söyledim onlar kabul etmediler. Neyse onlar gerekli incelemeden sonra bana döneceklerini belirttiler. Pazatesi akşamı bir daha aradım. Müşteri hizmetleri bana şikayetimin durduğunu daha incelemenin yapıldığını 4 gün süresi olduğunu söyledi. Beni arayan olmayınca tekrar cuma günü müşteri hizmetlerini aradım. Bana hala incelemenin devam ettiğini belirttiler. Şunuda belirteyim. Bizim ilçede akbankın şubesi yok. En yakın Akbank şubesi İl merkezinde. Bu arada bana mesaj geldi paranın il merkezindeki bir Akbank şubesine adıma ödenecektir yazıyordu. Yalnız dikkatinizi çekerim ödendi yazmıyor ödenecektir yazıyor. Neyse ben yine müşteri hizmetlerini aradım. Durmu anlattım dedim ben o yirmi tl yi almaya gitsem 10 tl sini yol ücreti olarak ödeyecem. Efendim söyleyken böyle deyip, itirazımı internet sayfalarındaki şikayet bölümünden yapmamı istediler. Ben de durumu anlatan yazı yazıp gönderdim. En son yine bu ayın 1 inde bana incelememiz sürüyor diye e-posta geldi.

Şimdi arkadaşlar bunlar işi uzattıkça uzatıyor. Eğer bir sonuca ulaşamazsam kime nereye şikayet edebileceğimi söyler misiniz ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Atilla @atilla

  E- devlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz. Fakat süresi uzun olur. En güzeli şikayet var üzerinden bu yazdıklarınızı aynen dile getirin daha kısa sürede sonuç alırsınız.

 • Batuhan @achfighter

  Bir daha öyle bir durum oldu mu ATM'nin önünü kapat. Hemen ATM'nin önündeyken müşteri hizmetlerine telefon et.

  Başıma benzer bir olay geldi ama yatırdığım miktar büyük olduğu için ATM'yi kapattım(yani arkamda sırada bekleyen insanlara yallah işinize dedim). Müşteri hizmetlerini arayıp ATM'yi kilitlettirdim. Para da kısa süre içinde hesabıma geri yattı.

  • skyforce @skyforce

   Sabah erken saatlerde olduğu için sırada benden başka kimse yoktu. Ve dediğim gibi işlemi bitirirken atm benden cep tel no aldı. Sözde beni arayacaklardı. Ama ne arayan var ne soran. Biraz daha beklerim sonra gerekli yerlere başvururum.

   Banka üzerine konmadıktan sonra Atm ye giren paranın bir yere gideceği yok. Ama kendileri sorun yapıyorlar.

 • cglrozgn @cglrozgn

  Ahhhhhhh ahhhhh. Akbank ve atm faciası. 1 ayı bulur siz sürekli aramaya devam edin ama. Anlatırım da hikaye çok uzun.