Samsung Galaxy Note 2

Ürünü çıkar çıkmaz aldım. Büyük ekranlı telefon arıyordum ve çıktığı zamanlarda tek büyük ekran note 2 'de vardı. Eksilerine geleyim. Aslında her telefon gibi pil teknolojisi nedeniyle 2 yılda pilin ömrü bitti, artık %20-25 az performans veriyor. Öbür eksisi ise kalemi. Tamam diğer telefonlara göre kalem bir avantaj ama note 3 veya galaxy note tabletler gibi güzel bir kalemi yok yani ikisini de denedim ötekilerin hissi daha iyi ve note 3 'teki yedek uç olayını çok beğendim. Onun dışında şuanda android 4.4.2 güncellemesi dağıtılmaya başlandı ki başlanmasa bile custom rom yapan oldukça fazla insan var bu telefona. 5.5 inç amoled ekranı gerçekten çok canlı ama biraz parlaklığı az. PPi değeri az fakat amoled teknolojisi ve kalitesi sayesinde kesinlikle piksel saymazsınız. 720p ekranlı bir telefona göre kullanılan 1.6 ghz 4 çekirdek işlemci, grafik işlemci ve 2gb ram bu telefonu oldukça uzun süre kullanılabilecek telefonlar arasına sokuyor yani önü çok açık. İyi ki bu telefonu almışım diyorum. Bazı insanlar samsung telefonlarla ilgili sorunlar yaşayabiliyorlar. 2 sene olacak telefonu alalı çok kısa süre kılıflı kullandım daha sonra kılıfı çıkarıp halen bu şekilde kullanıyorum tabii ekran filmi de yok şuan telefonda. Telefonda sadece bir yerde soyulma var ekranda da 1 çizik var. Benden size tavsiye olur fakat şuan için rakiplerine göre fiyatı yüksek kalıyor. Zamanını doldurduğunu düşünüyorum. Eğer bu aralar telefon alacaksanız note 2 gibi önü açık telefon almaya çalışın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Şevket Zaimoğlu @sevketzaim

    İşte pilin değiştirilebiliyor olması büyük avantaj. Benim 2 yıllık HTC One X'in pilinde randıman düşüklüğü var, ama pil değiştirilemiyor.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

    Samsun, Note 2'den çok şey öğrendi. Note 3'te olduğu gibi Tablet 2014'te de kalem olayı çok güzel. Denedim, el yazımı (bildiğiniz süslü, harflerin arasındaki bağlantılarla birlikte) gayet iyi ve hızlı algılayabiliyor. S3'e yaptığı son güncelleme ile Google dikte özelliği de yanına eklenince, S3 bile mükemmele yakın oldu. Şahsen ben çok beğendim, elbet cihazların eksiklikleri de mevcut ama gayet iyi çalışan taraflarını görünce insan pek düşünmüyor.