#Akbank #TüketiciHakemHeyeti

Selamlar. Bundan yaklaşık 5 ay önce Akbankın Atm sine 20 tl kaptırmıştım. İrtibat sonrası Bana bir şubesinden parayı alabileceğimi söylediler. Fakat en yakın şubeye gitmek için 10 tl yol ücreti ödemem gerekiyordu. Bende o şubeye gitmeyip durumu şikayet vara yazdım. Değişen bir şey olmadı. Ben de durumu e-devlet üzerinden İl Tüketici hakem heyetine taşıdım. Ve 5 aydır durum sonuca bağlamadı. Sizce bu normal mi. Ve bu aşamadan sonra ne yapılması gerekir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Türker Sezer @dirigeant

  Eger 3-5 gun icinde gitmeniz gerekiyor gibi sizin ozel olarak subeye gitmenizi gerektirecek bir zaman kisitlamasi yoksa herhangi bir zamanda sube onunden gecerken girip paranizi alin. Akbank subesi cok bulunmaz birsey olmasa gerek.

  • skyforce @skyforce

   Ben ilçede yaşıyorum. En yakın akbank şubesi il merkezinde 24 km uzaklıkta ve o 20 lirayı almak için 10 tl yol ücreti ödemem gerekiyor. Hem İl merkezine çok işim düşmüyor. Bunun yanından ATM nin işlem hatası yapması benim mesuliyetimde değil, onların sorumluluğunda. Hem Ben onlara iki seçenek sundum dedim ya ATM den Havale işlemi yaptığım hesap numarasına işlemi tamamlayın ya da Hesabım bulunan bir başka banka şubesine EFT yapın onuda kabul etmediler.

   Böyle saçmalık olmaz. Adamlar keyfi davranıyorlar. Onu yapamayız bunu yapamayız deyip siz eşşek gibi gelip o parayı alacaksınız diyorlar ve biz de böyle diyorlar.

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  Hesabınız var ve bu şekilde hizmet veriyorsa bankayı değiştirmek gerekebilir. Garanti'de bankamatik sayıldıktan sonra para yatıyordu.

  Geçen gün de Finansbank ATM'si parayı sayarken bozuldu. Enpara servisini aradım, durumu anlattım. Yatırılan tutarı sordu ve söylediğim miktarı hesaba geçirdi. Tabi ATM'in kontrolü sonrası fark çıkarsa faizi ile alıyorlar o ayrı konu.

  • Adem Alp Yıldız @ademalp

   Aynı olay bende yaşadım. Para yatırmadan önce miktarı girmiyordun şimdi tüm ATM'lerde önce yatıracağın miktarı giriyorsun.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   @ademalp Tutar girme olayı Finanbank ATM'lerinde var sanırım. Diğerlerinde girdiğimi hatırlamıyorum. (Akbank, Garanti, İş, YKB)

  • skyforce @skyforce

   Olay şöyle gerçekleşti. İlçecede bir Finansbank atm si var. O da bozuktu. Yoksa benimde enpara hesabım var. Ben de ek para ödemeden hesabıma para geçirmenin yollarını arıyordum. Papara kartım vardı. Akbanktan havale ücretsiz. Dedim paparaya yatırayım. Oradan hallederim. İşlem yaparken parayı ATM ye verme sırasında işlem yarıda kaldı. Ve 20 tl yi yuttu. Daha önce bir kaç defa işlem yapmıştım sorun çıkmamıştı. Sonrun çıkıncada böyle tam çıktı.