Çocuklar için akıl oyunları kitabından bir soru. Oturup tek tek denklem yazıp elimine etmeden kısa bir çözüm yolu var mıdır acep? Pazar eğlencesi buyrun efem.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Macbook pro almaya niyetlendim. Daha önce hiç kullanıcı deneyimim olmadığı için kullananlardan fikir rica ediyorum. Ana işlerimi yaptığım bir masa üstü bilgisayarım olduğu için seyahat ve mobil çalışma için bir laptopa ihtiyacım var. Genel olarak internet, kelime işlemci ve hesap tabloları kullanacağım. Uğraştığım excel dosyaları yüksek miktarda satırlardan oluşabiliyor. Bir windows kullanıcısı olarak ramin fazlası olmaz deyip 16gb ramli, 256gb ssd'li modeline yöneldim. Fakat işlemci seçiminde biraz takıldım. Baz olarak 2.4 Ghz çift çekirdekli i5 işlemci ile geliyor. 750 lira gibi bir farkla çift çekirdekli 2.8 Ghz i7 işlemciye çıkarabiliyorum. İnternette araştırdığım kadarıyla %10 civarı bir performans artışı yaşarsın o da bu işlemci gücünü kullanacak programlarla diyorlar. Özetle sizce i7 terfisi gerekli mi? Başka önereceğiniz birşeyler olur mu? Şimdiden teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Marki @nasuhcan

  Macbook air mı pro mu benim bildiğim prolar 4 çekirdekli olur.
  i5 de 4 işlem parcacığı var i7 de bu hypertrading ile 8 e yükseliyor

 • ozeba @ozeba

  word ve excell sizin için önemliyse windows bir bilgisayar almanızı tavsiye ederim. macbook aldığımda word ve excell i rahatlıkla kullanlabileceğimi düşünmüştüm. kullanıyordum da aslında. ama o güzelim retina ekranda ms office'i düşük çözünürlükte, pixelleri görerek çalıştırmak hiç hoşuma gitmedi. materyal kalitesi, kullanım rahatlığı hatta herşey için macbook çok kaliteli ama office uygulamaları için yeterli değil hala. ayrıca iwork hala ms office kalitesinde değil. görsel olarak çok iyi ama işlevsellik olarak geride.

 • isostandart @isostandartgmail-com

  @nebraska evet sanırım i7 ye geçmeyeceğim. 4 çekirdekli modeller de çok pahalı 🙂 2000 liradan fazla fark oluşuyor. Bu ikincil bilgisayarım olacak. @ozeba hocam çok sıkıldım windowstan, artık biraz daha stabil, biraz görece rahat bir işletim sistemi kullanmak istiyorum. office for mac 2014 gelincebu sorunların azalacığını umuyorum.

 • isostandart @isostandartgmail-com

  @nasuhcan macbook pro 15 inç modelleri 4 çekirdekli. diğerleri 2 çekirdekli haswell işlemci kullanıyorlar.

http://www.youtube.com/watch?v=n2b3FUdG7Ss bu inceleme niye yok acaba sitede ?

ADSL modemlerin ilk modelleri Tozlu Raflar'da

ADSL ile Türkiye'de internetin hızla yayılmaya başladığı dönemde henüz Telekom modem vermiyordu. Dolayısıyla modemleri ayrı alıyorduk. Bu da piyasada çeşitlilik yaratıyordu. O...
BeğenFavori PaylaşYorum yap