İnternette özellikle youtubeda (teknoseyir yada benzeri teknik içerik üreticileri müstesna) nadirende olsa yorumları okurum ve her baktığımda "sadece embesiller mi yorum yazıyor acaba" diye düşündüğüm çok olmuştur. Şuraya aşağıdaki güzel tespiti ve laf koyma tarzındaki inceliği yapan şahsına münhasır kişiyi tebrik edip bir alıntı ekleyim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Geçen sene için ortalama ödediğim faturaları karşılaştırdım. Aylık olarak hesapladım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 14
  • *__Y__K__* @ykenan

    Geçen sene asgari ücret İKİ BİN DOLARMIYMIŞ 🙂

  • Orcun @orcun

    Türkiyeye geldiyseniz normal. Hani zorla da olsa seve seve de olsa bazı şeylere ALIŞTIRILDIK. En basiti amerika bir ara benzine zam olacak dediler zam yaptılar vs kuruş cent yani yaw herifler benzinliği yaktılar. Böyle m4 ler bilmemneler vs ortalığı yaktılar. Bizde mesela benzinin 1 litresi yarın 100 lira olsun hiçbirşey olmaz. Hani o kadar arada fark var ki ? inanılmaz. Araba alıyorsun sıfır model araba bunu elin alman'ı diyor ki 15 bin euro'a satıyorum. Herif sıfırdan üretiyor sinyal koluna kadar tasarımı ar-ge herşeyi adam diyor ki 15 bin dolar hakkıdır. 15'e satıyor o arabayı bize geliyor üstüne 8 kat daha değersiz para birimimiz ile çarpılıyor. O da yetmiyor ötv kdv şu bu zart zurt cart curt 100 bin liralık arabanın değeri oluyor sana 250 bin lira. Ha birde zorla her sene trafik sigortası ödeniyor. O da yetmiyor aracın yılına göre değişkenli oranlar var motoruna kadar vs. o da yetmiyor otoyollar ücretli köprülerin ücretinin hali de ortada muayene diye de birşey var 2 senede bir 420 küsür tl veriyorsun o da zamlanmazsa. Ha birde bu arabayı krediyle alırsan oluyor sana 350 bin lira. Hani düz hesap bakarsan vergi alana araba hediye ediliyor. Hani bence geri dönmeyi düşünüyorsanız yada fırsatınız varsa bir an önce gidin derim. İnsan ömrü belli 60 bilemedin 70 sene zaten niye eziyet çekesiniz ki ? gerek yok. Hepimiz ölüp gidip yok olacağız bunlara ne gerek var ?

  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

    Bunlar dış güçlerin oyunu. Enflasyon %12,5 indi. Döviz 4 den 7 ye çıkmadı sadece öyle görünüyor.

Kuzey Kore Teknoloji Mağazası

Ülkenin dış borcu 5 milyar dolar kadar. Kuzey Kore global bir bakışla dünyada borçluluk sıralamasında 132’inci ülke olmuş.
Üniversite mezunu işsizlik %0 . Ülkenin yabancılara sattığı işletme veya toprak %0.

https://www.youtube.com/watch?v=FtDWYzwwuUs

Computer Store in North Korea

Many people are asking about the technological developments in North Korea. About their knowledge of computers and the use of other electronic goods. North K...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#EngelleGitsin
Hayvan severlik mi bence değil.
Balık alır 35 santimlik cam kavonoza koyar, kuş alır 50 santimlik kafese koyar, köpek alır evden dışarı çıkartmaz, sonrada hayvanları seviyorum, ben hayvan severim der. Birde o hayvana sor bakayım seni seviyor mu ? O balık kilometrelerce alanda yaşar , o kuş doğada normalde gökyüzünde uçar vs...
Hayvanlar süs oyuncağı değildir.

Bence hayvan sever, barınma yeri olur diye ağaç diken, sıcakta dışarıya bir kap su koyan, ineğini kızım diye sevip hastalanınca ahırda yatandır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8