TS ahalisi telefonumu satıyorum. iPhone X 64 GB çok çok temiz bir cihaz. Yanında sıfır adaptör, sıfır EarPods ve Apple deri kılıf vereceğim. Bataryası %75’te olduğundan batarya değişimi gerektiriyor. Servise mi yollarsınız yoksa @orcun a mı size kalmış 😀 Infinite Loop’tan alınmış olması da ekstra bir değer katıyor bence 😛Fiyat olarak TS’ye özel 4.650 düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 23

Arkadaşlar yayını tam dinlemeden milleti galeyana vermeyin. LP muhabbet formatının tıkandığını, 15 günde bir yapıp o aradaki haftaya başka bir format gelse daha güzel olacağını söylüyor.

Şurayı da twitter'da çevirmeyin yeter artık. Safi olumsuz.

Adamı bir dinleyin, sonra bir düşünün, hemen viteste unutulmuş araba gibi marşa basar basmaz hoplayıp kalıyorsunuz. Onun yerine o aradaki hafta için bir format düşünün, belki sizin fikriniz tutar, belki daha keyifli olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15
 • Haydar8999 @haydar8999

  Ts cilerin çoğu dinozor olmuş her türlü yeniliğe karşılar aynısını umut da yaşandı kimse istemedi şimdi ise herkesin gözbebeği oldu ben en başdan beri çok memnundum umuttan yeniliğe açık olalım

 • ersoy @ersoy

  Çok tekrara girdi, bir de gece gündüz LP dinlemekten sıkıldım, artık sadece gündemi takip ediyorum, bu akşam bir on dakika baktım, like verdim, maç başlayana kadar. bunu ya konuklu (konuğa da konuşma fırsatı vererek) ya da ayda bir yapsalar daha iyi olur.

 • qubit @qubit

  Geçen muhabbeti henüz dinlemedim de trol kimdiyse yaptığına pişman olmuştur herhalde. Önce LP bırakıyorum dedi sevindirdi, sonra millet desteğin alasını gösterince yaptığına pişman olmuştur, TS'ye güzel maddi destek yağdırdı akıllı 🙂 "Ramazan Bereketi"

  Bu tarz konularda profesyonel yönetici ne yapar? Rakamlara bakar. Karantina Muhabbeti serisi senin inceleme videolarının kaç katı seyrediliyor? 3-4 katı. Aylardır izlenmeden azalma var mı? Yok. Destek olunuyor mu? Olunuyor. Online izleyici sayısı kaçlarda gidiyor? Min 800. Bitti. Tartışılacak bir şey yok. Salgın ve ekonomik kriz nedeniyle tüketicinin kaçtığı bir iş kolu Allah'ın lütfu bir formata tutundu ayakta kaldı.

 • Edogawa @hakara

  zaten bu sohbet pandemi ile gelmişti. 15 günde 1 iyi güzel ve ileride daha farklı videolar gelecek ne güzel işte. ne tantana ediyorsunuz anlamadım.

Masaüstü pc'de performans ayarını en üst seviyeye getirsek fanı daha mı çok çalıştırır? CPU Frekansı üstlerde tutuyor herhalde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hp hazir desktop Anakart ta M2 & Wifi diye bir port var.
Oraya SSD takabilir miyim. Wifi yazması biraz kafamı karıştırdıda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar teknik olarak benim bilmediğim bir şey mi var yoksa bu yorum gerçekten aptalca mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Alim Bozkayalar @sqn

  "1-) avc(advanced video coding) yerine svc(scalable video codec) kullanın. avc protokolünde gönderilen her stream'in kendine ait bitrate'i olur, birden fazla bitrate göndermek istersen birden fazla stream de göndermen gerekir.

  2-) svc denilen şey aslında yine tek bir stream fakat birden çok katmana sahip, bu sayede her stream ile 1.2 mbs'e kadar çıkabilirsiniz, bu sayede kullanıcının ağ koşullarını kendi koşullarına uydurmaya çalışmak yerine, bunu yazılım içerisinde(svc hallediyor), resolution ve bitrate'i ayarlayabilir hale geliyorsunuz, eskiden bu sadece asıc kullanılarak yapılabiliyordu.

  3-) zoom'un kullandığına benzer bir multimedia routing kullanmak, bu avc'nin en geleneksel problemlerinden birisi ve zoom'un da avc yerine svc'yi tercih etmesinin en temel nedeni, mr(multimedia routing) sayesinde transcodingi tamamen keserek gecikmeyi düşürüp scalingi arttırabiliyorsunuz.

  4-) zoom'un da kullandığı multimedia routing sayesinde websocketları direkt kullancılar arasında paylaştırmak yerine, kullanıcı kendi görüntüsünü cloud'a gönderip orada diğer kullanıcıların internet koşullarına göre oradaki katmanlardan birisine dahil olup(katmanlar stream edilen görüntü kalitesi) buradan dağıtım yapılıyor, her şeyi zoom daha kullanıcıya ulaşmadan daha infrastructure'da halletmiş oluyor. tabi dolar bu seviyedeyken bu kadar fazla cloud servisine para ödemek zor olur tabii ki, imam yetiştirmeye devam(developer arkadaşlara kesinlikle bir isyan değil bu).

  5-) bir qos(quality of service) worker'ı çalıştırıp kullanıcının ve cloud servisinin o anki durumuna göre packet loss, cpu, jitter vs gibi değerleri process edip ona göre sistemi güvenli bir şekilde downscale etmek en mantıklısı gibi duruyor.

  6-) yukarıda çalıştırdığımız worker sayesinde kendi bandwith videonun kalitesini otomatik olarak downsize edip, downstream bandwith'te yüklü data göndermeye çalışıp kullanıcıya gecikme yansıtmaktansa ve servera yüklü bir process bindirmektense direkt infrastructure'da bunu halledip daha düşük bir video gönderilebilir (yine zoom böyle yapıyor).

  7-) ux kasmaya çalışıp udp'e forse etmektense udp'in uygun olmadığı durumlarda sırasıyla https ve http'ye düşülebilir yine bu kullanılacak bir worker sayesinde kolayca uygulanılabilir.

  not: bazı yazar arkadaşlar bilgilendirdi, zaten zoom altyapısı kullanıyorlarmış ve konferansa katıldıkları anda çökmüyormuş burayı kadar olan kısmı cahilliğime verin. zoom tercihi ise aslında çok doğru, dünyada video yayınlarına seviye atlatan bir altyapı kurdular, şimdi asıl sorum ise böyle bir şeyin yükü bile kendilerinde değilken bu sistem nasıl çöküyor?"
  https://eksisozluk.com/entry/113333824

 • altalena @altalena

  Popülizmden beslenip her şeye yorum yapma kaygısından kaynaklanan bir tweet.

 • Gürkan ATILGAN @gurkan-atilgan

  @heegee bana mümkansız geliyor o, aynı partiden kolayca yönlendirilebilen kukla, göstermelik bir "genç" olur o bakan eğer böyle bir şey olursa

 • merakli @merakli

  Bu Nezih ve Nevşin twitter'ın en çok saçmalayan çarları zaten. Nezih'in reklamını yapmak için önce TV'de gösterdiler şimdi RT atıyorlar falan.

Xbox One Servis Garantisinden Yararlanma

Oyun konsolları belirli bir amaçla üretilen gerek güçlü donanımları gerekse yazılımları ile birer bilgisayardır. Ancak bu cihazların kişisel bilgisayarlardan farkı kapalı birer kutu olmalarıdır. Dolayısıyla bilgisayar kadar esnek olmamaları sebebiyle kullanıcıların onarım için müdahale alanını sınırlamaktadır.

Haziran 2018 tarihinden beri Xbox One X kullanıcısı olarak Şubat 2020 tarihine kadar cihazı sorunsuz olarak kullandım. Ancak bu tarihten sonra cihazda belirli sorunlar ortaya çıktı:

 • Oyunların indirilmesi için konsola talimat verildiğinde belirli bir süre sonra indirmenin kesilmesi. (İnternet bağlantısında sorun bulunmamaktaydı. Hatta konuyla ilgili internet sağlayıcısının (Superonline) güvenlik duvarında engel olabilmesine karşı çağrı merkezi ile görüşülüp olmadığı teyit edildi.)
 • Konsola açma veya kapatma komutları verildiğinde E102 hata kodu vermesi. (Güç döngüsü yöntemi ile o hata aşılabiliyor ancak sonraki süreçte yeniden hata ile karşılaşıyorsunuz.)

Konsol üzerinde 1 hafta kadar uğraşmama rağmen sorunların çözülmemesi üzerine ya anakart ya da harddisk üzerinde sorun olabileceği düşüncesi oldu. Bu noktadan sonra Xbox Teknik desteğine ulaştım.

Xbox Türkiye teknik destekte konsolumla ilgili problemde Sena Hanım destek oldu. Yaklaşık yarım saat görüşmemizde tüm çözüm problemleri eledikten sonra servis kaydı açıldı ve cihazın onarıma gönderilmesi planlandı.

UPS kargo aracılıyla size verilen gönderi kodu ve servis numarasını kutuya yazdıktan sonra kargoya teslim edildi (Önemli: Gönderi kutusuna sadece cihaz koyulmaktadır. Geri kalan fatura, güç kablosu, kontrolcü gibi aksesuarları kutuya koymayın). Cihaz servise ulaştıktan sonra Microsoft Hesabı sayfasında takibi sürdürüken cihazın seri numarasını değiştiğin fark ettim ve sonrasında da başka bir cihaz gönderildi. Gelen cihaz daha önce kullanılmış, arıza sonrası onarımdan geçirilmiş ve tüm testleri yapılmıştı. Kısacası yenilenmiş (Refurbished) cihazdı.

Cihaz elime ulaştığından beri herhangi bir sorun olmadı. Cihaz üzerinde tespit ettiğim bir nokta da önceki cihazımda fan hızı düşükken yeni cihazda bir miktar daha arttırıldığını gördüm. Fan stabildi, herhangi bir rahatsız edici ses bulunmamaktaydı.

Ek olarak internette konuyla alakalı başka yazılarda bulunmaktadır. Başka cihaz gönderililp tekrar sorun yaşayan ya da kargoda gönderim esnasında cihazın hasar görmesi gibi sorunların yazıldığını gördüm. Kendi yaşadığım deneyim şu ana kadar sorunsuz oldu. Ancak ileride cihazın ne durumda olacağını zaman gösterecek.

 

Daha fazlası için: bibliyotek.info

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sacavusoglu @sacavusoglu

  Cihazı sağlam ve farklı bir kutuyla gönderebilirsiniz. Önemli olan cihazın sağlam bir şekilde firmaya ulaşmasıdır. Taşıma sırasında yaşanacak hasarlarda firma sorumluluk kabul etmeyecektir. Ayrıca Bkz: https://beta.support.xbox.com/help/hardware-network/warranty-service/packing-and-shipping-instructions

 • nanye @nanye

  Merhaba, bende bir sorun yaşıyorum destek kısmından sadece online destek ile iletişime geçebiliyorum ancak temsilci İngilizce konuşuyor. Siz bu şekilde mi iletişim kurdunuz? @sacavusoglu

  • sacavusoglu @sacavusoglu

   Merhabalar, aşağıdaki resimde bulunan telefon numaraları ile Microsoft Türkiye'nin destek birimine ulaşabilirsiniz. Destek birimini aradığınızda "Xbox desteği" bölümüne geçiş yapabilirsiniz.

  • nanye @nanye

   @sacavusoglu Teşekkür ederim. Belirtmiş olduğunuz numaradan ulaştım 30 dakika sonunda telefonu açtılar ve xbox ile alakalı olarak sadece site üzerinden yardımcı olabileceklerini belirttiler telefon üzerinden yardımcı olamayacaklarını söylediler.

  • sacavusoglu @sacavusoglu

   @nanye Büyük ihtimal virüs sebebiyle çağrı merkezi desteğini durdurmuş olabilirler. Sıkıntılı bir döneme denk gelmiş konsol arızanız. Umarım destek alabilirsiniz.

  • nanye @nanye

   @sacavusoglu Ürünü göndereceğim şimdi destek üzerinden yazılı iletişim ile çözdüm. Kutu üzerine microsoft tarafından verilen kodu yazmam yeterli mi? UPS için online talep oluşturdum gönderi kodu vermediler bana sizin bahsettiğiniz servis numarası bu mu? Bir çok soru sordum uğraştırdım sizi yanıtladığınız için teşekkür ederim 🙂

  • sacavusoglu @sacavusoglu

   @nanye İşinizi gördüysek ne mutlu, aklınızda soru varsa sorabilirsiniz 🙂 Microsoft tarafından verilen servis kodunu kutuya yapıştırın. Ben gönderdiğimde hem microsoft tarafından verilen servis numarasını hem de telefon numaramı ve adresimi alt alta sıralı şekilde yazdım. Kargo da kaybolmasına karşı iletişim bilgileriniz olursa rahat edersiniz. Ek olarak kutuda sadece konsol olsun. Faturasını koymayın sizde kalsın. Hatta elinizde baloncuklu naylon varsa konsolu sarın ve kutunun içerisinde bulunan süngerleri konsolun yanlarına takarsanız daha sağlam durur.

  • nanye @nanye

   @sacavusoglu Microsoft'un göndermiş olduğu mailde bu bilgiler mevcut sadece size sorduğum kısımda kafam karıştı o yüzden sizden bilgi almak istedim. Ayrıca adım adım tüm işlemleri not edip paketleme işlemini fotoğrafladım tamamlandıktan sonra bir inceleme yazısı yayınlamak istiyorum ben gibi bilmeyen insanların faydalanması için sizede ayrıca tekrar teşekkür ederim.

   Bundan sonraki süreçte sanırım takip sayfasından takip etmek kalıyor geriye.

   Ayrıca anladığım kadarıyla tamir değil cihaz değişimi yapılıyor. Sizin deneyimlemiş olduğunuz süreç ne kadar sürmüştü?

  • sacavusoglu @sacavusoglu

   @nanye 2-3 gün içerisinde başka bir cihaz gönderimi yapılıyor. Gönderilen yenilenmiş (Refurbished) bir cihazdır. Ben kullanıyorum şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Arızalı cihaz bildiğim kadarıyla Microsoft'un merkezine gönderiliyor incelemek için.

 • Sinan Eksen @sinan-eksen

  Merhabalar, benzer bir sıkıntıyı ben de yaşıyorum. Xbox one gamepad alalı yaklaşık 10 gün oldu. Ancak A tuşu bazen basmıyor. Özellikle futbol oyunlarında sıkıntı olabiliyor. Ben de aynı sizin gibi bugün Sena hanımla görüştüm. Gamepadi UPS aracılığıyla göndermemi söyledi. Refurbish cihaz göndermeleri biraz düşündürüyor. Çünkü gamepad tamamen bozuk değil sadece A tuşunun hassasiyeti biraz düşük olduğundan bazen algılamayabiliyor. Nette okuduğum yorumlarda yeni gelen cihazların da sıkıntılı olduğunu okudum. Bu nedenle gönderme konusunda kararsızım. Eldeki cihazın daha kötüsüyle karşılaşmaktan korkuyorum işin gerçeği.

  • sacavusoglu @sacavusoglu

   Selamlar Sinan Bey, refurbish cihaz olması tabi ki kullanılmış olduğundan insanın aklında soru işareti bırakıyor, çeşitli sorunları olabilir. Ancak bildiğim kadarıyla Refurbish cihazlar genellikle çalışma konusunda belirli testler yapılıyor. Hatta konsolu gönderdiğim zaman servis bana "cihazlar üzerinde bizim belirli test aşamalarımız var" şeklinde belirtmişti.
   Şahsi fikrim kontrolcü sürekli kullanılan bir cihaz olduğundan gönderilecek cihazın yıpranmış olması daha muhtemel. Size çok sıkıntı yaratmıyorsa bozulana kadar kullanın yeni kontrolcüler biraz pahalı ama yeni almak daha mantıklı. En azından sorun tamamen çözülmüş olur.

  • nanye @nanye

   Merhaba, daha önceki yorumlarda bahsettiğim cihaz için 2 defa gönderim yapıldı gelen ikinci cihazda bozuktu herhangi bir zorluk çıkartmadan değiştiriler. Endişelendiren tek nokta kargo süreci biraz sıkıntılı ilerledi. İşlerim azaldığı zaman bir inceleme yazısı yayınlamak istiyorum.

   Ben gamepad ile alakalı olarak kişiye özel bir şey olduğunu düşünüyorum muhtemelen sizin gibi kararsız kalırdım ancak alalı daha 10 gün olmuş böyle bir durumda size sıfır cihaz göndermeleri gerekir diye düşünüyorum. Yasal süreç nasıl işliyor ne olmalı bu konuda çok fazla bir bilgim yok.

  • Sinan Eksen @sinan-eksen

   @sacavusoglu Tekrar merhaba,aldığım cihaz yeni. Teknosa' dan yaklaşık 10 gün önce almıştım. Aslında gamepadin çalışmasını aşırı derecede etkileyen bir durum yok ancak insan 400 TL civarı para verince biraz daha iyi olmasını bekliyor:) Sena hanım telefon görüşmemizde gönderilecek cihazın refurbish olduğundan hiç bahsetmedi. Gamepadi orijinal kutusu ile göndermeyin deyince içime kurt düştü ve kendisine sıfır cihaz göndermiyor musunuz diye sorduğumda bir anlık duraksadıktan sonra sıfır cihaz gönderiyoruz dedi. Sonrasında internette araştırdıktan sonra anladım tamir görmüş cihaz yolladıklarını. Sonrasında Teknosa ile de görüştüm. Onlar da 3 adet tedarikçi firmadan ( Hometech, Penta ve Aral) birine gönderebileceğimi söylediler. Yeni cihaz vermeleri için de bu tedarikçilerin tutacağı rapora göre verilebileceğini söylediler. Microsoftun gönderdiği maile cevap yazıp sıfır ürün göndermelerini yada kendi cihazımın tamir edilmesini talep edeceğim. Ancak tamir ihtimalinin pek olacağını düşünmüyorum.

   @nanye Size gelen yeni cihazda yine sıkıntı olduğunu belirtmişsiniz. Size gönderdikleri cihaz orijinal kutusunda faturalı tam set olarak mı (14 günlük ücretsiz gamepass abonelik kartı ve piller de dahil) geldi? Başka forumlarda gördüğüm bazı arkadaşlar orijinal kutulu geldiğini hatta sıfır cihaz gibi bıçakla keserek kutuyu falan açtıklarından bahsetmişler. Tabi bu bahsettiğim olaylar yaklaşık 1 yıl önce falan olmuş. Yakın zamanda gönderim yaptığınız için size sormak istedim. Refurbish cihazları da sıfır cihaz gibi mi gönderdiklerini merak ediyorum.

  • nanye @nanye

   @sinan-eksen Xbox cihazım açılmadığı için göndermiştim ben gönderilen cihaz sorunlu olarak ulaştı tarafıma aynı süreci tekrarlamış oldum. Gönderirken sadece Xbox cihazımı gönderdim kendi kutusu ile dahi gönderim yapmadım. Microsoft'da ürünü gönderirken sadece cihazı gönderiyor bir nevi cihaz takası gibi düşünebilirsiniz.

   Destek talebi oluşturulduktan sonra size bir mail geliyor ürünü nasıl göndermeniz ile alakalı oradaki adımları izlemeniz gerekiyor.

   Benim tarafıma sıfır cihaz gelmedi ne yazık ki tabiki gelmesini isterdim 🙂 Benim cihazım için şöyle bir şey oldu. Xbox Gold Rush edition sahibiydim mail gönderdiler cihaz ellerinde olmadığı için aynı cihazı gönderemeyeceklerini beklemek istersem 2 hafta içerisinde ellerinde olacağını bu süre zarfında temin ettikten sonra gönderim yapabileceklerini, beklemek istemez isem Xbox Scorpio Edition gönderebileceklerini belirttiler. Xbox Scorpio Edition istedim doğal olarak.

   Açıkcası vida kısımlarından bile belli oluyor refurbish cihaz olduğu umarım size gönderilen cihaz sıfır olur. Sonuçta daha yeni almışsınız.

  • Sinan Eksen @sinan-eksen

   @nanye Teşekkür ederim cevabınız için.

 • Frat Orak @fratorak768

  xbox a indirilen oyunlar servis sonrası silinirse servise bildirirsek acaba bize bu konuda servis yardımcı olurmu yoksa kullanıcı hatası olarak bize iade mi edilir

Creative Commons lisansına sahip görseller içerisinde arama yapabilmenize olanak sağlayan bir arama motoru: https://search.creativecommons.org/
#FaydalıSiteler

CC Search

A new Creative Commons search tool for creators seeking to discover and reuse free resources with greater ease.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB'ye Windows kurmak, hatta bootcamp kullanmadan Macbook'a Windows kurma videosu efenim.
Geçtiğimiz hafta burda @pope ile yaptık. Baktım internette eşi benzeri yok bu yaptığımın, video çekeyim herkes bilsin istedim.

USB BELLEK ÜZERİNDEN WİNDOWS ÇALIŞTIRMAK / MacOS'da Bootcamp Kullanmadan...

Bu yöntem ile siz de usb belleğinize windows yükleyip gittiğiniz her yere belleğinizi takarak kendi sisteminizi çalıştırabilirsiniz. Aynı zamanda Macbook cih...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayar karşısında oturmak için sizce şu sandalye nasıl f/p olarak?

https://www.sokmarket.com.tr/uploads/2019011511020035897/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar buradan daha önce alışveriş yaptınız mı?
https://www.tisortfabrikasi.com/

Tişört Fabrikası | Müzik Tişörtleri, Alternatif Giyim

Rock Metal Tişörtleri, Rap & Hip Hop Tişörtleri, Dizi ve Sinema Tişörtleri, Oyun tişörtleri, %100 Pamuk Tişört Üzerine Kaliteli Baskılar ve Hiç bir yerde bulamayacağınız tasarımlar..
BeğenFavori PaylaşYorum yap