#OtoSeyir
Benzinlikte aracı yıkayan arkadaş sanırım ucunu çarptırmış ve orada paslanma başlamış. Bugün arabayı yıkarken farkettim. Burada ne tür bir işlem uygulanabilir rötuş boya filan oksitlenmenin devamını engeller mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet'e #Zam yolda gibi gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 18
 • Höşelek @benvaryaben

  netspeed 75mbit tarifenin 50mbitsini alıyorum. faturam 76tl. müşteri hizmetleri de var.

  • Nostromo @nostromo

   Kullandığınız tarife hangisi, akn kota var mı ?

  • Höşelek @benvaryaben

   @nostromo 75mbit vdsl tarife. bir dönem vardı ancak kaldırıldı.şimdi 200gb smart kotalı tarife var. 63tl 35mbit hız. fatura en fazla 76tl oluyor.

  • Nostromo @nostromo

   @benvaryaben 200 GB geçmezsem 63 tl ödüyorum, geçersem 76 ödüyorum, doğru mu anladım ?

  • Höşelek @benvaryaben

   @nostromo 200gb ı geçince gb başına bir miktar ödüyorsun.hemen 76lira olmuyor. 76 liraya ulaşınca tamamen sınırsız oluyor. bence çok mantıklı bir tarife olmuş. özellikle evde pek olunmayan zamanlarda faturadan tasarruf olur.

  • Batuhan @achfighter

   Ben 35mbps kullanıyorum ve 76₺ ödüyorum. Sende taahhüt mü var?

  • Nostromo @nostromo

   @benvaryaben Memnun musunuz, sık sık teknik arızalar oluyor mu, müşteri hizmetlerini arayınca insan çıkıyor mu ?

  • Höşelek @benvaryaben

   @nostromo insan çıkıyor evet ama bu corona günlerinde en az bi yarım saat gecikmeye başladı açmaları. ileride ne olur bilmem ve garanti vermem tabi.
   arıza olduğunda direkt arıyorum.kendi alt yapıları olmadığı için yapabilecekleri sınırlı ama en azından hiç bir şey bilmeyen birini koymuyorlar ve türknet gibi alakasız bot gibi cevaplar vermiyorlar. bu bakımdan memnunum.
   arıza konusunda snr değerim yüzünden kesllmeler oluyordu hızımı biraz düşürttüm 50ye sabitlettim. ondan sonra bazen türktelekom çalışması diye belirttikleri kesilmeler oldu bir kaç sefer.
   mükemmel değil ama genel olarak memnumum. türknette aylardır dil döküp geçemediğim adslden vdsle geçiş sürecimi 1 aydan kısa sürede halletmişlerdi.

  • Nostromo @nostromo

   @benvaryaben Değer verip yanıtladığınız için teşekkür ederim. Ben de esasında bu snr değeri yüzünden Türknet ile cebelleşiyorum. Dayamışlar hızımı 60 megabite, snr değerleri 5.8- 6 larda. Binanın önüne kadar gelen altyapı iyi ama binanın altyapısı eski, kaldırmıyor. Durumumu tane tane yazdım, sorunu söyledim evaplar beyin yakıyor '' saha ekiplerinimizi görevlendirdik, vay efendim incelemere devam ediyoruz vs vs. N'oluyor yahu 🙂 Çözümü çok basit, önündeki ekrandan evime gelen hızı 35 megabite düşürmenizi istedim o kadar. Tamam kopma olmuyor ama paket kaybı çok oluyor. Online hizmetlerden yanıt alamayınca Türknet'in facebook sayfasının akışındaki bir gönderiye sorunumu mağduriyetimi belirttim ve cümlenin sonunda kimseye Türknet'i önermem dedim ve beni engellediler.
   https://teknoseyir.com/durum/1273318

  • Höşelek @benvaryaben

   @nostromo ya bırak allah aşkına türknetle uğraşılmaz. ben vdsl için başvurdum kaç kere her seferinde başvuru sonrası adsl internetim kesildi. ardından internetim kesildi diyorum arıza kaydı açarak interneti tekrar adsl olarak açtılar. kimseye derdimi anlatamadım. sonra canıma tak etti evrakları hazırlayıp netspeede öğlen kargoyla başvuru formlarını vs gönderdim. ertesi gün kullanıcı adım ile birikte internetimi adsl olarak geçirdiler. sonra vdsl için başvuru yaptım. 1 hafta gibi bir sürede vdsl internetim açıldı. aylardır türknetle boşuna kanser olmuşum.
   kısaca bu kafayla çok yaşamazlar. başlangıçta şeffaf olmaları ve söylemleri hoşuma gitmişti ancak tepetaklak yuvarlandılar.sonuçta haticeye değil neticeye bakmak lazım

  • Nostromo @nostromo

   @benvaryaben Çok haklısınız.

 • TwoCenk @twocenk

  1 temmuzda alt yapı VAE farklı bir sisteme geçiyor diye biliyorum. ISP ana tedarikçi ( telekom ) dan bağımsız tarife / paket / hizmet sunması kolaylaşacak gibi.

 • x.slymnyldrm @x-slymnyldrm

  Yalın paket olması gerekliydi baştan. Telefon istemiyorum dedim olsun dedi ayrı ücreti yok sonra hat taşıma yaparken 30 küsür lira telefon taşıma ücreti aldılar

 • maxemilian @maxemilian

  Her ay 1 tb yüklenince heralde masraflar arttı ama karantina ne yapalım kardeşim

TurkTelekom yeni kabini söküp eskisini takıyor. Ülke gerçek anlamda geriliyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Xiaomi airdots aldım arkadaşlar fakat bir türlü bağlayamadım ve bağlantı videolarını izlerken bazı farklılıklar(videodaki dotslara gore ışık yanma ritmindeki farklılık) dikkatimi çekti acaba bu ürün sahte mi bilgisi olan varsa bakabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

#akış
Fazladan 4 kasımda olan GDG istanbul biletim var.
İsteyen arkadaşa ücretsiz vereceğim yoruma mail adresini yazması yeterli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#akış #OtoSeyir Arkadaşlar yeni araba alacağız fakat bir türlü karar veremedik. Renault fluance full liste paketi 103 bin fakat oyak kampanyası ile 77 bine düşüyor uygun mu sizce veya alternetifleri nedir 0 veya 2. el?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 22
 • Paralelport @paralelport

  Yukarıda da yazılmış; Fluence o para etmez. Zaten yeni kasası çıkacak. OYAK işi nedir bilmiyorum; şu sıra borca harca da girmeyin. Kredi şu bu zaten bulaşılacak işler değil.

  • Marki @nasuhcan

   @paralelport zaten kredi vs bulaşmam param varsa alırım prensibini kullanıyorum 😀
   onun yerine ne tür bir araba alabilirim o fiyatlarda?

  • Paralelport @paralelport

   Önümüz kriz, araca da çok para bağlamazdım. Yukarıda güzel örnekler vermişler; öncelikle nerede nasıl kimler tarafından kullanılacak gibi bir ton parametre var. Hangi şehir olduğu bile önemli. Levent'in telefon öneremem demesi gibi bir durum bu araba işi. Modern araçları çok iyi tanımadığım için ben de araştırıyorum; ama şu an şu alınır diyemem. Zaten ne kadar çok bilginiz olursa o kadar zor araç önerebilir hale geliyorsunuz, hepsinde bir kötü taraf oluyor.

   85'e çok fazla iyi araba var (düşük km 2. el). Sıfır 308 bile vardı yılbaşında. Ama 3 kişi ancak rahat biniyor mesela, kendiniz görüp karar vermelisiniz. Pazardaki yeni araçlar konusunda genel olarak fikriniz azsa iyi bir firmadan kiralayın 1-2 gün kullanarak fikir edinin derim. Biraz masraf etmiş olursunuz ama en azından bilinçli araba tercihi yaparsınız. Zaten kiralama firmaları sorun çıkartacak araçlardan uzak duruyor, sonuçta onlar da bunları satmak zorunda.

   Birkaç araba kafanızda belirleyip gelin sorun daha doğru olur. Mesela Mazda 3; güzel altyapı sağlam araç ama sadece büyükşehirde alınır, servisi yok, arkası dar. Mesela Corolla, arkası sınıfının en genişi ama araç düşük kalite bileşenlerle dolu. @lawnmower DSG'si bu kadar problemli de olsa Octavia önerip duruyordu mesela (ben denemedim).

 • Ali Kandemir @alikandemirtr

  Oyak kampanyasının detaylarına nereden ulaşabilirim?

 • insane @insane

  Sitenin Ford Focusçusu olarak, son kasa Focus üst donanıma da bakabilirsiniz sanıyorum, belki 85bine 2. Ele düşmek gerekebilir. Fluence bizim şirkette alan herkesin kurtulmak için gün saydığı araç (full paket, dizel otomatik) özellikle vizesinden çok çektiler, araçlarda da genel bir kalitesizlik var zaten bu da kendisini 3 sene sonunda her yerinden trim sesi vererek gösteriyor. Ama genişlik olarak harikadır, d segmentini aratmaz.

  • Marki @nasuhcan

   @insane bakalım baya bir seçenek oldu focus alacaktık normalde galerie gittik adamlar aşırı ilgisizdi bildiğin alacaksan al amayacaksan kapı orada tipindeydi + liste fiyatından 1000-2000 tl pahalıydı neden pahalı dediğimde internet güncellenmedi dedi. 😀 bizde vazgeçtik. fakat tavsiyenizle tekrar düşüneceğim.

  • Paralelport @paralelport

   Ford'un ilgi gösteren bayisi varsa bana da söyleyin. Filoya satmak varken adamların tüketiciyle alakası kalmamış. En son gittiğimdeki mazeretler:
   - "Almanya'daki fabrika tatilde..."
   - aracın bin türlü kötü yönünün sayılması (sakın bizden alma vazgeç der gibi)

 • insane @insane

  @nasuhcan selam, Benim aracım filo aracı, yıllardır Focus kullanıyorum ilk defa farklı seçeneklerimiz vardı ve Jetta ve Octavia arasından Focus titanium dizel otomatik seçtim. Seçmeden önce iki ford bayisinde aracı denedim ilgi Haliç'teki bayide kötü, Tuzla'ya yakın bayide ise iyi bir ilgi ile karşılaştım. VW ise gayet ilgili, zaten deneme için ayrıca bir elemanları var, satış temsilcisi daha rahat. Octavia donanımı düşük olduğundan hiç denemedim ama bence Jetta'dan daha güzel bir alternatif gibi.