PİYASADA PAHALIYA SATILAN KALİTELİ BİR SU ARITICIYI BELEŞE YAKINA GETİRMEK.

PİYASADA PAHALIYA SATILAN KALİTELİ BİR SU ARITICIYI BELEŞE YAKINA GETİRMEK. 
Başlıklı yazım umarım ümmetin fakir bırakılmış  evlatlarına faydalı olacaktır.

Malumunuz  dostlar sularımız klorlandı kirlendi, şu oldu bu oldu. Eh içme suyuna para da yetiştiremiyoruz diyorsanız. Şimdi su arıtmayı günümüz şartlarında hesaplı ve bilindik ve kaliteli marka filtreler kullanarak  nasıl yaparız buna değineceğim.

Şu üstte görmüş olduğunuz kapalı sistem denilen(bu gördüğünüz dışında bir de temiz su deposu oluyor başka bir şeyi yok) su arıtıcıdır. Şimdi nasılki toplanmış bir bilgisayarı markalı olunca değerinin çok üstüne alıyorsak aynı bunda da böyle . Misal şu altta gördüğünüz cihaz böylece 1200TL ye satılıyor
Peki bu cihazın asıl işlev gören parçaları omnipure gibi piyasadaki markası belirsiz ürünlere nisbeten biraz daha güven veren bir marka olmasına rağmen http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bms-tezgahustu-su-aritma-cihazi-filtresi-4lu-set-omnipure-vontron-266035506 (linktede görüleceği üzere 180 lira)  Yani işlemciyi ekran kartını filan 180 e bitiriyoruz beyler. kasası yok diye fiyat 1000lira birden düşüyor.

Şimdi biz bu filtreleri aldık diyelim 180 lira buna membran(osmos denen şeyin) kabını da ekleyelim o da  10 lira birşey . Buna hortumlar kelepçeler filan ekledik mi taş çatlasa 250TL tuttu. Depo koyup koymamak da keyfinize kalmış oluyor. Alırsanız o da 70 lira .Gerisi bunlara uygun bir yer bulup güzelce monte etmek ustalığı da siz yaptınız mı. 300TL ye markalı kaliteli su arıtıcınız hayırlı olsun.

Bunu hazır alsaydınız 1300TL idi. Ben kurguyu kaliteli bulduğum piyasada yer edinmiş alttaki arıtıcı modeli (en alttaki link) üzerinden kurguladım; filtrelerin inline olan ve markalı filtre kullanan bir modeli baz alarak bu kurguyu yazdım. Farklı alternatifler düşünülebilir elbette... Kasası olmayan bir pc toplamış gibi olduk kısaca, ama zaten bu filtreleri görünmeyen bir dolaba koyacağımız için sorun yok , ısınma yapmıyor sonuçta bunlar pc gibi 🙂
http://www.bmsanadolu.com/Content4.asp?m1=1&m2=2&m3=1&m4=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Tüm blog yazılarını gör