cingibi paylaştı.

GMKtec KB5 NucBox Intel Mini PC

Bu arkadaşı birkaç ay önce amazon.com.tr 'den yaklaşık olarak 130$ gibi bir fiyata satın aldım. Bu paylaşımı yapmadan önce biraz deneyimlemek istedim.

Kısa süre önce Intel, her ne kadar mini PC'lerle olan alakasını bitirmiş olsa da Çinli dostlarımız bunu devam ettirecek gibi duruyor. Ve bence işler zamanla buraya doğru kayacak. Özellikle ofis kullanıcılarının büyük kasalara, hatta DVD player büyüklüğündeki mini PC'lere ihtiyacı yok. Beelink, GMKtec, Chuwi gibi markalar bu cihazlara ağırlık veriyor. Ryzenli üst segment modelleri de olup fiyat olarak baya yüksekler.

Cüssesine kıyasla bence oldukça iyi özellikleri var. Öncelikle FreeDos değil resmi olarak Windows 11 ile geliyor. Ve gayet de sorunsuz çalışıyor. En azından mavi ekran almadık. BIOS ekranını oldukça detaylı buldum. İhtiyacınız olan şeyleri bulabileceğinizi düşünüyorum.

Bu listede depolama olarak en düşük 256GB belirtilmiş fakat bunun 128GB olan versiyonu da mevcut olup, amazondaki ilanı ben alırken 256GB yazmasına rağmen -sonradan 128GB olarak değiştirildi- bana 128GB olan versiyonu geldi. Tabii bu değişiklikten doğan farkı rica ettim. İade ettiler. Bu depolama birimi yukarıda belirtilmemiş fakat küçük boy M2 SSD türünde olup değiştirilebiliyor. Dahili olarak Bluetooth ve Wifi mevcut.

Bu arkadaşın en vurucu noktalarından birisi 4-core gerçek 4 çekirdekten oluşan işlemcisi. Bu işlemci günümüz giriş seviyesi laptoplarındaki celeron ve pentium işlemcilerden çok daha yüksek performans veriyor. Özellikle giriş seviyesi intel atom işlemcili laptop kullanmış biri olarak çağ atlamış gibi hissettiriyor.

TDP değeri 10W olduğu için hem ısınmıyor hem de düşük bir güç tüketimi yapıyor. Bu kadar küçük bir PC'de pasif soğutma olabilir diye düşünürken küçük bir soğutma bloğu ile fan olduğunu görmek hayranlığımı arttırdı. Bu fandan dolayı şuana kadar herhangi bir ses duymadım. Kulağınızı dayarsanız, SATA HDD sesi gibi bir vızıltı duyabiliyorsunuz.

Ürünün kutusundan kendisi ve 65W gücünde tip C uçlu bir adaptör çıkıyor. Adaptörün tip C uçlu olması oldukça iyi bir detay aslında. Adaptör ile herhangi bir problem yaşamam durumunda çarşıdan alabileceğim ve mevcutta da olan 65W değerindeki bir adaptörü ve hatta 65W ve üzeri PD özelliğine sahip bir monitör ile bu cihazı adaptörsüz çalıştırabilmek çok hoş bir detay. Fakat zannedersem bu porttan hem görüntü aktarımı yapıp hem de 65W'lık güç ihtiyacını karşılayamıyordur. Bunu yapabilse, KVM özelliğine sahip olan bir monitörle sadece bir tip C kablosu sayesinde hem gücünü alıp, görüntü ve sesi iletip hem de monitöre bağlı olan çevre birimlerini kullanabilirdi.

Bu güzellik ile oyun oynamak isteyebilirsiniz fakat dahili grafik biriminin kendi başına pek de bir şey oynatabileceğini zannetmiyorum. Çoğu eski oyunu, günümüz indie oyunlarını ve emulator oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsiniz. Cloud gaming için biçilmiş kaftan olabilir. Webde gezmek, film izlemek, ofis işlerinde kullanmak için gayet iyi, yeterli ve sorunsuz.

Ben bu cihazı bir media center olarak kullanıyorum. Torrent, IDM vb. tüm indirmelerimi bununla yapıyorum. Steam indirmelerimi bile bununla yapıp smb üzerinden asıl cihaza çekiyorum. Film, dizi gibi içerikleri PC'de izleyeceksem bununla, evdeki diğer cihazlarda -telefon, TV- izleyeceksem, bu cihaza içeriği indirip yine bu cihaz üzerine kurduğum Jellyfin ile diğer cihazlara stream ediyorum.

Cihaza uzaktan erişmek için Wake On Power özelliğini kullanıyorum. Neutron marka pek de kaliteli olmayan bir 4'lü priz almıştım. Bu prize uygulaması ile uzaktan erişip, istediğim portunu açıp kapatabiliyorum. NucBox'ın, BIOS'undan Wake On Power'ı açtım. Uzaktan NucBox'ın takılı olduğu adaptöre güç verdiğim zaman cihaz otomatik olarak açılıyor. Uzaktan kontrolü şimdilik AnyDesk ile sorunsuz yapabiliyorum.

NucBox ile çevre birimi ekipmanlarımı ortak kullanmak için şu usb switch'i aldım. Bu cihaz bir PC/Konsol açıldığı zaman hem ona direkt otomatik geçiş yapıyor hem de üzerindeki buton ile geçiş yapabiliyor. Üzerindeki numaralara ait ışıklarla hangi cihazda olduğunu görebiliyorsunuz.

Çok detaylı olmayan ancak bu tarz bir cihaz almayı düşünenlere faydası olabileceğini düşündüğüm bir içerik oldu. Cihazla ilgili sorularınızı yorum olarak paylaşırsanız, memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 22
cingibi paylaştı.

Tam Fonksiyonel 600W lifepo4 Güç İstasyonu

 

Teknik özellikler:

 • 3x 256wh lifepo4 akü
 • Hızlı şarj destekli USB soketler Ve PD çıkışı
 • Çakmaklık soketi
 • Tüm sistemin elektirik kullanımını gösteren bir güç analiz ekranı
 • XT 60 çıkışları ve jack
 • Ayarlanabilir Led ışık
 • 300w her türlü cihazı bağlayabileceğiniz tam sinüs inverter

 

Fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. Görüyorsunuz yapacam dedim yaptım. Bence güzel oldu. Fotoğrafları inceleyin. eşi benzeri olmadığı için almayı düşünebileceğiniz bir cihaz değil. Belki ekmek banabilirsiniz. ya da kendiniz daha iyisini yaparsınız.

 

#güneşpaneli #güneş #panel #güneşenerjisi #enerji #güç #istasyon #güçistasyonu #lifepo4 #akü #DIY

BeğenFavori PaylaşYorum yap
cingibi paylaştı.

X-Mouse Button Control

Merhaba Arkadaşlar
Bugün sizlere kullandığım ücretsiz bir yazılımı anlatacağım. Programın adı X-Mouse Button Control. Sadece Windows platformlarında mevcut. Programın işlevine gelicek olursak adındanda anlaşıldığı gibi fare tuşlarımızı denetlememizi sağlıyor. Benim programı kullanma sebebim Logitech'in yazılımından daha düzgün, stabil çalıştığını gözlemem. Programın profil desteği ve tuş ile profil değişimi, her programda başka komut seçenekleri mevcut. Ayarları dışa veya içe aktarma seçeneğide mevcut. Programın ayar menüsünde program ile iligli kısayolları ayarlama imkanınız var. Program bize geniş bir ekstra özellik desteği sunuyor, kısyolları simule ederek yapabilceklerimiz dışında bazı şeyleri kendide sunmuş. Herhangi bir programı açtırabiliyoruz. Bu sunulan özellikleri en alta ekliyeceğim. Ne yazık ki programın Türkçe desteği yok. Programın ana foksiyonlarını listeliyecek olursam;

- Fare tuşlarına komut atama [ 9 Tuşa kadar (Sol, Sağ, Orta, 2 Yan, Tekerleğin scroolu, sağa sola yatması )]
- Profil Desteği ( Her programa ayrı, Bir profildeki tuş kombinasyonları "layer")
- Tuş simulasyonu
- Ayarların içe veya dışa aktarılması.
- Geniş kısayol desteği

5 maddede listelenmiş olsakta fare ile ilgili işlerimizin %70'ini kapsıyor 🙂 Program çok anlatılacak bir ürün değiş ama stabilite ve kalite açısından kesinlikle tavsiye ederim. Piyasadaki çoğu yazılımdan çok önde zaten kazandığı bolca ödül ile bunu kanıtlıyor.

Site : http://www.highrez.co.uk/downloads/XMouseButtonControl.htm
Son Sürümü : http://www.highrez.co.uk/scripts/download.asp?package=XMouse

Bazı Kendiliğinden Sunduğu Foksiyonlar

- Program çalıştırma
- Ekran parlaklığı azaltma, artırma
- Browser komutları ( geri, ileri, favori , geçmiş, giriş sayfasına yönlendirme, yeni sekme vb. )
- Ekranı uyku moduna geçirme
- Bazı kısayollar ( ctrl c,x vb. )
- Profiller arası geçiş
- Maili açma
- Media tuşları
- Klasörleri açma ( bilgisayarımı açma, dosyalarımı açma vb. )
- Arama yapabilme, yardımı açma,
- CMD Açma
- Programlar arası geçiş

Not: Eksikler Düzeltildi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
cingibi paylaştı.

Fissler Vitavit Comfort Düdüklü Tencere İncelemesi

 

Öncelikle fiyatı muhteşem gereksiz yüksek bir ürün diyerek incelemeye başlayalım. 1.5 yıl önce şu anki fiyatının neredeyse 2/3 fiyatına aldığımız düdüklü tencere şu anda küçük çaplı bir servet fiyatına satılıyor. (600+ tl) Bu bile alınmaması için bir sebep ama durun sizi ikna edeyim:

 

Düdüklü Tencere ("aka Para Tuzağı")

 

Artılarına gelelim;

 • Yok

Evet gerçekten yok. Standart bir düdüklü tencereden fazlası değil. Tabi çalışıyorken yakalayabilirseniz. Üzerindeki renkli aptal çizgilerle falan havalı duruyor ama değil mi? Değil! Hava falan tutmuyor doğru düzgün.

 

Geçelim merakla beklediğiniz sorunlara;

 • Bu üründe kapak içinde lastik var. Eee ne olmuş hepsinde var demeyin. Bu ürün diğer hepsinden pahalı. Sanıyorsunuz ki herşey askeri standartlarda. Ancak lastiğin ömrü 2 yıl bile değil. Çinli fason kardeşlerimiz eminim daha iyisini farkında bile olmadan üretebiliyordur. Kalitesizliğine ve işe yaramazlığına ek olarak 2 yıl garantisi devam etmesine rağmen lastik değişimi için servis tarafından 70 lira talep ediliyor. 

 

70 lira.

 

Şimdi de size Fiat Doblo ya uygun kış lastiği fiyatı vereyim;

149.90 Kargo da bedava.

 

Gelelim ikinci sorununa;

 • Olur olmadık zamanda içine düşen siyah valf contası en iyi ihtimalle yemeğin düzgün pişmemesini sağlıyor. Ancak conta yemeğin içine düşüp o sırada kaçan buhardan dolayı conta dibine tutarsa pek sağlıklı olmayan bir yemek yiyebilirsiniz. En son yemek pişirmemizde aynen öyle olmuş. Yemeğin yandığını sanıp çöpe boşalıntınca contayı da çöpe atmışız bilmeden. Ardından servise basınç tutmuyor şikayetiyle yollanan kapak için conta eksik diye de 55 lira talep ediyorlar. (hem de utanmadan)

Buyurun bu da o muhteşem conta;

55 lira ama kıyameti falan erteliyormuş.

 

 • Kapakta bulunan basınçla yukarı kalkan renkli halkalar buhardan dolayı olsa gerek neredeyse silindi. Ayrıca satıcılar ağız birliğiyle sorunsuz 10 yıl kullanırsın, 10 yıl on on falan derse de inanmayın. Bir işe yaramayan garantisi yasal alt limit olan 2 yıl.

Sonuç:

Özellilkle genç-orta yaş civarı kullanıcısı bulunan Teknoseyir kullanıcılarına ve bir şekilde yolu bu incelemeye düşmüş aklı başında kimseye bu para tuzağı ürünü tavsiye etmiyorum. Sağda solda ürünü satan sitelerde bulunan, yeni ürün almanın heyecanıyla verilmiş abartı ve şişirilmiş puanlara itibar etmeyiniz. Paranızı bizim gibi çöpe atmayınız. Bir kere alalım uzun yıllar kullanırız deyip hata etmişiz ki iki yılı bile çıkaramadan 125 lira daha masraf çıkardı. Fissler markalı bütün ürünlerden uzak durmanız dileğiyle...

 

#FisslerPişmanlıktır

 

Edit: iki conta fiyatına komple 8lt düdüklü tencere için : https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/emsan-efsane-8lt-paslanmaz-celik-duduklu-tencere-312404831

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25
 • Ufkabakan @ufkabakan

  Bu incelemeyi görene kadar bende Fissler almayı düşünüyordum. Bu aralar düzgün bir düdüklü arayışındayım, ben deki eski karaca sorun çıkarmaya başladı. Şuan kullanıp da memnun olduğunuz marka model öneriniz var mı beyler?

  Fiyat çok önemli değil, bir kere alıp yıllarca kullanıyoruz zaten.

  @waterfallll Bu arada 2 yıldır girmemişsiniz siteye, umarım iyisinizdir?

 • smaler @smaler

  Bırakın Allah aşkına. Tefal clipsoyu da fissler vitavit i de, diğer geleneksel modelleri de denemiş biriyim. Bundan sonra da fissler dışındakilere kolay kolay bakmam. İnceleme diye yanlış yönlendirme yapmışsınız sadece. Fissler ile kemik pişir kemiği eritir. Lastiğini ise 8 yıldır değiştirmedim. Söyleyeceklerim bu kadar.

 • Slhksk @slhksk

  Kızımda vitavit comfort kullanıyor,memnun ama ben kapağındaki bütün hava contası v.s hepsinin yıkanırken çıkartılıyor olmasına takildim adminin bahsettiği o minik contayı kaybettin mi olay bitti,vitaguick kullanan var mı acaba tavsiye bekliyorum

 • Issız_adam @systemnet

  fotoğrafı tektaş pırlanta yüzük gibi duruyor.

cingibi paylaştı.

Xiaomi Hybrid HD Metal İncelemesi

Teknik Özellikler

 

 • Ağırlık: 14 g
 • Kablo uzunluğu: 1.25 m
 • Sürücü tipi: Armatür ve dinamik driver
 • Empedan değeri : 32 ohm
 • Hassasiyet: 101 dB
 • Jack Tipi:  3.5 mm altın kaplama
 • Giriş ve çıkış gücü: 5 mW ve 20 mW
 • Frekans aralığı: 20-20,000 Hz
 • Kutu içeriği : Kulaklık pabuçları

Tasarım ve Malzeme Kalitesi

Kulaklığın tasarımına bakacak olursak eğer gövde kısmı metaldan üretilmiş olduğunu görüyoruz. Bu metal önceki piston serilerine nazaran elde daha tok bir hissiyat uyandırıyor. Metal soğukluğunu ve sertliğini hissedebiliyorsunuz. Kulaklığın jak kısmıda aynı gövdesi gibi metalden yapılmış. Altın kaplama bir uca sahip. Kulaklığın kontrol kısmı nispeten metal gibi görünse de gövdede ki gibi bir hissiyat yok. Kulaklığın jack bölümünden kontrol ünitesine kadar olan bölümde örgü kumaş kablo kullanılmış. Fakat diğer kısımlar normal standart plastik kauçuk tipinde bir kablo yapısına sahip.

Kulaklığın kontrol ünitesinde bir adet mikrofon deliği mevcut. Üzerinde 3 adet tuş bulunuyor. Ortadaki tuş şarkıyı başlat/durdur görevi görüyor. Bu fonksiyonların sadece telefon üzerinde çalıştığını söyleyebilirim.

 

Ses Kalitesi ve Performansı

Öncellikle bu kısımdaki değerlendirmem standart bir kullanıcı gözünden olacaktır. Bu zamana kadar üst düzey hifi  ekipmanlara sahip olmadığım için değerlendirmenin bu ölçüler üzerinde olacağını söyleyebiliriz. Kulaklığı 4 farklı kaynaktan ; MSI A68HM-E33 V2 anakarta sahip olan bir PC’de  ,  Lenovo K5 , General Mobile 4G ve Avea İntouch 4 üzerinde deneyimledim. En yüksek ses şiddetine pc’de ulaşıyor. . PC’de %80-85 ses seviyesinde çıkan ses telefonlarda %100 ‘de iken ancak alınabiliniyor. Bunun sebebi ise kulaklığın empedans değerinin yüksek olmasıdır. Genelde standart kulakiçi kulaklıklar 16 ohm ile gelirken Hybrid HD 32 ohm iç direnc değeri ile geliyor. Bunun doğrultusunda kulaklık çıkışından yüksek voltaj sağlamayan kaynaklarda ses şiddeti daha az oluyor. Özellikle GM 4G modelinde kulaklık vasat bir performans sergiliyor. Telefonlar içerisinde en yüksek ve temiz sesi Avea İT4 üzerinde aldım.  PC’de ise en iyi ses deneyimini %80 ses seviyesinde ve Pot Player ile sağladım.

Kulaklıktaki çift sürücü yapısını baz alırsak ses profilinin dengeli bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.  Yüksek frekanslı tiz ve mid sesler için kulaklık armatür sürücüsünden faydalanıyor. Düşük frekanslı yani bas sesler için ise dinamik sürücü devreye giriyor. Bass kısmına değinecek olursak ne az ne de çok olduğunu söyleyebilirim. Eğer yüksek bas performansı istiyorsanız bu kulaklık size göre değil. Küçük bir kıyasla yapmak gerekirse bas sesler Creative Ep 630’dan daha temiz üretiliyor fakat çok daha güçlü değil.  Hybrid HD’nin öne çıktığı kısım ise tiz sesler. Çok net ve berrak bir tiz performansı olduğunu söyleyebiliriz.  Akustik performansı da keza iyi olduğu noktalardan. Surround etkisi de gayet tatminkar.

Genel olarak değerlendirecek olursak ses netliği temiz ve  iyi  özellikle tizleri güzel , baslar yeterli seviyede ve midleri ise ortalama olan bir kulaklık ile karşı karşıyayız. Kıyaslama olarak İphone 6s’in kutusundan çıkan Earpods kulaklıklardan daha iyi bir ses deneyimi sunduğunu söyleyebilirim.

Fiyat konusuna gelecek olursak eğer TR’de şuan 80 TL civarına bulunabiliniyor. Yurt dışından Gearbest gibi siteler üzerinde 16 ile 20$ arasında bulunabiliniyor. Eğer ben kargo beklerim diyorsanız yurt dışından da alınabilinecek ve TR’den de alınabilinecek bu fiyat skalalarında iyi kulaklıklardan biridir.

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11
cingibi paylaştı.

Xiaomi Mi Band 2 (10 günlük kullanıcı deneyimi)

Aliexpresten iki adet cam filmi ile 32$ gibi bir ücrete sipariş ettiğim ürünü yaklaşık 10 gündür IOS işletim sistemi ile kullanıyorum. Ürünü hakkında yığınla inceleme videosu var, ancak incelemelerde göremediğim bir iki husus vardı, onları da ekleyip artıları ve eksileri şeklinde kısaca kullanıcı deneyimimi yazmaya çalışacağım.

Artıları

 • Diğer ürünlere göre uygun fiyatı. Yurt dışı satış fiyatı 25$ civarında.
 • Batarya süresi. Bütün özellikleri aktif olarak 20 gün dayanıyor. 10 gün oldu şu an %50de.
 • Ucuz ve farklı kayış alternatifleri var.
 • Kullanmak için illa spor yapıyor olmanız gerekmiyor. Günlük hareketlerini ve uyku düzenini kontrol etmek isteyen herkesin basit olarak işini görecektir.
 • Titreşimi mevcut, telefonun sesini kapatıp alarm dahil bütün bildirimleri Mi Band üzerinden titreşimle alıyorum. Bazı durumlarda telefonun sesini açık unuttum, pardon durumu yok.
 • Ayrıca telefonu yan odada veya şarjda unuttuğunuzda, bu özellik kolaylık sağlıyor ancak bluetooth çekim mesafesinde bu durum geçerli tabi.
 • Su geçirmez olduğu kesin.
 • Eski modeline göre ilave olarak küçük ekranı ve dokunmatik tuş. İki tip saat modu var, biri sadece saati gösteriyor, diğeri hem saati hem tarihi gösteriyor. (Bazı yorumlarda tarihi göstermiyor demişler, gösteriyor)
 • Uyku takibini eğer isterseniz nabız ölçerek yapıyor. Uykumu alamadığım durumlarda derin uyku süresini doğru ölçtüğünü düşünüyorum.
 • Şarj süresi 2 saat gibi kısa sürede (powerbank üzerinden) tamamlandı.
 • Bazı yorumlarda bileği çevirince ekran otomatik açılmıyor demişler, öyle birşey yok kolunuzu çevirince ekran açılıyor.
 • Bütün ayarları uygulama üzerinden telefon ile yapıyorsunuz, güncellemeler dahil. 10 gün içerisinde iki defa güncelleme aldı.
 • Apple sağlık uygulaması ile uyumlu olarak çalışıyor. Oradan e-Nabız uygulamasını da veri aktarabiliyor.
 • Telefonla sürekli olarak iletişim kurmadığı için (aldığınız bildirim sayısına göre değişir) Şarja %5-%10 arasında bir etkisi oldu.

Eksileri

 • Su geçirmez ancak suyun altına tuttuğunuzda veya duşa girdiğinizde dokunmatik tuş saçmalıyor. Ayrıca 5 dakikalık bir duş süresinde 250 adım fazladan ekliyor.
 • Yine adım sayar özelliği kolunuzu durduğunuz yerde yürüyormuş gibi sallayınca adım sayıyor. ayrıca araç kullanırken çukurlu bir yolda ilerliyorsanız bunları da adım olarak sayıyor.
 • Dokunmatik tuşu doğru düzgün kullanamadım. Belki benim elimdeki arızalıdır bilemiyorum ancak hiçbir zaman inceleme videolarındaki gibi kullanamadım.
 • Ekran filmi yapışmıyor. (boşuna para vermeyin) Yapıştırsanız bile dokunmatiğin olduğu kısım havada kalıyor ve sanki yeni aldığınız bir ürünün üzerinden çıkarmaya kıyamadığınız etiket gibi duruyor.
 • Ekran çizilmeye çok müsait. Ona göre kullanın.
 • Standart kemeri 5 günlük kullanımdan sonra cildimde alerji yaptı. Temizliğine dikkat ettiğim halde kaşıntıya sebep oldu.
 • Nabız ölçümünü siz kendiniz yapıyorsunuz, kendisi periyodik bir ölçüm yapmıyor. Ancak IOS ta MI HR diye bir program var 2.7tl, onunla periyodik ölçüm yapabiliyorsunuz. Tabi bu durum batarya şarj yüzdesine olumsuz olarak yansıyor.

Sonuç olarak fiyatına göre güzel bir ürün. Tabi bizde dolar kuru yüzünden biraz pahalı görünebilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 65
cingibi paylaştı.

Özel Posta Kutusu Kiralama (PTT)

Posta kutusu kirama işlemini nasıl yaptığımı, ne gibi şartları olduğunu açıklamaya çalışacağım.

Takipsiz gönderilerimin kaybolması üzerine posta kutusu kiralama ihtiyacı hissettim. Sadece kimlik fotokopisi vererek (postanede kendisi fotokopi çekti), adres ve telefon bilgilerinin istendiği bir form doldurdum. Ardından görevli bir dolap anahtarı uzattı ve bunu çoğaltıp getirmemi istedi. Gerekli kopyaları edinip geldiğimde işlemlerini halletmiş olan görevli postacıyla görüştürüp kutuyu gösterdi, işlem tamam.
Postacı, adres bilgisi yerine; "adımı ve soyadımı, posta kutusu xx (posta kutu numaram) Mustafakemalpaşa/BURSA" şeklinde yazmam gerektiğini belirtti. Bir paket geldiğinde mesaj, çağrı gibi bir bildirim gelip gelmeyeceğini müşteri temsilcisini arayarak teyit ettirdim ki malesef öyle bir hizmetleri yok. Kiralanan kutular, Postane içerisinde vatandaşların sıra bekledikleri alanda bir köşede bulunuyor. Kutu boyutları itibariyle malesef pek yüksek değil, tahminen 10 cm kadar bir yüksekliği bulunuyor. Derinlik ve genişlik ise a4 kağıt sığacak gibi geldi bana. Adı posta kutusu ancak gelen kargolarda durum ne olur hâlâ emin değilim, muhtemelen o posta kutusuna büyük bir paket geldiğinde bir köşede bekletirler. Bu arada doldurduğum formda ailemden birileri geldiğinde, gelen postanın kendisine verilip verilmeyeceğini seçtiğim bir bölümde mevcuttu.
İnternette, bazı alışveriş sitelerinin posta kutularına gönderim yapmadığının söylendiğini gördüm ancak sorun olacağını düşünmüyorum.
Ücret kısmına gelir isek ilk açılışta 12 liralık bir depozito ücreti alınıyor, bunun dışında yıllık kiralama bedeli olarak 9 lira isteniyor yani 21 lira vermiş bulunmaktayım. PTT'nin kendi sitesinde belirttiği üzere kiralama süresi en az 1 ay, en çok 1 yıl.
Bununla birlikte aylık kira süreleri, kiralandığı ayın ilk gününden, yıllık kira süreleri de ocak ayının birinci gününden başlar ve yıllık abone olmak istediği halde yıl içinde başvuranların kira süresi yıl sonuna kadar aylık olarak hesaplanır şeklinde bir ibare var.

http://ptt.gov.tr/ptt/#!ptt_posta_abone_kutusu_kiralama

Ekleme (28.02.2016): Şu ana kadar 3-4 ürün posta kutuma gelmiş bulunuyor, Bunlardan takipli olanı için kapılara yapıştırılan kağıdı kutuya bırakmışlardı. Nedenini sorduğumda, takipli gönderi için imza almaları gerektiğini söylemişlerdi ve bir köşede kargoların yanında bekliyordu ürünüm. Diğer gönderilerim ise kutuya sığacak boyuttaydılar ve birden fazla ürünü bir arada buldum. Yukarıda bazı sitelerin posta kutusuna gönderim yapmadığı ile ilgili söylentiler duyduğumu belirtmiştim ancak bütün siparişlerim farklı yurtdışı sitelerinden yapılmıştı ve hiç bir sorun teşkil etmedi. Postaneye girip elinizi kolunuzu sallayarak kutunuzu kontrol edip, kargonuzu alabiliyorsunuz kimseyle muhatap olmadan. Bir not daha düşeyim, 9 lira vermiş olduğum depozito miktarı konusunda farklı miktarlar ödeyenler varmış. 6 ve 3 lira isteyen şubeler olduğunu söylüyorlar, emin değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 35

XiaoMi Water Quality TDS Tester Pen / Su kalitesi test cihazı

#akış #xiaomi #inceleme #gearbest
Gearbest sitesinden aldığım XiaoMi Water Quality TDS Tester Pen "SU kalitesi test cihazı"

Ürün ilk resimde görüldüğü gibi ince uzun bir kutu içerisinde geldi. Kullanımı çok basit ama içerisinden minik bir kağıt harici kılavuz çıkmadı oda çince zaten. TdsPen in ucunda titanyum elekrodlar bulunmakta 3.resimdeki gibi kalemin uç kısmını su içine yerleştirmeniz yeterli çok hızlı ölçüm yapıyor cihazın ekranın sol tarafındaki tds yazan butona basınca cihaz açılıyor su içine girince hemen ppm cinsinden değer okunabiliyor.
kalemin tepesindebir kapak var açtığınızda çalışması için gerekli olan iki adet küçük pili görebiliyorsunuz. ürünün fiyatı yaklaşık 8 dolar / 24 tl civarına geliyor
http://www.gearbest.com/home-gadgets/pp_216594.html?vip=98327
musluk suyu için 130ppm
damacana su için 248ppm değerlerini aldım.

ingilizce kullanım kılavuzu için http://files.xiaomi-mi.com/files/TDS_pen/TDS_pen_EN.pdf

bilgi notu :TDS (İngilizce : Total Dissolved Solids) suda bulunan toplam çözünmüş katıları ifade etmek için kullanılan bir kısaltmadır ve mg/L (miligram bölü litre) ya da ppm (milyonda bir birim) ile ifade edilir. Söz konusu katılar sudaki tuzlar, metaller, mineraller ve katyon-anyonlar’dan oluşmaktadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16

TW64 Smart Bracelet

#tw64 #akış #smartwatch #preo #pwatch #smartbracelet
http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_144676.html 8.5$ a aldım.teknosada incelediğim http://www.teknosa.com/urunler/145055387/teknosa-preo-pwatch-akilli-saat ürünün birebir aynısı gibi görünüyor. windows phone uygulaması yok şimdilik bakalım windows phone ile çalıştırabilecek miyim

ürün gearbest sitesinden 8,5$/24Tl ye alındı 16 günde elime ulaştı

TW64 ismi nereden geliyor diye merak eden varsa
TW = twin (Çift) kelimesinin kısaltması 64 de ram ve rom miktarını simgeliyor

// TW64 teknik özellikleri //
Su geçirmezlik standardı: IP-X6
Kullanılan işlemci: Quintic QN9021
Bluetooth işlemcisi: Quintic QN9021
Bluetooth sürümü: 4.0 BLE (düşük enerji)
Hafıza: 64KB RAM + 64KB ROM
Algılayıcı: Gravity acceleration sensor
Ekran: OLED64 * 32
Pil: 301 425

kullanılan işlemci QN902x için donanım bilgisi
http://tr.scribd.com/doc/269172905/QN902x-Hardware-Application-Note-v0-7-pdf

IPX6= Cihazınızı 3 dakika boyunca yüksek basınçlı suya karşı korur.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

//Kullanılabilir uygulama linkleri//

runningplus
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ydp.soft.android.ijoy.running40&hl=tr android
https://itunes.apple.com/us/app/running-plus/id943300849?mt=8 ios

movingup
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ttx.soft.android.moving40 android

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TW64 ü şarj etmeye yarayan kablo kolay bulunacak bir kablo değil birde şarj eetmek için kablonun ucundaki mandalıTW64 ün altındaki 3 metal yere gelecek şekilde kıstırmak gerekiyor (resimlere bakabilirsiniz)

TW64 ün kordonu yumuşak plastik kolda rahatsızlık vermiyor uzun kullanımda terden etkilenirmi göreceğiz.

TW64 ün asıl iş yapan kısmı kordonun ortasından ufak bir hareketle çıkartılabiliyor. Çıkartılmış hali bluetooth kulaklıkları andırıyor. Sol tarafında küçük bir düğme var. Cihaz kapalıyken 3 saniye basılı tutunca cihaz açılıyor ve sizi bir hello yazısının ardından saat tarih ve batarya durumunu gösteren ekran karşılıyor. Kısa basmalarla saat - pedometre - kalori - uyku ekranı
menülerinde gezebiliyorsunuz. düğmeye uzun basarak (3 saniye) TW64 ü kapatabiliyorsunuz

TW64 ün üzerindeki tuş ile saat yada tarih ayarlanmıyor telefonla eşleştiği anda telefondaki saat ve tarihi alıyor.

ekran gün ışığında okunmuyor
android marketteki bileklik programların neredeyse tamamını denedim eşleştirmeyi başaramadım.kendi orjinal android programları runningplus ve movingup ikiside kurulduktan sonra hata verip kapanıyor kendim 8 farklı cihazda denedim tanıdığım arkadaşlara rica ettim onlarda kurunca çalışmadı
denemelerim sonucunda bluetooth eşleştirme şifresinin "000000" olduğunu buldum
ama şifre ile eşleştirmem de android marketteki diğer programlarla sonuç vermedi
iphone harici saat eşleşmiyor pili 4 gün civarı gidiyor

-------
windows phone ile eşleştiremedim program yok malesef
xperia z3c / samsung s3 / samsung s4/ note 4 ile denemelerimde de de başarılı olamadım runningplus ve movingup uygulamaları direk hata verip kapanıyor movnow plus eşleştirme işleminde başarılı olamadım

iphone 6 ile denenemde sorunsuz olarak ve gaet hızlı bir şekilde eşleştirebildim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8