Gigabyte Türkiye Servis Hizmetleri

GİGABYTE TÜRKİYE
Her şey 2014 şubat ayında başladı. Şirkete server olarak kullanılmak üzere kurumsal satıştan 4. nesil intel işlemcili yeni nesil bir masaüstü bilgisayar alındı. Maalesef içerisinde anakart olarak gigabyte z87 chipsetli bir modeli vardı.

Server olarak kullanıldığından kimsenin bir işi olmadı ve nisan ayında server için başka bir cihaz alınması gerekti ve bu pc yi sekretere verelim nasıl olsa XP bitti bununla işlerine devam etsin denildi. Sekreter bilgisayardan ses gelmediğini ve mikrofon çalışmadığını bazende usblerin kesilip geri geldiğini söyledi. Bizde pc baktık , driverleri kontrol ettik bir sorun bulamayınca http://www.gigabyte.com.tr tıkladık ve sorun için neler yapabileceğimizi öğrenmeye çalıştık.
İlk sorunla burada karşılaştık sitesinde anakartın aracı üç tane distribütörü varmış bir tanesi kapanmış. Diğer ikisinden hangisinden alınmışsa onunla iletişime geçmemiz söylendi. Neyse bir kaç telefon sonunda arena bilgisayar üzerinden alınmış olduğunu öğrendik.

Arena bilgisayarı aradık
İstanbul Genel Müdürlük
Telefon: +90 212 364 64 64
İstanbul Teknik Servis ve Depo
Telefon: +90 212 364 67 00
Ankara Bölge
Telefon: +90 312 472 77 77
İzmir Bölge
Telefon: +90 232 441 80 81

Arena bilgisayar bize gigabyte aramamızı söyledi 0212 356 44 00
gigabyte bize arena bilgisayarı aramamızı söyledi. bir halka çizdikten sonra birazdan sizi arayacağız diye telefonumuzu alıp birazdan aradılar ve arena bilgisayara anakartı teslim etmemiz gerektiği söylendi. Bizde anakartı paketleyip şoföre verdik ve eline bir kağıt yazıp bunu yetkiliye teslim et dedik. kağıtta aynen şu yazıyordu : " Anakarttan ses gelmiyor, usb ler kendiliğinden kapanıp açılıyor" neyse anakartı teslim ettiğimiz yerde hiç bir işlem yapılmıyormuş ve genel merkeze gitmesi gerekiyormuş. Arıza takip kağıdında da görüntü sorunu yazıyordu. Arena bilgisayarı aradık onu tuşla bunu tuşladan sonra teknik servisi tuşladık ve sanırım 20 dk. telefon çalınıp açılmayınca arena bilgisayar müşteri hizmetlerini tuşladık oda bizi teknik servise aktardı ve bir 15 dakika daha bekleyip telefon açılmayınca kendi kendimize eşşek değiller ya anakartı kontrol eder gönderirler herhalde deyip. Beklemeye başladık. 15-16 gün sonra http://www.cercev-e.com dan tamir edildi mesajını görünce anakartı tekrar aldık ve denedik sorun aynı. Tek fark anakartı tamire gönderirken işlemcinin takıldığı yere iğneleri korusun diye plastik kapak koymuştuk o gelmedi.
Tekrar gigabyte aradık arenaya yönlendirdi, arena gigabyte yönlendirdi neyse anakartı bir daha tamire gönderin dediler. Şöförün eline kağıdı yazıp " ön ve arka ses ve mikrofon çıkışları çalışmıyor diye " yazıp gönderdik. http://www.cercev-e.com takip ettiğimizde ses sorunu yazılmış olarak gördük. Neyse telefon ile olmuyor mesaj atalım diye info@gigabyte.com.tr durumu kısaca anlatan bir mail attık. Cevap olarak

Değerli

Müşterimiz,
Öncelikli olarak, Göndermiş olduğunuz mail için teşekkürlerimizi sunarız.
Talebiniz kayda alınmıştır.

Müşteri Destek uzmanınız size en kısa zamanda çözüm için dönüş yapacaktır.
GIGABYTE Türkiye destek ekibinin hedeflediği çözüm üretme süresi 15 dakika ile 6 saat arasındadır.
Bu süre mesai, gün ve saatlerine göre değişiklik gösterebilmektedir..

Müşteri Memnuniyeti birinci önceliğimizdir.

-GIGABYTE TÜRKİYE Ekibi-

diye oto mesaj geldi ama tabiki arayan olmadı.

Neyse beklemeye başladık. 15-16 gün sonra http://www.cercev-e.com dan tamir edildi mesajını görünce anakartı tekrar aldık ve denedik sorun aynı. Tek fark anakartı tamire gönderirken server kasası farklı olduğundan vida deliklerinin bir bölümünde bulunan plastik tıpaların olmamasıydı.

Artık telefon ile bir halt olmayacağını anladığımızdan durumu yani bu üste yazdıklarımızı bir kağıda yazıp altına kart tamir edildiğinde mutlaka arayın diye not yapıştırıp servise tekrar yolladık. 15-16 gün sonra http://www.cercev-e.com dan tamir edildi mesajını görünce anakartı tekrar aldık ve denedik sorun aynı.

Gigabyte aradık şu değişmiş bu değişmiş şu işlem yapılmış dediler tamam dedik niye çalışmıyor, windowstan driverden olabilir deyince bilgi işlem elamanını çağırdık karşılıklı konuştular neyse çözüm için bizden haber bekleyin dediler. 2 gün sonra tekrar aradık size mail atacağız dediler. 1 gün sonra aradığımızda çalışırken bir videosunu çekin bize gönderin bir bakalım deyince muhasebe müdürü kafiyeli cümlelerle küplere binip kartı çöpe atın yenisini alın dedi. Bu arada şöfünde işi olduğu için kargoyu sor dediğimizde ücreti alınıyormuş dediğinden kargo kullanmadık.

Tabiki çöpe atmadık 🙂 şöförü çağırıp al senin olsun ne yaparsan yap diye kartı ona verip kurtulduk.
Bu maceranın ve bir hayat tecrübesinin sonuna da böylece gelmiş olduk.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8
 • Nihat ONAY @nihat-onay

  z87x-oc kart almıştım. Kartın alt tarafı çizik çıktı. kekolar birde asetat kalemi ile boyamışlar. Türkiyedeki gigabayte hiç bir şey yazmadım. sanırım avrupa bölgesi için bir destek merkezi vardı. fotograflarını çekip, adamlara mail attım. cevap olarak ta türkiyedeki gigabyte ile konuşun dediklerinde biraz tepem attı. Türkiyedeki elemanların elinde kartımın anne ve babasız kalacağını düşündüğüm için göndermek istemedim. Multimetre ile yaptığım testler sonucu çiziğin soruna sebep olmayacağını düşünerek yoluma devam ettim. Yararlı bir tecrübe oldu. Bir daha anakart alırken poşetini satıcının önünde açıp kontrol edeceğim.

 • Can @theshiver

  gigabyte ne zaman düzgün iş yapmış ki şimdi yapsın? 6-7 sene önce topladığım pc'ye gigabyte anakartı alma gafletinde bulunmuştum o günden beridir türlü türlü sorunlar illallah dedirtti.

 • Feridun Çölgeçen @wjw_83

  baştan sona kadar sıkılmadan okudum , yılların verdiği tecrübe ile markaların çok önemi olduğunu düşünmüyordum taki gigabyte ile sorun yaşayana kadar uzun zaman önce sıfır pc ye anakart taktım kendi kendi ne kilitleniyordu gigabyte çıkardım foxcoon taktım adama yeni makine topladık birde cepten başka marka anakart aldık sonuçta problem çözüldü yanlız elimde patlayan sıfır ürün olan gigabyte ayar oldum garantiye gönderdim bios güncellemişler göndermişler bişey yok diye ve halen anakart elimde şimdide görüntü gelmiyor kendi kendine bozuldumu sonuç cepten giden 70-80 tl para zamanında yani sıfır pcden ettiğim kar la fite fit gibi bişey oldu yıllardır asus kullanırım halen de kullanırım servis 10 numara şimdi son hali bi hayli iyi çağrı merkezi anında net cevap belki birilerine yardımcı olmuşumdur tşk ler.

 • Muhammet Kaya @minyonman6

  GIGABYTE'nin ne kadar anakartını kullandıysam tam bi rezillik EKRAN KARTI SEÇİYOR evet yanlış duymadınız EKRAN KARTI SEÇİYOR bu durum şu şekilde gerçekleşiyor ekran kartı görüntü vermemesi, aklımıza o an şu geliyor acaba EKRAN KARTIMI bozuk, Malesef aynı ekran kartını ASUS anakartta ve MSI ankartta çalışıyor, Yine bir detay acaba anakartmı arızalı yok bazı çalışan ekran kartlarının bazıları çalışıyor bazıları yine hüsran GIGABYTE Sonradan yine farklı bir sorun ACEMİ BİLGİSYARCI değilim, RAM SEÇME sorunu kit RAM takıyorum UYARI SESİNİ hepimiz biliriz herhalde ''O ses hata olduğunu bildirmekte RAM'leri tek tek taktığımda ise ram'in birisi çalışıyor birisi çalışmıyor YİNE BİR DETAY çalışmayan o RAM'ı ASUS anakartta deniyorum sorunsuz mavi ekran gibi hatalar yok çalışıyor; 2 RAM'ı ASUS anakat'a takıyorum yine sorunsuz acaba RAM'larımı desteklemiyor diye soracak olursanız destekliyor.
  BURAYI İYİ OKUYUN
  ASUS anakartlar ve MSI anakartlar PCI-Express GEN1 GEN2 GEN3 kullanırken GIGABYTE kullanmıyor bu sorunun ise neden kaynaklandığını hepimiz tahmin edebiliyoruz veya öğrenmiş oldunuz GEN OLAYLARI RAM'lerdede vardır GIGABYTE gen olayını kullanmıyor var diyen olursa ise yalan söyler EKRAN KARTI bozuk diye attığınız veya sattığınız üst seviye ekran kartlarını keşke ASUS'da veya MSI 'da deneseydiniz. neyse artık öğrendiniz bunu ilkkez ben açıklıyorum geniş tecrübelerime dayanarak konuşuyorum ezbere değil bilgilerimi bizzat paylaşıyorum sizlerle GIGABYT'TEN uzak durun almayın anakartını.

Vatan Bilgisayar iPhone 5s Türkçe Tanıtım

Vatan Bilgisayar iPhone 5s Türkçe Tanıtım
BeğenFavori PaylaşYorum yap