Anlık Yemeksepeti Banabi 😀

Ankara'da mağaza açılışında indirim izdihamı

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ TÜRK ---HABERCi--- TURKEY ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ — Son dakika ... Ankara'da yeni açılan mağazada açılışa özel uygulanan indirim izdihama neden oldu....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arabamızı koymak için üstü saç kaplı garaj benzeri bir şey yapmak istiyorum. Etrafı açık ve sadece çatısı olacak. Bunun için belediyeden ruhsat ya da izin almak gerekir mi? Bu konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş vardır belki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  https://www.youtube.com/watch?v=9BKFInqOi-s
  Videoda gördüğün şeyi yaptım. Belediyeden fen işleri ile konuştum yaparken, üstü kapalı yanları açık yaparsan ve betonarme bir yapı olmadan olur dediler. Herhangi yazılı bir şey almadım. Bende sac ve ahşap kullanarak bunu yaptım. Videoda yanlarını kapatıyorum. onlar da sac. Çatısını komşunun tarafına geçirmemeye çalış bu yaz çok kavga ettim. 😉

  • Marki @nasuhcan

   Cevabınız için teşekkürler elimden geldiğince mesafe bıraktırmaya çalışacağım. Ben de sizin yaptığınıza benzer bir şey yapıp etrafına çadır germeyi planlıyorum.

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @nasuhcan Fiyat/Performans garaj oldu bu. 😀 5bin tlyi bulmadı toplamda. 18 metre yer kapadık bir de. Eğer yapacağın yerin resimleri ölçüleri falan varsa daha da yardımcı olabilirim.

  • Marki @nasuhcan

   @m-ahmet şimdi saçın metre fiyatına 35 tl, 6mlik 80x80 profile de 220 tl diyorlar fakat ona rağmen uygun fiyata geliyor. Ahşap çabuk çürüyebilir ve birazda rüzgara dayanıklı olsun diye metal profil kullanmayı düşünüp, tanıdık bir demirciden fiyat aldık o da 6x6 bir alan için işçilik dahil 5.5k fiyat çıkarttı(4.8k malzeme). Konuyla ilgili belediyeye soracaktım fakat pandemi dolayısıyla 1 kişi vardı kocaman belediyede. O da su faturalarının ödemesini alıyordu. Ona sorduğumda tuvalet bile yapsan ruhsat alman gerekiyor dedi. Ben de tuvalet yapmıyorum merak etme deyip çıktım 😀

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @nasuhcan ahşap sudan etkilenir üzerini boyarsan ya da vernik atarsan bişey olmaz uzun yıllar gider, benim aldığım sac 8mm ve boyalı 36 tl idi sanırım metresi
   Üste kullandıklarım için 1200 yana kullandıklarım için 800 tl verdim. 5x10 kalaslara toplam 500 tl verdim. 160tl de üzerine atacağım tahtalara verdim. 600tl çakıllı kum ve çimento parası. 18x3 metre 36 metre kare yer yapıyor. 3knın biraz üstü maliyete gelmiş oldu. Fiyatlar attabilir. Bayağı oldu ben bunları alıp yapalı.

  • Marki @nasuhcan

   @m-ahmet bizim burada tüm toptancılarda 8mm saç aradık, onu bile bulamadık 😀
   Aslında çoğu profiller tutuyor fakat etrafı açık ve çadır gerilecek diye riske atmak istemiyorum. Yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim.

  • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

   @nasuhcan 8 diye aklımda kalmış belki 6dır ama büyü k ihtimalle 8. Gene çözemediğin bişey olursa etiketle. Yardımcı olurum. 🙂

 • Marki @nasuhcan

  Öncelikle cevabın için çok teşekkürler. Retractable car garage baya güzel bir şeymiş fakat küçük bir ilçede oturuyorum. Burada maalesef onun düzgün ve sağlam çalışanını zor yaparlar. En azından manuelinde bile küflenme ve yırtılma çabuk olur diye düşünüyorum.

 • Suicide @suicide

  belediyesine gore değişiyor herhalde, corumda bir tanidiga evin yanina ek seklinde (sadece cati) yaptirmadi belediye illa izin alacaksin dediler.

 • Oktay @l0st

  böyle bir şey koy gitsin 😀 sac çok kötü görüntü sağlar.

https://finance.yahoo.com/quote/TRY=X?p=TRY=X&.tsrc=fin-srch
TL asya tarafında değer kazanıyor anladığım kadarıyla açılışta nasıl olacak acaba?
52den 44e kadar düşmüş.(bu arada yahoo finansın kaynağına emin değilim)

USD/TRY (TRY=X) Live Rate, Chart & News - Yahoo Finance

Find the latest USD/TRY (TRY=X) currency exchange rate, plus historical data, charts, relevant news and more
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir
Benzinlikte aracı yıkayan arkadaş sanırım ucunu çarptırmış ve orada paslanma başlamış. Bugün arabayı yıkarken farkettim. Burada ne tür bir işlem uygulanabilir rötuş boya filan oksitlenmenin devamını engeller mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türknet'e #Zam yolda gibi gözüküyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10
 • Höşelek @benvaryaben

  netspeed 75mbit tarifenin 50mbitsini alıyorum. faturam 76tl. müşteri hizmetleri de var.

  • Höşelek @benvaryaben

   @nostromo 75mbit vdsl tarife. bir dönem vardı ancak kaldırıldı.şimdi 200gb smart kotalı tarife var. 63tl 35mbit hız. fatura en fazla 76tl oluyor.

  • Höşelek @benvaryaben

   @nostromo 200gb ı geçince gb başına bir miktar ödüyorsun.hemen 76lira olmuyor. 76 liraya ulaşınca tamamen sınırsız oluyor. bence çok mantıklı bir tarife olmuş. özellikle evde pek olunmayan zamanlarda faturadan tasarruf olur.

  • Höşelek @benvaryaben

   @nostromo insan çıkıyor evet ama bu corona günlerinde en az bi yarım saat gecikmeye başladı açmaları. ileride ne olur bilmem ve garanti vermem tabi.
   arıza olduğunda direkt arıyorum.kendi alt yapıları olmadığı için yapabilecekleri sınırlı ama en azından hiç bir şey bilmeyen birini koymuyorlar ve türknet gibi alakasız bot gibi cevaplar vermiyorlar. bu bakımdan memnunum.
   arıza konusunda snr değerim yüzünden kesllmeler oluyordu hızımı biraz düşürttüm 50ye sabitlettim. ondan sonra bazen türktelekom çalışması diye belirttikleri kesilmeler oldu bir kaç sefer.
   mükemmel değil ama genel olarak memnumum. türknette aylardır dil döküp geçemediğim adslden vdsle geçiş sürecimi 1 aydan kısa sürede halletmişlerdi.

  • Höşelek @benvaryaben

   @nostromo ya bırak allah aşkına türknetle uğraşılmaz. ben vdsl için başvurdum kaç kere her seferinde başvuru sonrası adsl internetim kesildi. ardından internetim kesildi diyorum arıza kaydı açarak interneti tekrar adsl olarak açtılar. kimseye derdimi anlatamadım. sonra canıma tak etti evrakları hazırlayıp netspeede öğlen kargoyla başvuru formlarını vs gönderdim. ertesi gün kullanıcı adım ile birikte internetimi adsl olarak geçirdiler. sonra vdsl için başvuru yaptım. 1 hafta gibi bir sürede vdsl internetim açıldı. aylardır türknetle boşuna kanser olmuşum.
   kısaca bu kafayla çok yaşamazlar. başlangıçta şeffaf olmaları ve söylemleri hoşuma gitmişti ancak tepetaklak yuvarlandılar.sonuçta haticeye değil neticeye bakmak lazım

 • TwoCenk @twocenk

  1 temmuzda alt yapı VAE farklı bir sisteme geçiyor diye biliyorum. ISP ana tedarikçi ( telekom ) dan bağımsız tarife / paket / hizmet sunması kolaylaşacak gibi.

 • x.slymnyldrm @x-slymnyldrm

  Yalın paket olması gerekliydi baştan. Telefon istemiyorum dedim olsun dedi ayrı ücreti yok sonra hat taşıma yaparken 30 küsür lira telefon taşıma ücreti aldılar

 • maxemilian @maxemilian

  Her ay 1 tb yüklenince heralde masraflar arttı ama karantina ne yapalım kardeşim

TurkTelekom yeni kabini söküp eskisini takıyor. Ülke gerçek anlamda geriliyor 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Xiaomi airdots aldım arkadaşlar fakat bir türlü bağlayamadım ve bağlantı videolarını izlerken bazı farklılıklar(videodaki dotslara gore ışık yanma ritmindeki farklılık) dikkatimi çekti acaba bu ürün sahte mi bilgisi olan varsa bakabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

#akış
Fazladan 4 kasımda olan GDG istanbul biletim var.
İsteyen arkadaşa ücretsiz vereceğim yoruma mail adresini yazması yeterli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap