İnternet üzerinden çeşitli yerlere yapılan kayıtlarda hep yanlış doğum tarihi veriyorum, ve hepsinde aynı tarihi veriyorum. Geçenlerde sağlık ocağından aldığım bir raporda bu tarihi doğum tarihim olarak gördüm. Bana oldukça ilginç geldi. Son dönemlerde yaşadığımız veri çaldırma olaylarının sonuçlarından mıdır bilemiyorum oldukça ilginç geldi.
Ancak işin komik kısmı, bu tarih benim doğum tarihim değil dediğimde, doktor emin misin? dedi. :)) #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Geçen gün bir özel hastanede bir hasta bakıcının konuşmalarına şahit oldum. Hastalardan birisine kesinlikle covid-19 aşısı olmayacağını ve onların da olmaması gerektiğini söylüyordu. İnsan gerçekten hayret ediyor. Bu şekilde aşı olmaktan caydırdıkları insan sayısı az değildir diye tahmin ediyorum. #Covid19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 20
 • Gump @runforrest

  Kendi kararıyla ne yapıyorsa yapsın fakat başkalarını bu konuda etkilemek suç sayılmalı.

  • CanSimit @cansimit

   Kendisi kararını nasıl verecek eğer başkasını etkilemek suç olursa?

  • johan @johan28

   Suç zaten havalı havalı fikrini söyleme iradesi var, tamam mı diyenlere bakmayın aynı kanun gerektiğinde suç sayılmasını sağlıyor

   Bu hürriyetlerin kullanılması, millî güvenlik, kamu düzeni, kamu güvenliği, Cumhuriyetin temel nitelikleri ve Devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, suçların önlenmesi, suçluların cezalandırılması, Devlet sırrı olarak usulünce belirtilmiş bilgilerin açıklanmaması, başkalarının şöhret veya haklarının, özel ve aile hayatlarının yahut kanunun öngördüğü meslek sırlarının korunması veya yargılama görevinin gereğine uygun olarak yerine getirilmesi amaçlarıyla sınırlanabilir.

   Misal burada kamu düzeni-güvenliğine bağlayıp suçlayabilirler, iş etiğine de. Bir doktor bile hastasına var olan bütün seçenekleri sunmalıyken, 0 yıl tıp eğitimi almış hasta bakıcı birisine aşı olmamalısınız diyemez, fikir özgürlüğü başkasının özgürlüğüne girdiğini an biter adamı aldırırlar

  • CanSimit @cansimit

   @johan28 Ben ne olursa olsun fikir özgürlüğünü savunurum. İnsanlara reddetme hakkı verilmişken, çünkü beden bütünlüğüne müdahale var, en temek insan haklarına aykırı zorla aşı yapmak, o konuda fikri sadece şu kaynaktan alabilirsin demek çok büyük hata olur. Adil olmak lazım, yasaklarla değil, fikri savaşları kazanarak zafer elde etmek lazım, öteki türlüsü hileli olur. Ayrıca geçmişte bazı ilaçların istenmeyen etkileri görülmedi mi yıllar sonra, yasaklanmadı mı ilaçlar? 0 tıp eğitimi almış adam haklı çıkarsa ne diyeceğiz, ne diyebiliriz sonra? Yasaklar yanlış, herkes fikrini söyler. Sen tıp profesörüne değil hasta bakıcıya inanıyorsan, o da senin bileceğin iş olur, kendi özgür iraden aklın var, kullanacaksın, asıl tersi özgürlüğe girmek olur.

  • johan @johan28

   @cansimit hocam bana fikir özgürlüğünü anlatmanıza gerek yok ben bu mecrada bile bir kişiyi engellemedim ki fikirlerini daha çok duyurabilsinler engellenmesinler diye. Bilimin ışığı dururken hasta bakıcıyı dinleyen üstte yazdığım gibi doğal seçilime mahkum olmalı zaten. Bir doktor da gidip aşı ol aşı olma diyemez onu diyorum, ben insanlara @cansimit i öldürelim bize karşı çıkıyor dersem ve galyana getirirsem bu fikir beyanı olmaz yargısız infaz olur. Fikir özgürlüğünü en çok savunanlardan biriyim ama kanunda da dediği gibi kısıtlanması gereken yerler elbette vardır basit bir çok örnek verilebilir. Yazıp yazıp sildim kusura bakmayın vereceğim tüm örnekler kan donduracak cinstendi çünkü bu ülkenin tarihine bakarak bulabilirsiniz insanlar çok çabuk galyana geliyorlar, birisi tedavi amaçlı bir hastaneye gidiyor ve hiçbir bilimsel temeli olmadan aşı olmayın ben asla olmam deniyorsa burada bir sorun vardır. Ben aşı olamamayı tercih ediyorum fikir beyanı, aşı olmanın şu şu sakıncaları var eğer ki ispatlanabiliyorsa fikir beyanı yoksa iftiradan ve saçmalıktan öteye geçemez. Bu aşı özelinde ise alternatifinin ölüm olduğu düşünüldüğünde 50% koruyucu bir inaktif aşı bile harikadır. İlaç ve aşı çok farklı şeyler hele ki inaktif aşıyla bir ilaç. Doğru yapılmış bir inaktif aşının herhangi bir zararı olmaığı binlerce kere kanıtlanmıştır, ha doğru yapılmamış olanın ise etkisiz olacağı gerçektir ama günümüzdeki bilgi birikimimizle aşılar üretilirken açığa çıkan istenmeyen yabancı maddeler çok büyük ölçüde temizleniyor.
   Neyse uzadı iyice sonuç olarak fikir beyan etmek başka birini etkilemek başka
   ben aşı olmayacağım der geçer sorun yok,
   sizde aşı olmayın sorun var

 • qubit @qubit

  Bu normal bir durum:
  - İnternet ile büyüyen bir nesil var ve birçok devlet dezenformasyonla mücadele konusunda önceki yüzyılda kaldığı için felaket fikirlere sahipler. Din, sağlık, bilim...yığınla abuk fikir Whatsapp vs. ile yayılıyor ve yalanlanmıyor.
  - Bilim insanlarının bazıları sürekli ekrana çıkma ve her konuda en bilgin benim delisi oldukları için toplum bilime soğumuş durumda.
  - Medya grupları rating için her uç görüşü ekrana çıkarttıkları için insanların kafası karışıyor. Örneğin deprem olacak diyen bilim adamı çıkartıp sonra 30 yıldır o işi yapmayan ama diploması olan bir başkasını deprem 2224 yılında olacak demesi için çıkartıyorlar. Politikacının da işine geliyor, yoksa başka konular konuşulacak...Sonuç: kafası karışık bir toplum.
  - Politikacılara güven sıfır, dolayısı ile yalancı çoban durumuna düşüyorlar. Politikacılara güven düşünce devletlerin kurumlarına da güven düşüyor.
  - İşe alımlarda yeterli kontrol yapılmıyor.
  - Hukuk sisteminin çok geç işlemesi nedeniyle kimse kimseyi düzeltmiyor. Düzeltsen kavga çıkar, mahkemelik olursun, 10 yılın gider.

  Sonuç: üç aylar mübarek ola.

 • maxemilian @maxemilian

  vala o neidüğü belirsiz aşıya şahsen bende çok sıcak bakamıyorum.
  Ha istesemde vermiyorlar o ayrı 🤣

Facebook ve Instagram kullanıp WhatsApp kullanmıyorum demek biraz saçma geliyor bana. Ne biliyim.. #WhatsApp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • 3.14 @159

  ilk ikisini kullanmıyorum

 • lterlemez :) @lterlemez

  Niye? FB hesabım var, insta yok. Ne Mes'ini ne de Whatsapp'ı kullanıyorum. Tarayıcıdan yetiyor, ister masa üstü ister mobil ki mobilin tarayıcısından da kullanmıyorum. Masa üstünde de sosyal medya takiplerini engelliyorum.

  • RDR @rdr

   Sorun sadece uygulamaların casusluğu değil. Facebook kullanırken çok fazla etkileşimde bulunuyorsanız, like, dislike paylaşım takip vs bunlar da facebook'un hakkınızda karakter analizi yapmasına yardımcı oluyor. İşin pis tarafının da bu olduğu ortaya çıkmıştı. Facebook'un, elindeki karakter analizlerini hedefli reklam göstermenin ötesine taşıyıp, brexit ve Amerika seçimlerinde insanların tercihlerini etkilemek için kullandığı iddia ediliyor. Bunu da newsfeed/haber akışlarını bu amaca gore manipüle ederek yapmış.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @rdr; Üstelik, bu dediklerinizi sadece Facebook da yapmıyor. Diğerleri de yapıyor ama aksiyona dökmek yerine bilgi sağlıyor. Aslında, son kullanıcı olarak, bu tür hizmetleri belli ve basit şeyler için kullanmak lazım.

 • qubit @qubit

  Sağ ayağın çamura battı ise solu da sokman lazım diye bir şart yok.

Destek olmak için reklamları izlemeye çalışıyorum ama, akşamki muhabbet bölümünün tekrarını izlerken çıkan reklam tam 24 dk. İnsan ne izlediğini unutur. #akış #TeknoSeyir #KarantinaMuhabbetlerineMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ziraat bankası SMS iptal talebimi işleme alıyor ancak yine de göndermeye devam ediyor. İlginç. #akış #istenmeyenSMS

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tam üç yıl önce bugün satın aldığım Xiaomi amazfit pace akıllı saatin bataryası bugün öldü. Nasıl bir iştir anlamadım. Bir önceki şarjı dört beş gün giderken birden bire nasıl bir gün bile gidemez hale gelir! #xiaomi #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

6 yıl sonra Android'e dönüş yaptım. Çok şey değişmiş. Ayarlarda kayboldum. Ancak bu kadar çok seçenek olması hoşuma gitti. #ios #android #xiaomi #KonuDışı #telefontavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Satın alıp pişman olduğum ürünler. Düşündüğüm kadar işime yaramadılar. #KonuDışı #AlışVeriş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizin de dikkatinizi çekti mi bilmiyorum. Bir süredir görev yöneticisinde Microsoft.Photos.Exe programının hem işlemci hem de ram tüketiminin çok fazla olduğu dikkatimi çekti. Bilgisayar boştayken bile sürekli arka planda en az %30 işlemci tüketimi vardı. Microsoft forumlarında mantıklı bir cevap bulamadım. Ben de şurada tavsiye edildiği üzere bilgisayardan kaldırdım. https://www.techpowerup.com/forums/threads/why-does-windows-10-microsoft-photos-exe-always-run-and-connect-to-the-internet.247757/ #akış

Why does Windows 10 microsoft photos.exe always run and connect to the...

clean install of win 10 and latest nvidia drivers released today. just have a couple games installed on steam is all. rebooted a few times, etc etc. its been idle for awhile, etc. last 3-4 hours it...
BeğenFavori PaylaşYorum yap