Ali Can paylaştı.

Sucuk önerisi, Adana Demirspor, Süleyman Hurma, otomasyon sistemleri, Makarneks-Nudo, Donanımhaber Ölücüleri gibi konuların da konuşulduğu yeni soru-cevap etkinliğimizin tekrarını şimdi izleyebilirsiniz.

Umut'a Sorun ∣ Soru-Cevap Canlı Yayını #8

Bu canlı yayında editörlemizden Umut Koçak iki haftada bir düzenli olarak ekranlarınıza gelen soru-cevap etkinliğinin yeni bölümünde sizlerden gelen soruları...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Spotify'a şarkı sözleri geldi mi? Kullanan var mı? Ücretsiz versiyonda görünmüyor. İnternette net bir bilgiye ulaşamadım.

#spotify #SpotifyPremium

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Türknet kullanırken iyi güzel de iş iptal ettirmeye gelince çok dikkat edin. Sitesinde yazan ''nasıl iptal edilir'' bölümü ile Türknetin kendisinin uyguladığı sistem birbirinden farklı.
Mesela siz ayın 28i iptal başvurusunda bulundunuz. Sitesinde yazana göre 29'unda iptal başvurunuza istinaden hizmet durdurulur ve faturalandırma da durdurulur. Fakat gerçekte 28i olan başvurunuzu öbür ayın 5. günü kapatırlar. Fakat faturalandırmanız da ayın 5'inde durdurulur. Bu sözleşmenizde yazanmış. Fakat internette yazan farklıymış. Türknetin kullanıcıları kandırdığı apaçık bellidir. Bu bir suç değil midir?

#Türknet #Turknet

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

#Netflix Netflix'te daha önceden şöyle bir baktığım içerikleri ''izlemeye devam et'' kısmından kolayca nasıl ''izledim'' ya da ''beğenmedim, devam etmeyeceğim ve içeriği kaldır bir daha gösterme'' seçenekleri var mı? Yoksa ben mi bulamadım. Kişisel mesajlara yanıt vermiyormuş kendileri. Eğer bunun bir çaresi yoksa parasını haketmediğini düşünüyorum. En dandik dizi sitesinde bile var bunlar. Örnek olarak izlediğim dizinin son 30 saniyesini izlemeden kapatıyorum. Bana diyor ki ''izlemeye devam et''. Kardeş izledim zaten sil onu oradan. İlla ki hesaba girip izleme geçmişinden diziyi bulup silmem gerekiyor ki bu mantksız ben izleme geçmişimden değil ''devam et'' seçeneklerinden silmek istiyorum ki gerçekten izlemeye devam etmek istediğim diziler gözüksün. Bunun bir çözümü var mı? Zaten interaktif black mirror bölümünü windows 10 uygulamasından izlenemediğini görünce puanını kırmıştım. Bunun da çözümü yoksa hepten kullanmayı bırakacağım gibi. İyi ki hiç para vermedim, enişte sağolsun hesabını verdi fakat cidden çok ama çok önemli bir özellik bu. Bir sürü öneri yapmak istiyorum ama iletişime açık değiller. Örnek olarak telefona indirdiğim diziyi ''podcast'' gibi dinlemek istiyorum ama ekranı kapattığımda izleyemiyorum tıpkı youtube gibi. Bu hizmet ücretli değil mi, neden bu özellikler yok. Buraya kadar okuyan varsa kendisine çok teşekkür ederim. 🙂 Sanırım netflixi salacağım şuanda para verdiğim ve parasını tek hakeden hizmet #spotify galiba.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Onay Kalkan @onay-kalkan

  Aynı konudan ben de iletişime geçtim zamanında, izlediğim şeyler tekrar çıkıyor dedim ama tek söyleyebildikleri "İzleleme geçmişinden içeriği kaldırabilirsiniz." oluyor. Hem uğraşmak istemiyorum, hem de bazı dizilerde "Bütün bölümleri kaldır" seçeneği işe yaramıyor, ilk sezonu 1 yıl önce izlemişim belki, o kadar eskiye dönüp tek tek kaldırmam gerekiyor bölümleri. "İzledim, artık gösterme bana bu içeriği!" seçeneği koymak bu kadar zor olamaz.

 • Ali Can @ali-can

  Haklısın hocam sildim. Belgeselleri podcast niyetin dinliyordum ama artık onun için de spotify kullanacağım.

 • Ali Can @ali-can

  Tamamen saldım netflix'i kendini düzeltene kadar kullanmam.

#ASUS #dizüstü #yurtdışı @gamsizm #SalihÇelen #salihcln Salih çelen reyizin hazırladığı videolardan ilham alarak interrail yapmayı düşünüyorduk daha sonra araba kiralayıp gezelim diye düşündük. Yaklaşık 11 günlük bir gezi planımız (biletleri aldık) var şu şekilde Budapeşte-Bratislava-Viyana-Prag-Almanya-bratislava-Budapeşte ve dönüş. Bunları yaparken dönüşte budapeşteden media marketten bilgisayar almak istiyorum ASUS G751JY-T7012H modeli internet sitesinde. Başıma ne gibi sıkıntılar gelebilir nelere hazırlıklı olmalıyım? Bilgisayar klavyesi falan ingilizce mi yoksa macarca mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • salihcln @salihcln

  Planı bozmak gibi olmasında Viyana-Budapeşte-Prag arasında otobüsü önerirdim size hatta Bratislava Viyana arasında da feribot 😀

 • Ali Can @ali-can

  #salihcln 🙂 Vallahi araba kiralayacağız kararımızı verdik. Budapeşte havalimanından itibaren araba kiralamış olacağız. Diğer sorularıma cevap verirsen çok daha memnun olurum:) Çok teşekkürler bu arada her şey için.

 • salihcln @salihcln

  macarca olacak klavye büyük ihtimalle, ingilizce özel sipariş vermezseniz. Yolculukta kolay gelsin

 • Ali Can @ali-can

  #salihcln OO bayağı zaman geçmiş. Bilgisayarı aldım 5bin nakit 1 de vergisini geri aldım 4e geldi. Aldığım yer bu vergi geri ödeme sistemine üye değildi sadece devletin sunduğu ana sisteme bağlıydı. Vergi ofisine onaylattıktan sonra istanbula gelince macaristana kargoladım belgeleri tanıdık vardı neyse ki. Klavye macarca. Bilmiyorum bu saatten sonra Türkiyeden elektronik ürün alır mıyım? Türkiye fiyatları inanılmaz durumda.