Fissler Vitavit Comfort Düdüklü Tencere İncelemesi

 

Öncelikle fiyatı muhteşem gereksiz yüksek bir ürün diyerek incelemeye başlayalım. 1.5 yıl önce şu anki fiyatının neredeyse 2/3 fiyatına aldığımız düdüklü tencere şu anda küçük çaplı bir servet fiyatına satılıyor. (600+ tl) Bu bile alınmaması için bir sebep ama durun sizi ikna edeyim:

 

Düdüklü Tencere ("aka Para Tuzağı")

 

Artılarına gelelim;

  • Yok

Evet gerçekten yok. Standart bir düdüklü tencereden fazlası değil. Tabi çalışıyorken yakalayabilirseniz. Üzerindeki renkli aptal çizgilerle falan havalı duruyor ama değil mi? Değil! Hava falan tutmuyor doğru düzgün.

 

Geçelim merakla beklediğiniz sorunlara;

  • Bu üründe kapak içinde lastik var. Eee ne olmuş hepsinde var demeyin. Bu ürün diğer hepsinden pahalı. Sanıyorsunuz ki herşey askeri standartlarda. Ancak lastiğin ömrü 2 yıl bile değil. Çinli fason kardeşlerimiz eminim daha iyisini farkında bile olmadan üretebiliyordur. Kalitesizliğine ve işe yaramazlığına ek olarak 2 yıl garantisi devam etmesine rağmen lastik değişimi için servis tarafından 70 lira talep ediliyor. 

 

70 lira.

 

Şimdi de size Fiat Doblo ya uygun kış lastiği fiyatı vereyim;

149.90 Kargo da bedava.

 

Gelelim ikinci sorununa;

  • Olur olmadık zamanda içine düşen siyah valf contası en iyi ihtimalle yemeğin düzgün pişmemesini sağlıyor. Ancak conta yemeğin içine düşüp o sırada kaçan buhardan dolayı conta dibine tutarsa pek sağlıklı olmayan bir yemek yiyebilirsiniz. En son yemek pişirmemizde aynen öyle olmuş. Yemeğin yandığını sanıp çöpe boşalıntınca contayı da çöpe atmışız bilmeden. Ardından servise basınç tutmuyor şikayetiyle yollanan kapak için conta eksik diye de 55 lira talep ediyorlar. (hem de utanmadan)

Buyurun bu da o muhteşem conta;

55 lira ama kıyameti falan erteliyormuş.

 

  • Kapakta bulunan basınçla yukarı kalkan renkli halkalar buhardan dolayı olsa gerek neredeyse silindi. Ayrıca satıcılar ağız birliğiyle sorunsuz 10 yıl kullanırsın, 10 yıl on on falan derse de inanmayın. Bir işe yaramayan garantisi yasal alt limit olan 2 yıl.

Sonuç:

Özellilkle genç-orta yaş civarı kullanıcısı bulunan Teknoseyir kullanıcılarına ve bir şekilde yolu bu incelemeye düşmüş aklı başında kimseye bu para tuzağı ürünü tavsiye etmiyorum. Sağda solda ürünü satan sitelerde bulunan, yeni ürün almanın heyecanıyla verilmiş abartı ve şişirilmiş puanlara itibar etmeyiniz. Paranızı bizim gibi çöpe atmayınız. Bir kere alalım uzun yıllar kullanırız deyip hata etmişiz ki iki yılı bile çıkaramadan 125 lira daha masraf çıkardı. Fissler markalı bütün ürünlerden uzak durmanız dileğiyle...

 

#FisslerPişmanlıktır

 

Edit: iki conta fiyatına komple 8lt düdüklü tencere için : https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/emsan-efsane-8lt-paslanmaz-celik-duduklu-tencere-312404831

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler